Hořký test ve Španělsku. Slavia padla s týmem ze třetí ligy, Škoda nedohrál | iSport.cz
11. ledna 2018 • 17:50

Hořký test ve Španělsku. Slavia padla s týmem ze třetí ligy, Škoda nedohrál

Dukla - Slovácko: Nešťastník Chlumecký! Dal si druhý vlastňák a zničil šance Dukly na bod! Dukla - Slovácko: Nešťastník Chlumecký! Dal si druhý vlastňák a zničil šance Dukly na bod!
BACKSTAGE: Nekazí fotbalisty agenti? Bez nich se do zahraničí nedostanete, říká Podaný BACKSTAGE: Nekazí fotbalisty agenti? Bez nich se do zahraničí nedostanete, říká Podaný

Nevydařenou premiéru na lavičce Slavie prožil trenér Jindřich Trpišovský. Sešívaní totiž na kondičním soustředění ve Španělsku nečekaně nestačili na třetiligový Real Balompédica Linense. V kombinované sestavě totiž prohrávali už po 18 minutách o tři góly a manko nesmazali. Při porážce 2:4 tak skórovali pouze Tomáš Necid a Miroslav Stoch. Utkání navíc nedohrál Milan Škoda, který ze hřiště odkulhal v 74. minutě.

Trpišovský hned v prvním zápase po nedávném příchodu z Liberce vyzkoušel systém s třemi obránci a dvěma útočníky, přičemž až na brankáře Otáhala nasadil do jednotlivých poločasů rozdílné jedenáctky. Kvůli drobným zdravotním problémům nehráli gólman Kovář a útočník Mešanovič.

Slavia šla do utkání z plné přípravy a úvod jí vůbec nevyšel. Po dvou centrech se prosadil Cuero, zatímco Sýkorův gól neplatil kvůli ofsajdu. Navíc v 19. minutě se po dalším centru trefil domácí Juanpe.

Ve 24. minutě snížil po Dannyho přihrávce Necid, ale další šance červenobílí neproměnili a na začátku druhé půle po chybě v komunikaci znovu inkasovali. Na konečných 2:4 pak střelou do odkryté branky snížil slovenský záložník Stoch.

Na prvním ze dvou soustředění v zahraničí už Slavia další zápas neodehraje a 21. ledna se již v domácích podmínkách představí v utkání proti Žižkovu.

Real Balompédica Linense - Slavia Praha 4:2 (3:1)

Branky: 10. a 14. Cuero, 19. Juanpe, 51. Ibrahima - 24. Necid, 64. Stoch.

Sestava Slavie:

I. poločas: Otáhal - Pardubský, Jugas, Sobol - Vejvar, Ngadeu, Danny, Hromada, Sýkora - Necid, Mingazov.
II. poločas: Otáhal - Frydrych, Deli, Mareš - Bořil, Bucha, Stoch, Hušbauer, Zmrhal - Van Buren, Škoda (74. Vejvar). Trenér: Trpišovský.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.