+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
17. října 2016 • 11:25

Kladivo na „flákače“ Kyrgiose! Osm týdnů bez tenisu, nebo psycholog

Autor:
TOP VIDEA
Nahlédněte do tenisového jeviště pro Laver Cup v Praze! Černá je krásná Nahlédněte do tenisového jeviště pro Laver Cup v Praze! Černá je krásná
RENTGEN: Proč Rosický v derby nepomohl? Hlídali ho soupeři a nevyužívali spoluhráči RENTGEN: Proč Rosický v derby nepomohl? Hlídali ho soupeři a nevyužívali spoluhráči
VŠECHNA VIDEA ZDE

Australský tenista Nick Kyrgios se bude několik týdnů místo na kurtu poflakovat doma na gauči. Za skandál z turnaje v Šanghaji, kde demonstrativně odchodil zápas s Němcem Mischou Zverevem, mu ATP udělila osmitýdenní zákaz startu a navíc pokutu ve výši 25 000 dolarů (přes 600 000 korun). Trest ale může být zkrácen na tři týdny.


REKLAMA

Z turnaje v Šanghaji si Kyrgios podle svých slov vybral „snadnou cestu ven“. „Nikomui nic nedlužím. Když se vám to nelíbí, nežádal jsem vás, abyste se na to dívali. Prostě jděte pryč,“ řekl po zápase Kyrgios.

Ze skandálu, který svým přístupem v zápase proti Zverevovi způsobil, ale snadno neunikne.
Ihned po zápase ATP australského tenistu potrestala pokutami v celkové výši 16 500 dolarů (asi 400 000 korun) za nedostatek nasazení v utkání, urážky diváka a nesportovní chování. S další dodatečnou pokutou ve výši 25 000 dolarů tak Kyrgios v přepočtu přišel přibližně o milion korun. Navíc teď čelí osmitýdennímu distanci.

VIDEO: Nick Kyrgios zápas úplně odflákl

„Kyrgios byl usvědčen z chování v rozporu s integritou hry. Trest obsahuje dodatečnou pokutu 25 000 dolarů a suspendaci z turnajů ATP na osm týdnů ode dneška do neděle 15. ledna 2017,“ uvádí se v prohlášení ATP.

Kyrgios má ale zároveň možnost vysloužit si zkrácení trestu na tři týdny, pokud se podrobí sezením se sportovním psychologem, nebo se zúčastní programu schváleného ATP. V tom případě by se do turnajů mohl vrátit už 7. listopadu.

Kyrgios se už za své chování omluvil a uvedl, že čas využije k tomu, aby se zlepšil na kurtu i mimo něj.
Témata:  sport, tenis, Nick Kyrgios, trest
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze