Jan Vacek
28. ledna 2016 • 15:25

Španělský život sparťanů. Nejdřív tvrdý dril, pak výlet do města

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE ŠPANĚLSKA | Herní soustředění Sparty je v plném proudu. Pražané se znovu po dvou letech ukryli ve španělském Jerezu, na místě, které dobře znají. A rozhodně se nenudí. Ve čtvrtek, den po přípravném utkání s Pandurii (1:1) absolvovali intenzivní dopolední trénink. Odpolední jednotku trenér Zdeněk Ščasný vynechal, hráčům se tak otevřela možnost vyrazit do nedalekého Cádizu na výlet.Je to malebná scenérie. Útulný hotelový komplex několik kilometrů za Jerez, jen pár kroků od vyhlášeného okruhu pro silniční motocykly. Dvě krásně upravená travnatá hřiště. Na jednom trénuje Sparta, na druhém pak ruské Dynamo Moskva. Všude kolem pečlivě zastřižené greeny. Na golf ale Letenští nemají ani pomyšlení.

Během soustředění dostávají pořádně zabrat, i když nejtvrdší fázi přípravy už mají za sebou. „Pojď, pojď, šlapej, šlapej!“ rozléhá se už z dálky hlas kondičního trenéra Tomáše Malého, který se hráčům věnuje v úvodní fázi dopoledního tréninku. Mužstvo je rozděleno na tři části. Hráči, kteří absolvovali ve středu celý duel proti Pandurii, pouze vyklusávají a věnují se rehabilitaci. Dvojice zraněných David Lafata a Ladislav Krejčí lehce pracují s míčem, zbytek týmu absolvuje kompletní trénink.

Obránce Mario Holek na tréninku s Markem Matějovským na soustředění v Jerezu
Obránce Mario Holek na tréninku s Markem Matějovským na soustředění v Jerezu

Po nezbytném rozcvičení se Sparta zaměřuje na kombinaci. Hráči se rozdělí do dvou týmů, na zmenšeném hřišti absolvují hru na dvě branky. V pěti intenzivních blocích oddělených krátkou pauzou na oddech. Pravidla jsou specifická. Především vpřed, to je hlavní heslo. Přihrávka zpět na brankáře se toleruje pouze jednou, podruhé už si jí tým vypomoci nemůže. „Marec, pojď do jistoty,“ zahalasí kouč Zdeněk Ščasný na Lukáše Marečka, který zrovna zvolil příliš riskantní kličku před vlastním brankářem.

I když teploměr zrovna nevyšplhal příliš nahoru, je pouze nějakých 13 stupňů, hráči si podmínky chválí. „Hlavní je, že tu máme k dispozici přírodní trávu. To je pro mě i další kluky, kteří měli v minulosti problémy s koleny, velká úleva,“ hlásí stoper Ondřej Mazuch, jenž se vrací po vleklém zranění křížového vazu.

Ščasný: Vácha, nebo Mareček, bek Zahustel i rozhodnutí o Mazuchovi
Video se připravuje ...

Spokojený je i hlavní trenér. „Jsem tu poprvé. Upřímně řečeno, beru to jak to je. Nechci být přehnaně pozitivní ani negativní. Prostředí je tu krásné, hřiště vypadá zdánlivě dobře, ale dost se trhá. Pro mě je hlavní, aby tu kluci měli kvalitní stravu a regeneraci. A to tu oboje je,“ shrnuje Zdeněk Ščasný.

Na odpoledne dává svým hráčům volno. Drtivá většina mužstva toho využívá a společně vyráží na výlet do necelých 40 kilometrů vzdáleného města Cádiz. Netýká se to ale všech. Ondřej Mazuch po obědě vyráží na pohovor s trenérem, odpočinek na hotelu raději volí Jakub Brabec, Ladislav Krejčí či Lukáš Vácha . V pátek dopoledne jim začne všechno znovu…

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud