OH - Atletika - Skok do dálky - finále (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  3. srpna 2021   03:50

Ukončeno

Skok do dálky - finále (ženy)

03:50 O medaile (Finále) - ženy
GER 1. M. Mihambová
USA 2. B. Reeseová
NGR 3. E. Brumeová
 
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou.
Finále dálky žen nenabídlo tak dlouhé pokusy, jak se očekávalo, o to dramatičtější ale celá soutěž byla. Po pět sérií se o vedení přetahovaly Resseová s Brumeovou, u nichž při stejném nejlepším pokusu rozhodoval druhý nejlepší výsledek, až jim nakonec šestým skokem vypálila rybník Malaika Mihambová, která jako jedná skočila do vzdálenosti sedmi metrů a po čtvrtém místě v Riu de Janeiru se dočkala medaile, a to hned té nejcennější. Stříbro obhájila Reeseová, Nigerijka Brumeová se musela spokojit s bronzem. Nepopulární čtvrtá příčka zbyla na v Brazílii bronzovou Ivanu Španovićovou.
Konečné pořadí

1. Malaika Mihambová (GER) 7,00 m
2. Brittney Reeseová (USA) 6,97
3. Ese Brumeová (NGR) 6,97
4. Ivana Španovićová (SRB) 6,91
5. Maryna Bechová-Romančuková (UKR) 6,88
6. Tara Davisová (USA) 6,84
7. Brooke Strattonová (AUS) 6,83
8. Jazmin Sawyersová (GBR) 6,80
9. Khaddi Sagniaová (SWE) 6,67
10. Tyra Gittensová (TTO) 6,60
11. Abigail Irozuruová (GBR) 6,51
12. Chantel Maloneová (IVB) 6,50
Konec soutěže.
Olympijskou vítězkou je Malaika Mihambová! V posledním pokusu se totiž nezlepšila ani Reeseová, Američanka skočila 684 centimetrů.
Ese Brumeová neskočila špatně, nicméně 690 centimetrů není vylepšením. Nigerijská reprezentantka je bronzová.
Malaika Mihambová si říká o zlato! To nejlepší si nechala na konec, když skočila rovných sedm metrů a o tři centimetry přeskočila Brumeovou s Reeseovou. Jak Nigerijka s Američankou odpoví?
Medailistky jsou známy. Ivana Španovićová se nezlepšila a zůstane na nepopulární čtvrté příčce.
Maryna Bechová-Romančuková přešlápla. Zbývají poslední čtyři dálkařky.
Sawyersová, Strattonová, Davisová ani Bechová-Romančuková se v poslední šesté sérii nezlepšily.
Brittney Reeseová znovu vede! Američanka nedokázala vylepšit 697 centimetrů, ale skočila pouze o dva centimetry méně, takže jde na první místo znovu díky lepšímu druhému výsledku.
Probíhá už pátá série, kde k žádnému zlepšení ještě nedošlo. Svůj pokus však mají před sebou ještě dvě nejlepší, Brumeová a Reeseová.
Ese Brumeová je zpátky v čele! Sice nevylepšila svůj nejlepší výkon, ale protože jej má stejné hodnoty jako Reeseová, tak rozhoduje v tomto případě druhé nejlepší pokus, který Nigerijka posunula na 688 centimetrů. Američanka odpověděla skokem jen o centimetr kratším! Dálka nabízí obrovské drama.
Po polovině skoků ve čtvrté sérii k žádnému zlepšení nedošlo. Strattonová dokonce zaznamenala nejhorší pokus v průběhu celé soutěže, a sice 6,24 metru.
Ve čtvrté, páté a šesté sérii už se představí pouze nejlepší osmička. Finále předčasně skončilo pro Sagniovou, Gittensovou, Irozuruovou a Maloneovou.
V dálce končí třetí série. Ve vedení zůstává Reeseová před Brumeovou a Mihambovou. Že má na medaili ukázala i zatím čtvrtá Španovićová, i 688 centimetrů páté Bechové-Romančukové není vůbec špatných.
Mihambová, Španovićová a Strattonová se ve třetí sérii nezlepšily.
Do čela jde Brittney Reeseová! Američanka zapsala pokus 697 centimetrů, jímž vyrovnala Brumeovou. první je díky druhému lepšímu výkonu.
Povedený skok zaznamenala ve druhé sérii Jazmin Sawyersová. Britka po přešlapu v první sérii skočila 680 centimetrů a zařadila se na pátou příčku.
Malaika Mihambová atakovala ještě více vedoucí Brumeovou, ale zůstává pozadu o dva centimetry! Nigerijka s ve druhém pokusu nezlepšila.
Dlouho na třetí pozici nezůstala! Ivana Španovićová doskočila do vzdálenosti 6,91 metru a je druhá, s odstupem šesti centimetrů za Brumeovou.
Ve druhé sérii se vylepšila Brittney Reesová. Američanka ale nemůže být spokojená, určitě chce být lepší, než třetí.
První série se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Strattonová, Bechová-Romančuková, Irozuruová a Sawyersová zaznamenaly přešlap, Davisová se skokem do dálky 662 centimetrů probojovala na čtvrté místo.
Sedmička visela ve vzduchu! Velmi dobrý výkon vystřihla Nigerijka Ese Brumeová, za 6,97 metru putuje na první příčku.
Vedení přebírá Malaika Mihambová! Ivana Španovićová se v čele ohřála jenom chvilku, její výkon 671 centimetrů Němka přeskočila o dvanáct centimetrů.
Jako první se rozběhla do písku Tyra Gittensová, jež skočila 630 centimetrů. Třicet centimetrů k jejímu skoku přidala Reeseová.
Finále dálkařek odstartovalo.
Na startu dálky jsou hned dvě medailistky, které získaly cenný kov před pěti lety v Riu de Janeiru. Chybí zlatá Tianna Bartolettová, avšak stříbrná Brittney Reeseová a bronzová Srbka Ivana Španovićová jsou připraveny zaútočit ještě na vylepšení umístění. Největší konkurentkou této dvojice by měla být Malaika Mihambová z Německa, aktuální jednička světových tabulek. Letos ještě čeká na překonání sedmimetrové hranici, ale že dokáže letěl daleko dokazuje její osobní rekord, který má hodnotu 7,30 metru. Do boje o medaile by mohly promluvit i Nigérijka Brumeová a Američanka Davisová. Máme se skutečně na co těšit.
Startovní listina:

1. Tyra Gittensová (TTO)
2. Brittney Reeseová (USA)
3. Brooke Strattonová (AUS)
4. Ivana Spanovicová (SRB)
5. Malaika Mihambová (GER)
6. Ese Brumeová (NGR)
7. Maryna Bekh-Romanchuková (UKR)
8. Abigail Irozuruová (GBR)
9. Chantel Maloneová (IVB)
10. Tara Davisová (USA)
11. Jazmin Sawyersová (GBR)
12. Khaddi Sagniaová (SWE)
Všem sportovním fanynkám a fanouškům přeju krásné úterní ráno. Vítám vás při sledování trojskokanek žen, v němž se dnes budou rozdělovat medaile.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 03:50.
Články odjinud