Ondřej Palát (TBL) (0 + 0), 3 střely, čas na ledě: 16:59
Radko Gudas (TBL) (1 + 0), 5 střel, čas na ledě: 22:34
Andrej Šustr (TBL) (0 + 0), 2 střely, čas na ledě: 13:33
Richard Pánik (TBL) (0 + 0), 1 střela, čas na ledě: 9:46
Andrej Sekera (CAR) (0 + 0), 2 střely, čas na ledě: 28:39
Jiří Tlustý (CAR) (2 + 0), 4 střely, čas na ledě: 12:27
Radek Dvořák (CAR) (0 + 0), 1 střela, čas na ledě: 12:45
Nakonec se zápas v Tampě stal utkáním českých hráčů. Oba góly Caroliny vstřelil Jiří Tlustý. A ten rozhodující domácího klubu pak v prodloužení zařídil tvrdou střelou Radko Gudas. Bolts tedy berou vítězství v nastaveném čase a budou mít klidnější spaní.
62:16
Tampa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto, vítězství z dnešního zápasu si odnese tým Tampa Bay Lightning! Po celou dobu prodloužení se sice domácí výběr bránil, avšak jediný lepší útok v nastaveném čase končí v síti brankáře Caroliny. A je to další Čech, který se prosazuje během dnešní noci. Na pravé straně se totiž rychle rozjel RADKO GUDAS, jenž nedává gólmanovi Canes šanci. Asistence: Nate Thompson.
61:29
A znovu hosté, Jeff Skinner se ještě zkusil obtočit kolem branky Bishopa, ale je mu odpískán ofsajdn.
60:53
Bolts jako by zatím v prodloužení zapomněli na svou aktivitu ze samotného závěru třetí části. Jsou to právě oni, kdo musí dávat pozor před vlastním brankářem.
60:15
Jako první se v prodloužení pouští do akce Carolina, zaváží puk za branku a akce končí tradičně – předáním puku na hole Tampy Bay.
60:01
Třetí třetina přinesla vyrovnání Tampy Bay, vítěze dnešního zápasu ovšem ne. Budeme tedy sledovat prodloužení případně samostatné nájezdy, které určí vítěze.
60:00
59:48
Hosté to ale nejspíš zvládnou, skvělý je opět Justin Peters.
59:25
Poslední půlminuta třetí třetiny probíhá za branky Caroliny, kde je hodně rušno.
58:25
Hokej jako by začínal být každou vteřinou na ledě více a více vysilující pro oba celky. Jak Bolts tak Canes zaváží puk z jedné strany na druhou a do šancí se nedostávají ani teď.
57:32
Vhazování po pravici brankáře Carolina Hurricanes. Ten má aktuálně daleko více práce než Bishop na druhé straně kluziště.
56:48
Pokud se někdo snaží o vstřelní branky, tak je to určitě Tampa. Přestože nemá vyložené šance, drží se v pásmu svého soupeře.
56:03
Bolts vůbec neměli špatnou příležitost, ale bylo jich možná až moc na brankovišti Peterse, který nakonec puk z jejich holí povedně vypichuje pryč.
55:31
Hra přerušena, odpískáno postavení mimo hru Tampy Bay.
55:04
Oběma týmům půjde hlavně o nedělání chyb v obraně, které by v tuto chvíli dost možná rozhodly o vítězi dnšního utkání. Poslední minuty probíhají hodně ve středním pásmu kluziště.
54:20
Jiří Tlustý už zase hledal nějakou malou skulinku, kudy by v útočné třetině procpal puk až na Bishopa. Jenže tentokrát se mu brány obrany Canes důrazně zavřely.
53:26
Carolina se snaží trošku uklidnit hru a také vystřídat. I z toho důvodu zaváží puk za vlastní svatyni.
52:32
Hra se přesouvá rychle na druhou stranu kluziště, kde svou příležitost zkusil využít Skinner, trefuje pouze připraveného brankáře Tampy Bay.
51:43
Justin Peters je nyní hodně důležitý hráč svého týmu, pokryl další dvě šance, když puk létal nebezpečně kolem jeho brankoviště!
51:04
Domácí hráč ujížděl skoro samotný na Justina Peterse, avšak tentokrát byl úspěšnější gólman Carolina Hurricanes. Hra je opět přerušena.
50:24
Puky nyní létají hlavně kolem klece Bena Bishopa, který si musí dávat velký pozor na všechny příležitosti soupeře.
49:24
Hokej je zase o něco více akčnější a Tampa se hlavně bude snažit dobře bránit a nepřijít o vyrovnané skóre.
47:56
Tampa se dočkala vyrovnání a zároveň přesilovkové branky. Už se zdálo, že domácí hráči snad v téhle početní výhodě nevystřelí. Jenže opak byl pravdou. Na modré čáře si dost prostoru k nahození puku udělal Viktor Hedman a na jeho pokus už před brankovištěm skvělou tečí čekal veterán MARTIN ST. LOUIS. Ten krásně nasměroval kus černé gumy k pravé tyči branky Caroliny. Asistence: Viktor Hedman, Valtteri Filppula
47:27
Bolts zatím kombinují na hranici útočného pásma a kolem branky Peterse, zatím ale váhají se střelou, možná až příliš.
46:49
Následuje vylučování. Trest za podražení Tylera Johnsona dostává Jordan Staal (CAR). Přesilovka pro domácí svěřence.
46:45
Jeff Skinner a Eric Staal tečovali nadvakrát před brankou Tampy, nakonec kotouč končí v bezpečí pro Bishopa sražený v ochranné síti.
45:53
Po založení rychlého útoku Filppulou ve střední třetině musí Bolts rychle zpátky do obrany, aby nezapomněli na volné útočníky soupeře.
45:20
Jiří Tlustý se ještě snažil tečovat puk po nahození spoluhráče těsně před Benem Bishopem. Avšak brankář Tampy Bay měl tentokrát dostatečný výhled.
44:48
Hokej ze strany na stranu a jedno přerušení za druhým. Nyní je to Tampa Bay, kdo se bude muset po ofsajdu vrátit zpět do střední třetiny.
44:14
Kouskovaná hra asi úplně nevyhovuje Bleskům, kteří by rádi co nejdříve srovnali a za aktuální situace to není lehký úkol.
43:40
Už zase u kotouče Canes. Jenže Carolina neokupovala útočnou třetinu příliš dlouho, puk letí do hlediště a hraje následně přerušena, vhazování na modré čáře.
43:04
A další šance na druhé straně pro útočníky Tampy Bay, Justin Peters ale doposud všechny puk odráží mimo dosah svého brankoviště.
42:22
Richard Pánik převzal kus černé gumy na hranici modré útočné čáry a vrhal se na svatyni Peterse. Ovšem nedokázal včas zakončit.
41:35
Ještě chvíli při hře pět na pět hosté točili Tampě hlavu s pukem na hokejce, ale nakonec šli v přečíslení dva na jednoho hokejisté v modrých dresech.
40:53
Dobrá práce Viktora Hedmana v obranném pásmu je jasným důvodem, proč se Tampa Bay v závěru oslabení osvobozuje.
40:17
Hosté ještě dohrávají zbytek své přesilové hry, kterou začali už ve druhé třetině. Zatím se jim ale příliš nedaří.
40:01
Začátek třetí třetiny je blízkou budoucností. Pojďme se podívat, zda Hurricanes dokáží ubránit své hubené vedení.
Střely na branku ve druhé třetině

Tampa Bay Lightning: 13

Carolina Hurricanes: 10
Druhá třetina přinesla pouze jednu branku, puk skončil za zády Bena Bishopa, díky tomu vedou Canes na ledě Tampy Bay 2:1. A to i přes fakt, že domácí jsou zatím střelecky aktivnější. Uvidíme, co nám nabídne třetí perioda.
40:00
39:27
Martin St. Louis byl dlouho na kotouči a snažil se s ním kroužit v pásmu, nakonec o něj přichází poměrně lacino.
39:10
Tampa přichází o svou početní výhodu. Rozhodčí si totiž všiml faulu Radko Gudase (TBL), který odchází za katr dnes už podruhé. Provinil se nedovoleným bráněním.
38:56
Peters kotouč zachytil ještě před brankovou čárou a o gól se nejedná, hra pokračuje.
38:56
Nádherný zákrok Justina Peterse, který se vytáhl svou hbitou lapačkou proti Valtteri Filppulovi. Ten měl před sebou úplně prázdnou branku! Rozhodčí si ještě pojede zavolat na video!
38:16
Hosté ale okamžitě po vhazování vyhazují puk přes všechny čáry až k brankáři Benu Bishopovi.
37:53
Ještě ve druhé třetině uvidíme vyloučení. Za katr si odjíždí sednout hráč Caroliny Tim Gleason (CAR) za podražení.
37:20
Opět ukázka toho, jak se hra v průběhu celé druhé třetiny přelévá ze strany na stranu. Ben Bishop se pouze ohlédl za hodně rychle letícím pukem.
36:39
Šance i na druhé straně, Salo mohl dávat skoro do prázdné branky, jelikož Peters byl už položený na ledě. Ale první zmiňovaný minul.
35:58
Znovu měl práci u své pravé tyče postavené Ben Bishop, které prověřil hned dva forvardi Bolts v krátkém intervalu.
35:08
Ben Bishop raději vytasil svůj beton proti nahozenému kotouči od modré čáry, o vylouženou šanci se ale ze strany Caroliny rozhodně nejednalo.
34:30
Tampa se konečně dostala až do mezikruží před brankáře Huricanes, ale ten nemusel zasahovat, protože na střelu nakonec nedošlo.
34:10
Salo zkoušel dlouho rozehrávku napříč celým kluzištěm, ale hráči Canes ji dobře vystihli. Nakonec hru přerušuje svým zásahem lapačkou brankář Peters.
33:26
Lightning se i nyní hnali do pásma soupeře příliš rychle a na modré čáře je zastavuje porušení pravidla o postavení mimo hru.
32:40
Ačkoli Hurikáni i nadále tahají puk po mantinelech v pásmu Tampy, nemohou se dostat před Bena Bishopa s kusem černého a neposedného touše na holi.
32:09
Také Carolina zkusila ohrozit branku svého soupeře při vyrovnané hře pět na pět. Hostům se zatím ale v tomto počtu hráčů na ledě příliš herně nedaří.
31:22
Nyní už ale zase útočí Tampa Bay, která se rozhodně nenechala zaskočit brankou ve vlastní přesilové hře. Zákrok si připisuje brankář Peters.
30:11
Carolina právě vstřelila branku!
Nakonec se přeci jen hostující kádr prosazuje ve vlastní početní nevýhodě, kterou začal velice dobře a stejný způsobem ji také dokončil. Obrana Tampy Bay si vůbec nedala pozor na samotně čekajícího českého útočníka JIŘÍHO TLUSTÉHO, který se rozjel přímo proti Bishopovi a zakončením mezi jeho betony se nemýlí. Tlustý tak dává svůj druhý dnešní gól a naladil se na střeleckou vlnu. Asistence: Eric Staal, Ron Hainsey.
29:36
Na druhé straně se puk po střele Valtteriho Fillpuly odráží od pravé tyče branky Justina Peterse!
29:15
Domácí ale nezačali svou početní výhodu úplně nejlépe, Canes dokonce ve vlastním oslabení zkoušeli zaútočit.
28:48
Vylučuje se na straně Caroliny Hurricanes. Dvě minuty za držení inkasuje ke své nelibosti Brett Bellemore (CAR).
28:34
Už se znovu pokračuje ve hře. Dva hráči Hurikánů při úniku ovšem nestačili na tři hráče v modrých dresech.
28:19
Hra přerušena u branky Hurricanes a následuje komerční pauza.
27:54
Teď už se sice modří muži v poli dostali alespoň za hranici útočné třetiny a zkusili kombinovat, jejich pokus o přihrávky je ale včas zastaven obránci Canes.
26:55
Domácí Bolts rozehrávají za vlastní brankou, kde se snaží najít co nejlepší a nejsnadnější cestu ven. Avšak ta se zatím nevykresluje.
26:22
Znovu zakázané uvolnění a i tentokrát ho mají na svědomí hráči Caroliny Hurricanes.
25:54
Diváci nyní nesledují tak pohlední a akční hokej, jako tomu bylo po dobu první části. Hraje se ze strany na stranu a prakticky bez šancí.
24:58
Tuomo Ruutu zkusil střelou z pravého kruhu prověřit připravenost Bena Bishopa, ale gólman Tampy ani zasahovat nemusel, puk byl vytečován mimo jeho dosah.
24:39
Opět se přerušuje hra kvůli technickému přestupku. Po zakázaném uvolnění Caroliny se bude vhazovat právě před jejím brankářem.
23:56
Jako by se hra alespoň trochu vyrovnala. Domácí se ještě nedostávají do tak vyložených možností jako v průběhu úvodní periody. Ale ani Canes nevynikají.
23:36
Nyní byli domácí hráči příliš aktivní při přechodu do útočného pásma, Ondřej Palát zavinil ofsajd svého týmu a vhazování se chystá ve středním pásmu.
22:43
Carolina po vhazování ve vlastním obranném pásmu vyhodila kotouč a nakonec jej soro dojela v třetině soupeře. Obránci Tampy ale dobře odvedli svou práci.
22:19
Další střela mířící na svatyni Caroliny už je přidržena gólmanem Petersem. Bude se vhazovat právě před tímto mužem.
21:40
Lightning se snaží využít zmatku v pásmu soupeře a nastřelují kotouč z jedné strany na druhou. Ani jeden z pokusů ovšem za brankovou čáru nevede.
20:55
Už hrají také Hurricanes, kteří alespoň drží puk na území soupeře, tam musí naopak dobrý pozor dávat obránci Bolts.
20:19
O něco aktivněji začala podle očekávání Tampa Bay, který se okamžitě naskýtá kolem branky Justina Peterse.
20:01
Blíží se začátek druhé třetiny, po které možná budeme znát tým, jenž bude o něco blíže vítězství.
Sřely na branku v první třetině

Tampa Bay Lightning: 19

Carolina Hurricanes: 8
První třetina přinesla v Tampě celkem dva góly. Nejdříve se z prvotní vážnější šanci prosadil hráč Caroliny Jiří Hudler, aby v závěru úvodní periody vyrovna domácí Viktor Hedman. Do prostřední části hry tak vstoupíme za vyrovnaného stavu 1:1.
20:00
19:28
Ještě jeden snadný zákrok pro brankáře Tampy Bay, za pukem se v podstatě pouze ohlédl a lehce ho tečoval.
19:07
Probíhá poslendí minuta první třetiny a Staalův pokus na brankovišti Lightning musel zastavit až lapačkou Ben Bishop.
18:42
Viktor Hedman se dnes rozhodně nebojí zakončovat z nevýhodných pozic, tentokrát Peterse z pozice u levé tyče jeho branky nepřekonal.
17:47
Bolts pocítili po vstřelené brance ještě větší sílu a znovu útočí, obrana Canes je ale zase o trošku pozornější.
16:12
Canes ale už neprůstřelní nejsou. Tlak na jejich branku přeci jen vyústil ve vstřelený gól do jejich sítě. Těsně po skončení oslabení se domácí hráči znovu vydali na útočný výlet. Na levém křídle zůstal poměrně snadno uvolněný VIKTOR HEDMAN, jehož pokus z úhlu se zastavil až ve vrtící se síťce branky Justina Peterse, je vyrovnáno 1:1. Asistence: Valtteri Filppula, Alex Killiorn.
15:41
Tampa Bay se ubránila dnešnímu prvnímu oslabení a už prověřuje zase obranu soupeře, která celkem zdařile odolává.
15:02
Další příležitost pro hosty, ale nahození Faulka na brankovišti Justin Peters celkem s přehledem kryje.
14:42
Tohle už byla lepší příležitost, Jeff Skinner si sjížděl do mezikruží, odkud nakonec vypálil. Jeho pokus zápěstím končí těsně nad horní tyčkou.
14:05
Ale ani Carolina zatím ve své početní výhodě neexceluje, stejně jako v případě Tampy nepřichází příliš střelecký pokusů.
13:29
Ve chvíli, kdy se vyloučený Tuomo Ruutu vrací na led, je pro změnu za katr poslán domácí hokejista. Konkrétně jde o Radko Gudase (TBL), jenž se provinil nedovoleným bráněním.
12:44
Další vyhozený kotouč za polovinu hrací plochy a zdá se, že ani druhá přesilovka Tampy Bay neskončí gólem v síti soupeře.
12:02
Jeden z mála přechodů, který se Lightning do útočné třetiny nepovedl, Hurricanes se hned dvakrát v krátkém intervalu osvobozují a vyhazují na druhou stranu kluziště.
11:21
Hosté se zatím zdařile brání, ale Bolts motají hlavy svým soupeřům. Zatíma le nedošlo ke střele, která by nějak výrazně ohrozila zařízení Justina Peterse.
11:01
Bude se vylučovat znovu na straně hostující Caroliny. Dvě minuty od hlavního rozhodčího dostává za držení Tuomo Ruutu (CAR). Druhá početní výhoda pro Tampu Bay.
11:01
Znovu stejná situace, Canes zavezli puk do pásma a zároveň o něj přichází. Tampa těsně před komerční pauzou dlouhou přihrávkou vyhazuje až na zakázané uvolnění.
10:13
Naopak, na druhé straně se snažil sám proti dvěma bekům protáhnout Martin St. Louis. Tentokrát jeho pokus úspěch nesklidil.
09:40
Po delší časové prodlevě si pozici v útočném pásmu vyzkoušela také Carolina, ale příliš dlouho to netrvalo. Obránci Bolts si věděli dobře rady.
09:16
Další možnost domácího výběru zaútočit končí za brankou, kde na své spoluhráče rozehrává pohotový gólman Justin Peters.
08:44
Hurricanes by potřebovali najít nějakou snadnou cestu do pásma soupeře, protože se i nadále útočně trápí. Je docela paradoxní, že zatím jediný jejich lepší útok skončil v brance soupeře.
07:43
Přestože už se hraje při vyrovnané hře pět na pět, Tampa i nadále zatlačuje svého soupeře v pásmu. Canes se zatím brání pouze odhazováním puků za polovinu kluziště.
06:58
Posledních pár vteřin početní výhody Blesků a Carolina se opět osvobozuje, tohle už nejspíš pro muže v bílém dobře dopadne.
06:47
Teď už je vše jinak, další povedená střela Tampy od modré čáry končí přesně v náruči dobře připraveného Justina Peterse.
06:27
Hosté ale zatím odolávají částečnému náporu domácího výběru. Zatím nevypadá přesilovka Bolts úplně nejlépe.
05:20
Carolina ale vzápětí bude hrát oslabení, za hákování si jde dvě minuty odpykat český hokejista Radek Dvořák (CAR).
04:35
Blesk z čistého nebe. Ano, přesně tak by se dala nazvat uplynulá akce, díky které jdou hostující Hurricanes do vedení na 1:0. Po době, kdy Bolts tlačili soupeře v jeho pásmu, přišli domácí o kotouč. Dopředu se vydali muži v bílých trikotech, když se nakonec ke kusu černé gumy propracoval JIŘÍ TLUSTÝ, jenž střelou zápěstím posílá svůj tým do vedení. Asistence: Patrick Dwyer, Riley Nash.
04:18
Tampa Bay už je ale zpátky tam, kde byla v prvních třech minutách – na území soupeře. Po krátkém pobytu ale pásmo opuští.
03:28
Pozor nyní musel po delší době dávat taky gólman Bolts Ben Bishop, kterého střelou těsně nad horní tyč prověřil Jeff Skinner.
03:22
Domácí Martin St. Louis posílá kotouč až na zakázané uvolnění.
02:58
Bleskové se snaží využít své zatím mírné herní převahy a nepouští soupeře prakticky k ničemu. Tampě by se ale hodily vyloženější příležitosti.
02:06
A další důležitý zásah Peterse, jenž měl nyní i potřebnou dávku štěstí při zastaven černého kusu gumy.
01:44
Justin Peters si připisuje první větší zásah v dnešním duelu. Před ním se motala hned trojice domácích hokejistů, zakončující St. Louis trefuje pouze betony gólmana Canes.
01:08
Také Hurikáni mají chuť překvapit svého soupeře, jenže zatím jsou to právě hokejisté v bílých trikotech, kdo má problémy.
00:32
Do první útočné pozice se dostala Tampa Bay, ale obránce Salo nedokázal přesně zakončit na svatyni Peterse.
00:06
Stejně rychle jako třetina začala, tak rychle letí kotouč mimo hrací plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.
00:01
Vše je připraveno k začátku utkání, obě mužstva už se chystají na úvodní buly a za chvíli bude bitva v plném proudu.
V brance domácích Blesků nastoupí Američan Ben Bishop, svatyni hostující Caroliny se chystá chránit Justin Peters. Kdo z nich nakonec odejde jako vítěz?

Tampa Bay Lightning: Bishop – Hedman, Salo, Gudas, Carle, Šustr, Brewer – St. Louis, Johnson, Palát – Purcell, Filppula, Killorn – Kučerov, Thompson, Brown – Cote, Pyatt, Pánik

Carolina Hurricanes: Peters – Sekera, Faulk, Hainsey, Bellemore, Harrison, Gleason – Ruutu, Staal E., Skinner – Semin, Staal J., Gerbe – Dwyer, Nash, Tlustý – Dvořák, Malhotra, Bowman.
Vítejte u dalšího přenosu z National Hockey League. Dnes budeme sledovat utkání, ve kterém se objeví poměrně slušná řádka českých a slovenský hokejistů. Na led proti sobě vyjedou Tampa Bay Lightning a Carolina Hurricanes.