Když se před jedenácti lety začal David Trunda (49) objevovat po boku české miss 2004 Jany Doleželové (43), byla ona z páru ta známější. Teď je na výsluní on, ve čtvrtek se stal předsedou fotbalové asociace. Kým vlastně je?
Kdo je David Trunda?
Sám Trunda prohlásil: „Nejsem ani politik, ani fotbalový bafuňář, ale sportovní manažer.“ Když měl na hromadě kandidátský projev, rodák ze Šternberku s lehkým moravským akcentem rozhodně nijak neoslnil.
Přesto bývalý hokejista, jenž šest let působil ve Švédsku (nejvýš ve 2. lize), suverénně vyhrál. Vyniká v jazycích, skvěle ovládá angličtinu a švédštinu. „Domluvím se ještě německy, norsky, dánsky a rusky, z několika dalších jazyků zvládám základy,“ pochlubil se. I jeho aktivity jsou velmi pestré!
Majitel Mladé Boleslavi David Trunda má podporu Slavie i Plzně v kandidatuře na předsedu FAČR • Michal Beránek / SportGolf s Dědkem
„Po návratu ze Švédska jsem díky spolupráci s Petrem Dědkem, současným šéfem hokejových Pardubic, spoluorganizoval a řídil golfový turnaj patřící do série European Tour,“ popsal Trunda přestup na greeny.
Blízký vztah s Kvitovou
Spekulovalo se, že Doleželovou opustil kvůli románku s tenistkou Kvitovou, kterým se v soukromí netají. Veřejně ho ale ani jeden z nich nepotvrdil, ofi ciálně byl jen jejím manažerem. „Taky jsem se snažil rozvíjet tenisový klub Sparta,“ říká Trunda. Tento sport opustil mj. proto, že nesouzněl s tehdejším šéfem Kaderkou.
- S Janou Doleželovou žil od roku 2014, ač proběhly i zásnuby, odešel od ní v létě 2020. Mají spolu dceru Veroniku (7). Z předchozího vztahu s Alenou, dcerou slavného malíře Vojkůvky, má syna Jakuba (17), jenž hraje za tenisový klub Šternberk.
Ten od krásky
Bývalý ředitel Slavie David Trunda spolu s přítelkyní Janou Doleželovou • Jaroslav Legner (Sport) Šimáně, Tvrdík, Slavia
„Při golfu jsem se seznámil s panem Šimáněm, budoucím majitelem Slavie, který mi pak nabídl post generálního ředitele,“ přiblížil. V Edenu byl v roce 2015, kdy se Slavia předávala Číňanům. Poznal Jaroslava Tvrdíka, jenž ho nyní ve volbách podpořil.
Manažer Komety
Následoval návrat k hokeji. „Oslovil jsem Libora Zábranského, jestli bychom si mohli pomoci. Tři roky jsem pak působil v Kometě,“ bez váhání v roce 2016 opět změnil působiště.
Majitel Mladé Boleslavi David Trunda má podporu Slavie i Plzně v kandidatuře na předsedu FAČR • Michal Beránek / SportMajitel klubu
Do FK Mladá Boleslav nastoupil v prosinci 2021 jako ředitel a člen představenstva. Před rokem převzal majoritní 51% podíl v klubu od Josefa Dufka. Ten hodlá dát nyní do svěřenského fondu, aby nebyl ve střetu zájmů.
Fotogalerie