Argentina - USA | ONLINE | 6.8.2012 23:15 | OH - Baketbal 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz

Ještě jednou připomínám, že ve čtvrtfinále se Američané představí proti Austrálii, Argentina proti Brazílii, vítězové pak narazí v semifinále proti sobě. Druhou polovinu pavouka tvoří Španělsko s Francií a Rusko s Litvou. Příjemný zbytek noci.
Američtí basketbalisté na závěr základní skupiny zdolávají Argentinu 126:97! Argentinci dokázali v prvním poločase skvělým výkonem udržet krok s velkým favoritem a prohráli jej po útočné přestřelce 59:60. Po změně stran už se ale drželi pouze úvodní minutu do stavu 62:62, potom nasadil k obrovskému trháku LeBron James, kterého v závěru třetí čvrtiny doplnil trojkovým festivalem Kevin Durant. Čtvrtá čtvrtina už se pak odehrála pouze z povinnosti.

Nejlepším argentinským střelcem se stal Manu Ginobili, nutno však podotknout, že všech 16 bodů nastřílel už v prvním poločase. Delfino přidal 13 bodů a Juan Gutierrez 12. Pouze na 11 bodech pak Američané udrželi Luise Scolu.

Kevin Durant s fenomenální osmdesátiprocentní úspěšností trojek jich nastřílel hned osm a ačkoliv ve čtvrté čtvrtině už nenastoupil, ukončil zápas s 28 body. V třetí čtvrtině dnes dohrál i LeBron James, pak už to prostě nebylo potřeba. James nastřílel 18 bodů, Chris Paul o jeden méně.
40:00
39:59
Americký koncert ukončil jubilejní dvacátou přesnou trojkou James Harden! Podtrhává tím parádní americký výkon. (97:126)
39:33
Leonardo Gutierrez nepřesným tříbodovým pokusem nevyužil příležitost k prolomení stobodové hranice i na argentinské straně.
39:16
Andre Iguodala ještě stihl přidat devatenáctou americkou trojku! (97:123)
38:54
Marcos Mata si připisuje v závěru svůj druhý koš. (97:120)
38:01
Iguodala posouvá americkou bilanci na 120 bodů. (95:120)
37:42
Harden netrefil tříbodový pokus a Jasén mírně koriguje argentinské manko. (95:118)
37:11
Příležitost už dostávají i všichni hráči z argentinského týmu včetně Maty s Leivou a právě Marcos Mata se také zapisuje do střelecké listiny. (93:118)
36:51
Paul obral o míč, v prvním poločase skvěle hrajícího, Campazza a z brejku udeřil znovu James Harden. (91:118)
36:16
Po nepřesné střele Westbrooka si na druhé straně hřiště došel pro koš s faulem Jasén, ovšem Hardenův faul trestným hodem nepotrestal. (91:116)
35:59
Argentincům už se nedaří nic, průnikem pod koš neuspěl Juan Gutierrez, doplnil jej také po útočném doskoku Jasén.
35:35
Argentinský kouč Lamas reaguje dalším oddechovým časem.
35:35
Chris Paul držel míč až do poslední sekundy časového limitu na střelu, během ní nasadil ke střele ... a znovu trefil. Osmnáctá trojka Američanů. (89:116)
35:10
Po Williamsově faulu házel trestné hody Delfino, proměnil pouze ten druhý. (89:113)
34:42
Přeci jen se po dlouhé době zase z tříbodové zóny prosadil Carlos Delfino. (88:113)
34:25
Po nepřesné střele Nocioniho skóruje z dalšího brejku Iguodala. (85:113)
34:03
Z rychlého brejku Američanů skóruje James Harden a doplnil tak ve střelecké listině všechny své spoluhráče. Celá dvanáctka Američanů už dnes skórovala. (85:111)
33:35
Anthony Davis už začíná potvrzovat, proč je letošní jedničkou draftu do NBA, krásnou akcí zvyšuje americké vedení. (85:109)
33:11
Delfinovi se dnes vůbec nedaří, neproměnil další trojkovou střelu z pozice, o níž se v jeho případě obvykle dá hovořit jako o vyložené.
32:42
Přes Davise si prostor k zakončení našel Juan Gutierrez. (85:107)
32:30
Vzhledem k rozhodnutému zápasu se na palubovku dostal i benjamínek v americkém týmu Anthony Davis.
32:10
Utkání už se pouze dohrává, z argentinského pohledu mírně koriguje skóre dalším košem Jasén. (83:107)
31:50
Američané v obraně teď doslova odchodili argentinskou akci a přesto to soupeři nepomáhá, z rohu hřiště se netrefil zcela osamocený Nocioni.
31:24
Hernán Jasén byl při tříbodové střele faulován Hardenem a dostává příležitost tří trestných hodů. První minul, druhý proměnil a třetí rovněž propadl do koše. (81:107)
31:08
Westbrook dostává technickou chybu za přehnanou oslavu. Carlos Delfino ji ale nedokázal potrestat proměněním trestného hodu.
31:08
Další basketbalovou lahůdku vymyslel Russell Westbrook fantastickou smečí přes Juana Gutierreze. (79:107)
30:51
Při pokusu o blok fauloval zakončujícího Gutierreze Westbrook a Argentinec přidává dva body z trestných hodů. (79:105)
30:33
Juan Gutierrez proměnil jeden z dvojice trestných hodů. (77:105)
30:14
Campazzo rychle přišel o míč a Deron Williams skóruje sedmnáctou americkou trojku. (76:105)
30:01
Začala čtvrtá čtvrtina.
Mezi čtvrtinami dostali technickou chybu Juan Pedro Gutierrez a Kevin Durant za vzájemnou roztržku.
Po výborném prvním poločase Argentinci naprosto odpadli a třetí čtvrtinu prohráli obrovským rozdílem 17:42!

Už je tedy více než pravděpodobné, že Američané dnes vyhrají, tim si definitivně pojistí první místo ve skupině a středeční čtvrtfinále proti Austrálii. Argentinci z třetího místa půjdou na Brazilce a obě dvojice budou ve stejné části pavouka. Je tedy dost možné, že na sebe narazí v semifinále turnaje.
30:00
Třetí čtvrtina skončila.
29:58
V závěru třetí čtvrtiny i přes tvrdý kontakt Argentinců skóruje další americkou trojku Carmelo Anthony. (76:102)
29:31
Další trestné hody měl k dispozici Kevin Love, proměnil pouze druhý. (76:99)
29:29
Z rychlého argentinského kontru upravuje skóre Juan Pedro Gutierrez. (76:98)
29:22
Ginobili netrefil tříbodový pokus a další snadný koš přidává Deron Williams. Ten si při výluce NBA zahrál v úvodu sezóny i za Besiktas Istanbul. (74:98)
28:35
Love proměnil pouze první trestný hod, ovšem míč doskočil Durant, odběhl za tříbodový půlkruh a ačkoliv tentokrát už trojku neproměnil, tak jeho střelu doskočil Love a dopíchl míč do koše. (74:96)
28:29
Po Scolově faulu na Lova si Julio Lamas bere další oddechový čas.
28:05
Exhibice Kevina Duranta! Kanonýr z Oklahoma City zesměšnil argentinskou obranu trojkou takřka dva metry za tříbodovým půlkruhem! Na svém kontě má už 28 bodů. (74:93)
27:38
Kevin Durant další trojkou zvyšuje na šestnáctibodový rozdíl. (74:90)
27:19
Williams znovu nenamířil míč do obroučky, ovšem po útočném doskoku využil druhou šanci Kevin Love. (74:87)
26:56
Američané na chvíli zvolnili, Williams se znovu netrefil a z rychlého brejku snižuje Luis Scola. (74:85)
26:40
Nocioni chytil tříbodový dech a proměňuje i svojí druhou trojku v tomto dějství. (72:85)
25:37
Scola proměnil jeden z dvojice trestných hodů. (69:85)
25:37
Rozhodčí sporně viděli Jamesův faul na Scolu a americká superhvězda na protest proti verdiktu sudích okamžitě odběhla na vlastní střídačku, James se "sám vystřídal".
25:24
Obrovský americký trhák nebere konce, Kevin Durant znovu míří za tři body neomylně! (68:85)
25:02
Kevin Durant střílí další americkou trojku a dostává se na 19 bodů. (68:82)
24:55
Argentinci po dlouhé době získali míč prostřednictvím útočného faulu Bryanta, ovšem jejich obranná snaha je smazána nepřesnou trojkovou střelou Ginobiliho.
24:30
Ke Scolovi nedostatečně přistoupil vypomáhající hráč a argentinský pivot toho využil ke skórování. (68:79)
24:09
Argentincům zřejmě dochází síly, Ginobili znovu přišel o míč a Kobe Bryant po už čtvrtém Nocioniho faulu přidává další body z trestných hodů. (66:79)
24:00
Smrtící zbraň Američanů jsou rychlé protiútoky. Ginobili přišel o míč a z brejku trestá tentokrát Kevin Durant. (66:77)
23:27
Na americké úspěchy v posledních desítkách sekund reaguje trenér Argentiny Julio Lamas oddechovým časem.
23:27
LeBron James si mezi dvěma soky doletěl pro útočný doskok a následně bez potíží zakončil do koše. (66:75)
23:17
Povedenou individuální akcí se prezentoval Nocioni. (66:73)
23:05
Poslední dvě a čtvrt minuty vyhráli Američané 11:2 a utrhli se z vyrovnaného stavu 62:62.
22:57
Chandler po dalším útočném doskoku skóruje i s třetím faulem Nocioniho. Americký pivot pak přidává i úspěšnou šestku. (64:73)
22:35
Argentinci využili chyby v americké obraně, kdy se k bránění Scoly dostal o poznání nižší Chris Paul a argentinský střelec neměl problém zakončit. (64:70)
22:13
Jedenáctou americkou trojku připisuje na ukazatel skóre Kevin Durant. (62:70)
21:54
Fantastickou práci odvádí v třetí čtvrtině i Tyson Chandler, po útočném doskoku už si do statistik zapsal i dva získané míče.
21:32
Nocioni přišel o míč a James zaznamenává už svůj třetí koš v aktuální čtvrtině. (62:67)
20:59
Jamesovu nepřesnou střelu doskočil Chandler a právě LeBron James uspěl z následné tříbodové střely v rohu hřiště. (62:65)
20:35
Američané i po změně stran pokračují v tříbodovém festivalu! A zahajuje jej netradiční střelec Andrés Nocioni. (62:62)
20:17
Střelou z otočky zahajuje třetí čtvrtinu LeBron James. (59:62)
20:01
Začala třetí čtvrtina.
Po velmi útočném prvním poločase vedou Američané nad Argentinou 60:59. Viděli jsme vynikající basketbal s řadou povedených akcí na obou stranách. Oba celky mají úžasné procento střelby, u tříbodové jsou nad čtyřiceti procenty, Argentinci pak neminuli ani jeden ze čtrnácti trestných hodů!

Střeleckou tabulku vede Manu Ginobili s 16 body, o Leonardo Gutierrez jich přidal 11 a Delfino 9. V týmu Američanů pak Paul vstřelil 14 bodů, Durant 11 a Bryant 9.
20:00
Druhá čtvrtina skončila.
9:59
James se ale ještě dopustil ve středu hřiště jednoho faulu na Ginobiliho a argentinský střelec je z trestných hodů nadále neomylný. (59:60)
9:55
LeBron James střelu zpod koše neproměnil, ovšem sám si doskočil a dopíchl míč do koše. (57:60)
9:26
Z rychlé akce Američanů skóruje Kevin Love. (57:58)
9:15
Trestné hody hází Juan Pedro Gutierrez, proměnil oba. (57:56)
8:58
LeBron James se prosadil ve vymezeném prostoru a vrací Američanům vedení. (55:56)
8:20
Manu Ginobili trefuje další argentinskou trojku. (53:54)
7:58
V podkošovém prostoru uspěl Kobe Bryant. (50:54)
7:42
Campazzo přesným pasem uvolnil Delfina, ten při tříbodové střele přešlápl, přesto dva body pro Argentinu. (50:52)
7:20
Po nepřesné přihrávce Leonarda Gutierreze využil nedůsledné argentinské obrany Chris Paul a okamžitě střílel za tři body - úspěšně a za stavu 48:52 si trenér Jihoameričanů Lamas bere oddechový čas. (48:52)
6:57
Chris Paul pronikl mezi dva protihráče a následně i přesně zakončil. (48:49)
6:23
Ginobili naznačením střely poté krásnou přihrávkou uvolnil Juana Gutierreze, ten skóruje i s Chandlerovým faulem a posléze proměněným trestným hodem posílá Argentinu do vedení. (48:47)
6:00
Z velmi těžké pozice Gutierrez tentokrát netrefil ani obroučku.
5:36
Další faul si vynutil James a z šestek se nemýlil. (45:47)
5:32
Po vzájemné rozmíšce je odpískán faul Chandlerovi i Kammerichsovi.
5:12
Kobe Bryant se neprosadil, podobně ale na druhé straně neuspěl Jasén a u míče budou opět Američané.
4:48
James netrefil za tři body, naopak Gutierrez chytil střeleckou fazónu a trefuje i další tříbodový pokus. Je už na jedenácti bodech. (45:45)
4:15
Bleskovou trojkou kontruje Leonardo Gutierrez. (42:45)
4:08
Neuvěřitelná situace! Iguodala běžel v rychlém protiútoku osamocen na koš, zasmečoval, ovšem míč odrazem od jeho hrudi poté obroučkou opět vyskočil ven! Rozhodčí ale tuto situaci posuzují jako americký vstřelený koš! (39:45)
3:36
Američané při bránění zapomněli na Kammerichse, ten neměl se zakončením problém. (39:43)
3:22
Durant se při průniku pod koš dopustil druhé technické chyby. (37:43)
3:00
Bryant se netrefil, Iguodala poté poměrně šťastně doskočil a Chris Paul zamířil z tříbodové zóny přesně. (37:43)
2:37
Na druhé straně hází trestné hody právě Leonardo Gutierrez a proměnil oba své pokusy. (37:40)
2:19
Gutierrez fauloval Duranta, ten ale překvapivě neproměnil ani jeden trestný hod. (35:40)
2:19
Další obrovskou možnost k tříbodovému snížení argentinského manka měl Jasén, ale zcela osamocený netrefil.
1:32
Další basketbalová paráda, Deron Williams parádní přihrávkou vyzval ke smeči Andre Iguodalu a argentinská střídačka si bere oddechový čas. (35:40)
1:20
Z vrcholu půlkruhu trefuje druhou argentinskou trojku Campazzo. (35:38)
1:12
Argentinci sehráli krásnou akci v samém závěru časového limitu na střelu, uvolnili tím v tříbodové zóně Leonarda Gutierreze, ten netrefil, pro doskok si však došel Kammerichs.
0:50
Další ztráty se dopustil Jasén a nádhernou smečí zvyšuje americké vedení Iguodala doražením do koše nepřesnou Westbrookovu střelu. (32:38)
0:23
Možnost prvního útoku měli Argentinci, ale Gutierreze obral o míč Wililams a v brejku si došel pro faul Westbrook. Poté proměnil oba trestné hody. (32:36)
10:01
Začala druhá čtvrtina.
10:00
První čtvrtina skončila.
9:59
Kevin Durant v poslední sekundě první čtvrtiny trefuje sedmou americkou trojku! Uzavírá tím fenomenální úvodní dějství, které Američané vyhráli 34:32.
9:52
Ginobili proměnil i svojí pátou a šestou šestku. (32:31)
9:52
Střelecké neúspěchy na obou stranách, Scola ani Westbrook neuspěli. Anthony poté fauloval Ginobiliho a Američané se hodně diví rozhodnutí sudích.
9:13
Carmelo Anthony se také z trestných hodů nemýlil. (30:31)
8:56
Leonardo Gutierrez trefuje za tři body a posílá Argentinu do vedení! (30:29)
8:39
Na druhé straně skóroval pod košem Scola. (27:29)
8:25
Americká trojková hitparáda má další kousek, skóroval Kevin Love. (25:29)
8:05
Williams se provinil proti Ginobilimu, ten znovu nezaváhal z šestimetrové čáry. (25:26)
7:49
Přestřelka pokračuje, ze střední vzdálenosti skóruje Kevin Love. (23:26)
7:38
Na druhé straně uspěl z trestných hodů Luis Scola. (23:24)
7:26
Kevin Durant si vynutil faul pod košem a proměnil obě šestky. (21:24)
6:52
Manu Ginobili se posouvá na sedm bodů a snižuje na rozdíl jediného bodu. (21:22)
6:30
Na druhé straně se útočného faulu při útočném doskoku dopustil Anthony a Campazzo z rychlé argentinské akce mohl opět snížit. (19:22)
6:00
Delfinův tříbodový pokus doskočil Campazzo, ovšem Nocioni si poté pomohl faulem a argentinská akce končí.
5:43
Americký trojkový koncert nebere konce, svojí druhou přesnou tříbodvovou střelu si připisuje i Chris Paul. (17:22)
5:30
Nádherně se pod košem prosadil Andrés Nocioni. (17:19)
5:12
Kevin Durant trefuje svojí druhou trojku a Američané odskakují na čtyřbodový rozdíl. (15:19)
4:50
K další argentinské sstřele nasadil Nocioni, ovšem netrefil a v boji o doskok se Ginobili provinil faulem na Anthonyho.
4:29
Hvězda Los Angeles Lakers z trestných hodů nezaváhala a Američané znovu vedou. (15:16)
4:29
Bryant netrefil trojku, po Jamesově zisku ale mohli Američané do brejku ve třech proti dvěma, Bryanta při zakončení zastavil faulem Ginobili.
4:03
Argentinci už šestibodovou ztrátu smazali a zásluhou Ginobiliho další trefy jdou dokonce do vedení. (15:14)
3:30
Zpod koše neuspěl Tyson Chandler a Argentince přibližuje na rozdíl jediného bodu Carlos Delfino. (13:14)
3:16
Povedeným průnikem pod koš se prosazuje Manu Ginobili, vybojoval zároveň Bryantův faul a proměnil i následný trestný hod. (11:14)
3:12
Poprvé se dostal ke slovu Luis Scola, nejlepší argentinský střelec na turnaji ale neuspěl proti Chandlerovi, ten jej zablokoval, u míče ale budou pokračovat Argentinci.
2:35
Střelecky bouřlivý úvod zápasu pokračuje, třetí americkou trojku zaznamenává třetí různý hráč, Kobe Bryant. (8:14)
2:23
Facundo Campazzo se postaral o druhou argentinskou trojku. Jihoameričané jsou zatím stoprocentní ve střelbě. (8:11)
2:23
LeBron James skóroval i s faulem Nocioniho, nemýlil se ani z trestného hodu. (5:11)
1:36
Začíná se pořádně ostře, Američané kontrují další trojkou Chrise Paula. (5:8)
1:19
Carlos Delfino se postaral o první úspěšnou argentinskou trojku! Proti Litvě v zahajovacím zápase jich vstřelil šest. (5:5)
1:01
Po Nocioniho ztrátě skóruje Kobe Bryant. (2:5)
0:35
Kevin Durant trefuje tříbodový pokus a poprvé posílá do vedení vysoce favorizované Američany. (2:3)
0:27
Američané měli na úvod dva střelecké pokusy díky útočnému doskoku, ovšem v obou se neprosadil Durant. Na druhé straně otevírá skóre Andres Nocioni. (2:0)
00:01
Rozskok se konat nebude, Luis Scola se technicky provinil při pokusu o něj a zápas začínají Američané vhazováním zpoza postranní čáry.