Dramatický zápas byl k vidění v Budvar Aréně, nakonec vítězí šťastnější tým. Tím byli dnes Piráti z Chomutova. Hosté přečkali tlak soupeře v závěru duelu a gólman Matúš Kostúr dovedl svůj celek ke dvěma bodům. Tímto se s vámi loučím, příjemný víkend přeje z Českých Budějovic Michal Špírek.
65:00
Piráti právě vstřelili branku!
JASON CHIMERA byl jediným úspěšným nájezdníkem. Za Chomutov tedy dnes skórovali oba nováčci v jeho dresu. Klobou dolů před Chimerou, dokázal se vypořádat s časovým posunem (dnes přiletěl z USA) a odměnou mu je rozhodující gól.
Kostúr se mu vrhl pod nohy, Michálek ještě stačil kotouč přizvednout, ale těsně minul. Chomutov bere dva body!
Kantor vyrazil puk vyrážečkou. Michálek musí dát!
Knotek zkusil Forsbergovu kličku, KOstúr ji vychytal. Rozhodne Frolík?
0:1 - Jason Chimera trefil růžek branky, krásný nájezd!
0:0 - Kostúr vystrčil hokejku a sebral domácímu kapitánovi puk.
Za domácí jede Šimánek.
0:0 - Obránce Lukáš Půlpán zkoušel zasunout puk mezi betony, neuspěl.
Samostatné nájezdy začínají.
Nájezdy začínají Piráti, konkrétně Půlpán.
Pavel Kantor vs. Matúš Kostúr. Překoná je někdo?
Oba týmy měly velké šance k ukončení zápasu, ale nakonec se rozhodne v nájezdech. Domácí je absolvují letos poprvé, zatímco Chomutov v sezóně již dvakrát uspěl!
65:00
Prodloužení skončilo.
64:12
Buly před Kostúrem.
64:00
Lušňák nechal vyniknout Kantora, tutovka na straně Chomutova, dnes jsou hvězdy utkání jasné.
63:34
Ani Kotalíkova střela neslavila úspěch.
62:53
Ptáčkovu bombu udržel Kostúr v lapačce, jinak se domácí k žádné šanci nedostali.
61:32
Hrát se bude čtyři na tři, domácí nasazují kompletní komando z NHL!
61:32
Štěpán Hřebejk je vyloučen a domácí trenér Draisaitl na to reaguje time-outem. Rozhodne Mountfield o osudu duelu v přesilovce?
60:27
Chimera mohl rozhodnout, ale netrefil kotouč přesně.
60:01
Tak domácí mačkali v poslední minutě Chomutov jako citrón do ranního čaje. Jenomže Piráti mají v brance Kostúra a hlavně jeho zásluhou došlo k dělbě bodů. Uvidíme, kdo získá bonusový zisk, o kterém se rozhodne v pětiminutovém prodloužení či následujících nájezdech.
60:00
58:40
Kostúr bravo! Hanzal s Prospalem najížděli na jediného beka, kterého prvně jmenovaný vyšachoval ze hry přihrávkou na kolegu. Kostúr se ale roztáhl jak široký tak dlouhý na čáře a Prospal přes něj puk do brány neprocpal!
58:00
Dvě minuty do konce třetí třetiny.
57:05
Piráti ne a ne se vymanit z tlaku soupeře. I když ten se projevuje jen tím, že se hraje před Kostúrem, jinak brání hosté tak pozorně, že do vyložených šancí se domácí nedostávají.
56:26
Buly v útočném pásmu HC Mountfield.
56:22
Kostúr si pohlídal prostor u tyče a nedovolil gólovou radost Šimánkovi.
55:22
Hosté přečkali krizovou situaci, kdy se ubránili přesilovce soupeře. Piráti bojují a zápas spěje k prodloužení.
54:00
Matúš Kostúr fantasticky proti Ptáčkovi! Domácí pěkně vykombinovali a obránce se mohl zeptat brankáře, kam to chce. Ten mu nejspíše řekl, že do lapačky, protože právě na ní puk skončil.
52:33
Kotalík napřáhl a Chomutovští si oddechli, puk o pár centimetrů minul prostor tří tyčí.
51:53
Jaroslav Mrázek (CHM) - 2 min - nedovolené bránění.
51:16
Nahoru dolů. Radek Duda obkroužil bránu a zkoušel chytře zakončit, puk se navíc dostal k Treillemu. Kantor dnes již poněkolikáté podržel svůj tým a zápas se mění v souboj brankářů. Následovala potyčka, kterou rozhodčí rychle rozprášili.
50:43
Matúš Kostúr stále v permanenci, ani nahození Vydareného nemělo gólové parametry.
50:31
Teď dostal hokej v Budvar Aréně pořádné grády. Podlešák se vyhnul obránci a zkoušel zamířit pod lapačku Kostúra. Ten už dnes chytil těžší střely...
50:06
Kostúr nevyrazil zrovna ideálně ránu Janka, obránci ho ale nenechali ve štychu a puk včas odehráli do bezpečí.
49:16
Ladislav Kohn dorážel po střele Šimánka těsně vedle, to byla zase veliká příležitost pro domácí.
48:09
Tichá voda břehy mele a Chomutov měl rázem gólovku! V situaci dva na jednoho volil Marek Sikora střelu mezi betony, Kantor si ale mezírku pohlídal.
47:42
Knotek předal puk Květoňovi a gólmanovi Pirátů přibyl další zákrok na konto.
47:04
V krátkém sledu další buly před Kostúrem.
46:59
Martin Podlešák střílel z úhlu od mantinelu do připraveného gólmana. Hosté nevyužili přesilovku a od té doby Kantora neohrozili.
45:43
HC Mountfield je v koncovce přeci jen vynalézavější a nebezpečnější. Michálek se zbavil strážce a vyprášil beton Kostúra.
44:40
Roman Vráblík vyskočil z trestné lavice a hned s pukem na hokejce zamířil směr Kostúr. Hostující gólman jeho zakončení vychytal.
42:38
Tak tohle byl parádní zákrok Pavla Kantora. Milan Kraft se dostal nikým nehlídán k zakončení, jenomže brankář se dokázal přesunout a roztáhnout na brankové čáře. Chomutov musí předvést další útočné snažení.
42:30
Roman Vráblík (CEB) - 2 min - zdržování hry. Bek domácích přikryl puk rukavicí na ledě.
42:25
Treilleho střelu zastavila Kantorova hruď.
42:00
Nepřesnosti na obou stranách, třetí třetina začíná opatrně...
40:55
Hruškova přihrávka adresáta nenašla.
40:30
Hosté v plném počtu, domácí se do šance nedostali.
40:01
Druhé dějství už branky přineslo, oba týmy využily své přesilovky. Další třetina začne přibližně v 19:15 a domácí budou dohrávat 28 vteřin při přesilovce.

40:00
39:57
Ještě jedno přerušení před koncem třetiny, Chomutov se brání přesilovce výborně.
39:20
Kotalík minul a hosté se osvobozují.
38:29
Před koncem druhé dvacetiminutovky dostávají domácí ideální příležitost dostat se do vedení. Lukáš Půlpán (CHM) - 2 min - držení protihráče.
37:50
Zakázané uvolnění Chomutovských.
36:41
Stejně spolehlivě si proti dvojici Chimera - Frolík počínal Kantor.
36:13
Kostúr zastavil nahození od modré čáry.
35:00
Tempo hry trochu opadlo a hra už zase připomíná opatrné vyčkávání z první třetiny.
34:24
Po dlouhé pasáží icing domácích. Chomutov se tlačil do zakončení, domácí ale dobře střežili předbrankový prostor a Kantor si střely po ledě bez problémů pohlídal.
31:54
Dudovi prošel zákrok na hraně na Ptáčka, jinak ale dělá bojovnost a forčeking tohoto útočníka domácím velké problémy.
31:07
Martin Podlešák obkroužil bránu a zkoušel překvapit Kostúra. Takhle jednoduše to ale nepůjde, slovenský gólman si tyčku pohlídal.
30:17
Nejdříve pálil Treille, na druhé straně měl šanci Jakub Suja.
29:10
Buly v obranném pásmu Pirátů.
28:03
Teď už musel, když krotil tvrdou střelu domácího beka Ferenceho. Kostúr je hodně jistý, i brankáři mají svůj díl "viny" na tom, že jsme zatím viděli jen dvě branky.
27:55
Na druhé straně Ference hledal Michálka, tomu se puk zamotal mezi bruslemi a Kostúr nemusel zasahovat.
26:54
Ukázková akce hostujících - Chimera posunul puk za sebe Frolíkovi a ten z první mířil pod břevno. Dráha puku skončila v lapačce budějovického gólmana, Kantor vytáhl perfektní zákrok.
26:21
Kostúr uklidnil hru a oba týmy si oddechnou při komerční přestávce.
24:39
Druhá třetina tedy začala pěkně zostra a o šance není nouze. Kantor nyní zasahovat nemusel, Pulpán namířil kotouč vysoko nad.
24:15
Mountfield právě vstřelil branku!
I domácí dokázali využít přesilovku a vyrovnali s hostujícím celkem krok. MILAN MICHÁLEK se dokázal zorientovat v prostoru před brankovištěm a vyražený kotouč po Prospalově zakončení se štěstím dotlačil do sítě. Asistence: Václav Prospal, Andrew Ference.
23:55
Šance pro domácí na srovnání, Milan Jurčina (CHM) - 2 min - vražení na hrazení.
22:46
Yorick Treille zažívá povedený debut v dresu Chomutova. Po přihrávce Dudy neměl problém namířit puk z blízkosti mimo dosah brankáře a Piráti se využitou dostávají do vedení. Asistence: Radek Duda, Michal Důras.
22:10
Pirátům se nevede kombinace a dokonce se dopustili zakázaného uvolnění. Cenné vteřinky oddechu pro budějovickou čtyřku.
21:48
Aleš Kotalík (CEB) - 2 min - hákování.
21:00
Domácí "NHL lajna" dokáže své protihráče přehrát a obrana Pirátů vyhlašuje pohotovost. Ani Hanzal nepřekonal bezchybného Kostúra.
20:06
Hra se rychle stěhuje do útočného pásma Chomutovských.
20:01
První třetina nabídla bojovný urputný a hlavně vyrovnaný hokej. Na brankovou situaci místo nezbylo, oba týmy měly k dispozici po dvou přesilovkách, jak Kantor, tak Kostúr ale zatím drží čistý štít.

Statistiky:
Střely: 11:13, buly 12:6, vyloučení 2:2

20:00
19:45
To nejlepší na závěr. Milan Michálek se proháčkoval přes dva protihráče, ale gólman Chomutova uchránil svůj tým od gólu do šatny!
18:28
5/5
17:50
Bohuš střílel, Matúš se jen ohlédl, jak kotouč těsně míjí jeho levou tyč. Zpěvák Bohus Matuš by z této situace měl radost, domácí bek Bohumil Jank už tolik ne - nebyl daleko od vstřelení branky.
17:20
Buly před Kantorem.
17:08
Hřebejk versus Kantor, díl druhý. Opět přes obránce namířil exbudějovický hráč svou střelu a brankář HC Mountfield musel předvést hodně rychlý pohyb. Pěkná situace z obou stran.
16:28
Václav Prospal (CEB) - 2 min - vysoká hůl. Rozhodčí si správně všimli faulu českobudějovického hráče a posílají ho podruhé v zápase k trestoměřičům.
15:56
Michálek se nijak nerozpakoval a bez přípravy poslal puk na Kostúra. Ten si střelu pohlídal.
15:37
Podlešákovi přejel do útočného pásma Mertl a je z toho ofsajd.
14:28
Jen tak tak, že si domácí nevstřelili vlastní gól. Rutta jen nastřelil kotouč do prostoru brankoviště a jeden z domácích beků ne úplně šťastným úklidem puku těsně minul tři tyče. Jen to zahučelo Budvar Arénou.
13:50
A také poslední, ani hostům se první přesilovka nepovedla.
12:43
Hřebejk vystřelil příklepem a Kantor předvedl výborný zásah vyrážečkou. To vůbec nebyl marný pokus, ale pohříchu první v chomutovské početní výhodě.
11:50
Václav Prospal (CEB) - 2 min - sekání.
11:16
Důras se ujal puku po zaváhání obránce Janka, nakonec z toho Chomutovští nic nevytěžili.
10:47
Ofsajd Chomutova.
09:35
V hlavní roli byl teď Ladislav Kohn a Matúš Kostúr. Nejprve domácí centr nabil Kotalíkovi, následně prověřil brankáře sám. Gólman Pirátů čisté konto uhájil.
09:00
Chomutov hraje ze zatažené obrany, hra plyne, ale o zajímavé okamžiky je v současné době nouze.
07:00
Andrew Ference napřáhl na modré, Kostúr toho sice moc neviděl, přesto dokázal zasáhnout.
06:37
5/5
06:27
Chimera dostal důvěru do oslabení a i on zastavil domácí útoky. HC Mountfield zatím hraje hodně mizernou přesilovku.
05:50
Kostúr přerušil hru, domácí mají k dispozici ještě 46 sekund přesilovky.
05:32
Jihočechům se nedaří usadit v pásmu, Lušňák vyhodil kotouč.
04:37
Další přesilovka pro domácí barvy. Aleš Pavlas (CHM) - 2 minuty - podražení.
03:41
Po vhazování zkoušel štěstí Rutta, domácí gólman byl opět pozorný.
03:36
Kantor na druhé straně zasáhl proti zakončení Macháčka. Buly po levici gólmana.
03:10
Mertl poslal puk pod hokejku Dejovi a slovenský brankář si připsal povedený zákrok betonem.
02:21
Kraft na ledě, Piráti svou první hru v oslabení zvládli.
01:40
Budějovické přesilovkové komando Michálek - Hanzal - Prospal se dostalo do šance, Kostúr ztratil kotouč z dohledu, ovšem nakonec se hosté osvobozují.
00:45
Kotalík se opřel do puku a že má ránu jako kůň poznal na svém těle Zálešák. Ten totiž do rány obětavě skočil a schytal úder pukem do kolena. Belhá se na střídačku, ale svůj úkol splnil - dostal Budějovické z útočného pásma.
00:21
Přísný metr nasazují rozhodčí a Milan Kraft (CHM) dostává dvě minuty za hákování.
00:01
Do branek se staví Pavel Kantor a Matúš Kostúr a jde se na věc.
Jihočeši do zápasu nenasadí Jakuba Langhammera, který se zotavuje po zranění, oproti posledním zápasům chybí obránce Peter Frühauf.
Další perličkou zápasu je, že dvojici hlavních sudích pro zápas tvoří český Vladimír Šindler a Němec Brueggemann.
Tak pozor, oproti všem předpokladům figuruje v chomutovském výběru Jason Chimera, útočná posila Pirátů z NHL. Tenhle důrazný forvard teprve dnes přiletěl ze zámoří, tak uvidíme, zda se časový posun projeví na jeho výkoně a jaký prostor vlastně hráč na ledě dostane...

HC Mountfield: Kantor - Ptáček, Jank, Ference, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Prokop - Mertl, Dej, Podlešák - Michálek, Hanzal, Prospal - Šimánek, Kohn, Kotalík - Suja, Knotek, Květoň - Červený.

Piráti Chomutov: Kostúr – Rýgl, Jurčina, Balin, Pulpán, Mrázek, Rutta, Pavlas, Macháček – Chimera, Kraft, Frolík – Hruška, Zálešák, Hřebejk – Sikora, Y. Treille, Lušňák – Důras, Duda, Hromas.

Rozhodčí: Šindler, Brueggemann - Pouzar, Bádal.
Domácí HC Mountfield dokázal bodovat už čtyřikrát v řadě, v posledním zápase si vyšlápl dokonce na Kladno (výhra 3:2 v prodloužení). Chomutov oproti tomu své dva poslední duely prohrál.

V prvním vzájemném střetnutí týmů byli v 8. kole úspěšnější Piráti (výhra 5:2).

Hosté nasadí do hry posilu Yoricka Treilleho. Jihočeši mohou využít služeb uzdraveného Langhammera či Červeného.

Do zápasu nastoupí plejáda hvězd z NHL: za domácí Václav Prospal, Milan Michálek, Martin Hanzal a Andrew Ference, za hosty Michael Frolík a Milan Jurčina.

Více k zápasu si můžete přečíst v preview na hokejcb.cz či piratichomutov.cz .

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.