To je z mé strany pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost!
U dalšího on-line přenosu z chomutovské hokejové arény se na shledanou těší Kryštof Kousal.
Vypjaté derby nám tedy končí 5:2 pro domácí Piráty. Vítěznou trefu si připsal z trestného střílení ve 41. minutě slovenský útočník Miroslav Zálešák.
Zásahy brankářů:
Matúš Kostúr:13
Pavel Francouz: 10
60:00
59:24
Piráti dohrávají utkání s pukem na hokejkách.
58:44
Na ledě se strhlo k hromadné potyčce u mantinelu. Vyloučeni za hrubost jsou Rapáč (LIT) na 4 minuty a Hromas (CHO) na 2.
58:29
Sikora nejdříve objel bránu a zkoušel to mezi Francouzovými betony. To mu ovšem nevyšlo, tak tak zkoušel štěstí znovu z dorážky. Gólman hostů mu na poslední chvíli vypíchl kotouč.
57:57
Martin Ručinský (LIT) - 10 minut za nesportovní chování. Chomutovem už zní vítězné chorály.
57:28
Piráti právě vstřelili branku!
Pátý gól Chomutova padl z další střely z prostoru mezi kruhy. Toto místo dnes Verva pokrývá velmi špatně. Hřebejkovu přihrávku zpracoval MARTIN ŠAGÁT a z otočky mířil pod Francouzovu vyrážečku. Asistence: Hřebejk.
56:58
Kostúr měl po Hanzlově nahození dost času na rozehrání, ale raději neponechal nic náhodě.
56:40
Hruška při střele z mezikruží po prozíravé přihrávce od Šagáta zlomil hůl.
56:06
Lukeš v dobré palebné pozici možná trochu zbytečně hledal volného Ručinského, tomu střela vůbec nesedla.
55:48
Hosté se zdržují v obranném pásmu.
55:04
Dvě střely Posmyka vyrazil Kostúr před sebe, napodruhé se podařilo vyhodit Pavlasovi.
54:24
David Hruška (CHO) přibrzdil nedovoleně průnik Ručinského a opět oslabuje svůj tým. Jsou to pro něj 2 minuty za hákování.
54:00
Proti Brejčákově pokusu od modré měl Kostúr dobrý výhled a domácí pak, už v kompletní sestavě, vyhodili na zakázané uvolnění.
53:16
Šagát vyhazuje a z přesilovky zbývá už jen něco přes půl minuty.
52:41
Hromas vyvezl kotouč a dobrým napadáním šetří čas Sikora.
52:27
Kostúr kontroluje situaci v brankovišti přikrytím puku.
52:15
Lukešova přihrávka projela Hüblovi mezi nohama.
51:54
Miroslav Zálešák (CHO) - 2 minuty za sekání.
51:19
Znovu to byl Tomáš Káňa, kdo se těžko zvedal z ledu. Na něj asi mají hostující hokejisté spadeno.
51:01
Velice rychlý Baláž bekhendem těsně přestřelil!
50:31
Hosté zakládají akci až ve svém pásmu.
50:11
Kostúr lapil nahození a přerušil hru.
49:45
Zálešák jen nahodil a odjel střídat. Domácí jako by se připravovali na závěrečný tlak Vervy.
49:10
Těsný ofsajd zabrzdil přečíslení Pirátů.
48:36
Brejčák pod tlakem na modré čáře nahodil do ochranné sítě.
48:04
Důras našel před bránou Hromase, který ani nadvakrát proti Francouzovi neuspěl!
47:17
Sporně písknutý ofsajd Litvínovským.
46:55
Kousalík chytil Hüblovu přihrávku až ve středním pásmu, hosté musí vybruslit za modrou čáru.
46:33
Martynek se probil po pravém křídle, mezi Kostúrovými betony ale místo nebylo.
Dnešní utkání sleduje 4956 diváků. Vyprodáno není, i tak je kulisa velmi důstojná.
46:14
Ofsajd Chomutovských.
45:51
Proti Brejčákově střele vytáhl pohotový zákrok lapačkou Kostúr.
45:46
Kotouč byl u mantinelu zašlápnutý už moc dlouho, Hradil přerušuje hru.
45:27
Káňa se skácel na led po nepozorovaném zákroku, ale zvedl se a bude pokračovat.
43:34
Už po vypršení Jarešova trestu si do útočného pásma nabruslil VOJTĚCH KUBINČÁK a posílal přihrávku do brankoviště Divíškovi, jenže ten se ani nemusel kotouče dotknout. Puk nešťastně propadl Francouzovou výstrojí a Chomutov opět vede o dva góly. Asistence: Rutta.
42:51
Domácí jsou kompletní.
42:30
Po Lukešově agresivním průniku míjí kotouč před odkrytou klecí Hübl!
Oprava: Nehrál. Vhazuje se ve středovém kruhu.
42:05
Rapáč hrál v ofsajdu.
41:32
Richard Jareš (LIT) - 2 minuty za nedovolené bránění.
40:51
Štěpán Hřebejk (CHO) - 2 minuty za podražení.
40:27
MIROSLAV ZÁLEŠÁK svou penaltu proměňuje, poté co si rozvážně nabruslil do oblouku a vystřelil pod Francouzovou lapačkou k tyči. Piráti tak stejně jako v první třetině bleskově vedou.
40:27
Trestné střílení pro Piráty! V samostatném úniku byl Kubátem hákován Zálešák.
40:01
Matúš Kostúr: 5
Druhá dvacetiminutovka byla sice chudší na góly, ale na náboji derby neztratilo. Hru doprovází a zatraktivňuje hojný počet vyloučení, především z Litvínovských řad. Ani přesilovku 5 na 3 ale Piráti využít nedokázali. Při signalizovaném vyloučení v poslední minutě druhé části zametl Trávníček kotouč za Kostúrova záda podruhé a určil tak nerozhodný stav utkání. Třetí dějství začne zhruba ve 20:02
40:00
39:06
Litvínov právě vstřelil branku!
Tentokrát byl ale kapitán hostů neomylný! Po střele Jareš z mezikruží poslal chytrou přihrávku k tyči Hanzl a její adresát MICHAL TRÁVNÍČEK měl hodně času a místa na to, aby si puk uklidnil a v klidu ho poslal za brankovou čáru. Srovnává tak stav utkání i střelecký souboj s Davidem Hruškou. Asistence: Hanzal, Jareš.
38:46
Posmyk poslal do brankoviště přihrávku Tránvíčkovi, ten ji ale nestihl zpracovat.
37:35
Dobré napadání Sikory vyústilo v jeho střelecký pokus, Francouz byl ale u své pravé tyče včas.
36:50
Hruška se uvolnil za bránou a poslal z otočky přihrávku před bránu, Kubinčák byl ale dobře pokrytý.
36:26
Icing domácích.
36:02
Stehlík odstavil čistě Majdana, který byl v dobré střelecké pozici.
35:08
Trávníčkovu nadějnou přihrávku na poslední chvíli tečoval do ochranné sítě Fronk.
34:12
Ofsajd Pirátů.
34:04
Rutta nastřelil Pšurného, který se belhá z ledu.
33:31
Ručinský teď z trestné lavice rovnou spěchal za kotoučem, Kostúr byl u něj dříve a přerušil hru.
33:18
Opět ta samá situace. I tentokrát byl beton silnější.
32:47
Hruška sám před Francouzem neprocpal kotouč skrz jeho beton!
32:23
Palin znovu těsně míjí.
31:54
Hráčská lavice týmu HC Verva Litvínov potrestány 2 minutami za nesportovní chování. To znamená minutu a půl přesilovky 5 na 3 pro piráty.
31:54
Nedorozumění v chomutovské rozehrávce. Zakázané uvolnění.
31:36
Palin švihem od modré čáry těsně minul bránu.
31:25
Martin Ručinský (LIT) si holí přidržel Šagáta a je vyloučen na 2 minuty za hákování.
30:19
Další postavení mimo hru hostů.
30:06
Majdan od modré prověřil plexisklo za Kostúrem.
29:34
Majdan v ofsajdovém postavení, rozhodčí pozorní.
29:26
Jiří Fronk svou první extraligovou střelou trefuje Francouze, který ale pro jistotu přerušuje hru.
29:00
Ručinský začíná za Francouzem.
28:14
Už kompletní Piráti jeli 3 na 2, ale Hromas se zamotal a dojel s kotoučem až k zadnímu mantinelu.
27:31
Jareš je na ledě, ale v útočném pásmu jsou Piráti.
26:07
Palin zavezl kotouč hluboko do pásma a Kubinčák střílel z ostrého úhlu. Francouz si s jeho pokusem poradil.
25:43
Přesilovka Pirátů končí. Aleš Pavlas (CHO) - 2 minuty za nedovolené bránění.
25:30
Richard Jareš (LIT) - 2 minuty za krosček na Důrase. Ještě měl chomutovskému útočníkovi co říct, může být rád, že je trest jen dvouminutový.
Ledaři zlikvidovali během chvilky nerovnost na ledě před Francouzovou bránou, za okamžik se hraje dál.
25:11
Několik sporných zákroků hostů v jejich obranném pásmu nechali rozhodčí bez povšimnutí. Litvínov vyhazuje na zakázané uvolnění.
24:30
David Hruška v rychlosti napřáhl a jeho dělovka orazítkovala levou tyč!
23:52
Procházka se uvolnil za bránou a poslal puk do ohně, kde se ho ale nikdo neujal.
23:21
Kubát vystřelil z nulového úhlu, Kostúr měl prostor u tyče dobře pokrytý.
22:44
Znovu stejná situace, litvínovský kanonýr odjíždí střídat.
22:24
Hübl poslal kotouč přes všechny čáry.
21:37
Palinovi kotouč na modré nesedl a vyhnal Piráty z pásma. Mezitím naskočil na led Stříteský.
20:58
Martin Ručinský (LIT) - 2 minuty za vysokou hůl. Dvojnásobná přesilovka pro hosty.
20:25
Pavlas při střele od modré zlomil hůl, tak ho zastoupil Palin a před Francouzem nebezpečně z otočky dorážek Hruška. Brankář kotouč zaklekl.
20:01
Minuta a 26 sekund zbývá z přesilovky domácích.
Žluto-černí už netrpělivě krouží po ledě, čeká se na Piráty.
Matúš Kostúr: 6
Pavel Francouz: 12
Je za námi úvodní třetina podkrušnohorského derby. To začalo velmi zostra, hned první akci gólově zužitkoval David Hruška, a to po krásné přihrávce od zadního mantinelu od ex-litvínovského Kubinčáka. Piráti poté v 8. minutě zvýšili využitím přesilovky na 2:0, druhou trefu si připsal chomutovský kanonýr Hruška. Litvínovu se ale podařilo snížit, když byli naráz vyloučeni Důras a Rýgl a po minutě a deseti sekundách z nemastné neslané dvojnásobné přesilovky prostřelil Kostúra mezi betony Michal Trávníček. Skóre 2:1 pro domácí platí i po vypršení úvodních dvaceti minut. Druhá třetina začne zhruba v 19:08.
20:00
19:26
Matěj Stříteský (LIT) - 2 minuty za držení protihráče.
19:02
Ručinský posílal před bránu puk Balážovi, o toho se ale dobře postaral Bartejs.
17:53
Divíšek pouze zahodil kotouč do rohu po zmatku u vlastní střídačky.
17:12
Po boji ve středním pásmu uklidňuje hru za svou bránou Jareš.
15:55
Rýgl hledal před bránou kohokoliv, ale široko daleko nebyl nikdo jiný než brankář Francouz.
15:08
Francouz raději kryje před najíždějícím Hruškou.
14:39
Michal Důras vysadil bránu hostů ze svého stanoviště a hra se přerušuje.
13:29
Ukázkově sehraná přesilovka 5 na 3 v podání hostů. Po sérii přihrávek našel Robin Hanzl v trojúhelníku nechráněného MICHALA TRÁVNÍČKA, který mezi betony prostřelil domácího gólmana a snižuje tak na 1:2. Asistence: Hanzl, Martynek.
13:16
Pavlas bránil dlouho bez hokejky, Ručinského střela končí ve výstroji Kostúra!
12:51
Hosté kombinují, zatím bez střely na bránu.
11:52
Michal Důras (CHO) a Martin Rýgl (CHO) - oba 2 minuty za nedovolené bránění, respektive podražení.
11:18
Černý se hnal s Pšurným jen na Bartejse, jehož chrániče ale po střele Černého zabránili kotouči v cestě ke Kostúrovi.
10:41
Důras nahodil kotouč a Francouz přerušuje hru.
10:25
Svou třetí přesilovku Piráti tentokrát nevyužili.
09:44
Lukeš odpálil kotouč přes všechny čáry.
08:25
Jiří Zeman (LIT) - 2 minuty za hákování.
07:52
Divíšek poslal kotouč na modrou Macháčkovi, který ho poslal na bránu. Francouz kotouč vyrazil, ale jen na hůl DAVIDA HRUŠKY, který zametl puk za záda Francouze a vsítil tak svou druhou branku zápasu. Asistence: Macháček, Divíšek.
07:01
Hřebejk vystřelil z pravého kruhu a zkoušel ještě dorážku. Vystartoval po něm Marek Posmyk (LIT), který si vysloužil 2 minuty na trestné lavici za hrubost. Za stejný prohřešek si jel sednout i Brett Palin (CHO).
06:07
Další vyloučení. Matěj Stříteský (LIT) - 2 minuty za nedovolené bránění.
05:53
Palin dostal hodně prostoru a nabruslil si mezi kruhy, sám proti brankáři hostů mířil mimo.
05:08
Hruška jel na jednoho obránce, přikryl si kotouč tělem a bekhendem vystřelil pouze do připraveného Francouze.
04:32
Tomáš Káňa (CHO) a Jiří Gula (LIT) - oba 2 minuty za hrubost.
04:15
Rapáč z otočky vypálil do boční sítě.
03:04
Hosté oslabení přečkali bez větších nervů.
02:43
Hüblovi se podařilo u mantinelu vypíchnout kotouč a hnal se dopředu, ale nechal za sebou kotouč a na druhou stranu startovali Piráti ve třech proti dvěma. Situaci řešil Rutta střelou, kterou si gólman hostí pohlídal.
02:19
Vervě se podařilo vyhodit, posléze zavezl kotouč Zálešák a Francouz přerušuje hru.
01:04
Vladislav Baláž (LIT) - 2 minuty za vysokou hůl.
00:19
Tomu se říká start do utkání! Piráti skórují z první akce, kdy zavezl kotouč Vojtěch Kubinčák a poté co vybojoval kotouč u zadního mantinelu vyslal skvostnou zadovku přímo mezi kruhy volnému DAVIDU HRUŠKOVI, který se z podobných pozic nemýlí. Francouz neměl šanci zasáhnout. Asistence: Kubinčák, Divíšek.
00:01
Všichni aktéři jsou na ledě, za malou chvíli startujeme!
Na led už se za bouřlivého aplausu hostujícího kotle řítí hokejisté Vervy. Co nevidět přivítají domácí tribuny Piráty
Domácí trenéři si přichystali na závěr dlouhodobé části soutěže malé překvapení v podobě extraligového debutu. Ten si odbude devatenáctiletý Jiří Fronk.
Dobrý podvečer z chomutovské Pirátské arény! Za několik málo minut nám začne poslední kolo základní části, které bude okořeněné regionálním derby mezi Chomutovem a Litvínovem. Zdejší hokejový stánek se pomalu zaplňuje a dá se očekávat, že se počtvrté v letošní sezóně naplní úplně.

Piráti Chomutov: Kostúr - Pavlas, Macháček, Palin, Bartejs, Rutta, Mrázek, Stehlík - Důras, Divíšek, Kubinčák - Hruška, Sikora, Hřebejk - Šagát, Zálešák, Káňa - Hromas, Fronk, Procházka

HC Verva Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Baláž, Gerhát, Ručinský - Rapáč, Černý, Pšurný - Martynek, Hanzl, Trávníček

Rozhodčí: Hradil, Šír - Jelínek, Lhotský.

Je před námi poslední sada zápasů základní části Tipsport extraligy. Na programu je 52. kolo soutěže a do Chomutova si to namířili borci z nedalekého Litvínova. Střetnou se tedy týmy z páté a poslední příčky extraligové tabulky. Letošní vzájemná bilance mluví pro žluto-černé, kteří zvítězili dvakrát, jediné vítězství Pirátů zařídil v prvním vzájemném zápase hattrickem Michael Frolík.

Piráti okupují poslední místo s devítibodovou ztrátou na třináctý Liberec. Po příchodu trenéra Čelanského z partnerské Kadaně se sice mužstvo zvedlo, ale v posledních zápasech se opět vrátilo k dlouhodobému trendu. Chomutovští prohráli tři zápasy v řadě a s ohledem na vzestupnou tendenci Bílých Tygrů a větší odstup na Karlovy Vary se jim boj o záchranu v extralize značně komplikuje. Vítězství v posledním kole základní části by mohlo být výraznou vzpruhou.

Verva má zcela odlišný problém. V předcházejícím zápase si upevnila pátou příčku a zajistila si tak přímý postup do čtvrtfinále play-off. Jediné, co tedy svěřence trenéra Vladimíra Jeřábka může trápit, je boj o zdánlivě výhodnější postavení v tabulce. V případě zakopnutí Třince se mohou posunout na konečnou čtvrtou příčku po základní části, která by pro čtvrtfinále znamenala rozehraného soupeře z předkola. A teď, babo, raď!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.