11. ledna 2018 • 17:50

Hořký test ve Španělsku. Slavia padla s týmem ze třetí ligy, Škoda nedohrál

NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka

Nevydařenou premiéru na lavičce Slavie prožil trenér Jindřich Trpišovský. Sešívaní totiž na kondičním soustředění ve Španělsku nečekaně nestačili na třetiligový Real Balompédica Linense. V kombinované sestavě totiž prohrávali už po 18 minutách o tři góly a manko nesmazali. Při porážce 2:4 tak skórovali pouze Tomáš Necid a Miroslav Stoch. Utkání navíc nedohrál Milan Škoda, který ze hřiště odkulhal v 74. minutě.

Trpišovský hned v prvním zápase po nedávném příchodu z Liberce vyzkoušel systém s třemi obránci a dvěma útočníky, přičemž až na brankáře Otáhala nasadil do jednotlivých poločasů rozdílné jedenáctky. Kvůli drobným zdravotním problémům nehráli gólman Kovář a útočník Mešanovič.

Slavia šla do utkání z plné přípravy a úvod jí vůbec nevyšel. Po dvou centrech se prosadil Cuero, zatímco Sýkorův gól neplatil kvůli ofsajdu. Navíc v 19. minutě se po dalším centru trefil domácí Juanpe.

Ve 24. minutě snížil po Dannyho přihrávce Necid, ale další šance červenobílí neproměnili a na začátku druhé půle po chybě v komunikaci znovu inkasovali. Na konečných 2:4 pak střelou do odkryté branky snížil slovenský záložník Stoch.

Na prvním ze dvou soustředění v zahraničí už Slavia další zápas neodehraje a 21. ledna se již v domácích podmínkách představí v utkání proti Žižkovu.

Real Balompédica Linense - Slavia Praha 4:2 (3:1)

Branky: 10. a 14. Cuero, 19. Juanpe, 51. Ibrahima - 24. Necid, 64. Stoch.

Sestava Slavie:

I. poločas: Otáhal - Pardubský, Jugas, Sobol - Vejvar, Ngadeu, Danny, Hromada, Sýkora - Necid, Mingazov.
II. poločas: Otáhal - Frydrych, Deli, Mareš - Bořil, Bucha, Stoch, Hušbauer, Zmrhal - Van Buren, Škoda (74. Vejvar). Trenér: Trpišovský.

1.  Plzeň 16 15 1 0 34:5 46
2.  Slavia 16 9 5 2 27:7 32
3.  Olomouc 16 9 5 2 23:10 32
4.  Liberec 16 9 3 4 24:16 30
5.  Sparta 16 8 4 4 21:12 28
6.  Teplice 16 6 5 5 20:17 23
7.  Bohemians 1905 16 5 7 4 15:14 22
8.  Jablonec 16 5 6 5 21:20 21