Biatlon - Stíhací závod žen, 10 km, Annecy -  ONLINE PŘENOS -  21. prosince 2019   15:00

Stíhací závod žen, 10 km, Annecy

Konečné výsledky stíhacího závodu žen na 10km:

1. Tiril Eckhoffová (NOR) 29:41.6 (2)
2. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +38.1 (2)
3. Lena Häckiová (SUI) +46.0 (2)
4. Dorothea Wiererová (ITA) +58.5 (1)
5. Justine Braisazová (FRA) +1:02.8 (4)
6. Denise Herrmannová (GER) +1:10.8 (4)
7. Franziska Preussová (GER) +1:16.4 (1)
8. Iryna Krjuková (BLR) +1:28.0 (1)
9. Julia Simonová (FRA) +1:39.1 (4)
10. Paulina Fialková (SVK) +1:45.8 (2)
11. Linn Perssonová (SWE) +1:46.6 (0)
12. Olena Pidhrušná (UKR) +1:49.3 (2)
13. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR) +1:51.3 (2)
14. Larisa Kuklinová (RUS) +2:07.1 (0)
15. Lisa Vittozziová (ITA) +2:10.6 (4)
16. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS) +2:11.6 (2)
17. Darja Blašková (BLR) +2:12.1 (0)
18. Aita Gasparinová (SUI) +2:16.4 (1)
19. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +2:21.3 (2)
20. Světlana Mironovová (RUS) +2:22.1 (6)
21. Thekla Brunová-Lieová (NOR) +2:23.5 (2)
22. Vita Semerenková (UKR) +2:31.9 (0)
23. Julija Džimová (UKR) +2:33.6 (1)
24. Mari Ederová (FIN) +2:43.4 (4)
25. Emma Lunderová (CAN) +2:46.3 (2)
26. Synnøve Solemdalová (NOR) +2:49.1 (2)
27. Baiba Bendiková (LAT) +2:52.0 (2)
28. Markéta Davidová (CZE) +2:52.6 (6)
29. Clare Eganová (USA) +2:53.0 (2)
30. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +2:55.3 (4)
31. Janina Hettichová (GER) +3:00.5 (3)
32. Jüan-meng Čchu (CHN) +3:01.4 (1)
33. Chloé Chevalierová (FRA) +3:05.8 (0)
34. Katharina Innerhoferová (AUT) +3:16.9 (5)
35. Ťia-lin Tchang (CHN) +3:17.9 (2)
36. Elvira Öbergová (SWE) +3:24.7 (4)
37. Mona Brorssonová (SWE) +3:28.5 (3)
38. Valj Semerenková (UKR) +3:33.1 (3)
39. Caroline Colombová (FRA) +3:41.6 (4)
40. Selina Gasparinová (SUI) +3:42.6 (6)
----------------------------------------------
41. Jessica Jislová (CZE) +3:45.3 (3)
55. Lucie Charvátová (CZE) +5:37.6 (9)
Paulína Fialková v průběhu celé stíhačky chybovala dvakrát a udržela si postavení v první desítce, když v závěrečných metrech odrazila atak Perssonové i Pidrušné. Její sestra Ivona dojela hned za Jislovou.
Závod se vůbec nevydařil českým biatlonistkám. Markéta Davidová chybovala šestkrát a díky 28. místu se stala jedinou naší bodující biatlonistkou. Jessica Jislová dojela 41. Lucie Charvátová předposlední, na střelnici nechala celkem devět nesestřelených terčů.
Tiril Eckhoffová navázala na výborný sprint, ve stíhačce dominovala ještě větším způsobem, zvítězila o 38 vteřin před krajankou Tandrevoldovou a připsala si třetí vítězství v řadě. Tandrevoldová rovněž musí být spokojená se svým výsledkem, díky kterému se zítra v hromadném startu poprvé v životě obleče do žlutého trikotu. Třetí dojela Lena Häckiová, jež vybojovala vůbec první stupně vítězů.
Konec závodu.
Cíl'
Jednu z nejhorších stíhaček ve svém životě má za sebou Lucie Charvátová. Minula devětkrát, do cíle dorazila na 55. pozici, horší byla už jen Kanaďanka Sarah Beaudryová.
Cíl'
Na bodované umístění těsně nedosáhla Jessica Jislová, skončila 41., hned za ní dojela Ivona Fialková.
Cíl'
Nejlepší českou závodnicí se stala Markéta Davidová, ta ale s výsledkem určitě spokojena nebude. Končí na 28. příčce.
Cíl'
Paulína Fialková ještě v závěru zabojovala a před Perssonou udržela první desítku.
Cíl'
Ingrid Landmark Tandrevoldová dojíždí druhá, a to zmanená, že zítra poprvé v kariéře pojede ve žlutém! Třetí dojíždí Lena Häckiová, čtvrtá Wiererová.
Cíl'
S obrovským náskokem dojíždí do cíle Tiril Eckhoffová! Norská závodnice ve stíhačce neměla konkurenci.
8,7km'
Zdá se, že o stupních vítězů je rozhodnuto. Lena Häckiová navýšila náskok na Wiererovou na osm sekund.
4.st.'
Paulína Fialková udělala na závěrečné zastávce jednu chybu a je devátá. Jednou chybovala i Davidová, ta je až 32.
4.st.'
V boji o stříbro zachovala pevnější nervy Ingrid Landmark Tandrevoldová! O třetí místo zabojuje Lena Häckiová s Wiererovou.
4.st.'
O vítězce je jasno! Tiril Eckhoffová vyčistila všech pět terčů a míří za třetím individuálním vítězstvím v řadě!
7,0km'
Tiril Eckhoffová si může dovlit dvě chyby, přesto by se po čtvrté položce měla zůstat v čele stíhačky. Její náskok totiž činí třičtvrtě minuty.
3.st.'
Ještě hůře než Davidová střílí Charvátová. Ta minula tři terče a na body může zapomenout.
3.st.'
Davidová dnes mezi nejlepší nepronikne. Na třetí střelbě nechala dva terče nesestřelené.
3.st.'
Skvělá Paulína Fialková! Slovenka využila chyb ostatních soupeřek a řadí se na osmou pozici.
3.st.'
Tiril Eckhoffová při první stojce minula poslední ránou, Justine Brausazová ale nabídnuté šance nevyužila, minula dvakrát!
5,0km'
Účast v hromadném závodu se vzdálila Charvátové. Lucka totiž vypadla z bodované čtyřicítky.
5,0km'
Výborně si vede i držitelka žlutého trikotu Wiererová. Ta startovala s číslem 22, teď je pátá.
5,0km'
Norka Eckhoffová pokračuje ve skvělmé běžeckém tempu. Náskok se opět o něco navýšil, aktuálně činí 21 sekund.
2.st.'
Markéta Davidová zvládla druhou položku o poznání lépe, vybílila všech pět terčů. Charvátová znovu minula dvakrát, Jislová jednou.
2.st.'
Simonová i Tandrevoldová zastříleli čistě, naopak Fialková musí na jedno trestné kolo a vypadne tak prozatím ze souboje o stupně vítězů.
2.st.'
Tiril Eckhoffová si tentokráte seřídila zbraň na výbornou a pokračuje v čele! Stejně tak Braisazová, domácí závodnice se udrží na druhé pozici.
3,0km'
Po třech kilometrech se pořadí nemění. Nejlepší Češka Davidová rovněž zůstává na osmnácté příčce.
2,7km'
Eckhoffová navýšila náskok, ten se vyšplhal na čtvrt minuty. Třetí je Lena Häckiová následována Simonovou a Fialkovou.
1.st.'
Lucie Charvátová minula dva terče, alespoň Jessica Jislová nechybovala. Česká biatlonistka se posunula na 27. pozici.
1.st.'
Markéta Davidová je po první střelecké položce až osmnácté. Naopak se zadařilo Paulíne Fialkové, jež je pátá.
1.st.'
Chybují i další biatlonistky. Markéta Davidová bohužel minula tři terče, lze očekávat vypadnutí z první desítky.
1.st.'
Tiril Eckhoffová zahájila střelecký závod jednou chybou. Stejně zastřílela i Braisazová, norská biatlonistka zůstane v čele.
1,0km'
Po kilometru drží Eckhofová šestisekundový náskok. Markéty se i nadále drží Mironovová, za zády mají Herrmannovou.
Start'
Hanna Öbergová, třetí žena Světového poháru, do stíhačky vůbec neodstartovala. Těžko říct, co stojí za tímto rozhodnutím Švédky.
Start'
Elitní desítku ve sprintu uzavřela Paulína Fialková. I ona odkrajuje první metry desetikilometrového závodu.
Start'
Do stíhačky najela už i Markéta Davidová! Česká biatlonistka jede ve společnosti Mironovové.
Start'
Závod byl odstartován! Tiril Eckhoffová disponuje šestivteřinovým náskokem, za ní se vydává domácí Justine Braisazová.

60. Elisabeth Högbergová (SWE) +2:17
Všem fanoušklm biatlonu přeju krásné sobotní odpoledne! Vítám vás při sledování stíhačky žen, v níž se pokusí přidat třetí individuální vítězství v řadě do své sbírky Tiril Eckhoffová. O další výborné umístění bude usilovat Markéta Davidová, jež si ve sprintu dojela pro krásné třetí místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:00.