Pavel Novotný
26. května 2016 • 04:58

Murrayho pařížské trápení i konec s Mauresmovou: Choval se zvláštně!

TOP VIDEA
Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii! Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii!
Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Úkol splněn. Andy Murray si na French Open poradil i se svým druhým soupeřem a postoupil do třetího kola. Jak s Radkem Štěpánkem, tak s neznámým až 164. hráčem světa Francouzem Mathiasem Bourguem se však trápil pět setů. Za poslední tři dny strávil na kurtu 7 hodin a 24 minut a musel odehrát deset setů. Na náladě mu nepřidalo ani obvinění, podle kterého stojí za jeho rozchodem s Amélií Mauresmovou Britovo nevyzpytatelné chování na kurtu. 


REKLAMA
digi tv

Že má devětadvacetiletý tenista horkokrevnou povahu, se mohli fanoušci přesvědčit už několikrát. Nejinak tomu bylo i v zápase s Radkem Štěpánkem, kde světová dvojka během zápasu několikrát vztekle házela čepicí. Nechyběly ani pokřiky směrem k českému tenistovi a naštvaná gesta.

Murrayho nenechala chladnou ani situace z pondělka, kdy se Radek Štěpánek dožadoval u hlavního rozhodčího přerušení zápasu pro tmu. „Je evidentní, že utkání natahuje. Zdržuje, chce, abyste utkání přerušil," stěžoval si u sudího.

A právě nevyzpytatelné chování Brita má stát za rozchodem s trenérkou a bývalou světovou jedničkou Amélií Mauresmovou. Francouzka údajně popsala Murrayho povahu jako velmi „složitou“ a jeho chování na kurtu měla označit za „matoucí“ a „nezvyklé“.

VIDEO: Sestřih zápasu Štěpánek - Murray

To však dvojnásobný grandslamový vítěz odmítá. „S tím, co měla Amélie říct, nesouhlasím. Náš vztah byl dobrý a na našem rozchodu po turnaji v Madridu jsme se dohodli po vzájemné dohodě klidně a bez problémů. Každý, kdo tvrdí něco jiného, lže,“ řekl po bitvě se Štěpánkem Skot.

„Mauresmová se mnou samozřejmě o mém chování na kurtu několikrát mluvila, ale vždy to bylo v té fázi, že mi radila, abych více kontroloval své emoce, že mě to odvádí od hry, to je vše. Rozhodně to nebyl důvod rozchodu,“ říká olympijský vítěz z Londýna.

Radost nemohl mít Andy Murray ani ze svého druhého vystoupení v Paříži, když se pět setů trápil s domácím kvalifikantem Mathiasem Bourguem. Dvadvacetiletý tenista přitom nikdy ve své kariéře podobně jako Adam Pavlásek grandslam nehrál, do středy se nepotkal ani a hráčem TOP 50.

Světová dvojka se ve třetím kole French Open potká s nejstarším hráčem, který v pavouku mužské dvouhry zbyl – Chorvatem Ivo Karlovičem. A ani proti jednomu z nejlépe podávajících hráčů světa a držiteli nejvíce nastřílených es v historii tenisu ho nečeká nic lehkého. 

VŠE O FRENCH OPEN ČTĚTE ZDE >>>