5. srpna 2018 • 19:58

SESTŘIH: Sparta - Slovácko 1:0. Těsná výhra favorita, rozhodl Tetteh

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Sparty po čtvrtečním vyřazení ve druhém předkole Evropské ligy od Spartaku Subotica vydřeli v domácí soutěži výhru 1:0 nad Slováckem. Pražský celek vyhrál i třetí kolo ligové sezony a připojil se k dalším dvěma zbylým stoprocentním týmům Slavii a Plzni. Zápas rozhodla ve 32. minutě svým premiérovým soutěžním gólem v letenském dresu ghanská letní posila Benjamin Tetteh. Slovácko prohrálo šestnáctý ze 17 ligových duelů na Spartě a po třech kolech má tři body.

Domácí: 32. Tetteh

Hosté:

Domácí: Niță – Chipciu, Kaya, Radaković, Costa – M. Frýdek – Stanciu (90+4. Kulhánek), Kanga (86. Sáček), Plavšić – Tetteh, Josef Šural (C) (75. V. Vukadinović).

Hosté: Daněk – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Reinberk – V. Daníček (C), Sadílek – Navrátil (46. Kalabiška), Havlík, Petr (71. Jakub Rezek) – Kuchta (18. Kubala).

9 304 diváků

Sparta nastoupila ve stejné sestavě jako ve čtvrtek a zpočátku jako by ze sebe ještě setřásala zklamání. Poprvé zahrozila až v 21. minutě, kdy hostující brankář Daněk vyrazil Stanciuovu střelu na roh. O pět minut později měl ještě větší šanci Šural , jenž se po Plavšičově přihrávce dostal sám před gólmana, ale Daněk ho vychytal.

Ve 32. minutě už Letenští vedli. Po centru od Chipciua těsně nedosáhl na míč Šural, Plavšič ale nadvakrát vrátil míč před branku, kde jej dorazil do sítě Tetteh.

Pražané mohli brzy přidat pojistku. Z dálky napřáhl Stanciu a Daněk míč přizvedl na spojnici tyče a břevna. Slovácko domácího brankáře Nitu za celou první půli prakticky neohrozilo a nebezpečněji vyhlížela snad jen Havlíkova dalekonosná rána kousek nad.

Trenér Slovácka Kordula po přestávce vystřídal a na trávník poslal nejnovější posilu Kalabišku. V 53. minutě domácí Šural jen těsně nedosáhl na střílený centr napříč malým vápnem, na druhé straně protáhl Nitu ranou zpoza vápna Havlík.

V 65. minutě si aktivní Šural obhodil stopera, ale střelou ze strany minul. Chvíli nato Kanga lacino ztratili míč ve středu pole a střídající Kubala hlavičkoval sám na malém vápně vedle.

Hosté vycítili šanci na nečekaný bod a Sparta se začala o výhru strachovat. V 75. minutě trefil centr do ruky domácího stopera Radakoviče, sudí Proske ale po zhlédnutí videa penaltu nenařídil. Závěr už nervózní Pražané ubránili.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slovácko 1:0. Letenští znovu vyhráli, tři body ale těžce vydřeli

Na Letné se před úvodním hvizdem duelu se Slováckem držela minuta potlesku k úctě padlých vojáků

Klíčové momenty utkání

Sparta - Slovácko: Potlesk, ale i pískot. Rozporuplná reakce sparťanských fans vůči Kangovi

Sparta - Slovácko: Video v akci. Radakovič zahrál rukou, ale penalta se nepískala

Sparta - Slovácko: Kubala měl gól na hlavě, ale v tutovce minul

Sparta - Slovácko: Šural v šanci, balon ale poslal vedle brány

Sparta - Slovácko: Hosté poprvé vystřelili na bránu, Nitu prověřil Havlík

Sparta - Slovácko: Stanciu skvěle vybídl Šurala, ten těsně nedosáhl na míč

Sparta - Slovácko: Šural málem vyslal Tetteha do tutovky

Sparta - Slovácko: Stanciovu ránu Daněk jen tak tak vytáhl na břevno

Sparta - Slovácko: Chipciu se uvolnil na pravé straně, jeho střela ale skončila mimo bránu

Sparta - Slovácko: Tetteh z dorážky poslal Letenské do vedení 1:0

Sparta - Slovácko: Stanciu slušně vypálil ve střední vzdálenosti

Sparta - Slovácko: Šural v tutovce, Plavšičův centr z jedničky poslal do Daňka

Sparta - Slovácko: Kotel Letenských se na transparentu vymezil vůči klubovému vedení

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905