Csaplár o Příbrami: Že takhle hrát nemůžu? Náš fotbal plní pokladnici | iSport.cz
8. října 2018 • 04:55

Csaplár o Příbrami: Že takhle hrát nemůžu? Náš fotbal plní pokladnici

Autor: jon
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z Edenu odjeli s drtivou prohrou 1:4. Výsledek ale úplně nereflektoval sympatický styl, jakým se Příbram proti Slavii v neděli prezentovala. Přijela si zahrát fotbal, s favoritem si to rozdala otevřeně a na férovku. "Možná bychom měli víc bodů, kdybychom to zakopali, ale takhle celoživotně neumím přemýšlet a nikdy umět nebudu," prohlásil Josef Csaplár, který z Příbrami udělal velmi zajímavé mužstvo plné mladých talentů doplněné zkušenými matadory.Jak jste spokojený s výkonem v Edenu po prohře 1:4?
"Pobavili jsme hrou, diváci byli spokojení, akorát jsme se nepotěšili výsledkem. Slavia vyhrála zaslouženě, mohli jsme je zlobit víc, za stavu 1:1, kdy se dostali do úniku Květ s Rezkem, jsme mohli dát gól. Je možné, že jsme se s těmi ztrátami, které v kádru máme, dostali na hranu potenciálu, co se týká hry směrem dopředu."

Proč myslíte, že to směrem dopředu nemohlo být ještě lepší?
"Dvojice do útoku, kde máte Rezka s Květem, je nestandardní, s Tondou Fantišem a Mírou Slepičkou bychom byli lepší. Fantiše vyřadila chřipka, má horečky. To je 85 procent gólů, které nám odešly, já myslím, že by to zamávalo i s jinými kluby."

SESTŘIH: Slavia - Příbram 4:1. Sešívaní rozcupovali hosty, Stoch vstřelil nádherný gól

Mrzí vás, že jste nedokázali využít brejk za stavu 1:1?
"Byl to sympatický, zajímavý fotbal, lidé se nenudili. Kdybychom proměnili, zkomplikovalo by to hru Slavie. Pokud by ale zápas pokračoval stejně, tak bychom stejně neměli nárok na úspěch. Co se týká hry směrem dopředu, tak jsme měli zlobit daleko víc, Slavia by si šance stejně vytvářela, my se pak zlepšili vzadu, i když to přes čtyři góly zní divně. Zlomová akce to nebyla, ale pokud bychom proměnili, pozlobili bychom je víc."

Nebylo lepší spoléhat na víc zajištěnou obranu?
"Jsme aktivní tým, máme směrem dopředu dobré typy, vzadu se ale nevyvarováváme hloupých chyb. Je to asi typicky nováčkovská záležitost. Celoživotně mi říkají, že takhle nemůžu hrát, ale já opravdu nerozlišuji, jestli hrajeme doma, venku, na Spartě nebo na Slavii. Jdeme si to rozdat a hrajeme, a i když nemáte výsledek, tak tenhle fotbal má zajímavou věc - produkuje to peníze, naplňuje pokladnici. Možná bychom měli víc bodů, kdybychom to zakopali, ale takhle celoživotně neumím přemýšlet a nikdy to umět nebudu. Je to asi dané i tím, že my musíme vyrábět hráče a potřebujeme je prodávat. Ze mě vždycky měli radost pokladníci, produkovalo to drahé hráče. Ti, co to přežijí a jsou ochotní si to se soupeřem rozdat, se stávají zajímavým prodejním zbožím. Když budete hrát paskvil, tak nevyprodukujete nikoho."

Slavia - Příbram: Květ vyslal dělovku, Kolář raději jen vyrážel

Jsou v Česku kluby, které dokáží takové hráče vychovat?
"Když se chci učit, tak jezdím jinam. Byl jsem v Métách, na Ajaxu, ve Sportingu, na Barceloně, tam mě to zajímá. České týmy komentovat nechci, protože já na to mám úplně jiný názor. Tak to tady jenom nakousnu. Bylo utkání Petrohrad - Slavia, četl jsem k tomu komentáře a vím, že to nemůžu komentovat dál, to byste mě zabili. Viděl jsem něco úplně jiného, ale dál to nechci rozebírat, jenom mi to ublíží. Teď mám jet ještě na Bayern, učím se jinde a strašně rád bych i v Čechách, ale to nejde."

Líbil se vám výkon Jana Matouška?
"Dostával se do zakončení, měl nás potrestat góly, jeho výkon byl slušný."

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud