ME v basketbalu žen -  ONLINE PŘENOS -  Belgie : Maďarsko - 6. července 2019   12:30

Belgie
Martins Kozlovskis (LAT), Jelena Tomićová (CRO), Ivor Matějek (CZE)
Belgrad Arena
Maďarsko

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání je u konce a Belgie tento zápas dotáhla ke klidnému vítězství. I ve druhé půli zvládla náskok ještě více vyšponovat a poté jej bez potíží udržovat. Maďarsko se nezmohlo na odpor a druhá půle zvolna plynula ke svému závěru. V něm jsme tak ani neviděli klasický taktický závěr s fauly a trestnými hody, Belgie duel vyhrála o 16 bodů a vybojovala si vstupenku do kvalifikačního turnaje o Olympijské hry.

Nejvíce bodů: Allemandová, K. Mestdaghová 17 – Raksanyiová 11
Nejvíce doskoků: Linskensová, K. Mestdaghová 6 – Turnerová 10
Nejvíce asistencí: Meessemanová 7 – Turnerová 5
39:55'
Carpreauxová s míčem u pomezní čáry, už se ani nežene ke střelbě.
39:04'
Ještě jeden koš o desku, obrana Belgie už očividně nepracuje na sto procent.
38:02'
Mírné snížení Maďarska, to už ale nebude nic řešit.
37:36'
Belgie v poklidu drží svůj pohodlný náskok a vyhlíží konec.
37:01'
Navíc je tu trojka Belgie, zase je to o dvacet.
36:39'
Na druhé straně byla stoprocentní Allemandová.
36:29'
Zeleová zakončila kombinaci pod koš a snadno o desku snížila.
36:06'
Proměnila pouze jeden ze dvou pokusů.
36:06'
Hetarová na čáře trestného hodu.
35:59'
Belgičanky teď předvedly nevydařenou akci, míč jim utekl do zámezí a Maďarsko tak může opět snížit.
35:44'
A ten byl úspěšný.
35:26'
Nauwelaersová minula trojku, Maďarsko jde do protiútoku.
35:05'
Studerová zakončila rychlý brejk a pro svůj tým zajistila alespoň trochu radosti v tomto zatím nepovedeném utkání.
34:45'
Zase snížení na druhé straně.
34:13'
Wautersová šla pod koš, počkala si tam na míč a snadno skórovala. To je už skoro exhibice.
33:35'
Meessemanové nevyšel průnik pod koš a ani reklamace toho, že byla faulována.
33:09'
Raksanyiová trefuje za tři a alespoň trochu snižuje.
32:58'
Carpreauxová se teď rozehrála ke skvělým výkonům. Nejprve zadovkou vyzvala k zakončení Wautersovou, poté pod košem doskočila nepřesnou trojku a o desku přidala další body.
32:30'
Konečně se nám hráčky na obou stranách trochu rozstřílely, Belgie si udržuje svůj náskok.
31:04'
Ten ale proměněný nebyl.
31:04'
S faulem se prosadila Delaereová a dá si ještě jednu šestku.
30:54'
Několik ztrát na obou stranách, na koš zatím čekáme.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:21'
Vzápětí ale pod koš pronikla Carpreauxová a o desku zase upravila na dvacetibodový rozdíl.
29:01'
Až nyní se Maďarsko dočkalo a snížilo trojkou.
28:30'
Je to teď basketbal nahoru a dolů, s přesností střelby je to ale horší.
27:24'
Trestné hody na straně Belgie, proměněn byl pouze první ze dvou.
26:56'
Allemandová dává trojku a náskok Belgie je dvacetibodový.
26:34'
Je to trápení, Turnerová takřka donesla míč až do koše, ten se ale z obroučky zvládl vysmeknout...
25:55'
Střela Delaereové sice nebyla s klaksonem úspěšná, pod košem ale její spoluhráčky vybojovaly míč zpět.
24:58'
Naopak na druhé straně byla z čáry trestného hodu úspěšná Hatarová.
24:52'
Tu však neproměnila, rána byla o něco prudší.
24:52'
Pod koš se prodrala Allemandová, dala o desku další koš a navíc byla faulována. Takže si dá ještě jednu šestku.
24:30'
Linskensová měla pod košem hromadu místa na lehké zakončení.
23:42'
Chybu v rozehrávce Maďarska potrestala Allemandová a snadno přidala dva bodíky.
23:12'
Trojka přišla i na druhé straně a za chvíli navíc i rychlý brejk. Ten proměnila Raksanyiová.
22:44'
Další trojku dává Nauwelaersová.
22:32'
Maďarky opravdu pilně sbírají osobní chyby, nejsou odehrány ještě ani tři minuty a ony už mají čtyři fauly.
21:45'
První koš druhého poločasu, po delší výměně míče se za tři trefila Mestdaghová.
20:34'
Druhá půle nám začala několika nepřesnými střelami a také dvěma fauly na straně Maďarska.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Druhý poločas začne přibližně v 13:31.
Je za námi první poločas, který přinesl zcela odlišné čtvrtiny. V té první vládly Maďarky, vytvořily si mírný náskok a nic nenasvědčovalo obratu. Jenže v té druhé čtvrtině se Belgičanky probudily, velice rychle skóre otočily a soupeřky se prvního koše dočkaly až v sedmé minutě! Do kabin odešly hráčky Belgie se čtrnáctibodovým náskokem a s dobrou náladou před druhým poločasem. Na druhé straně je naopak o čem přemýšlet...

Nejvíce bodů: Mestdaghová 14 – Turnerová 10
Nejvíce doskoků: Ramanová, Linskensová 4 – Hatarová, Turnerová 5
Nejvíce asistencí: Meessemanová 4 – Raksanyiová, Turnerová 2
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:56'
Allemandová proměnila alespoň druhý pokus.
19:56'
Budou tu ještě dva trestné hody pro Allemandovou, to vše po faulu Vargaové.
19:40'
Je tu mírné snížení, Belgie však bude moci držet míč až do úplného konce poločasu.
19:29'
Oba trestné hody byly proměněny, náskok se tak vyšplhal k patnácti bodům.
19:29'
Po zadovce Carpreauxové sice koš nepřišel, pouze trestné hody, ukazuje to však, v jaké pohodě teď Belgičanky hrají.
19:09'
Stejná odpověď přilétla z druhé strany, z dálky se trefila Turnerová.
18:52'
Bum, trojka! Trefuje se Meessemanová.
18:28'
Příliš vysoká přihrávka na pravé křídlo, míč skončil v zámezí a dopředu jde zase Belgie.
18:10'
A ty toho dokázaly využít rychlou akcí pod koš se zakončením od Ramanové.
17:58'
Maďarkám se teď vůbec nedaří, pískal se další prohřešek proti pravidlům, Belgičanky přišly zdarma k míči.
17:21'
A i ty byly proměněny.
17:21'
No a jelikož se Hortiová pod útočným koše dopustila dalšího faulu, nabídla Nauwelaersové zase trestné hody.
17:07'
Dva trestné hody pro Carpreauxovou, ta proměnila oba své pokusy. Zase je to o devět.
16:51'
A i ten proměnila.
16:51'
Až teď se Maďarky dočkaly koše, navíc to bylo s faulem, takže Hortiová se ještě postaví na čáru trestného hodu.
16:12'
Další ztráta Maďarek, na hráčkách je už trochu vidět frustrace z nepovedených minut.
15:58'
Allemandová proměnila dva trestné hody, Belgie tak vede již o deset bodů.
15:58'
Hra je teď docela rozkouskovaná, na obou stranách je dost nedovolených zákroků.
15:36'
Parádní blok Meessemanové, míč je mimo hrací plochu a Maďarsku zbývají na střelu necelé čtyři sekundy.
Faul na Turnerovou, Maďarky tak pokračují v postupné akci a cestě za prvními body z této čtvrtiny.
14:54'
Proměnila svůj druhý pokus.
14:54'
Další trestné hody pro Belgii, na čáře stojí Wautersová.
13:57'
Maďarsko stále čeká na své první body ve druhé čtvrtině, nevyšlo to ani střelou přes hlavu.
13:35'
Linskensová proměnila oba své trestné hody, je to o sedm.
13:19'
Útočný faul Maďarska, hráčky tohoto celku jsou teď zcela rozhozené.
13:07'
Belgie je teď v ráži, po dalším úspěšném průniku je to už o pět.
12:41'
Teď se mezi dvěma protihráčkami prosmýkla Allemandová a o desku přidala další koš. Belgie tak rázem vede o tři!
12:18'
No a dokonce je z toho vedení, neboť Mestdaghová se znovu trefila za tři.
11:32'
Maďarsku vypršel čas na střelu, Belgičanky mohou jít za vyrovnáním.
11:10'
No vida, Mestdaghová dává svou další trojku a je to už pouze o dva body.
10:17'
Druhá čtvrtina začala útokem Maďarska, Hatarová se však dopustila kroků.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:15'
Po ztrátě tu ale byl kontr Maďarska a tentokrát si dala Turnerová velký pozor na zakončení.
08:54'
Střela z nouze se sotva otřela o obroučku, Belgičanky jsou u míče.
08:22'
Mestdaghová proměnila dvě šestky a Belgie je zase na dostřel.
08:09'
Rychlý protiútok Maďarska košem neskončil, Vargaová v rychlosti nedokázala přesně umístit svou střelu o desku.
07:23'
Trojka pro Belgii, o snížení se postarala Mestdaghová.
07:05'
Po rychlé kombinaci si pod koš naběhla Dubeiová a o desku přidala další body.
06:34'
Z jumpu se trefila Hortiová, Maďarsko zase vede o šest bodů.
06:11'
Jenže ani jeden z pokusů nebyl přesný. Skóre se tak nemění.
06:11'
Trestné hody pro Belgii, na čáře šestky je Allemandová.
05:57'
Trojka Belgie! Z dálky se trefuje Nauwelaersová.
05:20'
Vzápětí ale reagovala na druhé straně Meessemanová.
04:58'
Po dlouhé době přichází koš, z otočky se trefila Hortiová.
04:27'
Svou akci nezvládly, přišla tak ztráta míče a protiakce.
04:16'
Dobrý blok Maďarek, míč se jim podařilo srazit do zámezí. Belgičanky mají ke střele pouhých devět sekund.
03:39'
A další nepřesný pokus z dálky. Raksanyiová to ale myslela opravdu dobře.
03:03'
Dalekonosná střela Maďarska se odrazila od obroučky, dopředu už pospíchá Belgie.
02:41'
Konečně se trefují i Belgičanky, první koš zaznamenala Meessemanová.
02:07'
No a po kontrole u videa se zjistilo, že střela Turnerové z dálky byla skutečně trojkou!
02:07'
No tak tohle je ze strany Maďarska velice ostrý start, dva body přidala i Zeleová.
01:50'
No a stejná hráčka se trefila i z dálky. Chyběl kousek a byla by to trojka.
01:16'
Mestdaghová nedala střelu z dálky, v protiakci se naopak trefila Turnerová.
00:41'
Belgičanky přišly o míč, soupeřky tak mohou jít do dalšího útoku.
00:17'
Hned první akce skončila košem, Maďarsko dostala do vedení Hatarová.
00:01'

Belgie: Allemandová, Delaereová, Linskensová, H. Mestdaghová, Meessemanová – Ramanová, Carpreauxová, Geldofová, K. Mestdaghová, Nauwelaersová, Vanloová, Wautersová.

Maďarsko: Hatarová, Raksanyiová, Studerová, Turnerová, Zeleová, Dubeiová, Hortiová, Horvathová, Kissová, Leliková, Pusztaiová, Vargaová

Rozhodčí: Martins Kozlovskis (LAT), Jelena Tomićová (CRO), Ivor Matějek (CZE).
Hráčky obou zemí jsou již na palubovce, na řadě jsou národní hymny a hned poté začne samotný zápas.
Zápas v Belgrad Areně začne ve 12:30, takže si po obědě nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Belgie

Belgické basketbalistky skončily ve skupině D na druhém místě, když těsně nestačily pouze na hráčky ze Srbska: Z druhého místa šly do osmifinále, ve kterém si poradily se Slovinskem 72:67 a mohly s těšit na Francii. I s tou sehrály napínavou bitvu, výsledek už ale tak vyvedený nebyl, neboť Belgičanky padly po vyrovnaném boji 80:84 po prodloužení. ALespoň trochu si mohou vylepšit náladu dnes, v souboji o celkové umístění.

Maďarsko

Maďarky svou skupinu B dokonce vyhrály s bilancí dvou vítězství a jedné porážky, Šly tak rovnou do čtvrtfinále, kde jim však stopku v cestě za medailemi vystavily hráčky Velké Británie. Maďarkám se nevydařil první poločas, v něm nabraly desetibodovou ztrátu, kterou pak po přestávce marně stahovaly. Bojovaly statečně, nicméně to nestačilo a padly tak po výsledku 59:62.
Dobré odpoledne u ženského Mistrovství Evropy v basketbalu. Společně se podíváme na duel ve skupině o 5.-8. místo mezi Belgií a Maďarskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.