To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost. Užijte si zbytek pátečního večera i celý víkend.
Dnešní utkání navštívilo 12 337 diváků.
Československá stopa v utkání

Roman Červenka – 2b (1+1), 2 s, TOI: 19:56
Dnešní velmi záživné první utkání série prvního kola play off mezi Petrohradem a Novgorodem je tedy u konce. Domácí vedli po dvou třetinách 6:1 a neohroženě mířili k zisku prvního bodu v této sérii. Jenomže ve třetí třetině byli svěřenci trenéra Vjačeslava Bykova příliš bohorovní a hostům se málem povedlo zápas zdramatizovat. Hosté vstřelili dvě branky a jedna další jim nebyla uznána. Více už hráči Torpeda nestihli a první bod v sérii získávají favorizovaní SKA. Další zápas je na programu již zítra.
60:00
59:38
Stoljarov objel bránu a od pravého mantinelu nahrával před bránu, kde však puk zpacifikoval pozorný Koskinen.
59:15
Ještě Dvurečenskij se zkusil prohnat po pravém křídle, ale do blízkosti Koskinena ho nepustil důrazný Čudinov. Dvurečenskij vyslal jen pomalou střelu na finského gólmana ve službách SKA.
58:25
Domácí se již zaměřují na defenzívu a kontrolují stav utkání. Období otevřené partie z obou stran je u konce.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty celého zápasu.
57:18
První formace Torpeda si vytvořila tlak, ale Nikolaj Bělov vybojoval za bránou puk a poslal jej do středního pásma.
56:20
V útočném pásmu operují hosté.
56:00
Nyní se hraj hodně otevřená partie, prakticky žádná defenzíva, akce střídá akci, fanoušci se baví.
55:20
Kasutin vytasil parádní zákrok proti Kutějkinovi, který měl před sebou odkrytý prostor.
54:40
Ericsson se zjevil před bránou, kde tečoval Kovalčokovu ránu od modré mimo svatyni.
54:11
Dnešní zápas sleduje spousta ruských celebrit. Například bývalý šéf KHL Alexander Medvěděv nebo tenistka Světlana Kuzněcovová.
54:11
Wolski nahrál pod sebe na najíždějícího Makarovova, jehož střelecký pokus srazil Thoresen do ochranné sítě.
53:39
Savinainen se ocitl před bránou, nakonec svým pokusem jen přeměřil šířku brankoviště Mikka Koskinena.
53:11
Po střele od modré čáry musel zasahovat Kasutin. Ačkoliv měl u sebe hráče soupeře se zákrokem si poradil.
52:12
Přečíslení hostujícího týmu tři na dva zakončoval z pravého kruhu Krasnoslobodcev, Koskinen zakročil jistě.
50:57
Hráči SKA hráli v posledních minutách hodně lehkovážně, jako by se nemohlo nic stát. Z původního luxusního pětigolového náskoku už je jen rozdíl tří branek. Vjačeslav Bykov nechce nechat nic náhodě a bere si oddechový čas.
50:57
Torpedo právě vstřelilo branku!
Hosté však přece jen třetí branku trefují a dramatizují tohle utkání. V době, kdy už byli hráči Torpeda kompletní, vyslal JARKKO IMMONEN střelu z pravého kruhu, která zamířila podél Koskinenova ramene do brány. Bez asistence.
49:55
Hosté se chvíli radovali ze vstřelené branky. Gól Dvurečenského ovšem nebyl uznán, protože padl poté, co rozhodčí zapískal. Všemu předcházelo přečíslení dva na jednoho.
49:40
Domácím fanouškům nevadí, že se jejich týmu přesilová hra momentálně příliš nedaří. Ale jinak skvělá kulisa.
49:30
Ledovým palácem v Petrohradu nyní obíhá mexická vlna.
49:10
Kazjonov si vzal puk a vyhodil jej až ke Koskinenovi.
48:55
Kutějkinova střela od modré čáry byla sražena na ochrannou síť.
48:48
Přesilová ha pro SKA. Alexej Potapov dostal dvě minuty za hrubost.
48:16
A šance i na druhé straně, Burdasov se ocitl v brejku, kotouč naservíroval Kablukovovi, přičemž jeho přihrávku trochu vychýlil vracející se hráč Torpeda. Hlavně z toho důvodu se Kablukovovi nepovedlo zakončit ideálně a Kasutin zakročil.
47:02
Domácí teď hrají poněkud lehkovážně, což malém hosté znovu potrestali, Krasnoslobodcev měl před sebou odkrytou klec, tu ovšem zpoza kruhů netrefil.
46:16
Dadonov se pěknou kličkou uvolnil, následně chtěl celou akci vyšperkovat, přihrávka do mezikruží mu ovšem nevyšla.
45:46
Hosté korigují skóre utkání. Alexander Makarov nahrál od pravého mantinelu do "ohně" a kotouč se odrazil od WOJTEKA WOLSKEHO do brány. Asistence. Alexander Makarov, Jarkko Immonen.
45:38
Blažjevskij vypálil od modré čáry, Koskinen ukryl puk v lapačce.
44:51
Zakázané uvolnění domácího týmu. Hra je nyní hodně rozkouskovaná, o což se postarali tři technické přestupky za půl minuty hry.
44:41
Martensson najel do ofsajdu.
44:24
Savinainen poslal kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Kasutinem.
43:50
V této chvíli se hra přelévá ze strany na stranu, oba týmy dohrávají souboje. Wolski před malou chvíli poslal k ledu Čudinova.
41:39
Čudinov nahrál do mezikruží Tichonovovi, jehož vychytal vyrážečkou Kasutin.
41:18
Do statistik se svou střelu zapsal také zmařený talent ruského hokeje Nikita Filatov, který vystřelil z pravého kruhu. Koskinen zakročil.
41:05
Krasnoslobodcev v ofsajdu.
40:49
Kovalčuk objel bránu a nabízel kotouč před bránu Šipačjovovi, který ovšem dobrou pobídku svého spoluhráče nezpracoval.
40:01
Hosté sice vstoupili do druhé třetiny tlakem, ale poté se nechal zbytečně vyloučit Denis Kazjonov. SKA přesilovou hru využili, když se prosadil Roman Červenka a dostali se opět do laufu. Do konce třetiny přidali ještě další dvě branky a o osudu tohoto klání je už zřejmě rozhodnuto.
Třetí třetina začne zhruba v 19:17.
40:00
39:43
Petrohrad právě vstřelil branku!
Tak to už je i smůla hostujícího celku, která jen dokládá zmar Torpeda v dnešním klání. JEVGENIJ DADONOV nahrával zpoza brány před svatyni Novgorodu, kde si kotouč velmi nešťastně a bizarně srazilza záda svého spoluhráče Aljajev. Bez asistence.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:44
Po zákroku finského gólmana se do sebe pustili Wolski s Judinem. Oba kohouty vzápětí poslal rozhodčí zchladit na trestnou lavici na čtyři minuty za hrubost.
38:44
Po dlouhé době dobrá šance Torpeda, Wolski se ocitl před Koskinenem, jehož ovšem neprostřelil.
38:24
Kovalčuk si vzal puk, najel do mezikruží a vypálil ke vzdálenější tyči, svatyni Novgorodu netrefil.
37:36
Immonen najel s pukem do rohu kluziště a trochu zoufale poté nahrál na brankáře Koskinena, který kotouč polapil úplně bez problémů.
36:37
Krasnoslobodcev to zkusil z pravé strany, jeho pokus ovšem ke Koskinenovi neprošel.
35:46
Dvurečenskij si připravil kotouč na bekhend a vypálil. Koskinen si s jeho pokusem poradil.
35:31
Kasutin raději před dotírajícím Šipačjovem skryl kotouč do lapačky a přerušil hru.
35:05
Po krátkém výpadku koncentrace opět mají kotouč na hokejkách převážně domácí hokejisté.
34:16
Blažjevského pokus od modré čáry byl sražen jedním z bránících hráčů na ochrannou síť.
34:09
Kovalčuk na červené čáře nezpracoval dlouhý pas svého spoluhráče a puk doputoval na zakázané uvolnění.
33:57
Krasnoslobodcev vjel do útočného pásma, když rozhodčí signalizoval ofsajd a to znamená, že po krátké pauze sudí vhodí puk ve středním pásmu.
33:02
Gól Petrohradu byl na spadnutí a už je to tady. Pátá radost zaplněného Ledového paláce. Čudinov vyslal od modré čáry střílenou přihrávku, kterou do brány velmi šikovně tečoval JIMMIE ERICSSON. Asistence: Maxim Čudinov, Roman Červenka.
32:35
Následně si Ericsson vyjel zpoza brány a snažil se zasunout k tyči, Kasutin si opět svou levou tyčku pohlídal.
32:19
Masivní tlak SKA pokračuje, další střela Kovalčuka z hranice levého kruhu kruhu, po níž se puk odrazil na Šipačjova, jenž stál u bližší tyče. Ten ovšem kotouč přes Kasutina nalepeného na tyči neprocpal.
32:00
Kovalčuk pálil z pravého kruhu, jeho tvrdou ránu dokázal Kasutin eliminovat.
31:26
Sotva se domácím skončila jedna přesilová hra, další začíná. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Vladimir Malevič.
31:09
Hosté hrají v plném počtu.
31:06
Čudinov vypálil od modré čáry, Kasutin vyrazil puk před sebe, kde jej vzal jeden z bránících hráčů Torpeda.
30:30
Domácí mají ale jinak drtivý tlak, Čudinov pálil od modré, Kasutin zakročil ačkoliv měl zakrytý výhled.
30:15
Kovalčuk nezachytil na modré čáře kotouč.
29:48
Mozer vystihl kombinaci SKA a vyhodil puk na druhou stranu kluziště.
29:20
Hosté vyhráli buly, Potapov vyvezl kotouč do útočného pásma a vystřelil nad bránu.
29:09
Další přesilová hra pro SKA. Dvě minuty za krosček obdržel Dmitrij Kazjonov.
28:57
Ericsson si vybruslil s pukem do mezikruží a vypálil, Kasutin s problémy vyrazil puk.
28:09
Rozhodčí z dané celkem drsné potyčky vytáhl po jednom borci z každého mužstva a vzápětí je poslal na trestnou lavici. Za katrem již sedí Savinainen a na straně SKA Kutějkin. Bude se však pokračovat v pěti mužích na obou stranách.
28:09
Na konci přesilové hry však bylo před bránou Ska pořádně husto, Wolski vypálil od modré, Koskinen neměl kotouč pod kontrolou a následně se snažilo dorážet finské duo Salminen, Immonen. Koskinen své krajany nakonec vychytal. V brankovišti se poté strhla pořádná mela.
27:52
Galuzin zavezl kotouč do útočné třetiny a vypálil, Koskinen zakročil.
27:20
Druhá přesilovková formace však zdaleka nedosahuje kvalit té první, a tak teď domácí nemají v obraně žádné problémy. Ba naopak, drží kotouč v útočné třetině.
26:50
Až nyní se povedlo domácímu celku poprvé v tomto oslabení vyhodit puk z vlastní třetiny.
26:39
První formace Novgorodu si zase vytvořila velmi slušný tlak, Salminen zakončoval z osy hřiště mimo bránu, následně byl pokus jednoho z hráčů sražen na ochrannou síť.
26:10
Hosté si zahrají druhou přesilovou hru a mohou navázat na tu první, při níž zaznamenali dosud svou jedinou branku. Jurij Alexandrov fauloval Potapova a už sedí za katrem.
25:28
Po pěkné individuální akci, při níž se Kovalčuk protáhl přes dva obránce Torpeda, se ke kotouči dostal Kutějkin. Jeho tvrdá rána byla zblokována a ke Kasutinovi neprošla.
24:52
V ofsajdu se ocitl Rukavišnikov.
23:24
Domácí poprvé v zápase využívají přesilovou hru. ROMAN ČERVENKA si najel na levý kruh a svou střelou příklepem, která zamířila do levého horního růžku brány Novgorodu, vrací SKA klid na hokejky.
22:58
Thoresen dostal křižný pas na pravý kruh, který ovšem nedokázal zkrotit.
22:39
Střela Kutějkina byla sražena na ochrannou síť.
22:17
Kovalčuk nezachytil na modré čáře skákavý kotouč a SKA přišli o pásmo.
21:59
Hosté si vytvořili slušný tlak, jenomže Denis Kazjonov se dopustil v útočném pásmu nedovoleného bránění, a zbytečně oslabuje své mužstvo.
21:26
Savianen se zmocnil kotouč, nabruslil si blízko brány Petrohradu a vypálil, trefil jen obránce.
20:59
Koskinen raději ukryl lehké nahození ze středního pásma do lapačky a přerušil hru.
20:50
V úvodní minutě jsou aktivnější hosté, kteří zřejmě nechali ostych v kabině.
20:29
Hosté vyzkoušeli pozornost Koskinena z úhlu, finský gólman se ovšem zaskočit nenechal.
20:01
Zajímavá úvodní třetina této série je tedy za námi. Domácí do ní vstoupili jako hurikán a po jedenácti minutách už vedli 3:0. I po dosažení tříbrankového vedení měli více ze hry a mohli klidně přidat další dvě branky. Leč nestalo se tak a na konci periody se o slovo přihlásili i hosté z Novgorodu. V poslední minutě úvodní třetiny využil přesilovou hru Immonen a naznačil, že tento zápas ještě může být hodně zajímavý. Druhá třetina začne zhruba v 17:23.
20:00
19:40
Wolski následně pálil nebezpečně po přejezdu modré čáry a Koskinen měl s polapením kotouč problémy.
19:23
Hosté přece jen přesilovou hru využívají a dávají gól naděje! Salminen našel před bránou volného JARKKA IMMONENA, který se tváří v tvář Koskinenovi nemýlil. Asistence: Sakari Salminen, Wojtek Wolski.
19:06
Kransoslobodcev zavezl kotouč do útočného pásma a vypálil z pravého kruhu, Koskinen bez problémů zasáhl. Následně se v jeho brankovišti strhla první menší potyčka.
19:00
Probíhá závěrečná minuta první třetiny.
18:42
Hosté se navíc dopustili zakázané uvolnění a jejich naděje na přesilovkový gól se v tuto chvíli rovná nule.
18:22
Následně se domácí opět osvobodili, tentokrát se o to postaral autor první branky série Šipačjov.
17:54
Červenka zachytil kotouč u mantinelu, vyhodil jej ke Kasutinovi a umožnil bránící čtveřici vystřídat.
17:37
Wolského projektil od modré čáry byl zblokován.
17:29
Nyní si svou první přesilovou hru zápasu zahrají hosté. Viktor Tichonov neuhlídal svou hokejku, udeřil Potapova do tváře a na dvě minuty oslabí své mužstvo.
16:54
Po delší době ruch před Koskinenem. To poté, co z pravého kruhu pálil Hietanen, svůj projektil zamířil nad bránu.
15:50
Červenka nahrál pod sebe Kalininovi, který pálil zpoza levého kruhu, Kasutin si připsal další zákrok.
15:00
Šipačjov našel svým dlouhým pasem Ketova, který si najel na pravý kruh a zpoza obránce vypálil, Kasutin jeho pokus eliminoval.
14:00
Ofsajd domácího mužstva.
13:22
Po Kovalčukově tvrdé ráně vyrazil Kasutin puk před sebe, kde mohli dorážet Ketov s Ericssonem do odkryté klece, ani jednomu se to ovšem nepovedlo.
12:38
Hosté si poprvé v zápase vytvořili tlak, Hietanen objel bránu a zakončil k bližší tyči, Koskinen byl na tuto variantu připraven se svým betonem.
12:07
Bernackij vypálil od modré čáry, jeho projektil mířil mimo bránu.
12:01
Šipačjov se trochu nepochopitelně rozhodl pro přihrávku vysokým obloučkem, dopustil se zakázaného uvolnění a za malou chvíli se bude vhazovat před nerozchytaným Koskinenem.
11:00
Domácí nadále pokračují v dominantním výkonu, Tichonov se ocitl před bránou, ale nakonec se mu nepovedlo zakončit.
10:24
A trenér Novgorodu se rozhodl pro změnu brankářů. Michaila Birjukova nahradí mezi třemi tyčemi Ivan Kasutin.
10:24
Logický krok hostujícího trenéra, který si po rychlé nadílce branek bere oddechový čas.
10:24
A je tu další branka domácího mužstva, které se během deseti minut dostává do tříbrankového náskoku. ILJA KABLUKOV si vyměnil puk s Burdasovem a z pravého kruhu prostřelil Birjukova. Asistence: Anton Burdasov.
09:18
Hosté hrají v plném počtu. Druhému oslabení se ubránili.
09:17
Kovalčuk na závěr přesilové hry vyslal od modré svou pověstnou tvrdou ránu golfákem, která orazítkovala břevno.
08:50
Martensson navíc vjel do ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu.
08:29
Hosté se dokázali v krátkém časovém úseku dvakrát osvobodit.
08:01
Dadonov obdržel přihrávku zpoza brány do levého kruhu, odkud vyslal pořádnou dělovku z první, jeho projektil zaplachtil mimo svatyni Torpeda.
07:31
Stoljarov vyvezl kotouč až do útočného pásma a vzápětí vystřelil, k jeho smůle však trefil jen obránce SKA.
07:18
První třetina se pro hostující mužstvo nevyvíjí vůbec dobře. Torpedo bude hrát další oslabení. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Arťjom Aljajev.
06:37
Galuzin se ocitl před brankou, ale se zakončením tak dlouho váhal, až o šanci přišel.
05:19
Ačkoliv se přesilová hra pro mužstvo moc dobře nevyvíjela, slaví domácí další branku bezprostředně po jejím skončení. Patrick Thoresen našel z levého kruhu přesnou přihrávkou TONYHO MARTENSSONA, který kotouč usměrnil do odkryté klece. Asistence: Patrick Thoresen.
05:07
Čudinov vyslal od modré čáry pořádnou dělovku, kterou Birjukov vyrazil betonem.
04:44
Opět se povedlo Nižnému Novgorodu osvobodit, hostujícímu celku se zatím příliš nedaří.
04:33
SKA si navíc přesilovou hru zkomplikuje, když se při přechodu do útočného pásma dopustili ofsajdu.
04:14
A znovu se jednomu z hráčů Torpeda povedlo ukořistit kotouč a vzápětí jej vyhodit přes všechny čáry.
03:50
Následně se povedlo hostujícímu mužstvu vymanit z tlaku.
03:30
Kutějkin pálil od modré čáry jen těsně mimo bránu.
03:19
Domácí si zahrají první přesilovou hru zápasu. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Dmitrij Kazjonov.
03:12
Kovalčuk vybojoval ve vlastním pásmu kotouč a vzápětí ze středního pásma vyzkoušel Birjukova.
02:53
Zakázané uvolnění domácího týmu, hra se vrátí před Koskinena. V Ledovém paláci panuje opravdu skvělá atmosféra.
02:43
První formace Novgorodu na sebe poprvé upozornila, Salminen objel bránu a nahrál na pravý kruh Wolskému, který poprvé provětral lapačku Koskinena v bráně Petrohradu.
01:09
Tak to je bleskový vstup domácího týmu do utkání a zaplněný Ledový palác je poprvé na nohou. Vyhlášený nahrávač VADIM ŠIPAČJOV ukázal, že umí i dávat góly. Zpoza levého kruhu vyslal přesnou střelu, která zamířila Birjukovovi mezi vyrážečku a beton. Asistence: Jevgenij Dadonov, Andrej Kutějkin.
00:34
Červenka nahrál pod sebe na Ericssona, který zamířil od modré čáry mimo bránu.
00:01
Aktéři zápasu vstoupili na ledovou plochu, za malou chvíli zazní hymna Ruské federace a utkání bude moci začít.

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Kalinin, Rukavišnikov, Kutějkin, Alexandrov, Bělov, Čudinov, Jermakov – Červenka, Ericsson, Kovalčuk – Dadonov, Ketov, Šipačjov – Martensson, Tichonov, Thoresen – Kablukov, Burdasov, Chochrjakov

Torpedo Nižnij Novgorod: Birjukov (Kasutin) – Hietanen, Pepeljaev, Blažjevskij, Bernackij, Aljajev, Malevič, Makarov – Salminen, Immonen, Wolski – Galuzin, Filatov, Krasnoslobodcev – Denis Kazjonov, Dmitrij Kazjonov, Stoljarov – Savinainen, Mozer, Dvurečenskij, Potapov

Rozhodčí: Bulanov, Olenin – Misjur, Raming.
Československá stopa v sérii

Roman Červenka (PET)
Vzájemné zápasy v sezoně

20.1.15 Torpedo Nižnij Novgorod: SKA Petrohrad 0:1 sn.
9.1.15 SKA Petrohrad: Torpedo Nižnij Novgorod 5:2
Torpedo Nižnij Novgorod

Hokejisté Torpeda měli cestu do play off daleko trnitější než jejich soupeř. O postup do vyřazovacích bojů bojovali téměř do posledního kola základní části. Nakonec obsadili sedmé místo Západní konference a počtvrté v sedmileté historii soutěže si zahrají play off. Doposud vyhráli v KHL za celou dobu svého působení jedinou sérii a to v sezoně 2011/2012. Jejich naděje na zopakování daného maxima sice nejsou vzhledem ke kvalitě soupeře příliš reálné, v hokeji je ovšem možné všechno.