11. října 2022 • 20:10

20 dní do IEM Rio! NEOFRAG si užije první Major, ukáže se frozen i ex-tým Zera. G2 mají smůlu

Autor: David Randuška
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ševčík: „hajzlík“ i talent, co vás ohromí. Vycepují ho Priske s Rosickým?
Životní obrat! Muchová vstala z popela, udolala favoritku a je ve finále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už je to nějaký ten den, co skončily všechny turnaje Regional Major Rankings. Ty přinesly několik highlightů. Z pohledu českých fanoušků to je postup OG s Adamem Zouharem. Slováky zas bude reprezentovat rifler MOUZ David Čerňanský. Poštěstilo se i bývalému týmu hříšníka Patrika Žúdela GamerLegion nebo nemesis SINNERS Bad News Eagles. Na Major do Ria se naopak nepodívá sestava G2 Esports.První Major v historii jihoamerického kontinentu je za dveřmi. Očekává se dost možná nejbouřlivější atmosféra v historii Counter-Striku, brazilští fans jsou totiž pořádní pekelníci, což už mnohokrát na offline Majorech dokázali. Teď se ale vrcholný esport na dva týdny "stěhuje" k nim domů, do města pod Kristem, Ria de Janeira.

NEOFRAG a jeho poprvé

Adam "NEOFRAG" Zouhar se už plně etabloval v sestavě OG i na světové scéně. Poslední Major, který proběhl na PGL v belgických Antverpách se mu ale ještě vyhnul. Ten nadcházející si díky RMR už ale zajistil. 

Pro českého fanouška se tak otevírá možnost užít si blížící Major v úplně novém světle, kdy nebude hnát dopředu jen oblíbený tým, ale i svého krajana. V Challenger Stage čeká Adama Neofraga australský tým Grayhound Gaming. Pak se uvidí, hraje se ve swiss formátu. 

V paměti nicméně máme, že NEOFRAG a jeho tým dokáží konkurovat absolutní světové špičce. Skalp mají jak Natus Vincere (NAVI), tak třeba ENCE, kteří v době klání figurovali v top3 hltv.

Frozena čekají nepříjemní Rusové

Zatímco Grayhound Gaming by pro OG neměla být papírově překážka, mnohem víc se pravděpodobně zapotí druhý představitel CZ/SK scéna v Riu David "frozen" Čerňanský. 

Jeho německou organizaci MOUZ vyzvou hned v úvodu silní Outsiders, kteří vzešli z týmu Virtus.Pro, jenž na Majoru v polských Katovicích skončil na děleném pátém místě.

Dodáme ještě prvnotní program Bad News Eagles, kteří nedávno triumfovalina MČR Tour v Praze. Ti si zahrají před bouřlivým publikem proti domácím Brazilcům z 00 Nation. Překvapivý postupující GamerLegion, za které před příchodem do SINNERS hrál Patrik "Zero" Žúdel, narazí na mezinárodní jihoamerickou sestavu 9z Team.

Smutek v táboře G2 Esports

IEM Rio 2022 startuje 31. října a končit bude epickým finálovým zápasem 13. listopadu. V prizepoolu je 1,25 milionu dolarů a my už teď víme, že z něj nebudou mít ani babku ve slavné organizaci G2 Esports.

Ti sice v RMR a nejprve porazili Ecstatic, pak ale třikrát padli. Definitivně jejich šance na vysněný Major rozprášil už zmíněný ex-tým hříšníka Patrika Žúdela GamerLegion.

Po šachách v sestavě organizace G2 s obří fanouškovskou základnou si tak její vedení bude muset vše zanalyzovat a možná přehodnotit do budoucna strategii se svou CS:GO sekcí.

 

 

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud