Premium
22. prosince 2018 • 14:13

Dotazník redaktorů Sportu: Dva tipy na vítěze ligy, čtyři na sestup

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bitva o Eden! Přetopená kabina a hanlivý nápis v ní? Frodl: Kuchta měl sklopit uši
Eden v emotivních plamenech! Vyhrocené momenty remízové bitvy Slavie se Spartou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Suverénní jízda Slavie podzimní částí FORTUNA:LIGY našla pozitivní odezvu i v tradičním dotazníku fotbalových redaktorů deníku Sport. Nejlepším hráčem soutěže určili záložníka Tomáše Součka, nejlepším trenérem Jindřicha Trpišovského a do ideální jedenáctky soutěže zařadili hned čtyři opory červenobílých. Naopak propadákem je samozřejmě Sparta a sestupu by se nejvíc měli bát v Karviné a na Dukle. Ale došlo i na jiné zajímavé tipy. Jako nejlepší posilu vyhodnotili hráče z týmu, který je nedaleko dna tabulky. Tipy na sestupující? Ve výběru se objevili hned čtyři možní kandidáti.ŠTĚPÁN FILÍPEK

Nejlepší hráč: Nikolaj Komličenko (Ml. Boleslav)
Skvělou sezonu prožívá jablonecký Michal Trávník i slávista Miroslav Stoch, ale kadence ruského kulometu je prostě unikátní. Vždyť jeho osmnáct gólů by stačilo na celkového krále střelců čtrnácti ročníků v ligové historii.

Nejlepší trenér: Jindřich Trpišovský (Slavia)
Vede tým, který trůní v čele tabulky s čtyřbodovým náskokem, dal nejvíc gólů (48), ale hlavně: mluví se nejen o tom, jak vyhrává, ale i jak hraje. Tohle mužstvo udává trend a baví, to je nejcennější.

Nejlepší posila: Patrizio Stronati (Baník)
Je tu Vladimír Coufal, Benjamin Tetteh nebo Roman Procházka, ale Čech s italskými kořeny pomohl Baníku ke skvělému třetímu místu. Na „repre“ to sice podle mě není, ale Zio Kong si umí zjednat respekt soupeřů.

Největší zklamání: komise rozhodčích
Spadá sice pod FAČR, ne pod ligu, ale ta ji nechala naivně znovu upadnout do područí Romana Berbra . Předseda Jozef Chovanec je bílý kůň, asistuje u návratu starých časů, cílem je vyhnat ty, kteří se nehodí do plánů.

1. místo: Slavia
Je tu Plzeň, ale Slavia v mnoha ohledech přebírá její roli. Má schopný realizační tým, nejsilnější kádr, který vhodně, systematicky a v předstihu doplňuje, vyváženou ofenzivu a defenzivu. A taky je po letech silná „diplomaticky“.

Sestup (1–3 týmy): Karviná, Dukla
Těžké rozhodování. V obou případech vypadají jako zásadní kádrové důvody, u Karviné lze očekávat ještě výrazné oslabení před jarem. Ale kdo ví, nelze vyloučit, že sešup potká Příbram, navzdory show Josefa Csaplára.

Jedenáctka podzimu podle Štěpána FilípkaFoto Sport

PAVEL HARTMAN

Nejlepší hráč: Martin Hašek ml. (Bohemians 1905)
Nadprůměrná prostorová orientace, dostatečná rychlost, výběr správných řešení a umění dostat se do pokutového území k zakončení. Pro středního záložníka komplexní výbava. Přerostl českou ligu, měl by jít ven.

Nejlepší trenér: Jindřich Trpišovský (Slavia)
Ukázal rivalům ze Sparty, že nestačí mít jen peníze, ale především u týmu odbornost. A nejen na lavičce. Bez Jana Nezmara v zádech by to měl Jindřich Trpišovský mnohem složitější. Ještě jedno plus: zápasy hodnotí realisticky.

Nejlepší posila: Júsuf (Bohemians 1905)
Kdo by byl řekl, že v Bahrajnu se rodí takoví fotbalisté. Každého musí zaujmout, jak techniku a pohyb kloubí s vysokou postavou. Až ho zranění pustí do souvislejšího tréninku, bude zralý na přestup do vyspělé zahraniční ligy.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga
Články odjinud


Články odjinud