Pohledné utkání, které měli domácí v polovině zápasu jasně v rukou, kdy vedli 4:0 nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých byli zdatnější domácí, kteří prodlužují svou šňůru neporazitelnosti.
65:00
Astana právě vstřelila branku!
Rozhodující samostatný nájezd vstřelil NIGEL DAWES.
Domácí Nigel Dawes ve třetí sérii proměňuje a domácí vítězí!
Za hosty začal třetí sérii Stalberg, ale na Jeremejeva si nepřišel.
Za domácí jel Ruděnko, který Jeremejeva nepřekonal, stav tedy stále 1:1!
Druhou sérii načal hostující Žerděv, který proměnil a srovnává na 1:1!
Za domácí jel první nájezd Roman Starčenko, který proměnil!
První nájezd jedou hosté a jmenovitě Andreas Engvist, který Jeremejeva nepřekonal!
Samostatné nájezdy začínají.
Statistiky prodloužení:

Střely na branku: 4 – 1 (36 – 27)
Vyhraná buly: 5 – 2 (27 – 36)
Tak ani prodloužení nerozhodlo o vítězství ani jednoho z týmů. Po úpravě ledu tak přijdou na řadu samostatné nájezdy.

Vhazování: 4 – 9 (22 – 34)
Je to tady, Mytišči na konci zápasu srovnalo stav a utkání bude pokračovat prodloužením.
60:00
59:55
Mytišči právě vstřelilo branku!
Tak to je zvrat v zápase! Když už to vypadalo, že domácí si pohlídají své dvoubrankové vítězství, tak hosté dvakrát udeřili a zápas spěje do prodloužení. Pět vteřin před koncem třetí třetiny vstřelil vyrovnávající branku VIKTOR STALBERG. Asistence: Andreas Engqvist.
58:57
Atlant to zkouší v šesti bez brankáře!
58:42
Oddechový čas pro hosty.
58:42
Ještě to bude drama! Atlant snižuje na rozdíl jediné branky! Podruhé v zápase se prosazuje hostující ALEXANDER ŠEVČENKO. Asistence: Andreas Engqvist, Sandis Ozolinš.
56:44
Zápas se rychle chýlí ke konci. Atlantu Mytišči už nezbývá moc času na ještě udělání něco s výsledkem. Astana tak nejspíš dokráčí k dalšímu vítězství a prodlouží svou šňůru neporazitelnosti.
51:25
Hosté jsou ve třetí třetině o něco aktivnější, o čemž vypovídá i poměr střel na branku, ale domácí se úspěšně brání a svůj dvoubrankový náskok už nechtějí jen tak promarnit, a proto pozorně brání.
48:31
Hosté oslabení ustáli a ještě žije šance na zdramatizování zápasu z jejich strany.
45:49
Možnost pro domácí definitivně rozhodnout o svém vítězství. Na dvě minuty za podražení odchází na trestnou lavici Alexej Petrov (MYT).
43:22
Mytišči přesilovou hru z úvodu nevyužilo a stav tedy zůstává nezměněný 4:2.
40:01
Ve druhé třetině sice domácí šli do vedení 4:0, ale hosté i tak nesložili své zbraně a díky dvěma trefám jsou zpět ve hře a ve třetí třetině se mohou reálně pokusit o zvrat. Uvidíme, co na to domácí.

39:46
Před koncem druhé třetiny je vyloučen Maxim Spiridonov (AST) na dvě minuty za podražení. Podobně jako na začátku druhé, tak i třetí třetiny budou hosté dohrávat přesilovou hru.
37:27
Hosté snižují už na rozdíl dvou branek! Druhým hráčem Atlantu, který překonal Jeremejeva je ALEXANDER ŠEVČENKO. Asistence: Sandis Ozolinš.
36:55
Dnešní utkání sleduje 2717 diváků.
32:20
Hostům se přeci jen podařilo vstřelit branku a Atlant Mytišči snižuje na 4:1. V hře pět na pět se po přihrávce od Rukavišnikova podařilo prostřelit domácího brankáře Jeremejeva MICHAJLOVI GLUCHOVOVI. Asistence: Roman Rukavišnikov, Konstantin Kolcov.
31:35
Hraje se zatím velmi čistě. Do této doby jsme viděli pouhé dvě vyloučení. Po jednom na každé straně.
30:03
V polovině zápasu vedou domácí už 4:0! Po přihrávce od Puškarjova se trefil přesně DUSTIN BOYD. Asistence: Konstantin Puškarjov.
28:33
Astana i ve druhé třetině je střelecky aktivnější, ale branky to zatím nenese.
24:35
Ve druhé třetině je hra zatím poměrně vyrovnanější. Domácí se už tolik nehrnou do útočení, protože náskok 3:0 jim zatím stačí.
21:11
Obě mužstva hrají v pěti a Astana už se znovu může pustit do útočení.
20:01
Na začátku druhé třetiny dohrávají hosté ještě 18 vteřin z přesilovky. Uvidíme, jestli si za krátkou dobu vypracují nějakou šanci.
20:01
Statistiky první třetiny:

Střely na branku: 12 – 4
Vyloučení: 1 – 1
Vyhraná buly: 11 – 10
Domácí Astana vede po první třetině zaslouženě 3:0. Až do sedmnácté minuty se se hostům dařilo bránit pokusy domácích, ale poté přišla branka Puškarjova, která domácí nakopla a ti během pár chvil vstřelili další dvě branky a po dvaceti minutách tak vedou jasným rozdílem. Druhá třetina začne přibližně ve 14:51.
20:00
19:50
Hosté toho v přesilové hře moc nevymysleli a třetina se chýlí ke konci.
18:18
Šance pro hosty snížit. Vyloučen je domácí Alexej Litviněnko (AST) na dvě minuty za držení.
17:47
Tak to je studená sprcha pro hostující Atlant! Po minutě a dvaatřiceti vteřinách se domácí Astaně podařilo vstřelit tři branky. Tentokrát Kudobina překonal FJODOR PULIŠČUK. Asistence: Vadim Krasnoslobodcev.
16:37
Uběhlo pouhých dvaadvacet vteřin a domácí přidávají další branku a vedou už 2:0! Ihned po buly se domácí vydali vpřed a po rychlé kombinaci zakončil přesně za záda Kudobina BRANDON BOCHENSKI. Asistence: Maxim Spiridonov, Ilja Solarjov.
16:15
Domácí jdou do zaslouženého vedení 1:0! Ve hře pět na pět se prosadila třetí formace. Po přihrávce od Grigorjeva prostřelil Kudobina domácí hráč KONSTANTIN PUŠKARJOV. Asistence: Michajl Grigorjev.
14:11
Domácí jsou nyní mnohem aktivnějším mužstvem. Na Kudobina vypálili už sedmkrát, ale hostující brankář stále drží svůj tým.
11:38
V polovině třetiny je stav stále nerozhodný 0:0 a čekáme na první branku. Hra je zatím vyrovnaná, takže uvidíme, kdo se bude radovat z prvního zásahu.
07:36
Domácí první přesilovou hru nevyužili, takže stav je stále bezbrankový. Astana má zatím více ze hry, ale nedaří se ji proměnit své šance v gól.
04:39
Domácí si zahrají první přesilovou hru. Na dvě minuty za faul kolenem je vyloučen Rafael Batyršin (MYT).
00:01

Barys Astana: Jeremejev – Savčenko, Litviněnko, Novopašin, Hutchinson, Mnatsyan, Grigorjev, Běljakov, Spiridonov – Žajlaouv, Puliščuk, Krasnoslobodcev – Ruděnko, Upper, Starčenko – Dawes, Boyd, Puškarjov – Solarjov, Bochenski, Rachmanov.

Atlant Mytišči: Kudobin – Ťutin, Višnějvskij, Ozolinš, Frogren, Rukavišnikov, Batyršin, Petrov, Kosmačev – Ignatuškin, Andersson, Žerděv – Engqvist, Stalberg, Dorofejev – Gluchov, Kablukov, Kolcov – Ševčenko, Točiskij.

Rozhodčí: Dejev, Komarov – Matjuša, Pavlov.
V celkovém ligovém pořadí je domácí Astana se sedmapadesáti body na desátém místě. Ve východní divizi pak na místě šestém. Mytišči je na tom hůře. S osmatřiceti body je v lize jednadvacátém místě a v západní konferenci na jedenáctém místě. Hosté potřebují nyní každý bod, aby ještě zabojovali o play-off. Atlant už pět utkání v řadě nevyhrál a sázkové kanceláře na ně taky moc nesází. Na vítězství Astany byl vypsán kurz 1.9, na remízu 4.1 a na vítězství Atlantu 2.93 (tipsport). Astana je na tom úplně jinak, protože z posledních pěti utkání pět vyhrála, takže do zápasu půjde jako jasný favorit.
Poslední vzájemný zápas těchto dvou týmů skončil lépe pro Astanu, která na ledě Atlantu zvítězila poměrem 3:1. Za domácí se trefil Majorov. Astaně výhru zařídily dvě trefy Dawese a jedna trefa Ruděnka.
Hezký 2. svátek vánoční. Dnes budeme v tomto onlajnu sledovat zápas mezi domácí Barys Astanou, která na svém ledě přivítá tým Atlantu Mytišči.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.