Jakub Konečný
Premium
29. srpna 2018 • 05:00

Vývoj případu Bucha. Slavia podala žalobu na zběha do Plzně!

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Trénuje Čechy v UFC, nově i Procházku: Další boj brzy! Jirka je megaloman
Kotrba: „Repre“ přeju Koubkovi, z cizinců jen Priske. Chorý? Na psychologa
VŠECHNA VIDEA ZDE

Protože nechtěl hrát juniorskou ligu, spálil všechny mosty – a teď hraje juniorskou ligu. Paradoxní příběh Pavla Buchy, který vypověděl smlouvu ve Slavii, aby coby volný hráč podepsal čtyřletý kontrakt v Plzni, srazil vztahy mezi oběma kluby na bod mrazu. A jejich sobotnímu vzájemnému souboji dodává ještě na větší třaskavosti. Slavia totiž odmítá kontroverzní transfer přejít jen tak a podniká další kroky - ve středu oznámila, že už podala návrh na zahájení řízení ke sboru rozhodců FAČR. Deník Sport zmapoval, jak se vyvíjí případ talentovaného hráče, který zatím čeká na šanci od Pavla Vrby a při duelech prvního týmu usedá pravidelně na tribunu.Až v sobotu nastoupí Slavia proti Plzni, Pavel Bucha u toho s nejvyšší pravděpodobností nebude. Šlágr podzimního programu FORTUNA:LIGY si pustí v televizi, neboť v Edenu není vítán, a tak svou přítomností na tribuně nejspíš nebude chtít jitřit emoce a už tak vyhrocenou atmosféru. Přitom jinou roli než diváka zatím v případě soutěžních zápasů Viktorie nezná, neboť se zatím ani jednou do nominace mistrovského celku k utkání nevešel.

„Sami vidíte, že konkurence ve středu pole je výrazná,“ řekl k tomu kouč Pavel Vrba. „Chtěli jsme ho proto, že se může stát, že nás v zimě nějaký středový hráč opustí. Počítáme s tím, že prostor bude dostávat. Jestli to bude v poháru, nebo v lize, to není podstatné. Vzpomněl jsem si na hráče jako Krmenčík, Darida či Hrošovský, kteří absolvovali období, v němž nehráli nebo šli na hostování. Pak se vrátili a byli pro nás klíčoví. Jsme přesvědčeni o tom, že Pavel Bucha má stejné parametry jako Hrošo nebo Daridič. Je to o trpělivosti, ale dle mě je to mimořádný fotbalista, který určitě prostor dostane.“

Bucha budí vášně a přitahuje pozornost od června, kdy se se Slavií nedohodl na nové smlouvě, takže místo odjezdu na kondiční soustředění s áčkem skončil v juniorce. Dva týdny byl kolem něj klid – a pak vybuchla bomba. Dvacetiletý záložník dal totiž mateřskému klubu na základě malé herní vytíženosti výpověď, a coby volný hráč podepsal čtyřletou smlouvu v Plzni. Ve spolupráci se svou agenturou Sport Invest tak využil možnost, kterou mu dává nový přestupní řád.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga
Články odjinud


Články odjinud