HET liga v číslech: Plzeň jen s jednou penaltou, Sparta nejlepší doma | iSport.cz
29. května 2018 • 14:25

HET liga v číslech: Plzeň jen s jednou penaltou, Sparta nejlepší doma

SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas
Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu

Titul, nejlepší střelec i nahrávač. Plzeň ovládla uplynulou sezonu HET ligy a její hráči opanovali i nejprestižnější individuální statistiky. V týmových číslech už to taková dominance nebyla, k titulu Viktorii výrazně přiblížily především první poločasy a také výborné výsledky na venkovních hřištích. Za celou sezonu navíc mistr kopal jen jedinou penaltu, kterou navíc Daniel Kolář neproměnil. Podívejte se podrobný přehled všech statistik sezony 2017/18.

Velmi pozitivní je nárůst návštěvnosti. Díky řadě zajímavých zahraničních posil a návratu Baníku s Olomoucí do nejvyšší soutěže se průměr zastavil na 5 546 diváků na jeden zápas, což je nejvyšší číslo od sezony 1999/00.

Zatímco Plzeňští sázeli góly především v prvních poločasech (33 gólů), ve druhých půlích válela nejvíce Slavia (28 gólů). Zajímavý je v tomto ohledu také velký nepoměr Sparty, která dala v prvních poločasech 27 gólů, zatímco v druhých přidala jen 16 branek. I přes konečné 5. místo Letenští ovládli tabulku domácích utkání.

Mistrem pro sezonu 2017/18 se stala Plzeň, do druhé ligy sestupují Jihlava a Brno

Nejvíce penalt kopala Slavia (7, z toho 5 proměněných). Mistr z Plzně tentokrát zahrával pokutový kop pouze jednou, navíc jej Daniel Kolář v podzimním utkání na Slovácku neproměnil (uspěl až z dorážky). Stejný počet penalt byl proti Viktorii i nařízen, ani slávista Miroslav Stoch však neuspěl. Hned devět pokutových kopů se zahrávalo proti sestupující Jihlavě.

Hlavní individuální statistiky ovládli hráči Plzně. Nejlepším střelcem se s 16 góly stal Michael Krmenčík, nejlepším nahrávačem byl s 11 asistencemi Jan Kopic. Stejný hráč měl i nejlepší číslo v InStat Indexu, tedy celkovém přínosu pro tým za zápas. Nejvíce čistých kont vychytal Jan Laštůvka, který sezonu rozdělil mezi Slavii a Ostravu.

1.  Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2.  Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3.  Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4.  Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5.  Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6.  Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7.  Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38
8.  Teplice 30 8 10 12 32:40 34