Bílí Tygři na svém hřišti znovu prohráli. Tentokrát nestačili na Kladno, které pod Ještědem uspělo i bez hráčů z NHL. Rytířům stačily k plnému bodovému zisku dvě branky, hosty navíc po celý průběh zápasů držel jistý brankář Chábera. Ze severu Čech přeji příjemný zbytek nedělního večera.
60:00
59:59
Chábera lapil poslední střelu do lapačky, je rozhodnuto.
59:30
Schwarz zůstává na střídačce, domácí to ještě zkouší v šesti!
59:30
Urban se už vrátil z trestné lavice, do konce zápasu zbývá třicet vteřin. Liberecký trenér Filip Pešán si ještě vyžádal oddechový čas.
58:02
Tygři už hrají na maximální riziko, náskok hostujícího celku však nenarostl ani po šanci Látala. Ten se dostal do samostatného úniku, po kličce ovšem puk do sítě nezaslal.
56:40
Liberečtí obránci úplně zapomněli na Piskáčka, který si od modré čáry sjel na přihrávku do výborné střelecké pozice. Zamířil a vypálil, střela mu ale příliš nesedla. Na poslední chvíli jej totiž vyrušil Nedvěd.
55:26
Hůl Tomáše Urbana vylétla příliš vysoko. Domácí útočník trefil v útočné třetině do obličeje protihráče a obdržel 2+2 minuty za vysokou hůl. Středočeši mají k dispozici dlouhou přesilovku.
54:58
Náskok Kladna mohl být již tříbrankový. Hosté utekli do přečíslení, Valský volil z kruhu střelu švihem a málem uspěl. Schwarz předvedl hodně krkolomný zákrok, při kterém se přetočil v brankovišti. Puk ovšem za svá záda nepustil.
54:33
Liberečtí mají v posledních minutách převahu, soka ale nikterak nedrtí. Výlety Bílých Tygrů do útočného pásma končí většinou neúspěchem, Chábera likviduje pouze slabé střely z dálky.
53:30
Dušek prověřil Cháberu zleva. Brankář puk vyrazil před sebe a liberecký útočník měl možnost dorážky, ta však skončila vedle brány.
52:08
Ofsajd. Čakajíkovu přihrávku převzal Tomáš Urban už za modrou čárou. Domácí jsou bezradní, soupeř pohodlně kontroluje zápas.
50:24
Bortňák měl na kruhu prostor. Vybruslil si do výhodnější střelecké pozice, ani tak ale neodčaroval Cháberovo kouzlo. Brankář navíc ani nemusel zasahovat, puk zblokoval zadák Černošek.
49:12
Nedvěd již krouží mezi mantinely a Severočeši jsou v plném počtu.
48:59
Rytíři se nikam neženou. Kotouč mají ve své moci, ale v poklidu kombinují před vlastní brankou. Ke Schwarzovi se zatím nikterak netlačí.
48:04
Výtisk padl do tvrdé protihráčovy rány. Rozhodčí musel přerušit hru, domácího beka trefil kotouč do nechráněného místa. V předklonu odjel na střídačku.
47:11
Nedvěd namasíroval na hrazení Valského, kladenský forvard zůstal chvilku ležet na ledě. Za pomoci lékaře nakonec odjel na střídačku, domácí kapitán dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
46:47
Schwarz musel zasahovat. Látal vypálil a poté se dostal také k dorážce, liberecký muž s maskou si připsal dva lehčí zákroky.
46:31
Kotouč vyskočil na kladenskou střídačku. Po komerční přestávce se bude vhazovat v neutrálním pásmu.
45:43
Po delší době předvedli domácí kloudnou kombinaci. Tomáš Urban kombinoval s Čakajíkem, domácí bek si nakonec připsal finální střelu. Tu vytěsnil Cháberův beton.
44:13
Dnešnímu utkání přihlíží 4 102 diváků.
43:47
Bílí Tygři si nedokáží přihrát. Urban z otočky poslal puk přesně na čepel protivníka, mužstvo o chvilku později zastavilo zakázané uvolnění.
42:07
Dalecký se na pravém kruhu příliš dlouho mazlil s pukem. Než stihl vystřelit nebo přihrát, přiřítil se zadák Derner a od černé pryže jej odstavil.
40:49
Procházkův příklep až ze středního pásma Schwarze zaskočil. Brankář ani nešel k zemi, prudký puk krkolomně vyrážel vestoje.
40:01
Liberecká bída pokračuje, domácí celek ztrácí před závěrečným dějstvím dva góly. Tygři nejsou horším týmem, v některých fázích zápasů mají naopak více ze hry. Soupeř je však efektivnější, Rytíře navíc drží vynikající brankář Chábera.
40:00
39:46
Buly u Schwarze poté, co liberecký brankář zneškodnil Kuchlerův pokus švihem. Kladenský forvard nemířil z hranice vrcholu kruhů špatně, ale gólmanova lapačka byla na místě.
39:02
Bulířův výlet po pravém křídle úspěch nepřinesl. Jeho nabídky se zmocnil protihráč Kuchler a kotouč bez váhání napálil na opačnou stranu hřiště.
38:26
Chábera se začal na brankovišti pošťuchovat s atakujícím Dudou. Sudí oba borce potrestal dvěma minutami, za kladenského brankáře bude pykat Eberle. Pokračuje přesilovka Tygrů.
37:34
Další vyloučení. O svém prohřešku bude v blízkosti trestoměřičů přemýšlet Procházka, provinil se nedovoleným bráněním.
35:13
Hráčům se nedaří rozehrávka, ve hře začínají dominovat nepřesnosti. Přesto domácí ohrozili Cháberu, když kostrbatě přešli až k jeho kleci a Nedvěd se snažil uklidit puk do sítě.
33:28
Severočeši opět sehráli přesilovku mizerně. Soupeř je kompletní, po komerční pauze se bude vhazovat v útočném pásmu Kladna.
32:39
Dudova střela od modré čáry se zastavila jen u kladenského obránce. Do protiútoku se ihned vydal Hořava, přes beka se však neprotlačil. Schwarz zasahovat nemusel.
31:27
Jakub Valský odpočívá na trestné za podražení – přesilová hra Bílých Tygrů.
30:39
Chábera znovu úspěšný v přímém souboji se soupeřem! Kladenský gólman je dnes jasnou oporou Rytířů. Na jeho klec nyní uháněl Nedvěd, jenže ani on si na gólmana nepřišel.
29:43
Přesilové hry dnes nejsou silnou stránkou ani jednoho z týmů. Čutta je zpět na ledě a domácí jsou kompletní.
29:04
Šance Bílých Tygrů ve vlastním oslabení. Úplně sám na Cháberu totiž ujížděl Bortňák. Zkoušel kličku do bekhendu, puk však příliš podebral a vysoko přestřelil. Navíc upadl a v plné rychlosti ho zastavil až zadní mantinel. Z ledu se zvedal těžce, v utkání by ale měl pokračovat.
27:42
Na trestnou lavici tentokrát zamířil domácí Čutta. Ze hry byl vykázaný za nedovolené bránění, výhodu jednoho muže v poli mají tentokrát hokejisté Kladna.
27:25
Rytíři už hrají v plném počtu. Domácím se početní převaha příliš nepovedla, v závěru se na liberecký celek dokonce z hlediště snášel pískot.
26:49
Bílí Tygři si před Cháberou vytvořili tlak. Po sérii přihrávek se do kotouče na modré čáře opřel Štich, puk škrtl o čepel kladenského beka a změnil směr. Brankář měl štěstí, že černá pryž nakonec nemířila mezi tři tyče. Jinak by nestihl reagovat.
25:24
Liberec má příležitost ke kontaktnímu zásahu. Za krosček byl potrestaný Kameš.
24:08
Kladno právě vstřelilo branku!
Středočeši se druhého zásahu dočkali až vzápětí, v pětadvacáté minutě zvyšují své vedení. Hořava si zpoza branky vybruslil do výhodnější střelecké pozice. Jeho zakončení ještě Schwarz lapil, už ale nestačil na následné doklepnutí JIŘÍHO KUCHLERA. Asistence: Miloslav Hořava – 0:2.
23:58
Skórovat mohli také hosté. Látalovu střelu vytěsnil Schwarz pouze před sebe, kde se následně snažil prosadit čiperný Eberle. Vrhl se za volným kotoučem, přes zadáka Dernera se ale neprosadil.
23:17
Galamboš měl na své holi vyrovnání, ovšem neuspěl. Slovenskému útočníkovi se v mezikruží otevřel prostor, zamíchal s pukem a švihem prudce vypálil. Ale jistý Chábera hbitě máchl svoji lapačkou, do které kotouč uschoval.
22:21
Na pozoru musel být také Schwarz. Od mantinelu poslal puk k jeho brance Strnad, brankář si místo u své bližší tyčky pohlídal.
21:43
Lehký zákrok hostujícího brankáře. Tomáš Urban hledal nahozením zleva hlídkujícího spoluhráče, Chábera však pohodlně sebral letící puk do lapačky a přerušil hru.
20:41
Domácí již po necelé minutě zahrozili. Nedvěd získal černou pryž na středovém kruhu a kupředu vyslal rozjetého Bulíře, tomu však kotouč utekl od čepele. Liberecký forvard nakonec přeci jen vypálil, jenže z úhlu minul.
20:01
Úvodní část je u konce, Kladno vede pod Ještědem nejtěsnějším možným rozdílem. O jedinou branku první třetiny se postaral v devatenácté minutě Miloslav Hořava. Domácí přitom byli mírně aktivnější, ovšem kladenská obrana je zatím neprostupná.
20:00
19:28
Domácí se snaží odpovědět. Kolem Chábery aktivně kroužil Nedvěd, ale hosté poctivě brání. Bránící hráči se stáhli až těsně k brankáři a soupeři nedovolili zakončit.
18:17
Rytíři v devatenácté minutě zápasu otevírají gólový účet dnešního večera. Majeský se prohnal po pravé straně a z poměrně velkého úhlu nahodil puk před Schwarze, do jeho brankoviště se v pravý čas natlačil MILOSLAV HOŘAVA a spoluhráčovu nabídku přesměroval do sítě. Asistence: Ivan Majeský, Jiří Kuchler – 0:1.
16:43
Po delší době bylo rušno také na opačné straně ledového oválu. Cháberu prověřil příklep Dudy, brankáře ovšem nezaskočil. Letící kotouč pohltila jeho výstroj.
16:11
Domácí v pěti. I tato početní převaha zůstala nevyužita.
15:22
Kladno předvedlo velký tlak do branky. Hosté nyní málem přelstili libereckou čtveřici, Schwarz ale na brankovišti několikrát odolal. Aktivně dorážel Eberle, leč bez úspěchu.
14:34
Černošek se vřítil do útočné třetiny, ale zastavila jej píšťalka sudího. Kladenský bek se totiž ocitl v ofsajdu, buly ve středním pásmu.
14:10
Další trest pro domácí mužstvo. Na trestnou lavici jde pykat Duda – podražení.
13:03
Liberci se nedaří rozehrávka, Tygři už potřetí za sebou ztratili puk ve středním pásmu. S útočnou akcí musí začít znovu zpoza vlastní klece.
11:38
Bílí Tygři hrají v plném počtu, Rytíři odehráli přesilovku mizerně. Schwarz nečelil ani jedné prudší střele.
10:33
Hosté se zatím k ničemu nedostali, s pukem na holi častěji operují domácí. Několikrát vyhodili, několik dalších vteřin nyní našetřil Duda.
09:37
Poprvé si proti čtyřem zahraje také kladenský celek. Menší trest obdržel Čakajík, provinil se sekáním.
08:20
Kameš je zpět na ledové ploše, hosté hrají v plném počtu. Soupeř obranu protivníka nikterak neprověřil.
07:25
Až nyní si připsal gólman Schwarz svůj první zákrok v libereckém dresu. A to hodně krkolomný, Lukáč od modré čáry nahazoval puk přes obránce a brankář měl s jeho lehkou střelou plné ruce práce. Kotouč mu vyskočil z lapačky, před dotírajícím Eberlem ovšem nakonec nebezpečí zažehnal.
07:03
Libereckým se zatím při početní převaze nedaří. Rytíři se dvakrát osvobodili, domácí navíc teď přibrzdil ofsajd.
06:19
Přesilovka pro Tygry. Dvě minuty za hákování dostal Kameš.
06:05
Liberec protivníka svírá. Domácí lépe bruslí, po většinu času drží útočnou třetinu. Nyní však chybí střelecké pokusy, kotouč se pohybuje v rozích kluziště.
04:23
První slibnější příležitost celku ze severu! Vlach posunul z levého kruhu puk do středu, kde jej přebral Jonák. V mezikruží měl dostatek času i prostoru na střelu, tu však namířil vedle branky.
03:10
Další zákrok kladenského strážce svatyně. Podél mantinelu se prosmýkl Kica, protihráč Majeský ho nechal vystřelit a pokus libereckého útočníka nakonec lapil Chábera.
02:08
Domácí začínají aktivněji, soupeř ještě nevystřelil na branku. Před Cháberou byl chvilku sám Nedvěd, jenž se snažil tečovat spoluhráčovo nahození. Puk ale zastavila gólmanova hruď.
01:38
Bortňák zamíchal s pukem na pravé straně hřiště a následně jej nabil na modrou čáru Dernerovi. Ten se do kotouče opřel příklepem, brankář střelu zastavil a přerušil hru.
00:31
Kladno se ihned po vhazování nasunulo do útočného pásma, hosté však nevystřelili. Na druhé straně naopak dotíral u Chábery útočník Bulíř, ale bez úspěchu.
00:01
Oba týmy jsou nastoupeny na ledové ploše. Domácí v modrém, hosté oblékli bílé dresy. Na řadě je státní hymna.
V libereckém brankovišti už dnes nastoupí Marek Schwarz, jehož Tygři získali ze Sparty výměnou za Marka Pince.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vošvrda) – Čakajík, Jánošík, Vitásek, Výtisk, Derner, Ulrych, Čutta, Štich – Dušek, Víšek, Jonák, Galamboš, Filippi, J. Vlach, T. Urban, Kica, Duda, Bulíř, Bortňák, Nedvěd "C".

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Černošek, L. Procházka, Majeský, Doudera, Mocek, Piskáček, Růžička, Kameš – Melka, Strnad, Lukáč, Obdržálek, Kuchejda, Kuchler "C", Hořava, Rudovský, Eberle, Látal, Dalecký, Valský.

Rozhodčí: Fraňo, Turčan – Bádal, Svoboda.
Severočeši letos na soupeře jednou vyzráli. A to již v prvním kole, když na kladenském kluzišti uspěli po samostatných nájezdech. Tehdy však ještě Rytíři nastoupili bez posil ze zámoří. V ostatních dvou duelech se radovalo Kladno, posledně přemohlo Bílé Tygry na svém ledě začátkem prosince těsně 2:1.
Rytíři jsou pátí, ale středočeskému celku se předpovídá tabulkový propad. Tým totiž vzhledem k ukončení výluky v NHL opustila nejproduktivnější esa, Kladno bez nich v posledním souboji nevstřelilo ani gól a prohrálo v Karlových Varech.
Liberecký celek prožívá jednu ze svých nejhorších sezon. Mužstvo je s jednačtyřiceti body předposlední, na svém hřišti dokonce jasně nejslabším týmem ligy. V minulém kole schytali Tygři ve Vítkovicích sedmibrankový debakl.
Krásný nedělní podvečer ze severu Čech! V Liberci je dnes na programu čtyřicáté extraligové kolo, v němž se Bílí Tygři utkají s Kladnem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.