Podaný stihl zápas Dukly na poslední chvíli. Kouč měl radši dvě sestavy | iSport.cz
Stanislav Hrabě
30. července 2016 • 10:34

Podaný stihl zápas Dukly na poslední chvíli. Kouč měl radši dvě sestavy

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Dávid Hancko: NEJ stoper ligy? Připomeňte si jeho TOP3 momenty
iSport podcast: Přijdou posily do Bohemians? Je zájem o Vodháněla a co Pulkrab?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ještě ve dvě hodiny odpoledne měl Jakub Podaný, nová posila Dukly Praha, českou registraci v Sigmě Olomouc, s níž v roce 2012 vyhrál Český pohár. Čekal, až jeho poslední  zaměstnavatel slovenský Slovan Bratislava pošle transferkartu, aby mohl oficiálně přestoupit do Dukly Praha. Od 18.00 začínal zápas s FK Teplice. „Nebyl u mě důvod, aby se to nestihlo,“ nepochyboval, že v prvním duelu nového ligového ročníku vyběhne. „Horší to bylo u Ondry Kušníra,“ upozornil, že poslední klub kolegy Rapid Bukurešť finančně krachuje a ne všechno u něj funguje. I Kušnír to však stihl.Trenér Jaroslav Šilhavý čekal do posledního dne, zda se tři nové posily Ondřej Kušnír, Jakub Podaný a Peter Olayinka stihnou zaregistrovat. Měl pro to připraveny dvě varianty základní sestavy. Kdyby administrativní šiml řehtal pomalu, nastoupil by Branislav Miloševič na pravém beku, Dominik Preisler na levém a Aldin Čajič v útoku. „Jeho místo v záloze by zaujal Daniel Tetour,“ prozradil Šilhavý. „Při posledních nácvicích jsme měli tyto posty zdvojené, jinak to nešlo,“ neponechal nic náhodě.

Tři posily hrály, ovšem Dukla doma podlehla Teplicím. „Chtěli jsme uspět, ale naše hra byla těžkopádná. Nějaké šance jsme měli, ale nevyužili je, po jedné chybě jsme dostali gól. Byli jsme sice aktivnější, ale potřebovali, aby to tam aspoň jednou spadlo,“ rozebral zápas Podaný.

Nabízí se vysvětlení, že Duklu poznamenala nesehranost. „Důvodů by se našlo víc,“ odtušil Podaný. Jako tragédii však neúspěšný start do nové sezony nevidí. „Musíme to hodit za hlavu. Trenér nám jistě řekne, co dělat líp a jinak, ale byl to první sezony, je jich mnoho před námi, musíme soustředit na ně,“ zahleděl se do dalších týdnů Podaný.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Teplice 0:1. Úvodní duel rozhodl Potočný

Dukla - Teplice: Úplně volný Štetina hlavičkoval po rohu, míč srazila obrana na roh

Dukla - Teplice: Néstor Albiach mohl vyrovnat, ale v tísni netrefil bránu

Dukla - Teplice: Grigar vyrazil míč před vápno, Kovaľova dorážka šla mimo

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud