19. července 2022 • 12:55

Za zdravé prostředí v esportu. Faker s týmem T1 ženou toxické fanoušky k soudu

Autor: David Randuška
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP forvard míří do Slavie. Podívejte se na NEJ góly Mojmíra Chytila v této sezoně
S jakým nastavením se Adam Ondra připravuje na blížící se Světový pohár v Praze?
VŠECHNA VIDEA ZDE

O velké halo se postaral hvězdný LoL hráč Faker s organizací T1. Rozhodli se žalovat toxické fanoušky. Cílem je vytvořit zdravou esportovou kulturu. Pokud by alespoň částně uspěli, byla by na světové scéně přelomová událost. Žalobu podal tým právníků dne 19. července," píše server Dexerto.T1 patří mezi nejuznávanější esportové organizace světa a Faker, milovaný fanoušky, je superstar na League of Legends scéně. S tím, jak roste popularita, se ale bohužel vyskytují stále častější projevy nenávisti a výhružky. Nejde o zdravou a přínosnou kritiku, ale jednání, které může mít dalekosáhlé důsledky.

Korejská organizace a konkrétně její hráč Lee "Clozer" Ju-hyeon si své zažili v roce 2020. Po nenávistných útocích posadila vycházející hvězdu na lavičku a veřejně se ostře vyjádřila proti toxickému jednání fanoušků. To se ale bohužel ještě vystupňovalo, píše Dexerto.

A teď konkrétně. Lee "Faker" Sang-hyeok se rozhodl všemu udělat přítrž. Se svým právnickým týmem podal rozsáhlou žalobu na vybrané jedince, kteří se agresivního chování dopouští. Oficiálně už T1 oznámila, že podá žalobu na Johna Doese, který Fakera dlouhodobě obtěžoval. 

Faker na světovém šampionátu v roce 2019 Faker na světovém šampionátu v roce 2019Foto Riot Games

 

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud