ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko  : Česko - 13. ledna 2018   18:15

Španělsko
Španělsko
1' Aguinagalde  • 5' Balaguer  • 10' Entrerríos  • 13' Cañellas  • 14' Cañellas  • 15' Solé  • 17' A. Dujshebaev  • 18' Rivera Folch  • 21' Cañellas  • 25' Solé  • 26' Fernández P.  • 27' Solé  • 30' Fernández P.  • 32' Gurbindo  • 33' Rivera Folch  • 40' Solé  • 41' Solé  • 41' Gurbindo  • 43' Figueras  • 44' Entrerríos  • 45' Entrerríos  • 46' Balaguer  • 48' Balaguer  • 50' Entrerríos  • 53' Figueras  • 54' Aguinagalde  • 55' Entrerríos  • 58' D. Dujshebaev
32:15
(16:9)
Česko
Česko
6' Kašpárek   • 12' Kašpárek   • 13' Kašpárek   • 18' J. Hrstka   • 21' Zdráhala   • 24' Kašpárek   • 27' Kašpárek   • 29' Kasal   • 32' Číp   • 38' Horák   • 52' Stehlík   • 53' Š. Zeman   • 60' Mubenzem
Španělsko
Santos, Fonseca
Arena Varaždin
Česko

A zápas je u konce. I když ve druhém poločase měli Češi alespoň teoretickou šanci zápas zdramatizovat, velmi brzy o ni přišli. Ve druhém poločase se jim totiž vůbec nedařilo střelecky. Zapříčinilo to třeba i třináct minut bez gólu. To vše znamená poměrně drtivé vítězství Španělska poměrem 32:15.
Španělsko – Česko 32:15 (16:9)
Nejvíce branek: Solé 5, Entrerríos 5, Rivera Folch 5/3 – Kašpárek 5, Zdráhala 3/2, Kasal 1. Rozhodčí: Santos, Fonseca. Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/2. Vyloučení: 2:4.
60'
Mubenzem se prosazuje z pravého křídla a dává poslední gól tohoto zápasu.
60'
Skvělý moment Martina Galii! Ten si připsal dva úspěšné zákroky v řadě.
60'
Probíhá poslední minuta zápasu.
58'
Daniel Dujshebaev natáhl ke střele a dává svou první branku v zápase.
58'
Další úspěšný zákrok Galii. Následně měl šanci kosmeticky upravit skóre Kašpárek, trestuhodně ale přestřelil.
56'
Martin Galia vychytal Balaguera, který střílel sedmičku!
56'
Sedmička pro Španělsko.
55'
Entrerríos dostal prostor ke střele a vystřelil do protipohybu Galii. Španělé vedou o sedmnáct.
54'
Aguinagalde dává jubilejní třicátou branku svého týmu a dvou druhou v zápase.
53'
Štěpán Zeman prostřelil Corralese mezi nohama a připisuje si dnes svou první branku.
53'
Figueras prošel českou obranou jak nůž máslem a překonal Galiu.
52'
Martinovi Galiovi to zatím po nástupu do branky jde. Nyní si připsal několikátý úspěšný zákrok.
52'
Teď tuhle nepříznivou bilanci ale přerušuje Jan Stehlík, který překvapil Corralese střelou k pravé tyči.
51'
Český tým je ve velkém útlumu, již třřináct minut se jim totiž nepodařilo vstřelit gól.
50'
Corrales v brance Španělska doslova čaruje. Nyní si připsal další dva úspěšné zákroky.
50'
Raul Entrreríos se prosazuje z úhlu.
49'
Tomáš Číp se snažil prosadit z pravého křídla, vůbec ale netrefil branku.
48'
Opět se prosazuje Balaguer a Martin Galia inkasuje první gól ze hry.
47'
Nyní se dvakrát vytáhl brankář Corrales! Nejprve vychytal Horáka, následně Zemana. Hala ve Varaždinu ho za to ocenila potleskem.
46'
Změna v českém brankovišti! Tomáše Mrkvu střídá matador Martin Galia.
46'
David Balaguer se prosazuje z rychlého protiútoku.
45'
Nyní vystřelil Entrerríos zpoza obrany přesně k tyči. Mrkva neměl šanci míč chytit.
44'
Entrerríos střílel tvrdě a do protipohybu Mrkvy. Španělsko vede již o 12 gólů.
43'
Rychlá souhra spojky s pivotem znamená třiadvacátý gól Španělska. Zasloužil se o něj Figueras.
42'
Kašpárkovu střelu vychytal španělský brankář Corrales.
41'
Češi si nyní nepohlídali rychlý protiútok Španělska a Gurbindo dává svou třetí branku v zápase.
41'
A znova Solé. Nyní překonal Mrkvu střelou s odrazem o zem.
40'
Ferran Sole se uvolnil, vystřelil do protipohybu Mrkvy a zaznamenává tak jubilejní dvacátou branku svého týmu.
39'
Kašpárek se odhodlal ke střele, ta letěla těsně nad branku Španělska.
38'
Horák přihrál Bečvářovi, ten mu míč vrátil a Pavel Horák tvrdou střelou nedal Corralesovi v bráně Španělska šanci.
37'
Na druhé straně docílil branky Milan Kotrč, rozhodčí ji ale kvůli přešlapu nemůžou uznat.
37'
Po delší době se předvedl Tomáš Mrkva, který zákrokem pomohl svému týmu.
35'
Do branky se na sedmičku poprvé v zápase postavil Martin Galia, ale ani to Česku nepomohlo. Rivera se totiž nemýlil.
35'
Nyní uvidíme sedmičku i na druhé straně.
35'
Ondřej Zdráhala s notnou dávkou stěstí proměňuje sedmimetrový hod.
34'
Leoš Petrovský vybojoval pro český výběr sedmimetrový hod.
33'
Rivera se prosadil ze značky sedmimetrového hodu a Španělé vedou o osm gólů.
33'
Roman Bečvář dostává dvě minuty a Češi tak opět budou hrát v oslabení.
32'
Česko rychle odpovídá gólem. Zasloužil se o něj Tomáš Číp.
32'
Eduardo Gurbindo dává první branku druhého poločasu.
31'
Kašpárek střílel nad.
31'
Češi začínají druhý poločas útokem.
31'
Pomalu se schyluje k začátku druhého poločasu.
První půlka vyzněla poměrně jasně pro favorizované Španělsko, které vede o sedm branek. Český výběr trápí především velká nedisciplinovanost, když za první půli byli třikrát vyloučení. Uvidíme, jestli se jím podaří v druhém poločase ještě zápas zdramatizovat.
30'
30'
Ukázková souhra Španělska. Ti sehráli secvičený signál, na jehož konci stál Angel Fernandez a dal poslední gól prvního poločasu.
30'
Probíhá poslední minuta první půle.
29'
Na straně Česka rychle odpovídá Michal Kasal, který při střele zužitkoval svoji výšku.
28'
Alex Dujshebaev proměňuje sedmičku a Španělsko vede o sedm.
27'
Jestli se na něco dnes Češi můžou spolehnout, je to Stanislav Kašpárek. Ten teď natáhl k tvrdé střele a propílil vše, co mu stálo v cestě.
27'
Viran Morros dostává dvouminutový trest.
27'
První pokus Mrkva chytil, na Solého ale už nevyzrál.
26'
Španělé sice první vystřelili mimo, jenže Mrkva nepřesně přihrál do útoku a Španělé se vrátili k míči. Následně skóroval z křídla Fernández.
25'
Nyní se jeden ze Španělů pokoušel vystřelit, jeho střelecký pokus skvěle zblokoval Pavel Horák!
25'
Oddechový čas pro Španělsko.
25'
To samé se stalo na druhé straně. Ferran Solé nedal tvrdou a přesně umístěnou střelou Mrkvovi šanci.
24'
Kašpárek je skutečně ve formě. Nyní ukázal svou hbitou pravačku a nedal španělskému brankáři šanci.
23'
Sarmiento zkoušel podstřel, Mrkva míč chytil na brankové čáře.
21'
Na druhé straně bleskově odpovídá Zdráhala.
21'
Cañellas zkoušel střílet z dálky a trefil to přesně k tyči.
21'
Češi svůj první přesilovkový útok neproměnili, Zdráhala se provinil prorážením. Do útoku teď jdou Španělé a ti určitě nebudou nikam spěchat.
20'
První vyloučení na španělské stranš. Vyloučená je Morros de Argila.
20'
Oddechový čas pro Českou republiku.
19'
Češi jsou již v plném počtu.
18'
Odpověď na sebe ale nedala dlouho čekat. Obdobně z levého křídla se prosazuje Rivera.
18'
Jakub Hrstka se prosazuje u levého křídla. Je to jeho první branka.
17'
Alex Dujshebaev se uvolnil a prostřelil Mrkvu.
17'
Češi teď brání pouze ve čtyřech.
16'
Rivera proměňuje i svou druhou sedmičku.
16'
A další vyloučení na české straně. Inkasuje ho Pavel Horák.
15'
Nahradil ho Sole a ten z totožné akce střílí gól. Španělsko vede o dva.
15'
Tomáš Mrkva potřetí za sebou vychytal Balaguera. A španělská střídačka reaguje jasně – Balaguer je střídán.
15'
A právě Petrovský nyní dostává dvouminutový trest.
14'
Gól vstřelil tým Španělsko (Joan Cañellas).
13'
Stanislav Kašpárek má formu. Přidává další gól.
13'
První gól přidává taky Cañellas. Ten vystřelil zpoza obrany a nedal Mrkvovi sebemenší šanci.
12'
Kašpárek toto napravil a snižuje! Skvěle se uvolnil kličkou a s trochou štěstí de Vargase prostřelil.
12'
Kašpárek mohl přidat svoji druhou branku, skvěle ho ale vychytal de Vargas.
11'
I Španělé dělají chyby. Nyní si nepřesně přihráli a to je šance pro Česko.
10'
Entrerríos velmi tvrdě vypálil a Mrkva neměl šanci zakročit.
10'
A tuto sedmičku proměňuje Ondřej Zdráhala!
9'
Sedmička pro Česko!
9'
Žlutá karta pro tým Španělsko (Raúl Entrerríos).
9'
Po oddechovém času Česko pokračuje v útoku.
8'
8'
Další skvělý Mrkvův zákrok! Ten si teď vychutnal Balaguera. Český brankář zatím drží svůj tým.
7'
A Rivera sedmičku proměňuje. Španělsko vede o dva.
7'
Španělsko bude zahrávat sedmimetrový hod.
6'
Žlutá karta pro tým Česko (Leoš Petrovský).
6'
Stanislav Kašpárek se skvěle uvolnil a dává první gól Česka!
6'
Balaguer nyní z křídla trefil jenom horní tyčku a Češi se tak vrací do útoku. Již jsou v plném počtu.
5'
Z následné akce se ale prosazuje křídelník Balaguer.
4'
Skvělý Mrkva! Ten vychytal španělského pivota, následně ale Češi ztratili míč nepřesnou rozehrávkou.
4'
Španělé tedy teď útočí s jedním mužem navíc.
3'
A Jan Stehlík ihned dostává dvouminutový trest. Pravděpodobně za přešlap.
3'
Jan Stehlík vidí první žlutou kartu zápasu.
2'
Zdráhala mířil vedle.
2'
Teď jsou na řadě Češi.
1'
Španělsko předvedlo účinnou souhru s pivotem a Aguinagalde dává úvodní branku zápasu.
1'
První pokus Španělska brzdí Pavel Horák.
1'
Zápas začíná útokem Španělska.
1'
V české brance začne Tomáš Mrkva.
-5'
Zahrají obě státní hymny. Poté už nebude nic bránit tomu, aby zápas začal!

Španělsko: Corrales, P. de Vargas – Gurbindo, Fernández P., Rivera Folch, Entrerríos, A. Dujshebaev, Sarmiento M., Aguinagalde, Cañellas, Morros de Argila, Guardiola, Solé, Balaguer, Figueras, D. Dujshebaev.

Česko: Mrkva, Galia – J. Hrstka, Bečvář, Landa, Horák, Kotrč, Kašpárek, Stehlík, Petrovský, Zdráhala, Číp, Sviták, Mubenzem, Kasal, Š. Zeman.

Rozhodčí: Santos, Fonseca.
Tímto duelem vstoupí Česko do letošního EURA. A bude to hodně ostrý start. Češi totiž narazí na reprezentaci Španělska, která se může pyšnit dvojnásobným titulem mistrů světa.
Pojďme si připomenout cestu České republiky na tento šampionát. V kvalifikační skupině český výběr dostal Makedonii, Island a Ukrajinu. Z této zkupiny postoupil z druhého místa, lepší byla pouze Makedonie. Třetím postupujícím pak byl tým Islandu.
Češi odehráli před EUREM dva přátelské zápasy s Rakouskem, které se také objeví na tomto šampionátu. V prvním zápase vyhrálo Česko 26:23, ve druhém zápase byli ještě dominantnější a připsali si výhru poměrem 35:21.
A jak se na EURO dostalo Španělsko? Naprosto suverénně. Zcela totiž ovládlo svou skupinu a v tomto zápase bude jasným favoritem.
Obě reprezentace odehrály čtyři vzájemné zápasy a ve všech případech byli úspěšnější Španělé. Poslední střetnutí se datuje v roce 2010, kdy Španělsko přejelo Českou republiku poměrem 37:25.
Nominace pro mistrovství Evropy 2018 v Chorvatsku:

Brankáři: Martin Galia (Górnik Zabrze, POL), Tomáš Mrkva (HBW Balingen – Weilstentten, GER)

Střední spojky: Roman Bečvář (HC Elbeflorenc 2006, GER), Jakub Sviták (HC Dukla Praha), Ondřej Zdráhala (TSV St. Otmar St. Gallen, SUI)

Levé spojky: Pavel Horák (HC Meschov Brest, BLR), Michal Kasal (Tatran Prešov, SVK), Jan Landa (HK Lovosice)

Pravé spojky: Stanislav Kašpárek (Balatonfuredi KSE, HUN), Jan Stehlík (SSK Talent Plzeň), Dieudonne Mubenzem (HC Dukla Praha)

Pravá křídla: Tomáš Číp (Tatran Prešov, SVK)

Levá křídla: Jakub Hrstka (Tatran Prešov, SVK), Milan Kotrč (Bergisher HC, GER)

Pivoti: Leoš Petrovský (Bergisher HC, GER), Štěpán Zeman (HC Zubří)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.