ME v basketbalu žen -  ONLINE PŘENOS -  Itálie : Rusko - 2. července 2019   20:30

Itálie
Andreová, F. Dottová, Pennaová, Sottanaová, Zandalasiniová, Ciniliová, Crippaová, Cubajová, De Prettová, C. Dottová, Ercoliová, Romeová
Rusko
Beglovová, Fědorenkovová, Musinaová, Šilovová, Vadejevová, Beljakovová, Gladkovová, Leškovcevová, Levčenková, Logunovová, Maigaová, Vieruová

Z tohoto duelu je to vše. Děkujeme za pozornost, dobrou noc.
Nejlepší ruskou střelkyní v utkání byla s devatenácti body Maria Vadejevová. Ještě lépe si vedla na italské straně Cecilia Zandalasiniová, která zaznamenala o pět bodů více, jejímu týmu to však nakonec nebylo nic platné.
Ruské basketbalistky poráží zásluhou výborné poslední čtvrtiny Itálii 63:54 a postupují na evropském šampionátu do čtvrtfinále. V tom si zahrají proti favorizovaným Španělkám.
39:19'
Zandalasiniová první trestný hod proměnila, ve druhém případě chybovala.
38:16'
Vadejevová navyšuje náskok Ruska na deset bodů. Je zřejmě hotovo.
37:36'
Italská střídačka svolává další poradu.
37:36'
Rusky zahodily další tři možnosti pro zakončení. Teď padla na favoritky krize, mají však stále nahráno.
36:46'
Ruskám vypršel časový limit pro zakončení, a tak mohly útočit znovu Italky. Na konci akce byla střílející Zandalasiniová, trojku ale netrefuje! V opačném případě mohlo být zaděláno na drama.
35:56'
Stejná hráčka měla ještě k dispozici trestný hod, s nímž naložila na výbornou.
35:56'
Zandalasiniová snižuje na rozdíl devíti bodů. Italky se ještě nevzdávají!
35:24'
Další italské body přidává Francesca Dottová.
34:45'
Andreová po týmové poradě dvěma body snižuje.
34:23'
Itálie si bere další oddechový čas.
34:22'
Leškovcevová střílí trojku. Rusko je velmi blízko postupu do čtvrtfinále.
33:55'
Další ruský koš přidává Šilovová. To už budou mít Italky hodně těžké!
33:14'
Vadejevová za dva body.
33:00'
Jeden bodík nyní přeci jen zaznamenává Zandalasiniová, a sice z trestného hodu.
32:54'
Italky se ve čtvrté čtvrtině ne a ne prosadit. Nyní to zkoušely Francesca Dottová a Zandalasiniová, ani jim ale nebylo přáno.
31:57'
Rusky jsou nadále na koni. Další dva body přidala na konto svého týmu Logunovová.
31:14'
Italky si vybírají čas na poradu.
30:33'
Stejná hráčka se nyní prosazuje z pole.
30:19'
Šilovová trefuje důležitou trojku a dostává Italky pod tlak. Ty nabírají pětibodové manko.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:54'
Vieruová posílá krátce před třetí sirénou Rusko zpět do vedení.
29:40'
Romeová srovnává.
28:28'
Levčenková byla v zakončení faulována, a tak mohla nakonec přidat na ruské konto hned tři body! Favoritky už vedou.
27:51'
Leškovcevová proměňuje jeden trestný hod ze dvou.
26:53'
Šilovová snižuje na rozdíl dvou bodů z tříbodového oblouku.
26:36'
Zandalasiniová se prosazuje v krátkém sledu podruhé.
25:08'
Šňůru ruských bodů přerušuje Zandalasiniová.
24:15'
Stejná hráčka ještě přidala bonusový bod ze značky trestného hodu.
24:15'
Vadejevová skóruje za dva body. Rusky se zvedají.
23:43'
Musinaová nejprve neuspěla s trojkou, poté ale přidala alespoň dva body.
22:55'
Po jeho uplynutí zakončuje ruskou akci dvěma body Vadejevová.
22:38'
Rusko si bere vcelku logicky oddechový čas. Vstup do třetí části hry favoritkám nevyšel podle plánu.
22:34'
Francesca Dottová přidává další dva italské body! Papírový outsider vede o osm bodů.
22:06'
Zandalasiniová za dva body.
20:50'
Na italské straně vrací rozdíl ve skóre na čtyři body Andreová.
20:18'
Do druhé poloviny vstupuje lépe Rusko. Jeho koš vsítila Beljakovová.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Druhý poločas začne přibližně v 21:24.
Italky zatím hrají s ruskými favoritkami vyrovnanou partii, ba co více, v poločase vedou rozdílem čtyř bodů 33:29. Druhá polovina utkání tak slibuje nesmírně zajímavou podívanou, ke které jste srdečně zváni. Teď si ale dáme na čtvrt hodiny pauzu.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:58'
Italky zkoušely v závěru druhého dějství dvakrát vystřelit z tříbodového oblouku, stav už se ale nezměnil.
19:18'
Fědorenkovová proměňuje oba nabídnuté trestné hody.
19:10'
Francesca Dottová netrefila trojku, balon ale doskočila Zandalasiniová, která střílí dva body.
18:41'
Oddechový čas tentokrát na italské straně.
17:54'
Ciniliová vrací skóre na rozdíl čtyř bodů.
17:30'
Ruský útok zakončuje dvěma body Vadejevová.
17:12'
Po návratu na palubovku se prosazuje Zandalasiniová.
17:01'
Rusko si bere necelé tři minuty před koncem úvodní půle čas na poradu.
16:50'
Zandalasiniová proměňuje jeden trestný hod ze dvou.
15:37'
Svůj první koš v utkání střílí Ciniliová.
15:19'
Musinaová byla při zahrávání trestných hodů úspěšná jen z poloviny.
14:37'
Na ruské straně odpovídá Vieruová.
14:16'
Itálie po čase opět vede. Stalo se tak po dvoubodovém koši Zandalasiniové.
13:31'
Po jeho skončení se z výskoku trefuje Pennaová.
13:12'
Italská strana si bere oddechový čas.
13:10'
Vieruová obstarává další dva ruské body.
12:44'
Vieruová byla při úspěšném zakončení faulována, a tak mohla přidat ještě bonusový bod z dnes vůbec prvního trestného hodu.
11:22'
Čekání na koš ukončila Pennaová. Třemi body!
10:59'
Úvodní minuta druhé části přinesla na italské straně dva střelecké pokusy, skóre se ale zatím neměnilo.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
První čtvrtina skončila.
09:58'
Pokus Vieruové Italky zablokovaly, Rusky se ale dostaly opět k míči a akci nakonec zakončily dvěma body. Autorkou vyrovnávacího koše byla Maigaová.
09:36'
Crippaová vrací Italkám hubený náskok.
08:41'
A dalekonosným pokusům není konec. Tentokrát se zrodil na ruské straně, konkrétně z rukou Levčenkové.
07:16'
Třetí italský tříbodový koš v řadě! Tentokrát se do statistik zapsala Pennaová, která posílá svůj tým do vedení.
06:42'
Zandalasiniová vykouzlila v krátkém sledu další trojku, po které je v Bělehradě srovnáno!
05:18'
Pod protějším košem se prosazuje aktivní Vadejevová.
05:00'
Na světe je první trojka! Její autorkou je Zandalasiniová. Italky se tak dotahují na manko jediného bodu.
04:26'
Pennaová neuspěla s trojkou, po útočném doskoku se ale dostal balon k Andreové, která snižuje alespoň dvěma body.
04:03'
Musinaová ukořistila Italkám míč a rozjela akci, na jejímž konci byla úspěšná Vadejevová. Ta nyní zaokrouhlila ruský bodový zisk na deset.
03:25'
Vadejevová přidává další ruský koš.
03:03'
Na italské straně odpovídá Andreová. Nyní se hráčky rozstřílely.
02:49'
Musinaová se pohodlně prosazuje.
02:29'
Francesca Dottová první úspěšnou italskou střelkyní v tomto střetnutí.
02:16'
Italky se neprosadily, a tak mohla na druhé straně navýšit ruský náskok Beglovová.
01:32'
Zatím sledujeme opatrný začátek zápasu. Skóre se poprvé mění až po minutě a půl, a to zásluhou Vadejevové.
00:01'
Vítěz tohoto střetnutí si o semifinále zahraje s favoritem turnaje – výběrem Španělska.
Rusky zachraňovaly postup ze skupiny až v posledním utkání, ta první dvě s Belgií (54:67) a domácím Srbskem (63:77) totiž prohrály. V klíčovém souboji však nakonec Rusko splnilo roli favorita proti Bělorusku a zvítězilo poměrem 76:62.
Itálie postoupila do osmifinále s bilancí dvou výher a jedné porážky. Italky na úvod přetlačily ve vyrovnaném utkání Turecko (57:54), následně ale prohrály s Maďarskem (51:59), které tak šlo ze skupiny rovnou do čtvrtfinále. Účinkování ve skupině zakončila Itálie výhrou 75:57 nad Slovinskem.
Hezký úterní večer. Na evropském basketbalovém šampionátu žen budou po dnešku známy všechny čtvrtfinálové dvojice, na programu jsou totiž poslední dvě osmifinále, do kterých postoupily celky, které se ve skupinové fázi umístily na druhých a třetích místech. My se v rámci tohoto textového přenosu zaměříme na měření sil mezi Itálií a Ruskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.