Je za námi velice napínavé utkání, které dospělo až do samostatných nájezdů. Slovan ukázal velkou morální sílu a dokázal vybojovat prémiový bod. Výhra nad Kazaní je velmi cenná a to oceňují i diváci ve Slovnaft Areně.

To je pro dnešní den z KHL vše, užívejte sobotní večer a sledujte naše přenosy. Na shledanou.
Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni Andrej Sekera (Slovan) a Alexej Morozov (Kazaň)
65:00
Slovan právě vstřelil branku!
Vítěznou branku si tak připisuje MICHAL VONDRKA a zajišťuje Slovanu prémiový bod!
Vondrka zkusil "forsbergovku" a jednou rukou zasunul puk za Barulina!
Immonen trefil Janusův semafor!
Miklík zkusil střelu na lapačku a trefil ji...
Morozov mířil na vyrážečku a Janus jeho pokus vyrazil.
Za Slovan se na nájezd postavil Lipianský a blafákem mezi Barulinovy betony srovnal!
Jako první jel Darzinš a pověsil puk pod břevno. Kazaň vede.
Samostatné nájezdy začínají.
Opět nerozhodlo ani 65 minuty hry, po úpravě ledu nás tak čekají nájezdy.

Střely na branku: 1:3 (celkem 23:39)
Zásahy brankářů: 3:1 (celkem 37:21)
Trestné minuty: 2:12 (celkem 14:36)
65:00
Prodloužení skončilo.
64:30
Slovan kontroluje hru, má puk na svých hokejkách, nikam se ale nežene. Uvidíme opět nájezdy.
64:00
Poslední minuta hry. Rozhodne se v prodloužení, nebo půjdeme na nájezdy?
63:27
Morozov sice vjel neohroženě do pásma, ale narazil na Sigaleta, který jej velice jednoduše obral o puk.
62:35
Před Barulinem se strhla mela. Libor Hudáček najel do Barulina a tohle se rozhodl potrestat Konstantin Kornějev. Oba dostávají po dvou minutách a Kornějev navíc desítku. Pokračuje se ve čtyřech proti čtyřem.
62:24
Višňovský teď jen tak tak zachytil puk na modré čáře, tohle mohlo být sólo pro Kazaň!
61:10
Nikulin našel z druhé vlny najíždějícího Obuchova, ten si rychle objel branku a snažil se zasunout za tyčku. Janus se ale dokázal přemístit a špičkou betonu chytil!
60:01
I dnes to Slovan dotáhl do prodloužení a dnes je za něj určitě rád. Ve 45. minutě dal Kazani vedení Morozov a hosté byli jasně lepší. V 53. minutě však luxusní tečí vyrovnal Bližňák. A i když měla Kazaň v závěru doslova drtivý tlak, Janus už žádný gól nepustil.

Střely na branku: 5:9 (celkem 22:35)
Zásahy brankářů: 8:4 (celkem 33:20)
Trestné minuty: 6:16 (celkem 12:24)
60:00
59:52
Petrov mohl ještě v úplném závěru rozhodnout, ale Slovan má Januse.
59:31
Slovan vyhazuje na zakázané uvolnění, nebude tak moci střídat.
58:32
Kapanen mohl rozhodnout, jel sám na Januse, snažil se mu udělat dlouhou kličku a byl u toho podražen vracejícím se hráčem. Vylučovat se nebude.
58:14
Utkání sleduje 10 055 diváků, je opět vyprodáno.
57:31
A opět souboj Januse s Petrovem. Ruský útočník objel branku a snažil se zasunout, Janus měl tento prostor pokrytý svými betony.
56:50
Janus vytáhl zákrok té největší kvality. Zcela volný před ním stál Petrov, Janus mu však dokázal skvěle zmenšit střelecký úhel.
56:23
I Slovan je v plném počtu.
56:17
Zaripov střílel z levé strany a trefil síť. Pro Slovan naštěstí pouze boční.
56:00
Kazaň je v plném počtu.
55:33
Švarný získal na modré čáře puk, vyrazil k Barulinovi, pokusil se ho rozhýbat a prostřelit, trefil však jeho postoj.
54:51
Těreščenko nebezpečně hlídkoval před Janusem a domácím určitě zatrnulo.
54:23
Tak Slovan se z přesilovky moc dlouho neradoval, za hákování je vyloučen Mário Bližňák.
54:00
A pozor, Slovan bude mít další přesilovku. Za hrubost jde pykat Grigorij Panin.
52:18
Tak po opravdu dlouhém prohlížení videa rozhodčí gól uznává a MÁRIO BLIŽŇÁK se může radovat z gólu. Asistence: Andrej Sekera, Michel Miklík.
52:18
Tak posuzování videa se nám prodlužuje, videorozhodčí stále nemůže najít záběr, který jasně rozhodne, zda byl gól regulérní, či nikoliv.
52:18
Další Sekerovo nahození od modré a další Bližňákova teč. Puk konćí v brance, ale bude se prohlížet video, zda ta teč nebyla vysokou holí.
52:03
Od modré nahazoval Sekera a Bližňák skvěle clonil. Barulin nicméně vyrazil.
51:40
Slovanu se nedaří udržet se v pásmu, snad teď.
51:04
Preisinger byl faulován Alexejem Jemelinem a je z toho úder do hlavy. Dostává tak 2+10 minut.
49:41
Na druhé straně zaútočil Vondrka, hledal mezírku mezi Barulinovými betony, ten byl ale rychlejší, než blesk a chytá.
49:20
Zaripov měl dobrou střeleckou pozici, jeho střela ale postrádala přesnost.
49:03
První útok Kazaně teď uzamkl Slovan v jeho pásmu.
48:29
Lukojanov se po souboji s Tabačkem zranil, ale nakonec odjíždí po svých na střídačku.
47:40
Ofsajd Slovanu brzdí nadějnou akci.
47:09
Petrov od pravého mantinelu hledal najíždějícího Těreščenka, domácí Dravecký však skočil do přihrávky a vypíchl puk do rohu kluziště.
46:19
Nikulin mohl od modré střílet, volil však přihrávku, kterou slovanisté vystihli a vyvezli.
45:52
Těreščenko v další příležitosti Kazaně, mířil mezi betony, Janus je však sklapl včas a přerušil tak hru.
44:14
Kazaň vstřelila branku!
I Kazaň využívá přesilovku. ALEXEJ MOROZOV dostal na pravém křídle až příliš mnoho prostoru, najel si do kruhu a trefil přesně nad pravé Janusovo rameno. Asistence: Konstantin Kornějev.
43:28
Kukumberg se zmocnil puku a vyhazuje až před Barulina.
42:48
Ale opět pouze na chvíli, neboť Slovan hrál v šesti a za tohle provinění půjde do čtyř. Trest odsedí Libor Hudáček.
42:26
Oba týmy jsou v pěti.
42:20
Od modré střílel Panin, Janus levým betonem vyrazil.
41:26
Kuljaš od mantinelu nahodil před branku na Pesonena, ten tuto prudkou přihrávku minul.
40:26
Během několika vteřin se odehrály dva fauly. Nejprve se provinil podražením Milan Bartovič a v ponechané výhodě poté fauloval Niko Kapanen. Bude se hrát čtyři na čtyři.
40:01
Nevidíme zrovna střelecké hody, ale hokej musí fanoušky bavit. Ve druhé třetině měly oba týmy po dvou přesilových hrách, využítí však nepřišlo. Gól padl jeden a to z hole hostujícího Immonena, který nadvakrát překonal Januse a vyrovnal na současných 1:1. O zápletku do třetí třetiny je tak postaráno.

Střely na branku: 9:12 (celkem 17:26)
Zásahy brankářů: 11:9 (celkem 25:16)
Trestné minuty: 4:4 (celkem 6:8)
40:00
39:33
Hudáček vložil svou hůl do Medveděvovy střely a srazit tak puk do ochranné sítě.
38:48
Z mezikruží střílel zcela volný Bodrov, Janus zasahovat nemusel - Bodrov totiž minul.
37:34
Před Janusem vznikl závar. Medveděv našel u tyčky JARKKO IMMONENA, jehož první ránu ještě Janus betonem vyrazil, ale na dorážku pod břevno už nedosáhl. Asistence: Jevgenij Medveděv, Dmitrij Obuchov.
37:18
Slovan se ubránil.
36:27
Od modré střílel Panin, než puk doletěl k Janusovi, byl několikrát tečovaný a zblízka mohl dorazit Morozov. Puk mu ale přeskočil čepel.
35:47
Hráči Slovanu vyhazují až před Barulina.
35:18
Hry pěti proti pěti si ale opět moc neužijeme, neboť za držení je vyloučen Jan Tabaček. Tentokrát je v přesile AK Bars.
34:52
34:51
Višňovský mířil do horního růžku, ale přestřelil.
34:01
Slovan dokázal dostat puk na modrou čáru, odkud pálil Sigalet, jenže Barulinovi nikdo neclonil a nikdo ani nedorážel.
33:14
Sersen na puk nedosáhl, hra je ve středním pásmu.
32:52
Slovan si zahraje další přesilovou hru. Za hrubost jde pykat Denis Kuljaš.
31:51
Slovan je sice v pěti, jenže před Janusem je horko, Opět střílel Darzinš a dorážel Těreščenko, ale Slovan drží stále nulu.
31:28
Vynikající Janusův zákrok proti Darzinšovi, který na něj jel sólo. Zkusil bekhendový blafák, ale Janusův beton byl rychlejší.
31:10
Morozov našel Zaripova, jenže jeho rána mu nesedla a k Janusovi doletěl jen takový plachtící motýl.
30:16
Hosté si nerozuměli a Miklík tak může v poklidu vyvézt puk ze třetiny a ušetřit cenné vteřinky.
29:55
Vondrka srazil Nikulinovu ránu od modré do ochranné sítě.
29:51
Přesilovku si teď zahraje Kazaň, neboť Milan Kytnár obdržel menší trest za krosček.
29:05
Je to tak, Kazaň je v pěti.
28:54
Zakázané uvolnění Slovanu, hra se přesouvá před Januse a tohle oslabení už Kazaň asi přežije.
28:00
Konečně střela, pálil Vondrka a Zaripov jej srazil mimo branku.
27:54
Slovan sice drží pásmo, ale honí puk po mantinelech a chybí tomu střelba.
27:05
Denis Zaripov podrazil Miklíka a odchází na trestnou lavici. Slovan má k dispozici třetí přesilovou hru.
27:01
Ihned po buly se puk dostal na modrou čáru, kde číhal Nikulin a i když Janus viděl perfektně, měl s touto střelou problémy.
26:57
Těreščenko se za brankou dokázal na vteřinku uvolnit, přihrál na Zaripova, který pálil hned z voleje. Naštěstí pro Slovan mířil přesně doprostřed branky, kde to měl Janus pokryté.
26:04
Nebezpečně skrytý pokus Golubjova, Janus vytušil směr a levým betonem puk vykopl!
25:06
Od levého mantinelu střílel Vondrka, Barulinovi kryl výhled Miklík, nicméně ruský brankář si poradil.
24:00
Tvrdá střela Lipianského - Barulin kryl.
23:53
Kazaň naráží na pevnou obranu Slovanu a mnoho akcí končí ještě před modrou čárou.
22:10
Závar před Barulinem, Dravecký zavezl puk před branku, kde dotíral Kukumberg a pak ještě i Kytnár a hosté museli vynaložit mnoho práce, aby ho odtlačili pryč.
21:00
Na druhé straně se do brejku dostal Bližňák, snažil se nalézt najíždějícího Miklíka, nicméně puk končí v rohu.
20:31
Kapanen pronikl do pásma, Višňovský jej sice zablokoval, ale Vondrka nedokázal vyhodit a dovolil tak Kapanenovi vystřelit. Janus chytá.
20:01
Po první třetině vede Slovan 1:0, když v 19. minutě využil přesilovku Hudáček. Sledujeme zatím opravdu povedené utkání, hra se přelévá z jedné strany na druhou a diváci se zajisté nenudí.

Střely na branku: 8:14
Zásahy brankářů: 14:7
Trestné minuty: 2:4
20:00
19:37
Kazaň je sice před Janusem, snaží se ještě před pauzou vyrovnat, ale Janus s obranou drží.
18:47
Tak tohle Barulin nečekal. LIBOR HUDÁČEK si vyjel zpoza branky a místo přihrávky zvolil střelu a pověsil puk přesně pod břevno. Slovan využívá přesilovku. Asistence: Milan Bartovič, Michal Sersen.
18:21
Slovan má přesilovku, dvě minuty za podražení dostal Grigorij Panin.
18:05
Kazaň se začíná velice osmělovat a Janus má plné ruce a nohy práce. Teď si poradil s nahozením od modré a dotírajícím Zaripovem
17:13
Kukumberg švihem pálil přes obránce, Barulin vyrazil pravým betonem.
16:34
Od modré nahazoval Panin, Obuchov před Janusem tečoval, ale pro Slovan naštěstí mimo.
15:33
Ihned po buly se ke střele dostal opět Pesonen, tentokrát mířil o hodně přesněji a Janus musel ukázat bleskurychlý zákrok lapačkou!
15:29
Po Pesonenově tečované ráně končí puk v ochranné síti.
14:50
Pěkná přihrávka před branku na Darzinše, ten však nedokázal usměrnit puk za Januse.
13:09
Drobné nedorozumění Lipianského a Hudáčka a místo rychlého brejku je z toho zakázané uvolnění.
12:38
Hraje se nahoru dolů, na jedné straně střílel Petrov, aby se během pár vteřin hra přesunula na druhou stranu, kde se pokoušel prosadit Kudrna.
11:25
Střela Kukumberga od modré byla spíše propagačního charakteru.
10:23
Hudáček ztratil ve středním pásmu puk, nechal ujet Pesonena a jeho bomba z levého křídla zaduněla o plexi za Janusem.
09:49
Sigalet měl docela problémy ubránit Petrova a nakonec musel vše řešit rozštěpem Janus.
09:11
Vondrka si dokázal najít střeleckou pozici v pravém kruhu a střelou přes Morozova vyzkoušel Barulinovu pozornost.
08:34
Na druhé straně se do velice slušné šance dostal Zaripov, pálil z mezikruží a nechal vyniknout umění gólmana Januse.
08:16
Po spolupráci s Kukumbergem si z rohu vyjel Dravecký a snažil se nalézt své spoluhráče před brankou. Tam však vládla Kazaň.
06:39
Tvrdá rána Kuljaše ze středního pásma, Janus se však nenechal překvapit.
06:18
Bartovičovi sklouzl puk z hole a z jeho střely od pravého mantinelu tak nebylo vůbec nic.
06:00
Višňovský naskočil na hrací plochu, Slovan je v pěti.
05:45
Tabaček vyhazuje až k Barulinovi.
05:07
Kazaň je v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka.
05:00
Z ledu do odvádí spoluhráči, Jemelin vypadá velmi otřeseně.
05:00
Po srážce s Kukumbergem zůstává ležet Jemelin a vůbec se mu nechce vstávat.
04:48
Kukumberg nešlápl k sólu přes celé hřiště, najel si z levé strany a bekhendem se snažil protlačit puk kolem Barulinova betonu.
04:00
Je po přesilovce, neboť Lubomír Višňovský podrazil protihráče a dostal zasloužené dvě minuty.
03:54
Bližňák jemně tečoval Vondrkovu ránu a Barulin byl určitě rád, že puk proletěl těsně vedle.
03:07
První přesilovka Slovanu, za hákování je vyloučen Alexej Těreščenko.
02:50
Ölvecký zpoza branky našel Kudrnu a ten nebezpečné vypálil. Barulin vyrazil do rohu.
01:34
Lukojanov vjel do útočného pásma po levé straně, ale ještě před střelou ztratil balanc, upadl a domácí se nemuseli nikterak vzrušovat.
00:29
Slovan poprvé v útočném pásmu, ale Zaripov nakonec přebruslil Višňovského a útočí Kazaň.
00:01

HC Slovan Bratislava: Janus (Konrád) - Višňovský, Sigalet, Sekera, Sersen, Švarný, Tabaček, Trška - Miklík, Bližňák, Vondrka, Bartovič, Hudáček, Lipianský, Kukumberg, Dravecký, Kytnár, Kudrna, Preisinger, Šťastný, Ölvecký. Trenér: Rostislav Čada.

AK Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medveděv, Panin, Jemelin, Zacharčuk - Zaripov, Kapanen, Morozov, Pesonen, Immonen, Obuchov, Darzinš, Tereščenko, Petrov, Bodrov, Sokolov, Golubjov, Lukojanov. Trenér: Valerij Bělov.

Rozhodčí: Anisimov, Gusev - Strelcov, Tarasov.
Halou zní hymny, nejprve Ruska, poté i Slovenska.
Ruský tým je už na ledové ploše a nyní je na řadě představit hráče bratislavského Slovanu.
Dobrý podvečer u KHL, kde se dnes odehraje zápas mezi Slovanem Bratislava a AK Bars Kazaň. Pro bratislavský klub je to třetí domácí zápas během čtyř dnů.

V těch předcházejících dvou to Slovan vždy dotáhl až do samostatných nájezdů. Ve středu se mohl radovat ze dvou bodů po skvěle zvládnutých nájezdech Michala Vondrky, ale v pátek přišel v 60. minutě nejprve o výhru v základní hrací době a v rozstřelu si poté Polygalov s Koukalem vychutnali Januse a bratislavským tak zbyl pouze bod.

Kazaň po reprezentační pauze odehrála pouze jediné utkání a to ve čtvrtek na ledě CSKA Moskva. A bylo to úspěšné utkání, neboť AK Bars vyhrál 2:1 po dvou brankách Kirilla Petrova.

I díky této výhře zatím Kazaň vládne celé Východní konferenci se ziskem 71 bodů. Ty další bude chtít zajisté přidat od 17:30 ve Slovnaft Areně. Jestli se to Kazani podaří, nebo zda Slovan potěší své věrné fanoušky, o tom se můžete přesvědčit v našem psaném onlajnu, ke kterému jste srdečně zváni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.