Autor: ČTK, rou
0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Sérii sedmi zápasů za sebou, ve kterých bodoval Jaromír Jágr, ukončila ve středu večer Tampa Bay. Ta uspěla se svou defenzivní taktikou a porazila Philadelphii 2:1 v prodloužení. Na vítězný gól nahrával obránce Pavel Kubina, asistence Jakuba Voráčka Flyers nestačila. Martin Erat pomohl gólem z trestného střílení Nashvillu k výhře 4:2 nad Anaheimem, trefil se i Milan Michálek, ale jeho Ottawa padla s Rangers.

Obranářská taktika Tampy ústila až do kuriózních situací, kdy hráči Flyers stáli s pukem ve vlastní třetině a čekali, až je někdo začne napadat, ale nedočkali se. V první třetině se tak nestalo vůbec nic zajímavého.

Podívejte se, jak hráči Philadelphie vyčkávali:

Podle serveru nhl.com připomínala hra v první třetině basketbal před tím, než bylo zavedeno pravidlo 24 vteřin. Flyers někdy drželi puk u vlastní branky i 45 vteřin.

"Měli jsme nějaké šance, ale netrefovali bránu. To se občas stává," konstatoval Jágr, který se v produktivitě aktuálně drží přesně na průměru bod na zápas (6+9).

Scotty Bowman, který byl v hledišti, prohlásil, že šlo o historický zápas. "Nikdy jsme neviděli takhle využitou taktiku. Systém Tampy byl hodně efektivní. Oni takhle hrají, jejich obranný val v neutrálním pásmu je těžké prorazit," cituje legendu nhl.com.

"Philadelphia jim asi chtěla ukázat, co to znamená. Liga by se měla zamyslet nad tím, jestli s tím něco neudělat. Asi to bude nejrychleji odehraný zápas," dodal nejúspěšnější kouč historie NHL.

"My máme svůj systém, oni mají svůj systém, takhle to prostě je," konstatoval lakonicky útočník Tampy Dominic Moore. "Nemůžete být kvůli tomu frustrovaní," dodal.

"Tohle pro mě není hokej," zlobil se naopak kapitán Flyers Chris Pronger, který rozhodně frustrovaný byl. "Ale co se dá dělat. NHL je takhle hrát nechá. Zaplatili byste peníze, abyste se na to mohli dívat? Já teda ne," má jasno zkušený obránce.

Tampa otočila nepříznívý stav

Až v polovině zápasu se prosadil Scott Hartnell po přihrávce Jakuba Voráčka a Letci šli do vedení. V 8. minutě závěrečné třetiny ale vyrovnal domácí Bergeron a rozhodovalo se v prodloužení.

V tom se i díky nahrávce Pavla Kubiny trefil Brett Connolly a úspěch tak nakonec slavila obranářská hra Lightning.

Ještě před tím domácí gólman Dwayne Roloson, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, vychytal betonem skvěle Jaromíra Jágra.

Erat uspěl při trestném střílení

Erat se v Anaheimu prosadil z trestného střílení za faul, kterého se dopustil při jeho úniku Ľubomír Višňovský. Třicetiletý útočník proměnil nájezd střelou nad lapačku Jonase Hillera a zvýšil na 3:1. Po zápase byl vyhlášen jeho první hvězdou.

Domácí trenér Randy Carlyle nicméně kritizoval verdikt rozhodčích, nařízení samostatného nájezdu mu připadalo přísné. "Pokud se budou pískat nájezdy za sekání, přistrkávání a ne za hákování, pak bychom letos měli vidět hodně trestných střílení," rýpl si Carlyle. S jeho názorem ale Erat nesouhlasil. "Hákoval mě i sekl. Rozhodčí to posoudili správně," oponoval.

Anaheim je ve výsledkovém útlumu. Prohrál pošesté v řadě a v posledních deseti utkáních se jen jednou radoval z vítězství. Podle slov třebíčského útočníka tomu ale Predators nevěnovali žádnou pozornost.

"V lize nejsou lehké zápasy. A je jedno, zda jste jich vyhráli nebo prohráli pět v řadě. Každý zápas bude těžký. A my jsme teď rádi, že jsme se oklepali ze včerejší porážky. To je důležité, zvlášť když máte sérii utkání venku," dodal Erat.

Podívejte se na Eratovu trefu:

Český útočník Milan Michálek vstřelil jubilejní desátý gól sezony, přesto Ottawa nakonec na svém ledě podlehla New Yorku Rangers 2:3.

Jindřichohradecký rodák a třetí hvězda zápasu otevřel skóre ve 29. minutě střelou z mezikruží, ale hosté brzy kontrovali a ještě před druhou přestávkou otočili průběhu utkání.

O všechny branky Rangers, kteří zvítězili popáté v za sebou, se zasloužila jedna řada. Dvě z nich dal Marián Gáborík.

Ottawa - NY Rangers 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 29. M. Michálek, 50. Foligno - 30. a 49. Gáborík, 32. Stepan. Střely na branku: 31:19. Diváci: 19.543.

Tampa Bay - Philadelphia 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 48. M. Bergeron, 63. B. Connolly (Kubina) - 30. Hartnell (Voráček). Střely na branku: 24:15. Diváci: 19.204.

Anaheim - Nashville 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky: 20. Fowler, 35. Beauchemin - 2. a 42. C. Smith, 5. C. Wilson, 33. Erat z tr. střílení. Střely na branku: 33:32. Diváci: 13.529.

Jaromír Jágr uhání s kotoučem od Adama Halla.