Dotazník redaktorů Sportu: Dva tipy na vítěze ligy, čtyři na sestup | iSport.cz
22. prosince 2018 • 14:13

Dotazník redaktorů Sportu: Dva tipy na vítěze ligy, čtyři na sestup

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Suverénní jízda Slavie podzimní částí FORTUNA:LIGY našla pozitivní odezvu i v tradičním dotazníku fotbalových redaktorů deníku Sport. Nejlepším hráčem soutěže určili záložníka Tomáše Součka, nejlepším trenérem Jindřicha Trpišovského a do ideální jedenáctky soutěže zařadili hned čtyři opory červenobílých. Naopak propadákem je samozřejmě Sparta a sestupu by se nejvíc měli bát v Karviné a na Dukle. Ale došlo i na jiné zajímavé tipy. Jako nejlepší posilu vyhodnotili hráče z týmu, který je nedaleko dna tabulky. Tipy na sestupující? Ve výběru se objevili hned čtyři možní kandidáti.ŠTĚPÁN FILÍPEK

Nejlepší hráč: Nikolaj Komličenko (Ml. Boleslav)
Skvělou sezonu prožívá jablonecký Michal Trávník i slávista Miroslav Stoch, ale kadence ruského kulometu je prostě unikátní. Vždyť jeho osmnáct gólů by stačilo na celkového krále střelců čtrnácti ročníků v ligové historii.

Nejlepší trenér: Jindřich Trpišovský (Slavia)
Vede tým, který trůní v čele tabulky s čtyřbodovým náskokem, dal nejvíc gólů (48), ale hlavně: mluví se nejen o tom, jak vyhrává, ale i jak hraje. Tohle mužstvo udává trend a baví, to je nejcennější.

Nejlepší posila: Patrizio Stronati (Baník)
Je tu Vladimír Coufal, Benjamin Tetteh nebo Roman Procházka, ale Čech s italskými kořeny pomohl Baníku ke skvělému třetímu místu. Na „repre“ to sice podle mě není, ale Zio Kong si umí zjednat respekt soupeřů.

Největší zklamání: komise rozhodčích
Spadá sice pod FAČR, ne pod ligu, ale ta ji nechala naivně znovu upadnout do područí Romana Berbra. Předseda Jozef Chovanec je bílý kůň, asistuje u návratu starých časů, cílem je vyhnat ty, kteří se nehodí do plánů.

1. místo: Slavia
Je tu Plzeň, ale Slavia v mnoha ohledech přebírá její roli. Má schopný realizační tým, nejsilnější kádr, který vhodně, systematicky a v předstihu doplňuje, vyváženou ofenzivu a defenzivu. A taky je po letech silná „diplomaticky“.

Sestup (1–3 týmy): Karviná, Dukla
Těžké rozhodování. V obou případech vypadají jako zásadní kádrové důvody, u Karviné lze očekávat ještě výrazné oslabení před jarem. Ale kdo ví, nelze vyloučit, že sešup potká Příbram, navzdory show Josefa Csaplára.

Jedenáctka podzimu podle Štěpána FilípkaJedenáctka podzimu podle Štěpána Filípka

PAVEL HARTMAN

Nejlepší hráč: Martin Hašek ml. (Bohemians 1905)
Nadprůměrná prostorová orientace, dostatečná rychlost, výběr správných řešení a umění dostat se do pokutového území k zakončení. Pro středního záložníka komplexní výbava. Přerostl českou ligu, měl by jít ven.

Nejlepší trenér: Jindřich Trpišovský (Slavia)
Ukázal rivalům ze Sparty, že nestačí mít jen peníze, ale především u týmu odbornost. A nejen na lavičce. Bez Jana Nezmara v zádech by to měl Jindřich Trpišovský mnohem složitější. Ještě jedno plus: zápasy hodnotí realisticky.

Nejlepší posila: Júsuf (Bohemians 1905)
Kdo by byl řekl, že v Bahrajnu se rodí takoví fotbalisté. Každého musí zaujmout, jak techniku a pohyb kloubí s vysokou postavou. Až ho zranění pustí do souvislejšího tréninku, bude zralý na přestup do vyspělé zahraniční ligy.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHYČlánky odjinud


Články odjinud