Neděle 20. června 2021
Svátek slaví Květa, zítra Alois
Polojasno 33°C

Hokejisté ukázali svůj den v bublině: Jíst, cvičit a studovat!

Autor: ptr
 • Útočník Matěj Blümel a gólman Petr Kváča ukázali, jak trávili den v karanténě

  Ovládli poslední prověrku před mistrovstvím světa, ale z euforie spadli rovnou do izolace. Čeští reprezentanti museli přetrpět nucené odloučení. Naštěstí pro ně trvalo jen 48 hodin. A jak se hokejisti bavíili ve stísněných podmínkách? Jak se udržovali v kondici a co jedli? To ukázal třeba benjamínek nároďáku Matěj Blümel, ale i další hráči, kteří pustili fanoušky do své bubliny aspoň na instagramu. Podívejte se s námi.

 • Pokoje

  Pokoje nejsou nijak velké, ale díky tomu že každý z reprezentace bydlí sám, tak to není žádný problém. Izolace je tak dokonalá a hráči nepřišli během dvou dnů do těsného kontaktu s nikým.

  Pokoje nejsou příliš velké, ale pro jednoho dostačující. Pokoje nejsou příliš velké, ale pro jednoho dostačující.Foto Instagram

 • Výhled

  Bydlení v osmnáctém patře nabízí i výhody. Hráči díky absenci jiných mrakodrapů mají krásný a nerušený výhled na velkou část lotyšské metropole. A tak jimi hojně zásobí své fanoušky a přátele na sociálních sítích.

  Výhled z okna okouzlil i Andreje Šustra. Výhled z okna okouzlil i Andreje Šustra.Foto Instagram

 • Cvičení

  I když byli uzavřeni na pokojích, museli se hráči udržovat v kondici. Každý dostal individuální plán, který má plnit. Vzhledem k absenci pomůcek si vypomáhali všelijak. Matěj Blümel třeba napěchoval batoh lahvemi s vodou, aby měl závaží na posilování. "Kondiční trenér to vymyslel tak, že to jde, i v těchto stísněných podmínkách," vysvětlil. Že místa na cvičení je opravdu málo, doložil fotkou i gólman Petra Kváča.

  Gólman Petr Kváča při cvičení na pokoji. Gólman Petr Kváča při cvičení na pokoji.Foto Instagram

 • Jídlo

  Reprezentace rozhodně nestrádá. Za dveřmi na hokejisty pětkrát denně čeká pořádný příděl jídla, který se snad nedá ani celý sníst. Hoši si tak pochvalují, že si mohou vybrat a nemusí se nutit do pokrmů, které by jim nechutnaly. "Funguje to tak, že vždycky to dají před dveře a pak nás obejdou a zaklepou na pokoje, že máme jídlo," vysvětlil Blümel, který předvedl i celou obědovou nálož. Teď si ale hru na schovávanou s obsluhou už jistě rád odpustí.

  Dorazil grandiózní oběd Dorazil grandiózní obědFoto Instagram

 • Kontakt

  V karanténě samozřejmě žádný kontakt není možný, ale i tak se může stát, že alespoň zahlédnete spoluhráče. To, když je čas na jídlo. Takhle se mohl mladičký útočník pozdravit se svým sousedem Jakubem Flekem.

  Tašky s jídlem před pokojem každého člena české hokejové reprezentace. Ve dveřích Jakub Flek. Tašky s jídlem před pokojem každého člena české hokejové reprezentace. Ve dveřích Jakub Flek.Foto Instagram

 • Zábava

  Každý si pomáhá jinak. Někdo sleduje seriály, někdo čte knihy, někdo se učí, nebo třeba hraje hry. Nejčastější je pak kombinace těchto věcí. Prostě cokoliv, co lze provádět, když jste zavřeni v jedné místnosti.

  Gólman Petr Kváča čte knihu Šest vran. Gólman Petr Kváča čte knihu Šest vran.Foto Instagram

 • Matěj Blümel

  Podívejte se, jak svůj den v izolaci natočil útočník Matěj Blümel:

  Matěj Blümel při cvičení na pokoji.
  Matěj Blümel při cvičení na pokoji.