MS v basketbalu mužů -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Itálie - 6. září 2019   14:30

Španělsko
Anderson (USA), Locateli (BRA), Bedmudez Mariscal (MEX)
Wu-chan Sports Centre
Itálie

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a někdy zase u on-line přenosů na počtenou!
Nejvíce bodů:
Juancho Hernangomez 16 – Danilo Gallinari 15

Nejvíce asistencí:
Rudy Fernandez 5 – Marco Belinelli 4

Nejvíce doskoků:
Daniel Hackett 8 – Victor Claver 9
Basketbalisté Španělska porazili Itálii 67:60 a zajistili si tak postup do čtvrtfinále. Skupina J už je tedy rozhodnutá. Dál půjdou Španělé se Srbskem a právě tyto dva týmy si v posledním kole zahrají o první místo v tabulce skupiny J.

Zápas to byl dlouho naprosto vyrovnaný a rozhodovat tak musela až koncovka, v níž byly úspěšnější Španělé. Možná rozhodla jejich širší rotace. Italové přeci jen museli spoléhat hlavně na hráče základní sestavy a v závěru už jim mohly scházet síly.
39:56'
Ricky Rubio ještě házel trestné hody. Tentokrát proměnil jeden.
39:53'
Amedeo Della Valle ještě snižuje.
39:47'
Také Rudy Fernandez se na šestkách nemýlil. Španělé zvítězí a zajistí si postup do čtvrtfinále!
39:47'
Zvláště, když Hackett netrefil tříbodovou střelu. Poté se vyfauloval Datome. Pro něj tedy zápas skončil.
39:39'
Rubio měl přesnou ruku. Tohle už vypadá pro Španěly hodně dobře.
39:39'
Italové už musejí takticky faulovat. Gentile sáhl po Rubiovi.
39:35'
Daniel Hackett se proměnil dva trestné hody.
39:16'
Sergio Llull vybojoval míč a zabrzdil celou akci. Už se hraje i na čas.
38:56'
Marc Gasol dává svůj první koš v zápase! To přišlo v pravou chvíli.
38:21'
Ricky Rubio se nemýlil a Španělé vedou o čtyři body!
38:21'
Gallinari střílel z velké dálky a nedal. Datome pak při doskoku fauloval Rubia a jelikož už Italové nemají bonusové fauly, tak budou čelit trestným hodům.
38:16'
Ricky Rubio přerušil italskou akci. Italům zbývají 2 sekundy na zakončení útoku. Tohle pro ně nebude snadné.
37:54'
Llull najel do střelecké pozice, ale koš nedal. Následně přišel faul Clavera na doskakujícího Datomeho.
37:12'
Snadný koš Rickyho Rubia. Ten byl sám za italskou obranou. Oddechový čas pro Itálii.
36:43'
A to se jim povedlo! Gasol podal pod koš Viktoru Claverovi a ten to už měl snadné!
36:26'
Biligha netrefil z tříbodové vzdálenosti. Španělé mohou vyrovnat.
36:02'
Llull obě proměnil a snižuje na rozdíl dvou bodů.
36:02'
Sergio Llull byl faulován Belinellim a bude střílet šestky.
36:00'
Datome vynuloval blokem Marca Gasola! Italský hráč to také náležitě oslavil.
35:40'
Oddechový čas pro Španělsko.
35:40'
Danilo Gallinari dává trojku! Rozhodčí si ještě zkontrolovali u videa, odkud střela přišla a pak tříbodový koš potvrdili.
35:23'
Juancho Hernangomez neproměnil střelu za tři body. Jeho spoluhráč pod košem pak minul pokus o dopíchnutí.
34:45'
Špatná přihrávka Rubia. Italové mohli do rychlého kontru, ale rozhodli se uklidnit hru.
34:10'
Hernangomez nedal ani jednu šestku!
34:10'
Juancho Hernangomez narazil do bránícího Hacketta. Pískán faul bránícího hráče, ale klidně to mohlo být i prorážení.
33:41'
Belinelli to krásně sehrál na Paula Bilighu, který zmátl Clavera a zasmečoval míč do koše.
33:23'
Hernangomez oba proměnil.
33:23'
Teď už to trestné hody budou. Proti Juanchovi Hernangomezovi se provinil Gentile.
33:13'
Gasol byl faulován. Rozhodčí ukazuje, že zákrok přišel dříve, než Gasol vystřelil a tak to bude bez trestných hodů.
32:54'
První proměnil, druhý už ne.
32:54'
Po faulu Gasola bude střílet trestné hody Alessandro Gentile.
32:21'
Gasol couval před driblujícím Hackettem. Ten měl tedy volný prostor pro střelu, ale nevyužil toho.
31:41'
Belinelli se dokázal prosadit přes bránícího Willyho Hernangomeze a vyrovnal.
31:09'
Brooks to zkoušel za tři body. Neúspěšně.
30:51'
Další střela Della Valleho, která putovala po obroučce a vypadla ven. Italský hráč se už chytá za hlavu.
30:25'
Střela Della Valleho padala do koše, ale míč se nějakým podivným způsobem vykutálel zpět do hřiště! To snad odporovalo fyzikálním zákonům!
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
30:00'
Oriola to ještě zkoušel z tříbodové vzdálenosti, ale neproměnil. Španělé vedou před poslední čtvrtinou o dva body.
29:54'
Brooks proměnil druhou.
29:54'
Jeff Brooks byl při doskoku faulován Willym Hernangomezem. Trestné hody pro italského basketbalistu.
29:30'
V časové tísni to zkusil za tří body Llull, ale nedal koš.
29:02'
Trojku dává Daniel Hackett!
28:47'
Sergio Llull se prezentoval povedenou individuální akcí.
28:19'
Pau RIbas v úspěšném nájezdu. Ještě reklamoval, že to bylo i s faulem, ale hraje se dál.
28:01'
Oddechový čas Španělska.
28:01'
Rychlý protiútok Itálie zakončil po Gallinariho přihrávce Amedeo Della Valle. Italové stahují na rozdíl dvou bodů.
27:36'
Llull musel střílet z dálky a body pro Španělsko nepřidal.
27:11'
Trestný hod už italský hráč nedal.
27:11'
Z protiútoku dává koš s faulem Danilo Gallinari!
27:05'
Willy Hernanhomez zasmečoval jen do obroučky!
26:47'
Snadný koš dává Della Valle. Toho neuhlídal Llull.
26:22'
Další snaha Rubia. Natlačil se pod koš, ale tentokrát je to bez bodů.
26:05'
A tu proměnil.
26:05'
Ricky Rubio, který byl vidět hlavně v úvodu zápasu, dává koš s faulem! Bude tedy házet i šestku.
25:43'
Dva body pro ve třetí čtvrtině výborného Juancha Hernangomeze.
25:32'
Střela Belinelliho z levé strany dvoubodového území nebyla přesná. Španělé si připsali obranný doskok.
25:01'
Další body pro Italy přidává Luigi Datome.
24:51'
Gasol netrefil střelu z tříbodové distance.
24:18'
Hernangomez měl poloviční úspěšnost ve střelbě šestek.
24:18'
Juancho Hernangomez byl při doskoku faulován Gallinarim. Budou z toho dva trestné hody.
24:02'
Gallinari to zkusil za tři, ale míč do koše nedostal.
23:06'
Victor Claver trefil tříbodový koš!
22:56'
Belinelliho střela vyskákala po obroučce zase ven.
22:38'
Hernangomezovi byly tentokrát odpískány kroky. Trestný hod proměnil Belinelli.
22:21'
Zdatně mu ale sekunduje na druhé straně Luigi Datome.
21:58'
Třetí čtvrtina zatím patří Juanchovi Hernangomezovi. Ten přidal další dva body.
21:46'
Španělé dobře na obranném doskoku a mohou zase zaútočit.
21:05'
Tříbodovou střelou se prezentoval Juancho Hernangomez!
20:39'
Luigi Datome zase vrací Itálii vedení.
20:19'
Juancho Hernangomez zakončil pod košem z hodně těžké pozice. Zvládl to skvěle!
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Sergio Llull 7 – Danilo Gallinari 10
Po prvním poločase vede Itálie nad Španělskem o jediný bod. Italové vedli v průběhu první čtvrtiny až o deset bodů, ovšem Španělé dokázali toto manko vymazat a sami pak dokonce několikrát okusili pocity vedoucího týmu. Je to ale naprosto vyrovnané a po změně stran se může stát asi cokoliv. Pro Španěly může hrát kvalitní lavička. Práv hráči z rotace pomohli stáhnout desetibodový deficit.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
20:00'
V samotném závěru poločasu střílel z tříbodové distance Hackett. Míč do koše nespadl a do šaten tak půjdou Italové s náskokem jediného bodu.
19:25'
Danilo Gallinari zase strhl vedení na stranu Italů.
19:06'
Dobře sehraný protiútok Španělů. Po přihrávce Ribase zakončoval smečí Victor Claver.
18:35'
Gentile najížděl pod koš, ale ukázkově ho zablokoval Marc Gasol!
18:06'
Další trestné hody Gallinariho. Tentokrát už proměnil oba.
17:51'
Marc Gasol se dnes zatím neprosazuje střelecky. Po dobré práci obránců střílel z těžké pozice.
17:30'
Gallinari střílel trestné hody. Proměnil druhý a snížil tak na rozdíl jediného bodu.
17:30'
Oddechový čas pro Itálii.
17:26'
Ribas netrefil střelu z tříbodové vzdálenosti.
16:56'
Alessandro Gentile přidává po delší době body na stranu Itálie.
16:48'
Rubio teď hledal Gasola, který byl odstaven od míče. Rozhodčí pouštějí hodně hraničních zákroků.
16:18'
Ani nadvakrát se neprosadil Rubio. Obrany hrají ve druhé čtvrtině na obou stranách velmi slušně.
15:57'
Nesportovní faul to není. Italové tedy jen rozehrávají ze strany.
15:57'
Rozhodčí si prohlížejí na videu faul Rickyho Rubia na Gallinariho. Jedná se o to, zda se jednalo o faul běžný nebo nesportovní.
15:30'
Pau Ribas trefil koš za tři body!
15:09'
Marc Gasol byl pod košem asi dezorientován a vůbec netrefil zařízení.
14:55'
Luigi Datome se ve snaze o doskok dopustil útočného faulu. Míč pro Španělsko.
14:36'
Fernandez šel do koše, ale byl dobře zablokován.
14:25'
Rubio kroužil na útočné polovině a Datome jeho postup raději přerušil taktickým faulem.
13:49'
Rudy Fernandez poprvé v zápase překlápí vedení na španělskou stranu! Dal trojku.
13:30'
Luigi Datome ji proměnil a přidal tak na italskou stranu další bod.
13:30'
Španělská lavička obdržela technickou chybu. To znamená trestný hod pro Italy.
13:12'
Ricky Rubio neprošel přes protihráče. Je z toho ztráta.
12:43'
Willy Hernangomez využil pozici pod košem.
12:22'
Teď to ale Italové výtečně sehráli. Míč doputoval k Luigimu Datomemu a ten trefil trojku!
12:01'
Brooks se neprosadil proti španělské obraně. Ta se oproti úvodu zápasu znatelně zlepšila.
11:27'
Španělé potrestali krátkou střelu Vitaliho. Prosadil se Pierre Oriola.
10:56'
Llull ani Fernández neuspěli z třígólové vzdálenosti.
10:25'
Alessandro Gentile otevřel druhou čtvrtinu poměrně těžkou střelou za dva body. Mířil ale přesně.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:59'
Italskou ztrátu potrestal opět Sergio Llull. Španělé tedy definitivně smazali manko, které bylo až desetibodové!
09:43'
Sergio Llull vyřešil akci Španělska individuálně a dostal Španělsko do kontaktu.
09:32'
Amedeo Tessitori střílel trestné hody. Proměnil druhý.
09:22'
Krásná španělská akce. Po nahození Llulla smečoval míč do koše Willy Hernangomez.
09:04'
Alessandro Gentile konečně přerušil španělskou šňůru. Přitom to byla těžká střela.
08:53'
Italům odešla střelba. Nyní se neprosadil ani Marco Belinelli.
08:34'
Tříbodová střela Llulla do koše nespadla, ale Juancho Hernangomez míč na místo určení dopíchl. Na španělskou šňůru 7:0 reagují Italové oddechovým časem.
08:27'
Vitali se dobře uvolnil, ale jeho střela do koše nezapadla.
07:46'
Sergio Llull využil toho, že mu spoluhráči odtáhli bránící hráče a volnou trojkou snižuje.
07:13'
Llull vyzval je smeči Juancha Hernangomeze. Tohle byla povedená akce Španělů.
06:55'
Gasol zatlačil Belinelliho pod koš a ten už nedokázal dobře zakončit.
06:35'
Španělé nedokázali dokončit útok v limitu 24 sekund. Oddechový čas pro jejich střídačku.
06:20'
Rubio nedokázal trefit z tříbodové vzdálenosti.
05:57'
Z výskoku se přesně trefil Paul Biligha. Už v první čtvrtině tu máme italské vedení o deset bodů!
05:40'
Rubio nahazoval míč pod koš, ale Marc Gasol byl dobře bráněn. Španělé zatím tápou.
04:58'
Marc Gasol se už chystal smečovat, ale fantasticky ho ubránil Luigi Datome. Skvělý blok!
04:37'
Belinelli připravil další koš pro Gallinariho. Italové začali výborně!
04:09'
Svůj nájezd zakončil dvěma body Marco Belinelli.
04:09'
Ricky Rubio kontruje trojkou!
03:23'
Paul Biligha navyšuje italské vedení už na 7 bodů!
03:05'
Rubio hledal Juancha Hernangomeze. Tomu však balón pod košem vyklouzl z rukou.
02:54'
Dantome si odstoupil na střelu na dvoubodovém území. Trefil jen obroučku.
02:13'
Další body pro Italy přidal z pozice pod košem Datome.
01:33'
Danilo Gallinari trefil trojku!
01:14'
Úspěšným nájezdem se prezentoval Ricky Rubio, který vyrovnal skóre.
00:28'
Marco Belinelli založil akci, kterou také sám zakončil prvními dvěma body zápasu.
00:01'

Španělsko: Claver, Fernández, Gasol, J. Hernangomez, Rubio, Beiran, Colom, W. Hernangomez, Llull, Oriola, Rabaseda, Ribas.

Itálie: Della Valle, Belinelli, Gentile, Biligha, Vitali, Gallinari, Hackett, Filloy, Brooks, Tessitori, Abass, Datome

Rozhodčí: Anderson (USA), Locateli (BRA), Bedmudez Mariscal (MEX).

Španělsko:
Španělé, kteří do Číny dorazili například i s vítězem NBA Marcem Gasolem, mají medailové ambice. V základní skupině vyhráli všechny tři zápasy, ale výkony ještě nebyly stoprocentní. Už za vysokým vítězstvím s Tuniskem 101:62 se skrývá trápení v prvním poločase. Poté Španělsko vydřelo výhru 73:63 nad Portorikem a ani v duelu proti Íránu to stoprocentní nebylo. Určitě se čekala větší jízda, než výsledek 73:65.

Itálie:
Italové prošli do osmifinále jako druhý tým skupiny D. První dva zápasy proti slabším soupeřům zvládli s velkým přehledem. Filipíny přehráli 108:62 a Angolu 92:61. V duelu o prvenství ve skupině ale nestačili na Srbsko, kterému podlehli 77:92. Do utkání se Španělskem půjde Itálie v roli outsiderů.
Vítám tu všechny basketbalové příznivce! Na světovém šampionátu v Číně budou zítra rozehrány osmifinálové skupiny. V rámci jéčka se utkají Španělsko s Itálií. Španělé si do osmifinále přenesli stoprocentní bilanci, to Italové už jednou zažili hořkost porážky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.