Hráče nebudu držet při zemi, jsme Slavia, jásal Uhrin po výhře | iSport.cz
Josef Káninský
27. září 2015 • 20:52

Hráče nebudu držet při zemi, jsme Slavia, jásal Uhrin po výhře

TOP VIDEA
Podívejte se na rozhovor s Jozefem Chovancem o chybách v lize, VAR, Berbrovi a Rogozovi Podívejte se na rozhovor s Jozefem Chovancem o chybách v lize, VAR, Berbrovi a Rogozovi
Svět truchlí. Legenda NBA Kobe Bryant tragicky zahynul při pádu vrtulníku Svět truchlí. Legenda NBA Kobe Bryant tragicky zahynul při pádu vrtulníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vítězství v derby nemohlo nechat slávistického trenéra Dušana Uhrina úplně chladného. Vždyť se až do samého konce zápasu neúnavně pohyboval na hranici technického území a dirigoval pohyb hráčů, zejména zpátky do obrany. A bylo na něm vidět, jak by byl rád, kdyby si jeho tým podržel laťku výkonnosti takto vysoko. "Nebudu hráče držet při zemi," překvapil jednou z odpovědí.Je mu jasné, že slávisté budou oslavovat. "Nedovolím jim to, ale jsem realista," prohlásil po vítězném derby nad Spartou trenér Dušan Uhrin mladší. Aby to ale nevypadalo, že tak lehce slevil ze svých zásad, v dobrém rozmaru dodal:

"Jsme všichni moc šťastní, já taky. Dnes si to užijeme a zítra zase začneme trénovat. Hned zítra ráno, takže se musíme srovnat a připravit se na Duklu," připomněl příští zápas, v němž opět v Edenu červenobílí přivítají dalšího městského rivala opět v neděli odpoledne.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Sparta 1:0. Derby rozhodl Zmrhal

To, že z Edenu odjel s nepořízenou soupeř největší, pro Slavii znamená hodně, to bylo vidět i na kouči, jenž to zažil poprvé v kariéře. Zvlášť v situaci, kdy na jedné straně celý klub nabral dech po vstupu nového kapitálu, a na druhé se mužstvo v týdnu odporoučelo s výpraskem z druholigového Ústí nad Labem a skončilo v domácím poháru.

Jaký vliv má fakt, že se Slavia proti všem očekáváním vyšvihla na čtvrté místo v tabulce, na nedávno rozehranou sezonu, do toho se Uhrinovi moc nechtělo. "Děláme ve Slavii a musíme myslet na to, být nahoře. Ale ještě jsme v podstatě nic nevyhráli, odehráli jsme pár utkání," našel se v euforické poloze.

Tahle výhra nic neznamená

A když už v ní byl, tak sice mírným hlasem, ale s trochu furiantství dodal ke dvěma letním domácím remízám: "Mohli jsme mít víc bodů. S Libercem jsme vedli a s Boleslaví jsme sice nehráli dobře, ale taky jsme to nedotáhli. Takže výhra nad Spartou nic neznamená."

Uhrin dlouhodobě vystupuje jako sebevědomý trenér, což podpořil před derby prohlášením, že věří ve výhru, a po něm mohl potvrdit. "Věřil jsem celý zápas. Až na tři poslední minuty, tam mi při šanci Sparty zatrnulo," přiznal nakonec.

 Slavia podle něj vyhrála díky dodržené taktice ohlídat nejnebezpečnější záložníky soupeře Matějovského s Dočkalem. "Měli jsme to ohlídané, takže finálních přihrávek nebylo moc," vysvětlil kouč vítězného týmu.

Slavia - Sparta: Gól Jaromíra Zmrhala na 1:0, Bičík zaváhal

Zároveň naznačil, že si sedá celá atmosféra. Po odchodu některých hráčů, jež sám vypoklonkoval velice nekompromisně, si ti, co zůstali, začali svých pozic víc vážit. Platí to třeba pro Levana Keniju, ale i Jaromír Zmrhal, jemuž se společně s vedle hrajícím Tomášem Součkem derby povedlo, jsou muži na cestě nahoru a Uhrin na ně hodlá dál klást vyšší nároky.

A pochopitelně s novými vlastníky, kteří začali likvidovat dluhy a finančně klub sanovat, by to mělo jít ve větším uvolnění. "Někdy se může stát, že tým v potížích hraje půl roku dobře, sám jsem to zažil dvakrát, ale jedna věc se tady zlepšila - máme jistotu, že se nebude nic dít mimo fotbal," zakončil Uhrin hodnocení velkého vítězství.

Slavia - Sparta: Střela Radka Voltra

Slavia - Sparta: Tyč Kehindeho Fataie

Slavia - Sparta: Sparťanské petardy na Tomáše Jablonského

Slavia - Sparta: Zákrok Davida Bičíka proti Janu Štohanzlovi

Slavia - Sparta: Ukopnutí se Kehindeho Fataie

Slavia - Sparta: Choreo slávistických fanoušků s plynovou maskou

Slavia - Sparta: Střela Josefa Hušbauera

Slavia - Sparta: Gól Jaromíra Zmrhala na 1:0, Bičík zaváhal

Slavia - Sparta: Kuriózní cesta míče pokutovým územím Sparty

Slavia - Sparta: Ostrý faul Petra Jiráčka na Tomáše Jablonského

Slavia - Sparta: Choreo fanoušků Slavie s Bartem Simpsonem

Slavia - Sparta: Nůžky Tomáše Součka po rohu

Slavia - Sparta: Velká šance Jaromíra Zmrhala

Slavia - Sparta: Parádní Štohanzlova přihrávka a sólo Milana Škody

Slavia - Sparta: Střela Levana Keniji

Slavia - Sparta: Choreo slávistických fanoušků

Slavia - Sparta: Costova ruka ve vápně Sparty

Slavia - Sparta: Ruka Tomáše Jablonského ve vápně Slavie

Slavia - Sparta: Střela Milana Škody z úhlu

Brankář Sparty David Bičík si vyčítal jediný inkasovaný gól proti Slavii
Brankář Sparty David Bičík si vyčítal jediný inkasovaný gól proti Slavii

 


Články odjinud


Články odjinud