Biatlon - Sprint mužů, 10 km, Annecy.kolo -  ONLINE PŘENOS -  15. prosince 2017   14:15

Ukončeno

Sprint mužů, 10 km, Annecy

Přenos se aktualizuje automaticky

Stíhací závod začne zítra ve 14:45 a i ten můžete sledovat na našich stránkách. Já se pro dnešek loučím a přeji hezký víkend.
Na závěr se podívejme na některé zajímavosti z analýzy závodu. Nejrychleji střílel tradičně Rakušan Simon Eder před "Korejcem" Timofejem Lapšinem. Z Čechů a Slováků byl nejrychlejší na střelnici Tomáš Krupčík, naopak MIchalu Krčmářovi patřila až 97. příčka a poležel si o 31 vteřin déle než Eder.
Běžecky ovládl závod vítězný J.T. Bø o čtvrt minuty před M. Fourcadem, přičemž jeho náskok se každým okruhem mírně navyšoval. Třetí nejrychlejší běh měl Benedikt Doll. Závod rozběhl velmi svižně i Rastorgujevs, v úvodním okruhu měl třetí, v závěrečném ale až osmnáctý čas.
Češi a Slováci? Žádná sláva: 31. Moravec, 32. Krčmář, 46. Otčenáš, 47. Kazár, 52. Václavík, 55. Bartko, 61. Šíma, 69.-70. Šlesingr a Krupčík.
Mezi poražené dnešního závodu patří mimo jiné domácí biatlonisté Quentin Fillon Maillet a Simon Fourcade, kteří skončili až v sedmé desítce. Do stíhačky nepostoupili ze stabilních účastníků Světového poháru třeba Kanaďané Green a Smith či Femling ze Švédska, který dojel až 99. ze 103 biatlonistů.
Dva největší favorité se tedy dnes podělili o první dvě místa, když domácího Martina Fourcada o 21 vteřin systémem "start-cíl" poráží Nor Johannes Thingnes Bø. Bronz bere senzačně Francouz Guigonnat, na malé pódium tuto trojici doprovodí Simonové Schempp a Desthieux a jediný závodník s trestným kolem z elitní desítky Anton Šipulin.
Slovenský biatlonista Martin Otčenáš si zajel první body v sezóně 28. místem, mezi šedesátku postupujících do stíhacího závodu se vešel ještě Matej Kazár.
Českým biatlonistům závod vůbec nevyšel, nejlepší Michal Krčmář dojel na 34. místě, bodoval ještě 37. Ondřej Moravec. Do stíhačky se kvalifikovali také Šlesingr s Krupčíkem.
Konec'
Závod skončil.
cíl'
Jako jeden z posledních dorazil do cíle Scott Gow (CAN) na 16. místě a odsouvá Michala Šlesingra mimo bodovanou čtyřicítku.
cíl'
Ze slovenských biatlonistů je na tom nejlépe 28. Otčenáš, do stíhačky postoupí i průběžně 48. Kazár. Naopak 63. Šíma už je mimo hru. Debutant Bartko byl po druhé střelbě se dvěma trestnými koly 62.
cíl'
Češi se stále propadají pořadím, i při té letošní bídě to dnes bude velmi nepovedený závod českých mužů. Zatím je na bodech 33. Krčmář, 36. Moravec, 39. Šlesingr, ale ještě je na trati pár závodníků, kteří jim mohou pohoršit.
Krupčík ze 46. místa postoupí do stíhačky, Václavík už je ze hry venku.
cíl'
Fredrik Gjessbakk (NOR) ve finiši nestačil ani na Šipulina a dojel sedmý, i tak nejlepší umístění kariéry pro Nora, který jezdí převážně IBU Cup.
cíl'
Antonin Guigonnat (FRA) to dokázal, Schemppa překonal o 7 vteřin a Francie kromě Fourcadova stříbra získává i zcela nečekanou bronzovou medaili po životním závodě šestadvacetiletého rodáka z Ambilly.
9,4 km'
Guigonnat zabral a na posledním mezičase je zase před Schemppem! Získá domácí biatlonista senzační druhý cenný kov pro Francii?
cíl'
Anton Šipulin (RUS) si čistou střelbou vestoje a výborným během polepšil na pátou příčku v cíli, do stíhačky si přenese odstup 55 vteřin.
8,3 km'
Na dalším mezičase to vypadá, že Němec bronz udrží. Guigonnat ztratil ve stoupání celý náskok a Gjessbakk se dokonce propadl až na šesté místo.
2. stř'
Naopak z boje o přední příčky vypadává Benedikt Doll (GER). Dva okruhy navíc po stojce ho srazily na 18. místo.
cíl'
Matej Kazár (SVK) je v cíli jedenačtyřicátý s bilancí 1+1.
2. stř'
A vzápětí ještě lepší výkon, závodníci na pomezí IBU cupu a Světového poháru se dnes chtějí ukázat. Domácí Antoine Guigonnat dokonce jde před Schemppa o 7 vteřin a bronzová medaile pro něj visí hodně nízko.
2. stř'
Fredrik Gjessbakk (NOR) zastřílel podruhé čistě a na mezičase ztrácí pouhé dvě desetinky na Schemppa!
2. stř'
Martin Otčenáš (SVK) vestoje nechyboval a v cíli jde s jednou chybou celkem na solidní 23. příčku před všechny Čechy.
2. stř'
Poslední českou střelbu obstaral Tomáš Krupčík a bohužel netrefil poslední ránu. Průběžně je čtyřicátý, pokud nezvadne v posledním kole, měl by se objevit ve stíhacím závodě.
1. stř'
Fredrik Gjessbakk (NOR) je po ležce čtvrtý, také na dojezd tohoto poměrně neznámého Nora si počkejme.
1. stř'
Nesmíme ale vynechat ani Benedikta Dolla! Němec vybílil terče vleže a jde dokonce na třetí místo, čímž dává závěru závodu přece jen ještě zápletku.
1. stř'
Pořadím by ještě mohl zamíchat další domácí závodník Guigonnat, tomu patří po ležce šestá příčka.
2. stř'
V závodu už není téměř nikdo, kdo by měl ohrozit elitní desítku. I Ital Bormolini zpomalil a po druhé čisté střelbě je jedenáctý.
cíl'
Adam Václavík (CZE) je v cíli osmačtyřicátý se ztrátou 3:15 a program v Annecy pro něj téměř jistě dnešním závodem skončí.
cíl'
Blízko životního úspěchu je Kalev Ermits (EST). V cíli udržel desátou příčku a bude s napětím sledovat zbytek závodníků na trati.
1. stř'
Jevgenij Garaničev (RUS) jde po ležce na desáté místo, jeho krajan Anton Šipulin s trestným kolem nejlepší neohrozí.
1. stř'
Tomáš Krupčík (CZE) zastřílel čistě, běžecky je však třetí nejpomalejší z celého startovního pole. Výsledkem je 42. místo se ztrátou 49 vteřin.
1. stř'
Martin Otčenáš (SVK) i Matej Kazár (SVK) vleže shodně přidali jeden trestný okruh. Otčenáš je zatím 39., Kazár až 55.
cíl'
Také Ondřej Moravec se v cíli dostal těsně před Šlesingra, navzdory dvěma okruhům navíc.

Průběžné pořadí v cíli:
1. Johannes Thingnes Bø (NOR)
2. Martin Fourcade (FRA)
3. Simon Schempp (GER)
4. Simon Desthieux (FRA)
5. Timofej Lapšin (KOR)
6. Dominik Windisch (ITA)
7. Tim Burke (USA)
8. Benjamin Weger (SUI)
9. Jakov Fak (SLO)
10. Anton Babikov (RUS)
...
20. Michal Krčmář (CZE)
22. Michal Šlesingr (CZE)
23. Ondřej Moravec (CZE)
1. stř'
S vyšším startovním číslem by mohl do špičky proniknout i Thomas Bormolini (ITA), po čisté ležce je pátý!
cíl'
Tim Burke (USA) je v cíli sedmý, borce mezi pátým a devátým místem dělí pouhé 4 vteřiny.
2. stř'
Bohužel Adam Václavík totálně selhal ve střelbě vestoje, čtyři trestná kola mu zřejmě znemožní i start v sobotní stíhačce. Teď je 49. z 53 závodníků.
2. stř'
Do první desítky překvapivě pronikl Kalev Ermits (EST), který dnes neminul ani jeden terč.
cíl'
Třetí muž světového žebříčku Jakov Fak (SLO) dojel s jednou chybou osmý. Do stíhačky vyrazí 1:10 za Norem.
1. stř'
Adam Václavík podpořil slušný běh čistou střelbou vleže a jde na 14. místo, nejlepší z Čechů!
cíl'
Martin Fourcade protnul cílovou čáru 21 vteřin za Johannesem Bø!
cíl'
Michal Krčmář (CZE) překonává i s trestným kolem Šlesingra o dvě příčky, v cíli je čtrnáctý se ztrátou 1:49.
9,4 km'
Výborně jede také Simon Desthieux (FRA), na posledním mezičase překonal Lapšina a jede si pro umístění na malém pódiu.
2. stř'
Tim Burke (USA) je dalším čistým střelcem, řadí se na lichotivé šesté místo.
8,3 km'
Ztráta Martina Fourcada narůstá na mezičase 8,3 km na 18 vteřin, o zlatu a stříbru se zdá být rozhodnuto.
cíl'
Johannes Thingnes Bø (NOR) nezpomalil ani v závěrečném kole a vede o téměř 42 vteřin!
2. stř'
Vestoje žádný z Čechů nechyboval, také Ondřej Moravec si výrazně polepšil na 19. příčku.
2. stř'
Jakov Fak (SLO) po chybě vleže zvládl druhou položku čistě a je devátý.
cíl'
Timofej Lapšin (KOR) v posledním kole na Schemppa běžecky nestačil a dojíždí 23,3 vteřiny za ním druhý těsně před Windischem a Wegerem.
1. stř'
Simon Eder (AUT) tradičně zastřílel rychle a po ležce dokonce předstihuje Schemppa. Další adept na medaili ve hře.
2. stř'
Martin Fourcade (FRA) i ve druhém okruhu nabral na Johannese Bø mírnou ztrátu, po čisté střelbě je stříbrný s odstupem 14,7 s.
cíl'
Benjamin Weger (SUI) ztratil svůj náskok po druhé střelbě a dorazil do cíle necelou vteřinu za Windischem třetí.
2. stř'
Michal Krčmář (CZE) zvládl stojku na jedničku a polepšil si na třináctou příčku se ztrátou půldruhé minuty na vedoucího Nora.
cíl'
Jelisejev dojel do cíle půl minuty před Šlesingrem, přestože musel na trestné kolo.
cíl'
Na první místo se v cíli krátce dostal Dominik Windisch (ITA), vzápětí ho o 25,8 vteřiny odsouvá Simon Schempp (GER).
2. stř'
Johannes Thingnes Bø (NOR) střílel vestoje pomaleji, ale mohl si to dovolit. Odjíždí s obrovským náskokem téměř 35 vteřin na Schemppa.
cíl'
Michal Šlesingr (CZE) je v cíli v čase 24:13,9 první. Po druhé střelbě mu patří prozatím osmé místo ze 17 závodníků, běžecky to dnes nebylo od českého veterána úplně ono.
2. stř'
Timofej Lapšin (KOR) je také čistý a se Schemppem svede běžecký souboj v posledním okruhu. Zatím ztrácí titěrných 1,7 vteřiny.
1. stř'
Konec nadějí pro Ondřeje Moravce, který vleže nesestřelil dva terče.
1,7 km'
Ondřej Moravec rozjel závod svižně a na mezičase 1,7 km je dvanáctý.
1. stř'
Martin Fourcade (FRA) je k radosti domácích příznivců vleže také čistý, ale na svého hlavního rivala ztratil 3 vteřiny v běhu a dalších 5 v rychlosti střelby, takže jde na druhé místo.
1. stř'
Michal Krčmář je po jedné chybě vleže až 25. z 28 závodníků a ztrácí 1:03 minuty.
2. stř'
Simon Schempp (GER) zajede čistý závod a má velmi slušný náskok po střelbě vestoje 15,6 vteřiny na Dohertyho.
2. stř'
Matvej Jelisejev (RUS), kterého komentátor ČT čte "Elisejev", zklamaně pohlédl k nebesům poté, co ho chyba při poslední ráně připravila o čisté konto a vedení. V čele tak je Sean Doherty (USA) před Šlesingrem, Rus je i s jedním kolem navíc druhý.
1. stř'
Neuvěřitelnou běžeckou formu potvrzuje Johannes Thingnes Bø (NOR). Terče vybílil velmi rychle a vede o neskutečných 17,6 vteřin před Lapšinem.
1. stř'
Erik Lesser (GER) se řadí na 3. místo po ležce.
2. stř'
Skvěle! První čistý střelec závodu je Michal Šlesingr (CZE), průběžně vede o 20,6 vteřiny. Samozřejmě nezapomínejme, že jede teprve s číslem 4.
2. stř'
Felix Leitner (AUT) snad vestoje střílel po zajících! Ani jedna rána nešla do terče, pět oválů navíc. Jednou krouží Nawrath, dvakrát Beatrix. Druhá položka tedy zatím nevychází nikomu tak jako ta vleže.
1. stř'
Nečekaná změna ve vedení závodu! O dvě vteřiny překonává Schemppa Rus v korejských službách Timofej Lapšin!
1. stř'
První z favoritů zaváhal Tarjei Bø (NOR) a jde na trestné kolo.
14:31'
Martin Fourcade vyráží do závodu ve žlutočerveném trikotu a publikum ho povzbuzuje od prvních metrů.
1. stř'
Svou položku zatím výrazně zkazil jen Brendan Green (CAN) třemi chybami, hned 12 z 14 biatlonistů připsalo čistou položku.
1. stř'
Nevydržel tam ani půl minuty, také Simon Schempp (GER) zastřílel čistě, i když dvě rány měl kalibrové. Němec vede o 6,2 vteřiny.
1. stř'
V ideálních podmínkách to biatlonistům pálí náramně, do vedení jde o více než 5 vteřin Matvej Jelisejev (RUS).
14:27'
Na trati už je Michal Krčmář!
1. stř'
Sean Doherty (USA) na desetinku přesně vyrovnává Beatrixův čas. Zatím jsme viděli jen jedinou chybu na střelnici z 30 pokusů.
1,7 km'
Na úvodním mezičase mezitím převzal vedení Simon Schempp (GER).
1. stř'
Také Michal Šlesingr zastřílel vleže čistě za 32 vteřin a řadí se na třetí místo o 11,2 s za Beatrixe.
1. stř'
Felix Leitner (AUT) šel do vedení, ale vydržel tam jen chvilku, střídá ho k radosti domácího obecenstva Jean-Guillaume Beatrix (FRA).
1. stř'
Nawrath musel na střelnici ručně dobíjet a tak i s čistou střelbou hodně ztratil.
1,7 km'
Philipp Nawrath (GER) je na úvodním mezičase 1,7 km nejrychlejší, Šlesingr se zařadil na čtvrté místo z pěti biatlonistů, kteří protnuli časomíru.
Start'
První ze skupiny největších favoritů se vydal na okruh Němec Simon Schempp s jedenáctkou.
Start'
Norský reprezentant L´Abee-Lund ze zdravotních důvodů do závodu nenastoupil, mezi čísly 5 a 7 je tedy minutová mezera.
Start'
Na trať právě vyrazil s číslem 4 první z českých biatlonistů, zkušený Michal Šlesingr.
Start'
Ve Francii panuje polojasné počasí a závod doprovodí i slušná divácká kulisa. Jako první se vydá na trať Němec Nawrath.
Start'
Závod byl zahájen.
Největší favorité do závodu vyrazí v první třetině startovního pole, kompletní první sedmičku celkového hodnocení SP najdeme mezi čísly 11 a 34. Lídr pořadí, domácí Martin Fourcade, vystartuje tři a půl minuty za svým hlavním konkurentem, kterým je letos Johannes Thingnes Bø.
Michal Krčmář startuje hned za tímto Norem, Ondřej Moravec bude mít naopak v patách třetího muže světového žebříčku Jakova Faka.
Ve druhé polovině startovního pole pak vyrazí z hlavních favoritů pouze Rus Anton Šipulin. Uvidíme podle podmínek, jestli mu bude pozdější start svědčit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:15.

Do francouzského Annecy se vrací světový pohár v biatlonu po čtyřech letech a čeští muži by rádi navázali na tehdejší stříbro Ondřeje Moravce. Jejich současná forma na zopakování podobného úspěchu příliš nadějí nedává, ale o první letošní umístění v nejlepší desítce se bude česká reprezentace jistě chtít pokusit.
Ve sprintu půjde kromě postavení do stíhačky i o účast v nedělním závodu s hromadným startem, kam se kvalifikuje 25 nejlepších ze světového poháru a další pětice podle výsledků ze dvou závodů v Annecy.
Z českých mužů nikdo mezi nejlepšími 25 nefiguruje (38. Moravec, 41. Krčmář, 44. Šlesingr, 54. Krupčík) a tak reálně hrozí, že se po letech tento nejprestižnější závod pojede bez české účasti

Cílem slovenských reprezentantů pak bude hlavně bodované místo, kterých se Slováci v Östersundu ani Hochfilzenu nedočkali.Klasická verze
Mobilní verze