Přímo z Paříže vám děkujeme za sledování přenosu a sledujte nás i v dnešních dalších dvou následujích zápasech. Přejeme vám příjemný zbytek sobotního dne!
Finové získávají z dnešního duelu dva body, které je posunují na čtvrté místo. Nyní mají devět bodů, stejně jako Švýcarsko, a tudíž bude bitva o přední příčky ještě hodně zajímavá. O výhru Finů se postaral Markus Hännikäinen v samostaném úniku během prodloužení.
Střely na bránu: 18:18.
61:55
Finsko právě vstřelilo branku!
Nepozornost obrany Norska. MARKUS HÄNNIKÄINEN který odpykával dvě minuty se vrátil na led ve chvíli, kdy letěl vyhozený puk směrem k Haugenovi. Tam jej Hännikäinen přebral a v samostatném úniku zamíchal s kotoučem, který pak poslal k pravé tyči. Asistence: Mika Pyörälä.
61:16
Reichenbergovi při pokusu o střelu odskočil kotouč k mantinelu.
60:32
Norové pokračují v přesilovce na území Finů.
60:01
Norům se povedlo bojovným výkonem srovnat v samém závěru, kdy odvolali gólmana. Autorem branky byl Andreas Martinsen. K jejich radosti získavají jeden bod a o tom druhém se rozhodne za chvíli. Následuje pětiminutové prodloužení.
60:00
59:47
Vyloučení v týmu Finsko (Atte Ohtamaa – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
59:31
Norsko právě vstřelilo branku!
Senzace pro Nory, kterým se s rizikem prázdné brány podařilo vyrovnat. V nepřehledné situaci propasíroval kotouč do brány ANDREAS MARTINSEN. Bez asistence.
59:25
Savinainen peláší dopředu za bránu, kde ale sudí signalizuje zakázané uvolnění. Finové se zlobí.
59:00
Vyhozený kotouč Finů nedoputoval do brány.
58:46
Opět hra ve středu kluziště.
58:17
Po buly Norsko ztrácí útočné pásmo.
58:12
Haugen zůstavá na střídačce, Norové jdou do šesti hráčů.
58:12
Rosseli Olsen zvolil nahození na Korpisala, který musel kotouč skrýt. Norové získavají útočné pásmo a berou si oddechový čas.
57:25
Závar před bránou do kterého se Forsberg s Martinsenem. Finové nebezpečí zažehnali vyhozením.
56:54
Oba týmy hrají v plném počtu.
56:36
Norové zvolili taktiku aktivního napadání a v závěru budou ještě nepříjemní.
55:45
Hra čtyři na čtyři více vyhovuje Norům, kteří dostávají možnost pobytu v útočné třetině.
54:54
Vyloučení v týmu Finsko (Jesse Puljujärvi – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Norsko (Daniel Sörvik – 2 min., hrubost).
54:54
54:54
Další nahození na gólmana a emoce tečou proudem, když se strhává menší šarvátka, která bude potrestána.
54:13
Se střelou zpoza kruhu si poradil Haugen za pomoci vyrážečky.
Utkání sleduje 8108 diváků.
53:50
Thoresen hledal M. Olimba v mezikruží, avšak Finové svoje území chrání.
52:50
Norové hrají ze zajíštěné obrany, která zastavuje výpady finských hráčů.
51:59
Finové v plném počtu.
51:47
Holos mířil do leva, kde se okamžitě zjevil beton gólmana.
51:40
Po střele Mathise Olimba se ozvala boční hrana tyčky.
51:16
Norové opět bez střely kombinují před Korpisalem.
50:20
Pyörälä vyváží kotouč ven a jeho tým může prostřídat.
49:59
Vyloučení v týmu Finsko (Valtteri Filppula – 2 min., nedovolené bránění).
49:20
Odegaardovi se na modré nepovedlo zpracovat kotouč ke střele.
48:27
Dvakrát zakázané uvolnění Norska.
47:57
Norům se povedlo dostat do mezikruží, kde ale operuje důrazný Jaakola.
47:02
Ohtamaa z modré míří k horní tyči, kde vytahuje lapčku Haugen, jemuž se ovšem nepdařilo kotouč pokrýt. Hra pokračuje dále.
46:20
V útoku předvádí oba týmy menší oťukávanou bez výrazného ohrožení.
45:13
Johannesen vystřelil zpoza kruhu ke vzdálenější tyči, kde velmi pohotově vytáhl lapačku Korpisalo.
44:53
Finsko v plném počtu.
44:50
Norsko nevyprodukovalo zatím jedinou střelu.
44:29
Finové se osvobozují a jedou ve třech hráčích ven.
43:52
Norové se seskupili před Korpisalem a mohou podniknout první kombinaci.
42:53
Vyloučení v týmu Finsko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jesse Puljujärvi.
42:00
Norsko v plném počtu.
41:27
Finové se vlastní vinou dostávají ven z pásma.
41:22
Ještě předtím, než Aho vyslal svou dělovku, byla brána Norů posunutá mimo základní postavení.
41:01
Jedno vyhození Norů a modrý val je zpět před Haugenem.
40:26
Finové začínají přesilovku v útočném pásmu, avšak zatím bez střely.
40:01
Finové nastoupili s koncentrovanější ofenzívou, což dokázali na ledě prodat. Nejprve se dokázal využít přesilovku Jusso Hietanen mezi betony Haugena. O obrat skóre se postaral obránce Julius Honka, jenž nádherně vypálil přes zakrytý výhled brankáře. Po čtyřiceti minutách je tedy skóre 2:1 pro Finy a my uvidíme, co nám přinese posledních dvacet minut. Třetí třetina začne přibližně v 13:48.
40:00
40:00
Vyloučení v týmu Norsko (Mathias Trettenes – 2 min., držení protihráče).
39:49
Poslední závar před bránou Haugena v podání Puljujärviho.
39:26
39:10
Lehtonen sebral kotouč Reichenbergovi a opět vyhazuje do bezpečí.
38:18
Finové nepouští Nory k zakončení a sami nakonec vyhazují ven ze třetiny.
37:26
Vyloučení v týmu Finsko (Joonas Järvinen – 2 min., hrubost).
36:53
Rosseli Olsen chtěl nabít svému spoluhráči před bránou, jenomže puk projíždí celou šířkou a Finové mohou přebrat vládu nad kotoučem.
35:10
Honka chtěl využít pomalého přesunu Haugena, ale střela před odkrytou klecí se mu nepovedla.
34:32
Haugen nyní musel zasahovat proti odhodlanému Osalovi, tentokrát puk na první dobrou chytá.
33:45
Lehtonen překvapil Haugena střelou zpoza hráče. Norský gólman puk jen vyrazil před sebe, kde byl ale včas jeho spoluhráč.
32:51
Martinsenovi nesedla střela, která se snesla daleko od pravé tyče.
31:52
Rosseli Olsen bojuje na pravé straně, kde jeho počínání přerušil jeden z Finů.
30:34
Na druhé straně Norové pokouší dobýt Korpisala. Se střelou Forsberga si ale finský gólman poradil.
28:11
Po buly dostal před modrou čáru nahrávku JULIUS HONKA, jenž z první zamířil k levé tyči. Haugen měl zakrytý výhled a puk zapadl až za jeho záda. Asistence: Atte Ohtama.
28:08
Lehtonen zkoušel střelu z levého kruhu, kterou ale opět má v moci Haugen.
28:03
Norové v plném počtu.
27:03
Rantanen si počkal u levé tyče na dorážku, kterou mu nakonec překazil Haugen.
26:03
Vyloučení v týmu Norsko (Andreas Martinsen – 2 min., nedovolené bránění).
25:33
Finové jsou také úspěšní v přesilovce. Zodpovědnost vzal na sebe JUUSO HIETANEN, který srovnává skóre zápasu, když trochu se štěstím z nulového úhlu našel mezeru mezi betony Haugena. Asistence: Sebastian Aho a Ville Lajunen.
25:27
Vyloučení v týmu Norsko (Dennis Sveum – 2 min., vysoká hůl).
25:25
Rantanen zkouší rychlý brejk po pravé straně, kde ho stínuje Ödegaard. Norský bek byl v souboji úspěšnější a Haugen zůstává bez práce.
24:11
Ofsajd zastavuje Nory v dalším snažení.
23:23
Honka se hnal přes levý kruh až k bráně, kde se mu nepovedlo zakončit střelou a sjíždí až na zadní mantinel.
22:40
Puk je stále na hokejkách Norů, kteří hledají cestu přes střed kluziště, leč marně.
22:00
Norové zakládají útočné akce častým nahozením, které posléze nedokáží zachytit.
21:38
20:42
V první minutě přesilovky Norové nevyvíjejí střeleckou aktivitu.
20:01
Už od začátku šli Norové do utkání velmi srdnatě a více si kontrolovali puk na svých hokejkách. I FInové mohli těžit ze svých šancí, avšak doplatili na vyloučení, které minutu a půl před koncem třetiny potrestal Anders Bastiansen. Druhá třetina začne přibližně v 13:02.
Střely na bránu: 6:10
20:00
19:38
Krosčeku se dopustil Sebastian Aho, kterému byly po právu uděleny dvě trestné minuty.
18:38
Využitou přesilovku Norů má na svědomí ANDERS BASTIANSEN, který před Korpisalem tečoval střelu Nörsteba mezi betony strážce klece. Asistence: Mattias Nörstebö.
18:04
Pyöräla ujel ve vlatním oslabení podél pravého mantinelu. Svou akci ale nezakončil.
17:16
Hännikäinen byl potrestán menším trestem za vysokou hůl.
17:08
Hännikäinen je dalším hráčem, který marně hledal mezeru mezi tyčí a Haugenem.
16:21
Nepozorná obrana Norů nechala před Haugenem Filppulu, který z první miřil mezi tři tyče. Norský brankář byl i nyní úspěšný.
15:27
Finům se nedaří založit kloudnou útočnou akci. Jejich pokusy končí na polovině hrací plochy.
14:45
Norové přesunuli hru dopředu. Ken Andre Olimb hledal před bránou své spoluhráče, ale po zblokované přihrávce se zmocnili puku hráči v modrém.
13:43
13:20
Filppulovu ránu z kruhu schytává do nohy jeden z obětavých beků.
12:54
Nápor Finů na bránu Norska je značný, ale zatím žádná ze střel neznamenala přímé ohrožení.
11:43
První vyloučení zápasu. Thoresen odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
10:30
Hietanen ostře nabil ze středu kluziště, avšak jeho střela jen rozezněla mantinel za bránou.
09:26
Lajunenova špatná přihrávka na modrou čárů vyhání Finy ven z útočné třetiny.
08:10
Již několikáté působení Finů před Haugenem končí vyhozením Norů.
07:19
Hráči vytvořili u mantinelu finského obranného pásma hlouček bojující o kotouč. Sudí museli po několika vteřinách nerozhodnou bitvu ukončit.
06:41
Aho se zbavil dvou obránců a svou ránu poslal přímo na hruď Haugena.
05:40
Finové na malý okamžik vyvážejí puk a mohou vystřídat.
04:49
M. Olimb nabil ke střele z hranice pravého kruhu, ovšem neseřídil si svá mířidla k dokonalosti, a tak puk míjí z dostatečnou rezervou levou tyč.
04:20
Filppula zlobí v brankovišti a stíní výhledu Haugenu. Tomu se na poslední chvíli podařilo kotouč zastavit.
03:33
K. A. Olimb zachytává kotouč, čímž překazil přihrávku na osamoceného Rantanena.
02:47
Martinsens provětral střelou zápěstním lapačku Korpisala.
02:06
Poprvé se zapojuje i defenzíva Norska. Haugen si dirguje hráče před sebou.
01:17
Röymark bojoval s bekem těsně před brankovištěm. Jakmile mezi ně mířil puk, snažil se Nor tečovat, ale puk doputoval pomalu k brankáři.
00:30
Ken Andre Olimb se prosmýkl skrz dva obránce na pravém kruhu a první střelu utkání směřuje po zemi proti betonu Korpisala.
00:01
Norský výběr dnes uvidíme v bílých dresech, jejich soupeř Finsko oblékne modré barvy.

Norsko: Haugen (Haukeland) – Holös (C), Nörstebö, Sveum, Ödegaard, Johannesen, Bonsaksen, Sörvik – K. A. Olimb, Thoresen (A), M. Olimb (A) – Bastiansen, Röymark, Rosseli Olsen – Martinsen, K. Forsberg, Reichenberg – Olden, Roest, Karterud – Trettenes. Trenér: Petter Thoresen.

Finsko: Korpisalo (Säteri) – Ohtamaa, Honka, Jaakola (A), V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen, Järvinen, Kukkonen – Aho (A), Filppula, Rantanen – Kemppainen, Pyörälä, Puljujärvi – Savinainen, Sallinen, Pihlström – J. Lajunen, Hännikäinen, Osala (C). Trenér: Lauri Marjamaki.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Kubuš (SVK) – Dedioulia (BLR), Otmakov (RUS).
Finsko

Vstup Finů do turnaje si představovali všichni úplně jinak. V prvním zápase těsně přehráli Bělorusko 3:2, ovšem v dalším souboji nestačili domácí Francii a ostudně inkasovali pět branek. Ani třetí zápas pro ně, vzhledem k průběžnému vývoji, nedopadl dobře. Nad Čechy vedli už 3:0, jenže vedení ztratili a v samostatných nájezdech brali druhý bod právě Jandačovi svěřenci. Chuť si Finové spravili až na Slovinsku, se kterým otočili zápas na výhru 5:2.

Nejproduktivnější hráč: Mikko Rantanen (1+5).

Sestava z minulého zápasu: Säteri (Korpisalo) – Ohtamaa, Honka, Jaakola (A), V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen, Kukkonen (C), Järvinen – Aho, Filppula (A), Rantanen – Kemppainen, Pyörälä, Puljujärvi – Savinainen, Sallinen, Pihlström – J. Lajunen, Hännikäinen, Osala.
Norsko

Norové mají za sebou čtyři utkání a na kontě sedm cenných bodů. V prvním klání si poradili s Francií těsně 3:2. Druhý den poté je čekalo Švýcarsko, kterému tentokrát nedokázali vstřelit ani jednu branku a přesně tři zářezy inkasovali. Prozatím nejvyšší výhru 5:1 zaznamenali Thoresenovi svěřenci proti Slovinsku. V minulém utkání se Norové postavili Česku, se kterým sehráli velice defenzivní utkání s konečným výsledkem 0:1 po prodloužení pro český výběr.

Nejproduktivnější hráč: Patrick Thoresen (3+3).

Sestava z minulého zápasu: Haugen (Haukeland) – Holös (C), Nörstebö, Sveum, Ödegaard, Johannesen, Bonsaksen, Sörvik – K. A. Olimb, Thoresen (A), M. Olimb (A) – Bastiansen, Röymark, Rosseli Olsen – Martinsen, K. Forsberg, Reichenberg – Olden, Roest, Karterud – Trettenes.
Ještě jednou zdravíme všechny fanoušky ledního hokeje z pařížské AccorHotels areny, kde se jako první utkání sobotního dne odehraje severské derby mezi Norskem a Finskem. Oba týmy mají stejný počet bodů, a proto se vítěz zápasu zajisté posune tabulkou vzhůru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.