WTA Peking - Osmifinále -  ONLINE PŘENOS -  Serena Williamsová : Lucie Šafářová - 2. října 2014   13:47

2

Já děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek čtvrtečního dne. Příště na počtenou.
Na Serenu Williamsovou čeká ve čtvrtfinále Australanka Samantha Stosurová, která vyřadila 2:0 na sety mladičkou Alize Cornetovou z Francie.
Opravdu krásný a i přes konečný výsledek velmi vyrovnaný zápas. Lucie Šafářová zaslouží uznání, obrovské favoritky nejen tohoto utkání, ale i celého turnaje, se vůbec nezalekla a potrápila ji víc, než by si Williamsová přála. Škoda, že v prvním gemu třetího setu nevyužila brejkbol, duel možná mohl vypadat jinak. I tak se nemá rodačka z Brna za co stydět, turnaj v Pekingu opouští se ctí.
Konec zápasu
6:2
Tak byla neuvěřitelná výměna. Williamsová běhala po kurtu sem a tam, už to vypadalo, že se Šafářová dočká shody, než přišel finální úder Američanky, který Lucie u sítě pustila, neboť se domnívala, že míří do autu, ale k její smůle se míček otřel o boční lajnu. Je konec.
40-30
Ještě není konec, první mečbol Lucie odvrací křižným forhendem k postranní čáře.
40-15
Jsou tady dva mečboly, Lucie se prezentovala sice pěkným podáním, její další úder po returnu soupeřku už tak pohledný nebyl, míček dopadl daleko do autu.
30-15
Úder české hráčky končí za základní čárou.
15-15
Bod z podání pro rodačku z Brna.
15-0
Po krátké výměně doběhla Williamsová k síti a zamířila do protipohybu Šafářové.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Lucie Šafářová.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Výborně, česká hráčka dostala soupeřku pod tlak, poté doběhla k síti a střelou do volné části kurtu si vynutila prodloužení tohoto mače.
15-40
Šestá dvojchyba Williamsové a Lucie má dva brejkboly.
15-30
Jedenácté eso Williamsové.
0-30
Aut americké hráčky.
0-15
Šafářová zahrála prasátko, poté se své soupeřce pochopitelně omluvila.
5:1
Druhý už ne, po returnu Williamsové zamířila jen do pásky. Američanka jde podávat na vítězství a zároveň postup.
40-30
První odvrací pátým esem.
40-15
Šestou dvojchybou dává soupeřce možnost dvou brejkbolů.
30-15
Šafářová zamířila přesně do pravého rohu kurtu.
30-0
Přetažený úder české tenistky končí za základní čárou.
15-0
Prudký return Williamsové odvrátila Šafářová do zámezí.
4:1
4:1
4:1
Škoda, docela dobře rozehranou výměnu ukončila Šafářové špatným úderem, kterým poslala míček ven z kurtu.
40-15
Šafářové se pokus o stopbal vůbec nevydařil.
3:1
Krásný vítěný forhend české tenistky k postranní čáře.
30-40
Williamsová nyní velice dobře zareturnovala, Šafářová se štěstím poslala míček přes síť, ale na následný úder do protipohybu byla už krátká.
15-40
Těsný aut po returnu americké tenistky.
15-30
Bod z podání pro českou tenistku.
15-15
Krásný úder české hráčky podél postranní lajny. Williamsová se po míčku natahovala marně.
15-0
Šafářová trefuje forhendem síť.
3:0
3:0
3:0
Shody česká hráčka vinou autu nedosahuje, Williamsová potvrzuje brejk.
40-30
Teď už se Šafářové return povedl, soupeřka následně trefila síť.
40-15
Do třetice bod z podání pro americkou hráčku.
30-15
Opět nezamířila Lucie přesně, tentokrát končí její return v autu.
15-15
Return Šafářové zastavila páska.
0-15
Čtvrtá dvojchyba Williamsové.
2:0
Šafářová zamířila forhendem do protipohybu, ale zároveň mimo kurt. Hned v úvodu 3. setu tak ztrácí podání.
40-30
Šafářová první brejk odvrací bodem z podání.
40-15
Tak to je škoda, pátá dvojchyba rodačky z Brna.
30-15
Znovu velice těsný aut české tenistky.
15-15
Teď si česká hráčka pomohla podáním, pořádně při returnu protáhla soupeřku a následně zamířila do volné části kurtu.
15-0
Šafářová mířila ke vzdálenější postranní čáře, ale tu minula.
1:0
Šafářová returnovala jen do pásky.
A-40
Když je třeba, střihne Serena eso.
40-40
Williamsová gembol nevyužívá, zamířila do prostoru pro čtyřhru.
A-40
Těsný aut po returnu Šafářové.
40-40
Shoda, znovu si americká tenistka pomohla esem.
30-40
Je tu brejkbol, Williamsová několikrát zahrála přesný úder na základní lajnu, ale nakonec svůj úder přetáhla.
0:0
Neuvěřitelné, česká hráčka oplatila soupeřce porážku z předchozího setu a o postupující se rozhodne ve 3. setu. Bude to česká tenistka?
1:6
Bod z podání znamená využitý setbol a o vítězce tak musí rozhodnout závěrečná sada.
15-40
Šafářová sice musela jít přes druhé podání, ale Williamsová svou prudkou ranou trefuje míček daleko do autu.
15-30
Čtvrtá dvojchyba české hráčky. Snad ji to nevyvede z míry.
0-30
Bod z podání pro Lucii.
0-15
Williamsová zahrála prasátko, ale to pomohlo spíš soupeřce, která si mohla v klidu rozmyslet, kam míček pošle.
1:5
A vzápětí aut. Česká hráčka jde podávat na vítězství ve druhém setu.
15-40
Šafářová má dva brejkboly, Williamsová znovu trefila pásku.
15-30
Vše si vynahradila vzápětí, když udeřila přímo do rohu kurtu.
15-15
Šafářová zahrála za základní čáru.
0-15
Křižný forhend Williamsové zastavuje síť.
1:4
Konec přestávky, podávat bude Serena Williamsová.
1:4
1:4
Šafářová to dokázala, odvrátila pět brejkbolů světové jedničky a své podání udržela. Američanka ve finále trefila těsný aut.
40-A
A znovu, téměř stejný scénář.
40-40
Šafářová předvedla velice dobré druhé podání a poté udeřila do protipohybu americké tenistky.
A-40
Pátá možnost pro Serenu po třetí dvojchybě české hráčky.
40-40
Ve velice těžké pozici se české tenistce podařil úder k postranní lajně.
A-40
Čtvrtý brejkbol, Lucie se sice snažila co to šlo, ale nakonec přeci jen zahrála do autu.
40-40
Bodem z podání dává Šafářová na shodu.
40-30
Druhý také, Williamsová trefuje daleký aut.
40-15
První česká hráčka odvrací, když forhend Williamsové zastavuje síť.
40-0
A do třetice. Míček dopadl přímo do rohu kurtu. Tři brejkboly.
30-0
Další výborný return americké tenistky.
15-0
Po dobrém returnu Williamsové zahrála Lucie do zámezí.
1:3
Šafářová poprvé v utkání prolamuje servis soupeřky.
40-A
Williamsová doběhla k síti, ale její prudký úder končí jen v ní.
40-40
Williamsová si ale pomáhá podáním.
30-40
Pěkný úder české hráčky do protipohybu, brejkbol.
30-30
Třetí dvojchyba Williamsové.
30-15
Return Šafářové rovněž končí v autu.
15-15
Po krátké výměně trefuje americká hráčka aut.
15-0
Páté eso Williamsové
1:2
1:2
1:2
Šafářová zachovala chladnou hlavu a gem nakonec vyhrává, když jej ukončuje bodem z podání. Williamsová returnovala do pásky.
40-A
Williamsová doběhla k síti, do míčku ale udeřila hodně špatně.
40-40
Povedený úder české hráčky do rohu kurtu, shoda.
40-30
Je tu brejkbol, Lucie zamířila za základní čáru.
30-30
Šafářová musela jít přes druhé podání, ale protihráčka toho nevyužila a returnovala do autu.
30-15
Velká škoda pro Šafářovou, mířila do protipohybu soupeřky a Williamsová by míček nedostihla, ale vše končí těsným autem.
15-15
Teď ale Američanka forhend přetáhla.
15-0
Parádní křižný forhend Williamsové ke vzdálenější čáře, míček dopadl přesně na ni.
1:1
Nyní její return dopadl jen do prostoru pro čtyřhru.
40-15
Hodně těsný aut brněnské rodačky.
30-15
Return české hráčky také místo v kurtu nenašel.
15-15
Americká tenistka křižným forhendem zamířila jen do zámezí.
15-0
Fiftýn pro Williamsovou.
0:1
Česká hráčka tento gem ukončuje bodem z podání.
0-40
Po krátké výměně trefuje Serena aut.
0-30
Return Williamsové končí v pásce.
0-15
Druhý set začíná, Šafářová si připisuje bod z podání.
40-30
Po prudké smeči u sítě do protipohybu Šafářové přichází první setbol.
30-30
Williamsová se na sebe hodně zlobí po nepovedeném stopbalu.
5:1
Česká hráčka sice dobře podala, ale Williamsová se štěstím míček odvrátila, Šafářová následně rychle zkusila přejít k síti, ale soupeřce se povedl dobrý prohoz.
40-15
Šafářová si pomáhá esem, svým třetím v zápase.
40-0
Forhend Šafářová trefil prostor za základní čárou a Williamsová má tři brejkboly.
30-0
Příliš přetažený úder české hráčky dopadl do zámezí.
15-0
Dobrý return Williamsové, Šafářová jej odvrátila jen do sítě.
4:1
4:1
4:1
Stopbal soupeřky ještě stačila česká tenistka doběhnout, na další úder ale byla už krátká.
40-15
Nyní končí bekhend Lucie v síti.
30-15
Po krátké výměně zamířila Šafářová do autu.
15-15
Páska nyní zastavila úder Američanky.
15-0
Bod z podání pro Williamsovou.
3:1
Ale to bylo vše, tento gem zvládla rodačka z Brna bez potíží.
0-15
Šafářová si pomohla podáním a pak udeřila do volné části kurtu.
3:0
3:0
3:0
Po velkém boji se Williamsové přeci jen podařilo své podání udržet.
A-40
Forhendový úder Lucie končí v pásce.
40-40
I ten Serena odvrací, pěkný forhend přímo k levé postranní čáře.
40-A
Čtvrtý brejkbjol pro Šafářovou.
40-40
Výměna nekončí, americká hráčka udeřila do míčku hranou rakety a zamířila až kamsi do hlediště.
A-40
A následně třetím esem.
40-40
Američanka si pomáhá podáním.
40-A
Třetí brejkboly, další úder Williamsové dopadl mimo kurt.
40-40
Druhý bohužel také, Šafářová svůj úder příliš přetáhla.
30-40
První Williamsová odvrací, když si pomohla podáním, pak doběhla k síti a udeřila do volné části kurtu.
15-40
Ani světová jednička se nevyvarovala dvojchyby. Dva brejkboly pro Lucii.
15-30
Přetažený forhend americké tenistky dopadl ven z kurtu.
15-15
Parádní return Šafářové, se kterým Williamsová nepočítala a míček následně poslala do pásky.
15-0
Return Šafářové končí za základní lajnou.
2:0
Čistá hra, navíc při podání protihráčky. Po krátké výměně zamířila Serena znovu ke vzdálenější lajně.
40-0
Druhá dvojchyba české hráčky přináší Američance tři brejkboly.
30-0
Pěkný forhend Williamsové přesně k postranní čáře.
30-0
Tentokrát se return Šafářové povedl, ale soupeřka předvedla dobrý bekhend a míček poslala ke vzdálenější postranní lajně.
15-0
Williamsová začíná bodem z podání.
0:0
Nyní začíná rozcvička.
Obě hráčky konečně přichází na hrací plochu.
Vzájemné zápasy

Co však proti Lucii hovoří naprosto přesvědčivě jsou vzájemné zápasy, dnešní soupeřky se spolu střetly už osmkrát a česká hráčka zatím ani jednou nedokázala svoji sokyni porazit. Poslední klání se odehrálo v Montrealu 7. srpna tohoto roku, Šafářová soupeřku sice hodně potrápila, nakonec ale za 1,5 hodiny prohrála po setech 7:5 a 6:4.

Také česká hráčka zatím neztratila ani set, vyřadila Italku Giorgiovou a Němku Barthelovou. Turnaje účastní se jej už pošesté v kariéře. Jejím maximem je čtvrtfinále, kterého dosáhla před rokem. Předtím skončila třikrát v prvním kole a jednou ve druhém. Její bilance na tvrdém povrchu sice není tak excelentní, jako u její soupeřky, přesto není vůbec zlá, z poslední deseti klání prohrála jen tři.

Jednička turnaje i světového žebříčku žen zatím na turnaji neztratila ani jeden set, když postupně porazila Španělku Solerovou a Bulharku Pironkovovou. Na tvrdém povrchu se jí navíc velmi daří, když nebudeme počítat nedávný skrečovaný zápas s Italkou Cornetovou, ke kterému Williamsová nakonec vůbec nenastoupila, prohrála na něm světová jednička naposledy 9. srpna letošního roku, a to se svojí starší sestrou. Poté následovala šňůra čtrnácti vyhraných utkání a ani to nemusí být konečná. V Pekingu letos startuje už po páté v kariéře, zatím má na kontě dvě osmifinálové účasti a dva tituly, ten poslední z loňského roku.
Pěkný den. Osmifinálový duel na tenisovém turnaji v Pekingu dnes čeká dvě české tenistky, jako první přijde na řadu Petra Kvitová, následovat bude Lucie Šafářová, na kterou čeká velice těžká soupeřka, favoritka turnaje Serena Williamsová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:50.