OH - Atletika - Skok do dálky - finále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  2. srpna 2021   03:20

Ukončeno

Skok do dálky - finále (muži)

03:20 O medaile (Finále) - muži
GRE 1. M. Tentoglou
CUB 2. J. Echevarria
CUB 3. M. Masso
 
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit napočtenou.
Konečné pořadí

1. Miltiadis Tentoglou (GRE) 8,41 m
2. Juan Miguel Echevarría (CUB) 8,41
3. Maykel Masso (CUB) 8,21
4. Eusebio Cáceres (ESP) 8,18
5. Juvaugh Harrison (USA) 8,15
6. Juki Hašioka (JPN) 8,10
7. Thobias Monler (SWE) 8,08
8. Filippo Randazzo (ITA) 7,99
9. Kristian Pulli (FIN) 7,92
10. Chuang Čchang-čou (CHN) 7,72
11. Tajay Gayle (JAM) 7,69
12. Fabian Heinle (GER) 7,62
Dálka mužů nabídla drama do samotného konce, ten byl ale bohužel výrazně poznamenaný zdravotními komplikacemi, a to vícera účastníků. Už v kvalifikaci si poranil koleno Jamajčan Gayle, jenž se do finále zapojil, ale na jeho výkonech se fyzická nepřipravenost odrazila a nepostoupil ani mezi nejlepších osm. Na zlato zadělal Juan Miguel Echevarría, jenž ve třetí sérii skočil 841 centimetrů a druhý byl jeho krajan Maykel Masso, který prvním pokusem doletěl do vzdálenosti 8,21 metru. Ale. Oba Kubánci se posléze zranili. Masso si při druhém pokusu poranil pravé stehno a svalové problémy vyřadily z dalšího průběhu i Echevarríu, ten si ublížil při čtvrtém pokusu.

Přesto to dlouho vypadalo, že Kubánci oslaví double. O ten jej mohl připravit v šesté sérii připravit už jen jediný dálkař, Miltiadis Tentoglou. A také připravil. Skočil na centimetr přesně jako Echevarría, tedy 841, avšak zlato bral Řek, jehož druhý nejlepší pokus měl 811 centimetrů, zatímco Kubáncův 809.

Nový olympijský vítěz se posléze zachoval velmi sportovně, když zlato vůbec neslavil, ale šel se obejmout s kubánskými konkurenty, kteří sice berou medaili, nicméně jak úvod soutěže ukázal, tak měli i navíc.
Zlatým olympijským vítězem se stává Miltiadis Tentoglou, který o svém prvenství rozhodl posledním pokusem! Echevarría zkusil šestý pokus, ale poté, co se zranil při čtvrtém pokusu, musel skok předčasně zabalit. Masso neskákal už od druhé série, kdy si poranil pravé stehno.
Miltiadis Tentoglou si říká o zlato! Vyrovnal výkon Echevaríi hodnoty 841 centimetrů. A jak vypadají druhé nejlepší pokusy? Řek 811 centimetrů, Kubánec 809! Takže Echevarrí bude muset absolvovat poslední pokus a skočit pro zlato alespoň 812 centimetrů! Podaří se mu to?
Juvaugh Harrison bude bez medaile. Odrazil se příliš brzy a k osmimetrové hranici měl hodně daleko.
Eusebio Cáceres se oproti švédskému konkurentovi trefil do odrazu a i on letěl skvěle! Španěl si doletěl pro 8,18 metru a průběžně třetí místo.
Thobias Montler sahal po medaili! Doletěl za osm metrů, možná by dokonce atakoval i Echevarríu. Jenže o 1,4 centimetru přešlápl a tak má Švéd smůlu, bude sedmý.
Filippo Randazzo přešlápl a skončí tak na osmém místě.
Japonec Juki Hašioka začal velmi dobrým pokusem, rozhodčí mu naměřili 8,10 metru, a to znamená posun na šestou příčku.
Začíná poslední šestá série pokusů!
Pátý pokus podle očekávání vynechal Masso, ale také Echevarría, v jehož obličeji byla vidět bolestivá grimasa po čtvrtém skoku. Zatím ovšem nemusí smutnit, protože zůstávají na prvním, resp. druhém místě.
Tentoglou vyrovnal výkon Američana, a protože má lepší druhý nejlépe hodnocený skok, tak je zpět na třetím místě. Harrison bude muset v poslední sérii ještě přidat.
Konečně drama! Juvaughn Harrison se trefil do odrazu a výborně mu vyšel i skok, který má hodnotu 815 centimetrů. Jde tak o pět centimetrů před Tentogloua, na něhož vyvinul velký tlak.
Čtvrtou sérii uzavřel Juan Miguel Echevarría. Vůbec mu ovšem nevyšel odraz, a tak pískem jen tak volně proběhl.
Masso z důvodu přetrvávajících zdravotních komplikací vynechává i čtvrtý pokus a nevypadá to tak, že by se ještě ve zbývajícím průběhu měl zlepšit. Musí doufat, že jej Tentoglou a ostatní nepřipraví o medaili. Řek ve čtvrté sérii doletěl do vzdálenosti 8,10 metru, to je vedoucí kubánskou dvojici málo.
V sektoru dálkařů jsou v plném proudu čtvrté pokusy, doposud skákali čtyři z osmi zbývající účastníků. A ani jeden se zatím nedokázal zlepšit.
Po třetí sérii se pořadí převrací. Do čtvrtý pokusů začíná osmý Harrison, jako poslední bude skákat doposud vedoucí Echevarría.
Juvaugh Harrison se třetím pokusem zachránil v soutěži. 796 centimetrů mu stačilo na poslední postupovou osmou příčku. Řek Tentoglou přešlápl a Masso vynechal, zřejmě kvůli špatnému dopadu z druhé série, kdy podle všeho došlo ke zranění.
Na čele se jinak nic nového neudálo. Kristian Pulli si z osmého místa nepolepšil a bude doufat, že jej už nikdo nepřekoná, jinak pro Fina skončí finále předčasně.
Pro Tajaye Gaylea finále skoku do dálky končí. Zdravotně limitovaný Jamajčan sice třetí pokus zvládl bez přešlapu, ale s výkon 7,69 metru přeskočil jenom Heinleho.
Juan Miguel Echevarría útočí! Trefil se do odrazu a metr ukazuje 841 centimetrů. Na čele střídá svého krajana Massa.
O postup si říká rovněž Juki Hašioka, jenž ve druhé sérii doletěl do vzdálenosti 7,95 metru. Problémy má naopak jeden z medailových adeptů Harrison, ten je s nejlepším výkonem 7,70 metru až devátý.
Filippo Randazzo napravil přešlap z první série a skočil 799 centimetrů. To není pokus na medaili, nicméně by mohl stačit na postupující osmičku, jež si odskáče šest pokusů.
Blízko vyřazení je Tajay Gayle. Jamajčan má na kontě dva křížky a ve třetí sérii potřebuje aspoň takový pokus, který mu bude stačit do osmičky. Trápí jej ale zraněné koleno a je zřejmé, že není úplně 100% fit.
Výkon sezóny si vylepšil Eusebio Cáceres. Španěl skočil stejně jako Echevarría 809 centimetrů, díky lepšímu druhému pokusu se probojoval na třetí místo.
Ani druhý pokus se Echevarríovi vůbec nepovedl podle představ. Přešlápl o více jak dvanáct centimetrů, takže zapisuje křížek.
Úvodní sérii uzavřel Maykel Masso z Kuby. Převedl velmi dobrý skok hodnoty 8,21 m a je tak novým lídrem!
První kolo skokanů do dálky zatím nenabízí příliš dlouhé pokusy. Přesto došlo ke změně na vedoucí pozici, další z favoritů Tentoglou o dva centimetry přeskočil kubánského protivníka. Takový Fabian Heinle v první sérii skočil jen 5,18 metru. Čtyři závodníci zahájili přešlapem.
Švédský reprezentant se zařadil na druhé místo s odstupem jediného centimetru za Ecehvarríu. V první sérii přešlápli Gayle, Randazzo a Chuang.
Jako první se vítěz kvalifikace a největší favorit na zlato, Kubánec Echevarría. Nezačal ale ideálně, osmimetrovou hranici překonal pouze o devět centimetrů.
Finále skoku do dálky začalo.
Kde hledat favority? Očekává se velký souboj hlavně mezi trojicí Echevariía, Tentoglou a Harrison. První jmenovaný Kubánec ukázal, že do Tokia přijel v dobré formě, když skočil 850 centimetrů a tím si vylepšil sezónní maximum. Hned za ním skončil Řek výkonem 8,22 m. Harison oproti Tentoglouovi ještě devět centimetrů ubral a do finále postoupil jako pátý. Ve finále ovšem začínáme od nuly a můžeme se těšit na napínavý souboj, neboť oproti kvalifikaci lze očekávat, že dá kompletní dvanáctka soutěžících do každého skoku sto procent.
Startovní listina

1. Juan Miguel Echevarría (CUB)
2. Eusebio Cáceres (ESP)
3. Thobias Montler (SWE)
4. Tajay Gayle (JAM)
5. Chuang Čchang-čou (CHN)
6. Filippo Randazzo (ITA)
7. Kristian Pulli (FIN)
8. Fabian Heinle (GER)
9. Juvaughn Harrison (USA)
10. Miltiadis Tentoglou (GRE)
11. Juki Hašioka (JPN)
12. Maykel Masso (CUB)
Všem sportovním fanynkám a fanouškům přeju krásné brzké pondělní ráno. Vítám vás při sledování finále skoku do dálky mužů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 03:20.
Články odjinud