CELÝ SESTŘIH: Hradec - Bohemians 1:0. Domácí se loučí s nejvyšší soutěží výhrou | iSport.cz
27. května 2017 • 20:08

CELÝ SESTŘIH: Hradec - Bohemians 1:0. Domácí se loučí s nejvyšší soutěží výhrou

František Čech mohl být se svým výkonem spokojen
Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí? Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí?
Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1 Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1

Fotbalisté Hradce Králové se v posledním kole rozloučili s nejvyšší soutěží vítězstvím 1:0 nad Bohemians 1905. O výhře východočeského celku, který po roce opět sestoupil do druhé ligy, rozhodl osmnáctiletý obránce František Čech.

"Z pohledu výsledku jsme samozřejmě spokojení, ale z pohledu úrovně hry ne. Chtěli jsme se rozloučit s ligou vítězstvím, to se povedlo, bohužel nám to není nic platné," řekl trenér Hradce Karel Havlíček, který tentokrát při řešení personální krize v obraně nesáhl do dorostu, ale na pravý kraj nasadil Milana Černého, jenž obvykle nastupuje v pozici ofenzivního záložníka.

První poločas byl bez vzruchu a bylo znát, že obě mužstva vlastně nemají o co hrát. Bohemians se v první lize zachránili už v minulém kole právě na úkor Hradce. Domácí se jen třikrát dostali k zakončení z větší vzdálenosti, jenže Šípek netrefil bránu a Pázler i Plašil byli zablokováni. Ani hosté nebyli nebezpeční, pouze Havel zblízka namířil volej vysoko nad bránu.

CELÝ SESTŘIH: Hradec Králové - Bohemians 1:0. Hosté se rozloučili s první ligou porážkou
720p 480p 360p 240p

"Zápas měl dramaticky podprůměrnou úroveň, k čemuž jsme přispěli notným dílem. My jsme si gólových šancí připravili nula, soupeř měl jednu a proměnil ji," přidal kouč Bohemians Martin Hašek. "Chci se fandům Bohemky omluvit za náš výkon a myslím, že by to měli udělat i hráči," dodal.

Ani druhá půle nepřinesla výrazné zlepšení. Hrálo se bez náboje, první střela na bránu přišla až v 72. minutě - Šmídův pokus však v pohodě chytil domácí brankář Ottmar. "Do Hradce jsme odjížděli v situaci, v které jsme odjíždět chtěli - byli jsme zachráněni.

Kdyby se mělo hrát o všechno, bylo by to vzhledem k naší venkovní bilanci a naší impotentnosti z hlediska střílení gólů složité. To se ukázalo v plné nahotě," oddechl si Hašek.

Hradec - Bohemians: Pázler slušně zakroutil přímý kop, který jen těsně minul hostující bránu

Šance Bohemians však přece jenom odstartovala větší rozruch. Jenže hradecký Janoušek z osmnácti metrů vypálil těsně vedle a pod dobrém průniku Malinského se ke střele nedostal střídající Súkenník.

V 84. minutě se však domácí dočkali, když se po standardní situaci se prosadil stoper Čech. Za týden devatenáctiletý obránce si v teprve třetím utkání v nejvyšší soutěži připsal první gól.

KLÍČOVÉ MOMENTY UTKÁNÍ

Hradec - Bohemians: První ligový gól! Plašil vrátil centr před bránu a mladík Čech skóroval

Hradec - Bohemians: Šípek mohl otevřít skóre, ale jeho slibná střela byla sražena na roh

Hradec - Bohemians: Martan chtěl penaltu, sudí mu dal jen žlutou za simulaci

Hradec - Bohemians: Zapomenutý Havel z malého vápna zazdil tutovku

MATCH OVERVIEW LEGACY
27. 5. • 17:00
FC Hradec Králové vs. Bohemians 1905 FC Hradec Králové vs. Bohemians 1905 FC Hradec Králové FC Hradec Králové

Hosté:

Domácí: Ottmar – Plašil, Bederka, Čech, M. Černý (C) – Malinský, Jirsák (64. Janoušek), Trubač (46. Vlkanova), Martan – Pázler, Šípek (72. Súkenník).

Hosté: Fryšták – Bartek (C), Švec, Šmíd, Havel – M. Hašek, Hubínek, Mašek, Jirásek (71. Frizoni), Berger (56. Blecha) – Kabajev (46. Kuchta).

Domácí: Chleboun, Krátký, Vlkanova, Janoušek, Súkenník, Žondra, Stejskal

Hosté: Šrámek, Dostál, Kuchta, Blecha, Frizoni

Domácí: Martan, Vlkanova, Čech

Hosté: Blecha