SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:0. Rozhodl Nešpor, hosté opět bez bodu

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Ještě do minulého kola FORTUNA:LIGY byli fotbalisté Sparty bez prohry, nyní mají na kontě už druhou porážku v řadě. Po Plzni odjeli bez bodu také z Olomouce, kde podlehli 0:1. Vedoucí Slavia s druhou Plzní jim můžou v neděli odskočit na rozdíl čtyř bodů. O výsledku rozhodla střela tečovaná Martinem Nešporem z 35. minuty. Sigma je v neúplné tabulce po nečekaném vítězství předposlední už jen o skóre.

Domácí: 35. Nešpor

Hosté:

Domácí: M. Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek (C) – Kalvach – Zahradníček (73. Pilař), Houska, Plšek (89. Polom), Falta – Nešpor (68. Yunis).

Hosté: Nita – Chipciu, Kaya, Radaković, Costa – Sáček (46. Vatajelu), Kanga, M. Frýdek, Plavšić (76. Mebrahtu) – Josef Šural (C), Tetteh (59. Pulkrab).

7 259 diváků

Sparta nastoupila bez Nicolae Stanciua a klíčového záložníka v sestavě nahradil Michal Sáček. Olomouc naopak nasadila záložníka Šimona Faltu, který původně dostal za chybné vyloučení v minulém kole trest na jeden zápas, ten však v pátek odvolací komise odložila.

Olomouc vstoupila do zápasu aktivně a ve 28. minutě jako první zahrozila, ale tvrdá střela Michala Vepřeka po odraženém míči šla přímo na hostujícího gólmana Florina Nitu. Ve 35. minutě už se však domácí dočkali, když David Houska vystřelil a míč do branky tečoval Martin Nešpor.

SESTŘIH: Sparta - Olomouc 1:0. Matní Letenští podruhé v řadě prohráli

Vstřelená branka Sigmu nabudila a dostala favorita pod tlak a v samotném závěru poločasu se domácí dostali i do dvou nebezpečných šancí. Ve 43. minutě Nita špatně vyběhl, ale Falta toho nevyužil a neprosadil se ani Nešpor. Vzápětí střílel Houska, ale těsně vedle pravé tyče.

Sparta do druhé půle poslala na hřiště Bogdana Vatajelua místo Michala Sáčka a zvýšila aktivitu. K šancím to však nevedlo, navíc hru rozkouskovaly časté fauly. Po jednom z nich dostal čtvrtou žlutou kartu v sezoně kapitán Sparty Josef Šural a za dva týdny po reprezentační pauze přijde o zápas s Mladou Boleslaví.

V 73. minutě naopak mohla udeřit Olomouc, ale Plškovu ránu skvěle vyrazil Nita a střídající Pilař poslal dorážku hlavou těsně vedle. Sparta se dostala do šance až tři minuty před koncem. Golgol Mebrahtu sám na brankáře Buchtu, ale nedokázal ho přelobovat.

Sparta, která v minulém kole v Plzni přišla jako poslední v lize o neporazitelnost, si tak připsala druhou porážku za sebou. Olomouc naopak vyhrála druhé z posledních tří utkání a už je předposlední jen o skóre, ale čtrnácté Slovácko a třinácté Teplice mají o zápas méně. Spartě patří v tabulce třetí místo o skóre před Ostravou.

Olomouc - Sparta: Kangova skákavá střela nadělala Buchtovi problémy

Olomouc - Sparta: Tetteh byl sám v náběhu na Buchtu, brankář byl ale u míče dřív

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905