Mahmutovič a Plzeň? ANO! Viktoria za něj zaplatí deset milionů | iSport.cz
Jakub Konečný
5. prosince 2014 • 04:59

Mahmutovič a Plzeň? ANO! Viktoria za něj zaplatí deset milionů

Mahmutovič opouští Teplice, domluvil se s Plzní
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

V Synot lize došlo k prvnímu velkému zimnímu přestupu. Teplický útočník Aidin Mahmutovič se dohodl na podmínkách s Viktorií Plzeň, která příchod osmadvacetiletého Bosňana z Teplic také dnes oficiálně oznámila. Jeho cena byla podle informací deníku Sport stanovena na deset milionů korun. Opačným směrem zamíří Jakub Hora.Aidin Mahmutovič měl včera perný den. Jednání o jeho přestupu z Teplic totiž nabrala na obrátkách, osmadvacetiletý Bosňan se sešel se zástupci Plzně i Sparty. Nakonec dal přednost nabídce Viktorie, která podle informací deníku Sport svého konkurenta velkoryse přeplatila.

„Sparta o Mahmutoviče ztratila zájem ve chvíli, kdy zjistila, že hráči je úplně jedno, do kterého klubu půjde. Záleželo mu pouze na penězích, nic jiného ho nezajímalo,“ řekl dobře informovaný zdroj. „Plzeň jeho požadavkům naopak vyšla vstříc, a pokud dnes projde Aidin zdravotní prohlídkou, podepíše s ním smlouvu,“ dodal.

Rychlý útočník s přezdívkou Mahmut přišel do Teplic v roce 2008 a během necelých sedmi sezon nastřílel ve žlutém dresu 58 gólů. Na podzim však těžce nesl ztrátu místa v základní sestavě, a tak dal jasně najevo úmysl změnit vzduch. Vzhledem k tomu, že severočeský klub si za něj už v předstihu zajistil náhradu v podobě Alena Melunoviče, dostal od Teplic svolení jednat.

Mahmutovič doplní na soupisce Viktorie čtyři útočníky

Plzeň má momentálně na soupisce čtyři útočníky – Stanislava Tecla, Jana Chramostu, Jana Holendu, Marka Bakoše – jenže s jejich produktivitou nepanovala na podzim spokojenost. Nejlepší z nich, Tecl, nashromáždil jen pět tref, Chramosta se po slibném úvodu zranil a Holenda s Bakošem dost možná Štruncovy sady v zimě opustí. Proto lídr tabulky o Mahmutoviče stál tak silně, že nabídl hráči i Teplicím víc než Sparta.

Mahmutovič, který měl v Teplicích základní měsíční plat 90 tisíc korun, si podle informací deníku Sport v Plzni přijde na 300 tisíc, Teplicím připadne odstupné v celkové výši 10 milionů korun. Jeho součástí je však i hráčská kompenzace, konkrétně se jedná Jakuba Horu, který na podzim hostoval v Českých Budějovicích.

Dalším hráčem, o kterého mohou svést Plzeň se Spartou na přestupovém trhu souboj, je jablonecký krajní záložník Jan Kopic, který svými výkony zaujal i reprezentačního trenéra Pavla Vrbu.

 


Články odjinud


Články odjinud