Tipsarevič rozhodl, Češi se o semifinále poperou se Srbskem

1
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

Čeští tenisté se ve čtvrtfinále Davisova poháru utkají se Srbskem. Šampionům z roku 2010 dnes v Niši zajistil postupový třetí bod v duelu se Švédskem Janko Tipsarevič, který porazil Michaela Ryderstedta 6:2, 7:6 a 7:5. Čtvrtfinále je na programu v České republice 6. až 8. dubna.

Srbové, kteří se museli obejít bez odpočívající světové jedničky Novaka Djokoviče, vedli po úvodních pátečních dvouhrách 2:0, hostující Švédsko ale v sobotní čtyři hodiny trvající pětisetové bitvě ve čtyřhře udrželo naději. Devátý hráč světa Tipsarevič ale proti Ryderstedtovi potvrdil roli favorita a po dvou hodinách a dvaceti minutách zajistil domácím postup. O konečném vítězství 4:1 pro Srby poté rozhodl Dušan Lajovič po výhře dvakrát 6:4 nad Filipem Prpicem.

Český tým na Srbsko narazil už v roce 2010, kdy v semifinále v Bělehradu prohrál 2:3. Tým kapitána Jaroslava Navrátila tehdy nevyužil vedení 2:1 po čtyřhře a v závěrečných dvouhrách uhrál jediný set. Srbové si poté ve finále poradili se Španělskem a získali první titul v historii.

Ve čtvrtfinále jsou také rakouští tenisté, kterým postupový třetí bod v utkání s Ruskem zajistil v dnešní úvodní dvouhře Jürgen Melzer vítězstvím 6:2, 6:4, 6:1 nad Alexem Bogomolovem. Prohra Andrease Haidera-Maurera 4:6, 6:4 a 6:7 s Igorem Kunicynem v závěrečném duelu už jen kosmeticky upravila výsledek.

Rakušané jsou ve čtvrtfinále poprvé od roku 1995 a jejich dalším soupeřem budou obhájci titulu ze Španělska. Další dvojici vytvoří Argentina a Chorvatsko, USA se utkají s vítězem zápasu mezi Francií a Kanadou.

První kolo Světové skupiny tenisového Davisova poháru:
Kanada - Francie 1:2 po čtyřhře
Nestor, Raonic - Benneteau, Llodra 6:7 (1:7), 6:7 (2:7), 3:6.

Japonsko - Chorvatsko 2:3
Nišikori - Dodig 7:5, 7:6 (7:4), 6:3, Soeda - Karlovič 6:7 (4:7), 1:6, 4:6.

Srbsko - Švédsko 4:1
Tipsarevič - Ryderstedt 6:2, 7:6 (7:5), 7:5, Lajovič - Prpic 6:4, 6:4.

Švýcarsko - USA 0:5
Lammer - Harrison 6:7 (0:7), 6:7 (4:7), Chiudinelli - Isner 3:6, 4:6.

Německo - Argentina 1:4
Mayer - Chela 5:7, 5:7, Stebe - Schwank 7:6 (7:1), 7:5.

Rakousko - Rusko 3:2
Melzer - Bogomolov 6:2, 6:4, 6:1, Haider-Maurer - Kunicyn 4:6, 6:4, 6:7 (4:7).

Španělsko - Kazachstán 5:0 Almagro - Koroljov 6:3, 6:4, Granollers - Golubjov 6:3, 6:7 (2:7), 6:3.

Čtvrtfinálové dvojice: ČR - Srbsko, Španělsko - Rakousko, Argentina - Chorvatsko, USA - Francie/Kanada.