CELÝ SESTŘIH: Plzeň vyhrála v Jablonci 2:1. Rozhodla až v závěru

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Velmi očekávaný duel fanoušky nezklamal. Zápas mezi fotbalisty Jablonce a Plzně se odehrál ve strhujícím tempu a nikoho nemohl nechat chladným. Vítězství nakonec na svoji stranu strhli hosté, kteří rozhodli v samotném závěru utkání. Díky gólu Radima Řezníka z 92. minuty tak přezimují první, Sparta je o bod v závěsu, Jablonec zůstává třetí.

"Určitě je to dobré, že přezimujeme první. Dneska na tom vítězství je nejcennější, že jsme Jablonec oddálili. Toužíme být co nejvýš, třetí místo by se nám po podzimu nelíbilo. Zisk 38 bodů je slušný výsledek," řekl novinářům plzeňský trenér Miroslav Koubek.

Do souboje dvou nejofenzivnějších týmů ligy přitom vstoupil lépe domácí celek. Hosté po odpolední výhře Sparty v Jihlavě potřebovali k návratu do čela zvítězit a dlouho se nemohli dostat do tempa. Často chybovali ve středu pole a nabízeli tím Jablonci nebezpečné protiútoky.

KOMPLETNÍ SESTŘIH: Jablonec - Plzeň 1:2

"Jablonec byl v první půlhodině lepší. Na druhou stranu musím smeknout před hráči, tajili jsme to, ale každý druhý máme v Plzni virózu. Asi to bylo na úvodní půlhodině vidět, že nejsme úplně fit. Mužstvo muselo jít na vůli," uvedl Koubek.

Po jednom z brejků si aktivnější Baumit vytvořil ve dvacáté minutě první velkou šanci. Doležal vrátil míč pod sebe na Crnkiče, který nastoupil místo potrestaného Rossiho. Bosenský záložník ale z pozici na penaltě minul.

Řezník to rozřízl! V nastavení sejmul Jablonec, Plzeň přezimuje první

Za pět minut přišla další jablonecká možnost. Kopic pěkně vysunul Romeru a hosté mohli děkovat brankáři Kozáčikovi, že jeho pokus zblízka nadvakrát zlikvidoval.

"Musím kluky pochválit, myslím, že jsme odehráli výborný první poločas. Dostali jsme Plzeň pod tlak, vytvořili jsme si asi tři gólové šance, ale bohužel jsme je neproměnili," litoval jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý.

Jablonec - Plzeň: Gól Stanislava Tecla na 0:1

Viktoria se rozehrála až po půlhodině. Pilař se řítil k brance, udělal svou typickou kličku na střed, ale pálil nad. Už v nastavení první půle pak jablonecký Kysela v poslední chvíli tečoval centr z přímého kopu před nabíhajícím Procházkou, který by jinak mohl uklidit míč do odkryté branky.

Sedm minut po přestávce už ale hosté slavili vedení. Po chybě jablonecké defenzivy na polovině hřiště se Západočeši dostali do přečíslení. Kolář přesnou přihrávkou na zadní tyči našel Tecla a ten poslal míč do sítě. Pátým gólem se osamostatnil v čele týmové střelecké tabulky této sezony.

Jablonec - Plzeň: Gól Jana Kopice na 1:1

Téměř vzápětí mohla Plzeň z dalšího rychlého útoku svůj náskok zvýraznit, jenže bývalý jablonecký záložník Vaněk trefil z voleje z ideální pozice jen gólmana Hrubého.

Úvcdní gól zápasu pomohl a pár sekund mohli pro změnu slavit domácí vyrovnání, Kopicova vysoká hlavička přistála na břevně. V 66. minutě už se domácí záložník dočkal. Vystihl chybu v plzeňské rozehrávce, navedl si míč na střelu a přesným pokusem k tyči srovnal.

Jablonec - Plzeň: Břevno domácího Jana Kopice

Za deset minut mohl být domácí kapitán Hübschman rád, že za zákrok na Petrželu neviděl červenou kartu. V závěru se víc tlačila za vítěznou trefou Plzeň. Už se zdálo, že stav zůstane nerozhodný, když si v druhé nastavené minutě zpracoval centr ve vápně Řezník a střelou k tyči rozhodl.

"Už jsem si myslel, že to skončí 1:1. Rozhodně jsem si nemyslel, že dám gól zrovna já, když moc gólů nedávám. Franta Rajtoral se tam pral o míč, dal to Honzovi Kovaříkovi, o kterým víme, že tam dává dobré centry. Tak jsem tam trochu naslepo naběhl, Novák to prodloužil za sebe a levačkou jsem to tam naštěstí propálil," radoval se po své teprve šesté brance ve 171. ligovém duelu Řezník.

Jablonec - Plzeň: Šanci Vaňka vychytal domácí brankář Hrubý

Jablonečtí zklamaně popadali na trávník. "Samozřejmě jsem smutný, že jsme prohráli v takhle sledovaném utkání. Ještě ten gól v 92. minutě, o to víc to bolí. Zakopli jsme, ale porážky k tomu taky patří. Všichni viděli, že už jsme dál než v prvním zápase v Plzni," řekl Šilhavý. "Plzeň nás v závěru tou kvalitou chvílemi přehrávala, ukázala se zkušenost v řešení toho finále," dodal jablonecký trenér.

16. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - Viktoria Plzeň 1:2 (0:0)

Branky: 66. Kopic - 52. Tecl, 90.+2 Řezník. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Mencl. ŽK: F. Novák, Hübschman, Mingazov - Kovařík. Diváci: 5089.

Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák - Hübschman - Kopic, Mingazov (90. Mišůn), M. Pospíšil, Crknič (71. Jun) - Martin Doležal I. Trenér: Šilhavý.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, R. Hubník, Procházka, Kovařík - Vaněk, Hrošovský - Petržela, D. Kolář (81. Bakoš), Pilař (74. Rajtoral) - Tecl (89. Holenda). Trenér: M. Koubek.

Jablonec - Plzeň: Šance domácího Nermina Crnkiče

Jablonec - Plzeň: Šance domácího Jana Kopice