Hvězdy utkání: Václav Skuhravý a Jakub Valský.
A je tu konec! Hosté z Kladna dnes nestačili na domácí celek a reakce na vstřelené branky v úvodu první třetiny se nedostavila. Kladno tak odjíždí z Karlových Varů bez bodového zisku. Energie slaví cenné vítězství proti celku z horního patra tabulky a vypadá to, že jde forma hráčů v zelených dresech nahoru. Tak nebo tak, necháme se překvapit v dalších zápasech. Osobně jsem zvědavý na Kladno a jestli dnešní prohra byla začátkem trápení bez posil z NHL. U Karlových Varů žije šance na play-off. Jsem zvědavý, jestli šanci využijí.

Děkuji za pozornost a přeji hezký večer!
60:00
Jméno Jiřího Bicka teď skandovali i fanoušci Kladna. Velký transparent děkuje za jeho působení v Kladně.
59:22
Vylučuje se. A opět to bude Kladno, kdo bude hrát v oslabení. Procházka (KLA) pyká za příliš mnoho hráčů na ledě.
58:50
Bicek jel ihned pomoci obraně v oslabení a vybojoval kotouč. Energie poslední minutu utkání dohrává v klidu a nikam se nežene.
58:34
Domácí hrají v plném počtu.
57:48
A domácí publikum právem vyvolává jméno Tomáše Závorky.
57:45
Tak jsme se střely dočkali. Ta byla ale mířena přímo do Tomáše Závorky.
57:32
Kladno kombinuje velice dobře, ale chybí střelba!
56:34
Bicek (KVA) odchází pykat za podražení. Kladno má šanci zdramatizovat závěr utkání.
56:33
Závorka teď tvrdě ohlídal svojí svatyni. Ani tři dorážky nenašly cestu za jeho záda.
55:56
A opět jako podle tabulek. Na konci kombinace stál opět Kameš, který ale trefil pouze obránce domácího týmu.
55:20
Prošek tvrdě ztrestal Obdržálka u mantinelu. Ten se těžce zvedal z ledu, ale vypadá to, že se mu nic nestalo. Zákrok byl ale čistý.
54:33
Koštál se nabídl k dorážce po střele vyslané Grmanem. Střela byla ale sklepnuta mimo.
53:35
Zaťovič po zavezení kotouče do útočného pásma pálil - do dobře postaveného betonu Chábery.
52:39
Nahození za branku, dojetí kotouče, přihrávka na modrou a Mokeš pálí. Pro kladenské Rytíře dnes model, který branky dosud nepřinesl. Kladnu chybí kombinace.
52:06
Hra se teď hodně odehrává ve středním pásmu, které je na můj vkus až moc přehuštěné.
50:38
Přetlačovanou Hořavy a Zuckera přerušuje rozhodčí. Kotouč byl nehybný až moc dlouho.
49:47
Koštál se teď postrkoval na středovém kruhu s Mockem. Emoce ale hodně rychle utichly, když jim na dálku vyhuboval rozhodčí.
48:40
Střela Pecha šla, naštěstí pro Cháberu, mimo.
48:26
Kladno zápas už asi ve svůj prospěch nezvrátí a tak nastupují na řadu zákroky na hraně. Rozhodčí je ale v klidu, což se ale nedá říct o domácím publiku.
47:15
Rytíři jsou bojovní, ale ani bojovnost jim nepřináší zklidnění tlaku, ve kterém domácí pokračují i po skončení přesilové hry.
46:53
Hosté hrají v plném počtu. A následuje přerušení a s přerušením i komerční přestávka.
46:31
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Chábera si nešťastně srazil kotouč do branky po střele z úhlu, kterou vyslal LUKÁŠ PECH. Bez asistence.
46:20
Kladno obětavě brání, ale i tak Rytíři mají co dělat.
45:46
Domácí operují kombinačně, přesto jim chybí pohyb.
44:53
Eberle Jan (KLA) posílá svůj tým do tří za zdržování hry. (Kotouč vyletěl směr publikum.)
44:47
Petr Mocek (KLA) si vysloužil odměnu v podobě vyloučení za menší trest - hákování.
44:47
Bude se vylučovat.
44:13
Mocek od modré prověřil Závorku. Závorka ale odpověděl bezproblémovým zákrokem lapačkou.
43:50
To se jim ale ani napotřetí nedaří.
43:16
Až teď Kladno může založit útok.
42:35
Hosty branka očividně zaskočila. Dovolují domácím vytvořit další kombinaci.
42:06
Koštál se rozjel, zachytil přihrávku na modré, zajel do rohu a se štěstím našel před brankou ZUCKERA, který neomylně - přesto také trochu se štěstím, skóroval! Domácí navyšují svoje vedení o další branku. Asistence: Jan Koštál
41:31
Útok zastavil až zákrokem lapačkou Závorka. Bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.
41:01
Skladaný mohl jít do úniku. Ale bystrý obránce Mocek přihrávku na modrou zachytil a založil posléze útok Kladna.
40:24
Bicek, Zaťovič a Pech. Tak toto trio teď zamotalo hlavy obráncům a brankáři hostů. Dvě dorážky do odkryté branky a dva zákroky skvělého Chábery.
40:01
Bule se opakovala, hráči byli moc "hrr."
40:01
Do druhé třetiny nastoupí Lukáč opět se svým dresem. Bude tak oblékat opět číslo patnáct.
Po druhé třetině měli více ze hry hosté, kteří si vytvořili několik nátlakových šancí. Ani jedna jim ale nepřinesla branku a domácí tak udržují dvoubrankový náskok. Už jsme zjistili i info o hráči "bez jména." Číslo patnáct na sobě měl hráč Lukáč (14), který měl dres od krve a tak se musel povinně převléct.
40:00
39:40
Jedna klička, druhá klička, střela bekhendem. To byla šance Martina Zaťoviče.
39:14
Střela od modré vyslaná Mockem byla tečovaná jen kousek od tyčky Závorkovy branky.
38:50
Hořava střílel z úhlu! Závorka měl velké problémy s vytěsněním!
36:22
Omlouváme se za menší odmlku, ale šanci si vytvořil kladenský hráč, který má zalepené jméno. To nevíme ani teď a tak Vám jen povíme, že měl dvě střely mířící na branku.
35:48
Hra se teď zasekla ve středním pásmu na pár minut. Oba celky mají problém s přechodem.
34:36
Utkání dostává správný náboj a je jak na houpačce. Hosté dotěrně doráželi ve velké skrumáži před Závorkou, ten ale věděl kde má kotouč - pod betonem.
34:00
Grman zavezl kotouč až ke Cháberovi, ale skulinu mezi betonem a tyčí nenašel.
33:39
"Nečekaně" střílel opět Piskáček. Tentokrát ale jeho střela skončila ve výstroji protihráče.
33:35
Ne, nezasekl se nám on-line. Piskáček opět do stejného prostoru pálil po buly a Závorka měl opět lapačku na svém místě.
33:30
Piskáček ihned po buly vyslal ránu od modré, ale Závorkovo lapačka byla opět tam, kde měla být.
33:15
Útok Kladna se zdařil jen z části. Byl zastaven sice v rohu u mantinelu, ale kotouč se pak dostal až na modrou, kde stál Doudera a ten bez zaváhání pálil. Závorka jistě chytá do lapačky.
32:31
A Nosek v tažení na branku Chábery pokračuje. Nyní vytáhl střelu z mezikruží. Ta šla ale vysoko nad.
32:03
Nosek pálil od modré, ale tvrdou trefou trefil jen clonícího Bicka!
31:32
Motivace u mladých hráčů na straně Energie je obrovská. Vachovec je všude. Je všude, kde se naskytne možnost dohrát souboj až do úplného konce.
30:27
Z Kladna zřejmě opadává počáteční "tréma" bez opor z NHL. Kladno, na rozdíl od první třetiny, se snáze dostává ke kombinaci v útočné třetině. Zatím tomu chybí jen střela mezi tři tyče.
30:13
Ofsajd - bude se vhazovat blíže ke kladenské brance.
29:22
Pech a Zaťovič šli sami na branku Chábery! Nahrávka od Pecha mířila přesně, ale Zaťovičovo zpracování bylo o něco horší a ten kotouč těsně před Cháberou ztratil!
28:58
Domácí přerušují tlak Kladna, které se zmátořilo, vyhozením na zakázané uvolnění.
28:42
28:02
A další obětavý zákrok vytáhl Grman! Padl bez váhání do střely. To muselo bolet. Grman se těžce zvedá z ledu.
27:40
Růžička svojí tvrdou střelou trefil obětavého Vachovce!
27:15
Kladno se ihned usadilo v pásmu a už to vypadalo na slibnou kombinaci. Špatnou nahrávku zachytil ale Grman a ten vyhazuje.
26:42
Hosté si sehrají hru v přečíslení. Koštál (KVA) se provinil držením.
26:10
Látal Martin pálil vysoko nad!
25:25
Kladno musí opustit útočné pásmo. Dotek by znamenal ofsajd.
24:21
Závorka minul kotouč letící k němu a málem mu trefil záda po odražení. Hodně ošemetná situace pro Závorku.
23:25
Hra se trochu přiostřuje. Kladno se zdá být důraznější v soubojích u mantinelu.
23:09
Majeský pálil s velkou razancí. Domácí brankář ale velice jistě vykryl střelu do své výstroje.
22:10
Doležal byl sám před brankou, ale přihrávka kolem něj jen proletěla.
21:30
Hosté hrají v plném počtu.
21:01
Domácí kombinovali v útočném pásmu, ale finální střela byla zblokovaná mimo.
20:18
Hosté se po úvodní buly zhostili puku, ale nedokázali si vytvořit šanci a kdyby Závorka nevyjel pro puk za branku, přerušila by se hra pro zakázané uvolnění.
20:01
Domácí vletěli do úvodní třetiny jako uragán a svým tlakem se mohli radovat z první střelené branky v tomto utkání. Na druhé straně Kladno má sice potenciál, ale po odchodu svých tahounů jakoby Rytíři tápali a nevěděli, kdo to má vzít na sebe. To vede samozřejmě ke ztrátě kotoučů a následné nedisciplinovanosti, které domácím nabízí častější kontrolu nad kotoučem.
20:00
19:55
Zaťovič se dostal do výpadu a nadělal brankáři hostí velké problémy!
19:29
Bude se opět vylučovat. Lukáč Michal (KLA) držel hůl protihráči a to znamená jediné - oslabení pro Kladno.
18:43
Vachovcovo formace teď operuje kolem Cháberovy branky.
18:02
A Kladno má problém s rozehrávkou i nadále. Teď ale domácí zachycují přihrávky už na modré kladenské třetiny.
17:21
Špatná nahrávka ale poskytla Rytířům možnost jít do protiútoku. Ze slibné šance ale nic nebylo.
16:41
Hosté se nemohou ani po skončení přesilové hry vymanit z tlaku domácích. Rytíři mají co dělat, aby stihli blokovat střely domácích.
16:22
16:20
Dvě vteřiny před koncem přesilové hry vystřelil ještě Gulaši. Chábera bez problému chytá.
15:47
Domácí zamkli Rytíře ve třetině a přes minutu kombinují po vzoru Barcelony. Doležalovi se naskytla poté možnost skórovat do prázdné branky, ale z úhlu branku netrefil.
14:48
14:21
Majeský (KLA) byl hrubý a to znamená přesilovou hru pro domácí.
14:13
Hořava nezpracoval na modré a kotouče se tak opět zhostili domácí, kteří jdou ihned do brejku.
14:02
Rytíři se dokázali rychle dostat ke kotouči, ale jejich rozehrávku zastavil ofsajd.
13:45
A domácí opět vyhazují. Nyní byl u vyhození Gulaši.
13:21
Kameš pálil od modré. Závorkovo beton ale byl na pravém místě.
12:53
Domácí se po buly zhostili kotouče a v klidu vyvážejí.
12:48
Hosté si zahrají první přesilovou hru v dnešním utkání. Na trestnou odchází domácí hráč Tomáš Rohan (KVA). Trest si odpyká za nedovolené bránění.
12:30
11:40
Koštál se dostal do úniku, ale těsně před brankou Chábery ztratil kontrolu nad kotoučem!
11:04
Eberle prověřil po krátké době opět domácího brankáře. Závorka hru uklidňuje a kotouč schovává pod svojí lapačkou.
10:09
Majeský se nabídl před brankou a Valský neváhal s nahrávkou. Závorka se ale do odkryté branky stihl vrátit a lapačkou šanci zlikvidoval!
09:39
Karlovarští nikam nespěchají a po zmocnění se kotouče v klidu rozehrávají.
09:07
Kladno má neustálé problémy s přechodem do útočného pásma.
07:38
ROMAN VLACH se dostal k odraženému kotouči před brankou po střele Skladaného a bez problému střílí pod víko Cháberovy branky! Asistence: Jíří Doležal, František Skladaný
07:19
Hráči Kladna jsou ale pořád bezradní v přechodu přes střední pásmo, kde ztrácejí kotouče.
06:55
Další střelu musel domácí brankář likvidovat betony.
06:34
Parádním zákrokem lapačkou nepřipustil Závorka vyrovnání Piskáčkovi.
05:55
Vencu Skuhravého vstřelená branka nakopla. Po střele Koštála zkoušel dorážet za záda Chábery, poskakující kotouč ale pod svojí kontrolu nedostal.
05:09
Grman na druhé straně vyslal tvrdou střelu směrem k Cháberově brance, ten pohotově betonem vykryl do ochranné sítě.
04:52
Kuchler dorážel před brankou Závorky kotouč nastřelený obráncem od modré. Závorka dlouho nevěděl kde má kotouč, ale zorientovat se nedokázal ani kapitán hostí.
04:25
Majeský založil útok a Kladno tak může operovat v obranném pásmu Energie.
03:50
A domácí pokračují na vlně euforie. Jejich nátlak dělá Kladnu obrovské problémy!
02:37
Chábera nedokázal zastavit lapačkou a ani betony poskakující kotouč a VÁCLAV SKUHRAVÝ si tak připisuje první branku v tomto utkání! Asistence: Jan Látal
02:04
Kladnu se napotřetí podařilo založit kombinaci v obranném pásmu domácích.
01:25
Kladno jakoby bylo nervózní. Po založeném útoku se dopustili dvakrát zakázaného uvolnění. I nyní se bude vhazovat před brankou Chábery.
00:40
Do utkání vstoupili aktivněji domácí, kteří si ihned v první minutě utkání vytváří nátlak v útočném pásmu. Počáteční nátlak také přinesl střelu. Zpoza branky našel Zaťovič před brankou Chábery volného Bicka, který ale branku minul.
00:01
Do úvodní buly zbývá necelých pět minut. Za okamžik začínáme!

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Mensator) - Nosek, J. Látal, Drtina, Gulaši, Gründling, Grman, Prošek, Kloz - Košťál, Zucker, Skuhravý, Vlach, Zaťovič (C), Bicek, Pech, Skladaný, Rohan, Vachovec, Doležal, Koblasa.

Rytíři Kladno: Chábera, Cikánek - Kameš, Piskáček, Majeský, Růžička, Černošek, Mocek, Procházka, Doudera, - Eberle, Lukáč, Látal - Kuchejda, Kuchler, Obdržálek - Valský, Melka, Dalecký, Rudovský, Strnad, Hořava

Rozhodčí: Polák, Pešina, Bláha, Kostka.
Zajímavé jsou také branky, které vstřelili hráči z NHL. Vypadá to, že Kladno bude opravdu oslabené. Ale podívejte se sami: