Richard Šíma
29. prosince 2017 • 10:14

Baník získal Filla, majitel Brabec okomentoval jeho plat. Přijde i Uličný?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Dojatý Vácha o Krejčím: Jako fighter Procházka. Vzal štít a kopí, jsem na něho pyšný
Brno - Zlín: Zbrojovka padá do druhé ligy, fans na trávníku skandují na majitele Bartoňka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Martin Fillo je definitivně hráčem Baníku Ostrava. Jedenatřicetiletý záložník podepsal s ostravským klubem smlouvu. Údajně na dva a půl roku. Fillo se tak stal po Dame Diopovi druhou posilou, kterou aktuálně předposlední tým tabulky v zimní pauze přivedl. Kromě hráčského kádru možná rozšíří Baník i realizační tým. Klub údajně jedná o možném příchodu trenéra Petra Uličného.„Jsem velice rád, že se nám podařilo jednání s Martinem Fillem dovést do zdárného konce. Myslím si, že pro nás bude důležitou posilou,“ řekl Václav Brabec, majitel Baníku.

O teplického hráče se měla intenzivně zajímat také plzeňská Viktoria. „K tomu mohu jen říct, že jednání, která jsem ohledně Martinova příchodu do Baníku vedl, nebyla jednoduchá. O to víc chci poděkovat Dušanu Vrťovi, že mi byl velmi nápomocen a že se i díky jeho významnému přičinění podařilo dotáhnout Fillův přestup do konce,“ řekl Brabec na konto ostravského sportovního ředitele.

Majitel Baníku odmítl spekulace o tom, že by Fillův měsíční příjem v ostravském klubu činil 400 tisíc korun, jak se v některých médiích objevilo. „Četl jsem to a je to nesmysl. Ano, Martin bude patřit mezi pětici nejlépe placených hráčů Baníku, ale když jsem si přečetl, že bude brát čtyři sta tisíc, nestačil jsem se divit. To je opravdu přemrštěná částka,“ řekl Brabec.

Ostrava pokračuje i nadále v hledání posil. Uvažuje také o rozšíření realizačního týmu, spekuluje se o tom, že by se do Baníku po dvaceti letech vrátil trenér Petr Uličný. Nikoliv jako hlavní kouč, ale jako jeden z asistentů. Došlo by tak k obnovení modelu, který Radim Kučera zažil už ve Znojmě, kde Uličný plnil roli Kučerova poradce.

Majitel Baníku nechtěl tuto informaci zatím nijak komentovat. Sdílnější nebyl ani sám Uličný, jenž je v současné době členem disciplinární komise LFA. „Nechci k tomu teď nic říkat. Zimní přestávka je dlouhá, stát se během ní může cokoliv,“ pravil stručně sedmašedesátiletý kouč.

TOP 5 gólů Baníku: Hlavička navrátilce Baroše a třikrát Hrubý
Video se připravuje ...

Fotbalové přestupy ONLINE>>>

 

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud