Odejde Konaté? Po jednom zápase nezměníme politiku, řekl Ščasný | iSport.cz
30. listopadu 2015 • 22:40

Odejde Konaté? Po jednom zápase nezměníme politiku, řekl Ščasný

Autor: pj
TOP VIDEA
Tři dojmy z Guľova debutu: Plzeň je přímočařejší, zaujal Bucha Tři dojmy z Guľova debutu: Plzeň je přímočařejší, zaujal Bucha
Zlín - Sparta: Dres Petra Lešky byl slavnostně vyvěšen ke stropu zlínské arény Zlín - Sparta: Dres Petra Lešky byl slavnostně vyvěšen ke stropu zlínské arény
VŠECHNA VIDEA ZDE

ROZHOVOR | Připravil dva góly, měl velkou zásluhu na zvratu Sparty proti Zbrojovce Brno (2:1). Přesto by Tiémoko Konaté mohl v zimním přestupovém okně opustit Letnou. Podle informací iSport.cz o něj stojí Mladá Boleslav. "Po jednom zápase nebudeme měnit přístup k naší (přestupové) politice," naznačil letenský kouč Zdeněk Ščasný.Před utkáním jste kritizoval Tiémoka Konatého kvůli jeho neefektivnosti. Proti Brnu ale připravil dva góly...
(usmívá se) "Většinou, když někoho pochválíte, tak potom vybouchne. A když ho zkritizujete, tak to vyřeší. Proti Brnu byl jedním z těch, kdo se podílel na obratu."

Jak moc se změnila hra Sparty po jeho příchodu?
"Konečně jsme začali útočit po pravé straně. Kehinde Fatai byl u dvou špatných věcí, které si vybavuji. A zvažoval jsem, jestli tuhletu změnu neudělat hned."

Jak velký vliv bude mít tento zápas na Konatého budoucnost? Začíná se spekulovat o jeho odchodu...
"Nebudu říkat, že po jednom špatném zápase musí odejít a po dobrém, že musí zůstat. Když si situaci před prvním gólem pustíte znovu, tak měl štěstí. Nebudeme měnit přístup k naší (přestupové) politice, kterou máme..."

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Brno 2:1. Domácí spasil obrat za dvě minuty

Ze střídajících hráčů se střelecky prosadil Lukáš Juliš. Má potenciál na to, aby se stal velkým střelcem?
"Má velký potenciál. Dokazuje to v tréninku i v každém zápase, ve kterém nastoupil. Má výběr místa a věci od Boha, které se nedají naučit. Když bude dobře pracovat, tak ho čeká velká budoucnost."

Utkání s Brnem se dlouho nevyvíjelo dobře. Proč?
"Těžké to bylo z několika důvodů: zhoršoval se terén, což kombinaci neprospívalo. Také jsme promarnili hodně šancí. Ty si ale vypracovalo i Brno. Třeba po naší malé domů nebo po špatném taktickém bránění. V poločase jsme každopádně měli výrazně vést. Místo toho jsem si nechali dát branku a zkomplikovali si to..."

Vítězství je důležité i z toho pohledu, že Viktoria Plzeň neodskočila Spartě na pět nebo dokonce šest bodů...
"Když dojedeme podzim s vítězstvím na Baníku, tak se bude o titulu rozhodovat na jaře. A s potenciálními konkurenty hrajeme v domácím prostředí."

Sparta - Brno: To je náhradník! Juliš vyrovnal na 1:1

Sparta - Brno: Lafata rybičkou dostal Spartu do vedení 2:1

 


Články odjinud


Články odjinud