OH - Basketbal - OH - basketbal - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : Jižní Korea - 29. července 2021   03:00

Kanada
Bonnerová (USA) – Boyer (AUS), Gyorgyiová (NOR)
Saitama Super Arena
Jižní Korea

Z mé strany je to vše! Přeji klidný zbytek noci nejlépe ve společnosti Olympijských her.
Nejvíce bodů:
Bridget Carletonová 18 – Pak Či-su 15

Nejvíce asistencí:
Natalie Achonwaová 5 – Sin Či-hjon a Kim Tan-pi 3

Nejvíce doskoků:
Natalie Achonwaová 10 – Pak Či-su 11
První dnešní zápas skupiny A nakonec jasně opanovaly Kanaďanky. Ty za celou dobu nepustily Koreu ani jednou do vedení. Přesto byl úvod poměrně vyrovnaný. Javorové listy se začaly poprvé trhat v průběhu druhé čtvrtiny, ovšem v jejím závěru ještě asijský tým snížil na rozdíl pěti bodů. Druhý poločas se už ale nesl jednoznačně v kanadském duchu. Korejky měly velký problém s pohyblivou obranou soupeřek a několikrát nedokázaly vystřelit v časovém limitu. Kanada tak slaví první výhru na turnaji, Korea padla i ve druhém utkání.
40:00'
V poslední sekundě se ještě dostala ke střele Kim Tan-pi, která koriguje skóre do konečné podoby.
39:48'
Kia Nurseová první neproměnila, druhý už ano. Korejky mají poslední útok.
39:48'
Čin An zastavila Nurseovou za cenu faulu a trestných hodů...
39:10'
Další body pro Kanadu po koši Bridget Carletonové.
38:58'
Nirra Fieldsová střílela šestky. Proměnila pouze první.
38:40'
Dva body pro Alexanderovou.
38:23'
Trojku zaznamenala také Kang na druhé straně.
38:02'
Bridget Carletonová přidala trojku! Rázem je to o 20 bodů.
37:33'
Kanaďanky si závěr duelu užívají. Exhibiční kombinaci pod košem zakončila Natalie Achonwaová.
37:11'
Kim Tan-pi to zkoušela z tříbodové distance, koš z toho není.
36:33'
Korejky opět nezakončily v limitu! Jejich trenérka už jen nevěřícně kroutí hlavou.
36:11'
Trojka Nirry Fieldsové. Myslím, že je rozhodnuto!
35:54'
Korejky vyplýtvaly 24 sekund pro střelbu a přicházejí o míč! Skvělá vizitka kanadské obrany.
35:28'
A tak se prosazuje na druhé straně Achonwaová.
35:13'
Pak Či-hjun nezakončila body dobrou akci svého týmu. Pro Korejky škoda.
34:45'
Kang I-sul trefuje tříbodový koš! Ještě naděje pro Koreu.
34:21'
Bridget Carletonová navyšuje kanadské vedení o další dva body. Korea si bere oddechový čas.
33:51'
Krása! Colleyová našla parádním pasem Natalii Achonwaovou, která si pod košem poradila.
33:21'
Kia Nurseová drží dvoubodovým košem Kanadu relativně v klidu.
32:55'
Pak Či-su to stihla a po delší době se zapisuje do střelecké listiny!
32:50'
Výborná obrana Kanady, Korejky nemohly najít cestu k zakončení. Budou rozehrávat, na střelu ale mají jen 6 sekund.
31:57'
Kim Tan-pi přešla do území za dva body a střílela. Trefila obroučku.
31:37'
Šestku také dala.
31:36'
Bridget Carletonová odpověděla košem s faulem!
31:17'
Jun se nemýlila a Korea ještě žije!
31:17'
Jun Je-pin byla faulována právě Pellingtonovou a bude střílet šestky.
31:01'
Pellingtonová zakončovala v časové tísni jen do obroučky.
30:37'
Čin An zaznamenala první dva body závěrečné čtvrtiny.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
Ve třetí čtvrtině vedla Kanada až o třináct bodů. Korejkám se v jejím závěru podařilo snížit na desetibodový rozdíl. I tak to ale Kanaďanky mají dobře rozjeté a směřují za výhrou.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:57'
Kim proměnila i šestku. Snížila tak na rozdíl deseti bodů.
29:57'
Teď se to dost otevřelo. Kanadskou obranou prošla Kim Tan-pi. Navíc to byl koš s faulem.
29:35'
Z nájezdu se na druhé straně prosadila také Colleyová.
29:11'
Čin An vyšel nájezd z pravé strany do koše.
28:50'
Oddechový čas pro Koreu.
27:57'
Skóre zase narostlo! Alexanderová doskočila po vlastní střele a napodruhé zabodovala.
27:15'
Trestné hody Kanady, které proměnila Bridget Carletonová. Kanaďanky vedou dnes podruhé o jedenáct bodů!
27:09'
Odpočinout si jde Pak Či-su. Ta se ve druhém poločase střelecky zasekla. Připsala si jediný bod za proměněnou šestku.
26:47'
Miranda Ayimová se s míčem dostala na střed dvoubodového území a její střela byla přesná.
26:03'
Laeticia Amihereová byla při nájezdu napoprvé zablokována. Míč ji ale spadl zpátky do rukou a pak už to měla pod košem snadné.
25:43'
Proměnila až druhou. Korejky ztrácejí pět bodů.
25:43'
Při nájezdu byla nedovoleně zastavena Pak Či-su, která bude házet šestky.
25:02'
Korejky se teď dobře ubránily a následný rychlý kontr zakončila Sin Či-hjon!
24:40'
Korejky se konečně prosazují! Dokonce trojkou. Oddechový čas Kanady.
24:01'
Stejná hráčka nezakončila body ani další svou akci.
23:43'
Koreji se nedaří. Úspěchem neskončil nájezd Pak Hje-čin.
23:20'
Z delší dvoubodové střely se neprosadila Achonwaová.
22:52'
Kanaďanky vedou ve třetí čtvrtině zatím 6:0. Korejky by se potřebovaly střelecky chytit.
22:22'
Raincocková-Ekunweová byla stoprocentní a náskok Kanady je poprvé dvojciferný!
22:22'
To může být ještě vyšší! Nayo Raincocková-Ekunweová byla faulována při nájezdu.
22:06'
Carletonová střílela trestné hody, které proměnila. Kanada drží dosud nejvyšší vedení v zápase!
21:55'
Korejky se nedokázaly dostat k zakončení útoku ve 24sekundovém limitu a ztrácejí míč!
21:29'
Natalie Achonwaová střílela za dva body přesně.
20:46'
Carletonová musela v časovém presu střílet za tři body. Její střela byla moc krátká.
20:20'
Kang I-sul neproměnila trojkový pokus z rohu.
20:02'
Jdeme na to. Korejky začínají druhý poločas s míčem.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Po prvním poločase vede Kanada nad Koreou o pět bodů 33:28. Kanaďanky jsou v mírném vedení po celý zápas, Korejkám se podařilo při nejlepším několikrát vyrovnat stav. Pětibodové vedení ale není nic, co by hráčkám ze země javorového listu dávalo nějakou velkou jistotu. Kanaďanky se opírají o týmový basket. Jejich nejlepší střelkyní je se 7 body Shay Colleyová. Koreu drží ve hře především Pak Či-su, která nastřílela už 12 bodů.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
20:00'
Pak Hje-čin ještě neproměnila trojku s klaksonem.
19:59'
Přišla ale ztráta Korejek, po které hasila případný rychlý protiútok Kanady na půlce Pak Či-su!
19:44'
Korejský time-out. Asiatky budou chtít ještě zaútočit a dát koš.
19:44'
Žádná z Kanaďanek dlouho nechtěla střílet. Najednou se chýlil ke konci limit pro zakončení útoku a tak to na sebe vzala Shay Colleyová, která projela pod koš a zády k němu dokázala míč dostat tam, kam chtěla!
19:01'
Kayla Alexanderová proměnila dva trestné hody.
18:44'
Pak Či-hjun nedala koš za tři body, ale po doskoku se prosadila Pak Či-su. Ta zatím hraje výborný zápas.
18:26'
Alexanderová nedokázala dostat do koše dvě střely v krátkém sledu. Druhé zakončení přišlo po jejím vlastním útočném doskoku. Korejská trenérka Li si bere time-out.
18:10'
Raincocková-Ekunweová střílela dvě šestky, obě však zahodila!
17:57'
Pak Hje-čin si vydriblovala s míčem na střed a zaznamenala přesnou dvoubodovou střelu.
17:32'
Dva body pro Kanadu přidala Alexanderová.
17:07'
Pak Či-su po nepřesné střele spoluhráčky doskočila míč a skórovala za dva body.
16:27'
Kayla Alexanderová se pod košem jako tank prosadila přes bránící Korejku.
15:51'
Nirra Fieldsová se individuálně uvolnila do střelecké pozice a tu využila.
15:26'
Oddechový čas pro Kanadu.
15:26'
Korejky opět měly problém zakončit ve 14 sekundovém limitu. S klaksonem to ale na sebe vzala Kim Tan-pi a je to o jediný bod!
14:53'
Pak Či-hjun snižuje skóre tříbodovou střelou!
14:28'
Skvělá obrana Kanady teď nenechala Korejky zakončovat a ty vyplýtvaly veškerý limit pro útočnou akci!
13:44'
Pak Hje-čin to neúspěšně zkoušela za tři body. Kim Tan-pi pak doskočila, ale byla dobře bráněna.
12:56'
Pak Či-su se z delší dvoubodové vzdálenosti neprosadila. Korejky se teď trochu zadrhly ve střelbě.
12:32'
Shay Colleyová proměnila dvě šestky po faulu na svou osobu.
11:59'
Achonwaová po vlastní neproměněné akci ještě doskočila míč a napodruhé už nezaváhala.
11:07'
Po nahrávce Pak Či-su se trefila ze střední vzdálenosti za dva body Kang I-sul. Utkání je zatím velmi vyrovnané.
10:45'
Kia Nurseová dává trojku!
10:23'
Kang I-sul se zkusila prosadit nájezdem pod koš, Carletonová ji ale zablokovala.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:59'
Sin zakončovala jen do obroučky. Vyskočený míč ale sebrala Pak Či-su a ta v závěru první čtvrtiny snižuje!
09:28'
Sin musela zakončovat už v časové tísni. Po nájezdu se bodově neprosadila.
08:27'
Sin Či-hjon nahrála volné Kang I-sul a ta střílí korejskou trojku!
08:12'
Rychlonohým Kanaďankám vyšel další kontr, který končí opět košem s faulem! Po nahrávce Gaucherové se prosazuje z podkoše Nayo Raincocková-Ekunweová. Následný trestný hod už ale neproměnila.
07:50'
Kanaďanka proměnila i následnou šestku.
07:49'
Shay Colleyová dává koš s faulem!
07:27'
Kim Tan-pi to udělala skvěle, prosadila se z nájezdu pod koš.
06:59'
Kim Tan-pi byla volná na střelu z tříbodové distance, ale dala ji příliš velkou razanci. Míč se odráží zpět do pole o desku. Kanada doskakuje.
06:35'
Kanaďanky rozehrávaly z pod koše, ale Korejky si dobře pokryly bránící hráčky. Javorové listy si tento druh rozehrávky zopakují.
06:11'
Carletonová dostala míč do středu střeleckého území a prosadila se střelou přes bránící protihráčku.
05:08'
Pak Či-su vrací skóre na rozdíl jediného bodu.
04:47'
Nurseová trestuhodně nedala snadný koš. Natalie Achonwaová ale vše napravila útočným doskokem a následným vhozením míče do koše!
04:24'
Podobně si vedla také Fieldsová. Ta trefila obroučku.
03:59'
Nurseová tentokrát neproměnila volnou dvoubodovou střelu z pravé strany.
03:52'
Parádním blokem se předvedla právě Pak Či-su. Ztroskotala na ní Nurseová!
03:12'
Pak Či-su snižuj dvoubodovou střelou na rozdíl jednoho koše.
02:21'
Kanaďanky bodují z rychlého protiútoku. Prosadila se Carletonová.
01:41'
Kim Tan-pi se podruhé v tkání zapisuje mezi střelkyně.
01:20'
00:53'
Korejky hned rovnávají zásluhou Pak Či-su.
00:35'
Achonwaová posílá Kanadu do vedení dvoubodovým košem.
00:14'
Korejky si připsaly první nepřesnou střelu zápasu. Kim Tan-pi to zkoušela z tříbodové vzdálenosti.
00:01'
Dozněly hymny Jižní Koreje i Kanady. Za malou chvíli už bude utkání zahájeno.

Kanada: Pellingtonová, Nurseová, Carletonová, Raincocková-Ekunweová, Gaucherová, Ayimová, Achonwaová, Colleyová, Alexanderová, Amihereová, Fieldsová, Edwardsová.

Jižní Korea: Sin Či-hjon, Han Om-či, Kang I-sul, Jun Je-pin, An Hje-či, Pak Hje-čin, Pak Či-hjun, Pä Hje-jun, Kim Čong-un, Pak Či-su, Kim Tan-pi, Čin An.

Rozhodčí: Bonnerová (USA) – Boyer (AUS), Gyorgyiová (NOR).
Kanada:
Kanaďanky čekají na svou první olympijskou medaili. Nejblíže k ní byly v Los Angeles v roce 1984, kde skončily bramborové. Na světových šampionátech jim to ale dvakrát cinklo. V letech 1979 a 1986 braly bronz. Do her v Tokiu vstoupila Kanada utkáním se silným Srbskem. I tady to bylo poměrně vyrovnané střetnutí, kterou rozhodovala koncovka. Srbky zvítězily 72:68.
Jižní Korea:
Korejky se kvalifikovaly na OH pošesté v historii. Jejich dosavadním nejlepším výsledkem je čtvrté místo se Sidney v roce 2000. Na MS si pak nejlépe vedly v roce 2010 v Česku, kde obsadily osmou pozici. Tokijský turnaj zahájily soubojem se Španělskem. Proti favoritkám si nevedly vůbec zle. Tři čtvrtiny byly naprosto vyrovnanými soupeřkami, ovšem na začátku čtvrté části se jim zástupkyně evropského basketu bodovou šňůrou utrhly až na třináctibodový rozdíl. Korejky se nevzdaly, stahovaly ztrátu, ale porážku 69:73 už neodvrátily.
Vítám tu všechny basketbalové příznivce! Ve čtvrtek v Tokiu pokračuje olympijský turnaj žen, konkrétně zápasy skupiny A. Já Vás provedu soubojem Kanady a Jižní Koreje. Oba týmy své úvodní zápasy na hrách prohrály a tak budou chtít zabrat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.