Třízápasová sobota je u konce. Těším se na počtenou znovu v neděli u duelu Švýcarsko – Finsko. Pro tuto chvíli přeji dobrou noc.
Zápas, který se může pyšnit nádhernou atmosférou, je u konce a diváci opouštějí svá místa. Je však jisté, že v nedalekých restauracích zde v Bercy se bude slavit dost možná až do rána. A nejenom tady, možná i na jiných místech v Paříži a samozřejmě i přímo ve Švýcarsku.
To bylo tedy utkání. 12 932 diváků rozhodně nemohlo litovat návštěvy AccorHotels arény. Nejprve viděli rychlý nástup Kanady, která dokonce donutila Švýcarsko vystřídat brankáře. Jenže potom už zámořští hokejisté tolik nedominovali. Ve druhém dějství žádná branka nepadla a třetí vyšlo lépe Švýcarům, kteří dvěma góly vyrovnali. V prodloužení pak Kanada měla spoustu gólových šancí, ale nedokázala je proměnit. Naopak Švýcarsku se z ojedinělého brejku podařilo rozhodnout.
Píseň, při které mrazilo v zádech, dozněla a stadionem zní pastevecké zvony a jásot švýcarských diváků, kteří v sobotu večer téměř vyprodali AccorHotels arénu.
Na počest vítěze zní stadionem švýcarská hymna.
Nejlepší hráči zápasu
Ryan O´Reilly (CAN)
Leonardo Genoni (SUI)

Oba hráči byli vyhlášeni po právu, tyto dvě postavy byly na ledě hodně vidět.
63:40
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
80 sekund před koncem prodloužení rozhodl o výhře Švýcarska FABRICE HERZOG, když dokonal své přečíslení. Najel si k pravé tyči a blafákem zakončil ke vzdálenější tyči. Švýcaři tedy senzačně porazili jako první tým na tomto mistrovství Kanadu. Asistence: Ramon Untersander, Andres Ambühl.
63:10
Hra byla přerušena kvůli ofsajdu. Bude se tedy vhazovat ve středním pásmu.
62:49
Kanada je v prodloužení lepším týmem a měla již několik gólových šancí. Zatím však ani jedna brankou neskončila.
62:12
Přečíslení Kanady gólem neskončilo, protože si zakončující hráč vylámal zuby na švýcarském brankáři.
61:54
Joel Genazzi chtěl tečovat střelu z mezikruží, ale to se mu nakonec nepodařilo.
61:25
Mark Scheifele zkusil uspět z pravého kruhu, ale Leonardo Genoni zvládl kotouč uhlídat za pomoci svého betonu.
60:36
Znovu velice aktivní Ryan O´Reilly, jenže tentokrát se první střelec tohoto duelu netrefil.
60:21
Hokejisté Kanady jsou i s pukem v útočném pásmu.
60:01
Pětiminutové prodloužení se bude hrát tři na tři.
Střely na branku ve třetí třetině: 13:12.
Švýcarsko odehrálo vydařenou třetí třetinu, v níž dokázalo dvěma góly vyrovnat a Kanada si tedy poprvé na turnaji vyzkouší, jaké to je hrát prodloužení.
Skutečně je to tak, stadion tleská Švýcarům a za tři minuty začne prodloužení, to je ve 22:31.
60:00
59:34
Zdá se, že Kanada poprvé na turnaji ztratí body, utkání spěje do prodloužení.
58:41
Ryan O´Reilly se znovu prodral až před branku, kde mu však bránící hráč nedovolil zakončit.
58:13
Švýcarští fanoušci ve stoje tleskají svému týmu za to, jak výborný zápas odehrál.
58:02
Švýcarsko hraje v plném počtu.
57:40
Kanaďané faulovali a za potlesku diváků budou hrát Švýcaři přesilovku. Menší trest za sekání dostal Nate MacKinnon (CAN).
57:13
Vhazování ve středním pásmu bylo úspěšnější pro Švýcarsko, které nasměrovalo puk za Pickardovu branku.
57:09
Hokejisté Kanady byli velice blízko vedoucí brance, ale ani několik jejich dorážek nebylo úspěšných. Po postavení jejich hráče v brankovišti byli vykázáni do středního pásma. Hráči v červených dresech cítí, že mohou poprvé na šampionátu ztratit body a protestují u rozhodčích.
56:52
Švýcaři vyhráli vhazování a poslali puk na druhou stranu ledové plochy.
56:37
Kanaďané se hodně drali do brankoviště, ale gól z toho nebyl.
56:20
Po střele Mitche Marnera šel puk těsně vedle branky.
56:02
Jenže to se nakonec bude konat na opačné straně hřiště. Dean Kukan (SUI) poslal k zemi jednoho z kanadských hráčů a dostal menší trest za nedovolené bránění. Zdá se, že přichází ideální čas pro Kanadu na to, aby si pojistila zisk tří bodů a ukázala, že umí zvládat závěry zápasů při vyrovnaném skóre.
56:00
Švýcarům se podařilo vyvézt puk do útočného pásma a vynutit si vhazování tam.
54:23
Kanaďané velice často střílejí. Většinou to začíná střelami od modré a pokračuje dorážkami.
54:08
Už je to tady. Kanada se rozhodla, že opět přidá a je aktivní v útočném pásmu.
53:29
Z bezprostřední blízkosti dorážel Jeff Skinner, puk však zamířil o kousek mimo. Následně zní stadionem, již po několikáté tento den, písnička Walk this way od Aerosmith.
52:48
Zakázané uvolnění ze strany kanadských hráčů.
51:03
Z levého kruhu vypálil Andres Ambühl, ale Calvin Pickard si připsal úspěšný zákrok. Švýcarsko má však v posledních minutách velký tlak a těžko říct, zda Kanada přidá nyní nebo až v úplně posledních minutách zápasu.
50:49
Jeden ze švýcarských hráčů jel na branku a chtěl zakončit pod víko, ale nakonec ho jeden z protihráčů zatlačil, Švýcar upadl a skončil u mantinelu za bránou.
50:21
Utkání má najednou podobný ráz jako to poslední, kdy hrála Kanada s Francií, tehdy to také ještě ve třetí třetině bylo 2:2.
49:44
Zničehonic Švýcaři velice překvapivě vyrovnávají. Kanada v závěru zápasu polevila a je to znát i na skóre. Hokejisté v bílých dresech vyhráli buly v útočném pásmu, od mantinelu vystřelil VINCENT PRAPLAN a kanadský gólman nezvládl zkrotit puk, který šel poměrně z dálky. Asistence: Denis Hollenstein.
49:21
Od pravého mantinelu vyslal na první pohled nepříjemnou střelu Colton Parayko, jenže puk nakonec švýcarskou branku o nějaký kus minul.
48:32
Probíhá komerční přestávka.
47:18
Arénou stále zní pastevecké zvony, což znamená, že se Švýcarům daří. Ti poněkud ožili, stále jsou aktivnější a drží se kolem brankáře Calvina Pickarda, jenž před několika okamžiky přišel o čisté konto.
46:37
Švýcarští hráči podporováni cinkáním kravských zvonků měli přesilovou hru velice dobře rozehranou a nakonec se jim ji podařilo využít. U levé tyče se podařilo nasměrovat puk do branky FABRICEOVI HERZOGOVI. Asistence: Vincent Praplan, Tanner Richard.
46:12
Od modré čáry vystřelil Philippe Furrer, jenže kanadský brankář byl pozorný.
45:42
Následně se švýcarským hokejistům podařilo vytvořit si tlak v útočném pásmu a poněkud zahrozit v předbrankovém prostoru, jenže gólová šance z toho nebyla.
45:21
I toto oslabení zatím Kanaďané hrají dobře. Vyhráli úvodní vhazování a bez problémů se osvobodili.
44:54
Švýcaři měli tlak v pásmu, ale ten ukončilo vyloučení a posunutá kanadská branky. Dvouminutový trest za posunutí branky, a tím pádem zdržování hry, dostal Mike Matheson (CAN).
44:00
Do levého kruhu si najel kapitán Claude Giroux a pořádně se opřel do kotouče. Leonardo Genoni s vypětím všech sil pohotově kotouč vyrazil betonem.
42:30
Rychlý švýcarský protiútok mohl přinést snižovací branku, jenže i kanadský brankář na druhé straně drží pořád čisté konto.
41:17
Nate MacKinnon projel přes několik bránících hráčů až k brance, jenže tam si vylámal zuby na výborně chytajícím švýcarském brankáři. Devětadvacetiletý Leonardo Genoni, který mimo led působí přátelským dojmem, si i tentokrát připsal úspěšný zákrok, a stále tak drží čisté konto.
40:50
Po střele Travise Konecneho z pravého kruhu přerušil Leonardo Genoni hru.
40:28
Třetí dějství je již započato, sledujeme souboje o puk ve středním pásmu.
40:01
Téměř vyprodaná AccorHotels aréna vyhlíží začátek poslední třetiny zápasu, který zakončuje bohatý sobotní třízápasový den.
Utkání sleduje 12 932 diváků.
Nejvíc času na ledě strávil, co se kanadského týmu týče, Calvin de Haan (7:28). Ze strany Švýcarska byl nejvíc na ledě Ramon Untersader (8:52).
Střely na branku ve druhé třetině: 13:7.
Ve druhé třetině sice žádný gól nepadl, víc ze hry ale měli stále hráči Kanady, kteří však vedou 2:0, a tak se soustředí i na jiné herní činnosti než jen střílení gólů. Na druhou stranu hrají Švýcaři velice kvalitně a snaží se se soupeřem ze zámoří držet víceméně vyrovnanou partii. Hraje se rychlý a pohledný zápas se spoustou osobních soubojů. Téměř vyprodanou arénu může bavit, i když ke smůle většiny švýcarských fanoušků vede Kanada.
Další třetina začne přibližně v 21:54.
40:00
39:48
Ryan O´Reilly chtěl zakončovat z levého kruhu a nebyl od toho daleko. Švýcaři mají však v brance výborně chytajícího Leonarda Genoniho. Kanadě se tedy gól těsně před skončením druhého dějství vstřelit nepodařilo.
39:32
Poté, co se několik sekund hrálo ve středním pásmu, se hokejisté Švýcarska dostali ke střele a donutili Calvina Pickarda přerušit hru. Následně si opět hokejisté vyměňovali názory, když se jich hned několik seskupilo u sebe. Ale i tuto potyčku bez problémů rozhodčí zvládli uklidnit.
38:38
V závěru druhé třetiny má Kanada poměrně velký tlak a snaží se o to, aby vstřelila gól do šatny. Kdo ví, třeba je to účel a Kanaďané si chtějí natrénovat to, zda umí zvládat i takové situace. Přeci jen, čtvrtfinále, semifinále a finále jsou tu již za několik dní.
38:07
Slibná střela Calvina de Haana, který mířil pod víko Genoniho branky, ale puk tam jen těsně nezapadl.
37:27
Po rychlém protiútoku ze strany kanadských hokejistů se bude vhazovat v jejich útočném pásmu.
36:47
Střela Ramona Untersandera od modré nebyla přesná. Puk mířil poměrně dost daleko od branky.
36:13
Po úspěšném zásahu Leonarda Genoniho se strhla menší šarvátka před brankou, ale o nic závažného se nejednalo.
35:10
Švýcaři jsou aktivní a za svou hru by si možná alespoň jednu branku zasloužili. Ale i s další střelou, která šla relativně z blízka, si Calvin Pickard poradil.
34:17
Odpískaný úmyslný ofsajd znamená vhazování v obranném pásmu Kanady.
33:36
Po komerční přestávce na chvíli Kanaďané uzamkli soupeře v pásmu, ale k výraznější šanci se neprobojovali.
33:01
Po střele na branku ze strany kanadských hráčů probíhá další komerční přestávka.
31:17
Denis Hollenstein je jedním z nejaktivnějších švýcarských hráčů. Tentokrát si najel mezi kruhy a chtěl se prodrat až do zakončení, jenže dva protihráči jej nasměrovali do rohu, odkud Hollenstein nic nezmohl.
30:36
Kanada hraje v plném počtu. Mezitím zní arénou, jako každý den mnohokrát zde v Paříži, stále stejná píseň Can´t stop od Red Hot Chili Peppers.
30:00
Švýcarům přesilová hra nejde, naopak Kanada hraje oslabení totožně jako hrává ta ostatní. Drží soupeře po rozích a nepouští ho před bránu.
29:17
Finální přihrávka před brankou Švýcarům nevyšla, jelikož byl v brankovišti útočící hráč. Bude se vhazovat v útočném pásmu, předtím musel ještě ledař vyvrtávat díry do ledové plochy, aby se mohla upevnit kanadská brána.
28:41
Švýcarští hráči vyhráli vhazování, jenže místo toho, aby se usadili v útočném pásmu, tak je jejich kanadští protihráči vyhnali i s pukem až k vlastnímu brankáři.
28:36
Po komerční přestávce bude zaplněná AccorHotels aréna svědkem druhé přesilovky Švýcarska. Dvouminutový trest za hákování dostal Mitch Marner (CAN).
27:18
Obrovská šance, kterou neproměnil Wayne Simmonds. Ten mohl zakončovat do odkryté brány, jenže mu střela nesedla a kotouč zamířil nakonec jinam.
26:40
Švýcaři znovu drží puk v útočném pásmu a jsou o něco aktivnější než Kanaďané. Ti ale však stále hokejisty v bílých dresech nepouštějí před vlastní branku a snaží se je i s puky držet po rozích.
24:56
Švýcarské publikum na moment hlasitě ožilo a po několika pěkných střelách ze strany svých příznivců začalo tleskat a zvonit kravskými zvony. Přesně tak fandí typičtí švýcarští fanoušci na světových šampionátech. Mezitím arénou zní, dnes již minimálně podesáté, písnička Walk this way od Aerosmith. Někomu, kdo navštívil všechny tři sobotní zápasy, bude dost možná několik dní znít v uších.
23:51
Hra byla přerušena ve středním pásmu. Už od konce první třetiny je utkání poměrně vyhrocené a na ledě se odehrává mnoho osobních soubojů, a to i po přerušení hry. Již několikrát od sebe čároví rozhodčí museli oddělovat hráče, aby předešli případným pěstním potyčkám.
22:46
Výborné střídání Švýcarska přineslo asi největší šance na skórování ze strany tohoto týmu v zápase. Přímo z předbrankového prostoru dorážel Denis Hollenstein, puk se následně dostal ještě k bekovi na modrou čáru, který vyslal na bránu dělovku. Tehdy už se zdálo, že by mohl Calvin Pickard kapitulovat, ale i nadále platí stav 2:0.
22:26
Hra byla přerušena před Calvinem Pickardem, který se tedy bude muset mít několik sekund pět na pozoru.
21:56
Švýcaři několika přesnými přihrávkami zmátli Kanaďany, kteří je chtěli obrat o puk. Jenže pro hráče v bílých dresech to nemá efekt, protože se jim nedaří dostat z vlastního obranného pásma.
21:01
Švýcarsko hraje v plném počtu. V témže čase vystřelil od modré čáry poměrně povedeně jeden z kanadských hráčů a způsobil rozruch v brankovišti. Hráčům v tmavě červených dresech se však nezdařilo sklepnout puk do Genoniho svatyně.
20:34
Z kruhu vystřelil Brayden Schenn ale švýcarský brankář si poradil.
20:18
Kanada dohrává přesilovou hru a kombinuje v útočném pásmu.
20:01
Za několik chvil začne prostřední část zápasu.
Nejvytíženějším kanadským hráčem v první třetině byl Colton Parayuko (8:09). Na straně Švýcarska byl nejvíc na ledě s časem 8:47 Joel Genazzi.
Střely na branku v první třetině: 16:6.
Zápas zatím nenabízí žádná překvapení. Kanada si znovu hraje to svoje, tedy tak, jak na světových šampionátech už nějaký rok působí. Javorové listy vstřelily dva brzké góly, donutily Švýcary vystřídat gólmany a poté sice ještě měly nějaké šance, ale ty navýšením skóre neskončily. Zda se zápas dohraje v tréninkovém tempu, nebo se houževnatým Švýcarům podaří výrazněji potěšit tisíce svých fanoušků v AccorHotels aréně, napoví následující minuty. My u toho budeme společně živě, a to prostřednictvím přímého přenosu z Paříže až do nočních hodin.
Záběr první třetiny ještě nabídl výměnu názorů mezi Thomasem Rüfenachtem a Markem Scheifeleem, ale čárový rozhodčí od sebe zavčasu oba kohouty oddělil a nasměroval je do kabin.
Další třetina začne přibližně ve 21:04.
20:00
19:45
V této třetině už toho Kanada moc nestihne, přesilovou hru dohraje ve druhém dějství.
19:21
Hokejistům v bílých dresech se podařilo vyhodit puk, a tak ušetřili nějaký ten čas z oslabení.
19:00
Následně jdou Švýcaři do čtyř. Dvouminutový trest za nedovolené bránění obdržel Reto Schäppi (SUI).
19:00
Švýcaři hráli povedeně a po menším tlaku dokonce málem vstřelili gól, ale puk se jim z blízka nepodařilo procpat do brány.
17:42
Se střelou až ze středního pásma, kterou měl na svědomí Joel Genazzi, si Calvin Pickard bez problémů poradil.
17:35
Kanada hraje v plném počtu.
16:50
I na dalším vhazování byli úspěšnější hokejisté Kanady a i tentokrát se dokázali osvobodit. Švýcarům se nedaří vytvořit tlak, z něhož by mohli případně skórovat.
16:14
Švýcaři kombinují v útočném pásmu a od modré čáry vystřelil Ramon Untersander, jenže puk v bráně neskončil.
15:44
Kanďané vyhráli vhazování a bez problémů vyhodili puk.
15:35
Poprvé si přesilovou hru zahraje i Švýcarsko. Menší trest za nedovolené bránění inkasoval Jason Demers (CAN).
14:58
Od modré čáry vystřelil Joel Genazzi, puk však trefil jen beton kanadského brankáře, který se očividně jinak v brankovišti značně nudí a jezdí kolečka kolem branky, pokud to okolnosti, například při přerušení, dovolí.
13:52
Po dalším z vhazování byli Švýcaři rádi, že dostali puk alespoň do středního pásma, aby mohli v klidu vystřídat.
13:09
Před důrazným Seanem Couturierem, který dorážel v brankovišti, ukryl puk Leonardo Genoni.
12:32
Pokud hraje Kanada v obranném pásmu, hraje také kvalitně. Soupeře drží i s pukem po rozích, daleko od vlastní brány. Pro Švýcary je očividně velice těžké hrát proti takovému soupeři.
12:18
Probíhá druhá komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat před Calvinem Pickardem.
12:06
Kanaďané si opět v útočném pásmu dělají, co chtějí. Hráčům v bílých dresech se jen obtížně daří hlídat své protihráče.
11:00
Znovu je to v útočném pásmu Kanady jako na střelnici. Na modré čáře se do puku opřel Claude Giroux, ale i tentokrát mu stál v cestě Leonardo Genoni, jenž na mistrovství světa předvádí kvalitní výkony.
10:28
Josh Morrissey si v levém kruhu sjížděl k dorážce, ale tentokrát hráči Kanady úspěšní nebyli.
09:25
Tanner Richard byl vykázán z buly v útočném pásmu, a tak jej musel nahradit jeden ze spoluhráčů. Po menších obstrukcích hra plyne dál.
08:08
Ryan O´Reilly chtěl jet sám na branku, ale kousek za modrou čárou ho zastavili dva švýcarští hráči.
07:08
Zdá se, že se hra možná trochu zklidnila. Kanaďané dosáhli svého a už nejsou až tak neuhlídatelní v útočném pásmu.
06:46
Zakázané uvolnění Švýcarů znamená to, že se hra znovu stěhuje do útočného pásma Kanady.
06:34
Po komerční přestávce bude hra pokračovat. Utkání zatím náramně vychází velkému talentu kanadského hokeje, teprve dvacetiletému Mitchi Marnerovi, který nejprve přihrál na první gól, přičemž druhý vsítil osobně.
06:28
Dochází ke střídání brankářů. Jonas Hiller, který dostal v tomto zápase šanci, přepouští místo Leonardu Genonimu, jenž je zatím dosavadní švýcarskou jedničkou na šampionátu.
06:28
Kanada právě vstřelila branku!
Další puk ve švýcarské brance znamená druhou oslavu gólu ze strany Kanaďanů. Švýcarští hokejisté si znovu nepočínali důrazně v obranném pásmu, čehož využil MITCH MARNER a procpal puk pod betony střídajícího Jonase Hillera. Asistence: Chris Lee, Travis Konecny.
04:58
Poté, co Kanaďané rychle využili přesilovou hru, jejich tlak neustává. Krouží kolem Hillerovy branky a snaží se znovu dostat do většího vedení, aby již po zbytek utkání mohli šetřit síly tak, jak jsou zatím na šampionátu po většinou zvyklí.
04:22
Netrvalo dlouho a je to 1:0. Nadvakrát se podařilo procpat puk pod brankářovými betony RYANU O´REILLYMU. Asistence: Mitch Marner, Colton Parayko.
04:14
Zámořští hokejisté mají tlak a střílejí na branku.
03:51
Dvouminutový trest za nedovolené bránění dostal Denis Hollenstein (SUI).
03:45
Za pískotu fanoušků jsou Kanaďané nastěhovaní v útočném pásmu a mají převahu. Povedené střídání javorových listů zakončil prudkou střelou z levého kruhu kapitán Glaude Giroux.
03:20
Švýcaři trochu zahrozili v útočném pásmu, dostali se do menšího závaru před brankou, avšak nic z něj nevytěžili.
02:36
Přímo před brankou nedokázal Nate MacKinnon zpracovat puk a nasměrovat ho do odkryté branky, proto je stav i ve třetí minutě 0:0.
01:42
Z levého kruhu zkusil uspět Claude Giroux, ale úvodní branky zápasu se nedočkal, protože trefil brankáře Jonase Hillera.
01:20
Tam se však nezdrželi dlouho, hokejistům v bílých dresech se podařilo dostat puk do středního pásma a vystřídat.
00:54
Buly vyhráli zámořští hráči a ti si teď přihrávají před brankou soupeře.
00:52
Zakázané uvolnění na straně Švýcarska. To tedy nemůže vystřídat a bude se vhazovat před Jonasem Hillerem.
00:10
Kanaďané se ujali puku a snaží se dostat do pásma.
00:01
Utkání začne za několik sekund. A na takřka domácí atmosféru se mohou těšit hokejisté Švýcarska, kteří zde mají jasnou převahu, co se fanoušků v hledišti týče. Spousta Švýcarů, kteří jsou obecně známí svým nadšením pro hokej, si zaplatila víkendový zájezd do Paříže a nyní se vydala podpořit své příznivce. Zda to nějak výrazně proti Kanadě pomůže, ukáží až následující minuty.
Pěkný večer, zatímco před malou chvílí skončila tisková konference po utkání Slovinsko – Bělorusko, nyní už probíhá rozbruslení švýcarského týmu. Kanaďané nejspíš v soupeři nevidí velké riziko, jelikož dorazili na rozcvičku až o pět minut později.

Kanada: Pickard (Ch. Johnson) – Parayko, Vlasic (A), Demers, de Haan, Matheson, Lee, Morrissey – MacKinnon, Scheifele, R. O'Reilly – Simmonds, Giroux (C), Killorn – Duchene (A), Couturier, Skinner – Konecny, Marner, Point.

Švýcarsko: Hiller (Genoni) – Diaz (C), Furrer, Kukan, Untersander, Loeffel, Genazzi, Marti – Rüfenacht, Schäppi, Almond – Praplan, Hollenstein (A), Haas – Ambühl (A), Suter, Brunner – Bodenmann, Suri, Herzog – Richard.

Rozhodčí: Odins (LAT), Salonen (FIN) – Leermakers (NED), Sormunen (FIN).
Delegace rozhodčích
Jako hlavní rozhodčí budou zápas řídit Odins z Lotyšska a Salonen z Finska. Náhradním hlavním sudím je Gofman z Ruska. Na čarách bude nizozemský rozhodčí Leermakers a finský Sormunen. Náhradní čárový rozhodčí je Oliver z USA. Jako videorozhodčí byl nominován Polyakov z Ruska. Jako delegáti budou přítomní Gonzalez ze Španělska a Leaf z USA.
Šance porazit Kanadu je velice malá, hokejový vládce světa hraje i letos velice kvalitně a bude zajímavé sledovat, jaký výkon Švýcaři předvedou, a zda favorita potrápí, či se ho dokonce pokusí obrat o body.
Švýcarsko
Švýcaři se před sobotním hracím dnem nacházeli v tabulce na třetím místě, hned za Českou republikou. Hokejisté Švýcarska hráli naposledy ve středu, kdy zdolali bez výraznějších problémů otloukánka turnaje z Běloruska poměrem 3:0.

Švýcarsko – Bělorusko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Kanada
Kanaďané zatím bez problémů splňují roli favorita celého turnaje. Zatím v Paříži ani jednou neprohráli. Nejblíž k tomu měli ale v posledním zápase, kdy hráli ještě ve třetí třetině s domácí Francií 2:2. Ale hokejistům ze zámoří se podařilo ještě jednou prosadit, a tak nakonec zdolali hokejisty v modrých dresech poměrem 3:2.

Kanada – Francie 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Sobotní třízápasový den zakončí noční souboj Kanady se Švýcarskem. Společně budeme sledovat, zda Kanada potvrdí roli papírového favorita a upevní si první příčku v tabulce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.