Šural v pasti. Kapitán Sparty odmítl New York, co s ním bude teď? | iSport.cz
20. prosince 2018 • 05:00

Šural v pasti. Kapitán Sparty odmítl New York, co s ním bude teď?

TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Vrba má šanci být kouč Sparty. Sigma potrápí Slavii SÁZKAŘSKÉ TIPY: Vrba má šanci být kouč Sparty. Sigma potrápí Slavii
Procházka o úspěchu v Japonsku: diváci ho hnali, pokřik nevysvětloval Procházka o úspěchu v Japonsku: diváci ho hnali, pokřik nevysvětloval
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do sezony vstupoval v roli kapitána Sparty, byl jejím nejlepším střelcem z předešlého ročníku. Podzim končil na lavičce, v roli odstaveného hráče. Josef Šural má za sebou divoký veletoč, který z něj udělal na Letné personu non grata. Nyní se proto usilovně řeší, co dál. Reprezentační útočník odmítl nabídku amerického klubu New York City, další zájemci na jeho dveře nebuší. Setrvání v prvním týmu Pražanů je při tom prakticky vyloučené. V zamčené části článku najdete nejen informace o Šuralově nejbližší budoucnosti, ale také polemiku redaktorů Sportu o tom, zda se Sparta ke svému kapitánovi chová správně.Vztah mezi Spartou a Josefem Šuralem se dostal do stádia, které bylo ještě v létě prakticky nemyslitelné. To, co se tvářilo téměř idylicky, spěje nezadržitelně ke svému konci. V chladných kulisách obestírajících vzájemné nepochopení.

Ještě v létě při tom na partnerství klubu a zkušeného útočníka svítilo slunce. Šural zakončil minulý ročník s devíti zářezy na pažbě, byl nejlepším střelcem rudého vojska. Předpokládalo se, že bude jedním z vůdců armády, která po ostudné páté příčce vyrazí na tažení za znovuzískáním ztracených území.

Tahle teze se ovšem v průběhu podzimu začala bortit. Mezi hráčem a klubem se postupně tvořila bariéra, která nabobtnala do mamutích rozměrů. Bodem zlomu byla skutečnost, že vedení Sparty nepřistoupilo na Šuralovy požadavky a nenabídlo mu zásadně vylepšenou smlouvu. Hráč šel v tu chvíli na zadní, důvěra začala oboustranně mizet. Výsledkem bylo, že bývalá opora Liberce ve druhé polovině podzimu vypadla ze základní sestavy.

V hierarchii útočníků Šurala přeskočil supertalent Benjamin Tetteh, později i Matěj Pulkrab. V úplném závěru pak měly přednost i mladé pušky Václav Drchal s Adamem Hložkem. S ohledem na to, že Šural má na Letné smlouvu do léta, bylo už někdy v průběhu listopadu zřejmé, že by v zimě mohl změnit působiště.

S konkrétní nabídkou přispěchal prestižní americký klub New York City. Pro 28letého útočníka, jenž na podzim v patnácti utkáních vstřelil jen tři branky, měl podle informací deníku Sport připravený kontrakt s ročním platem ve výši zhruba osmi milionů korun čistého. Šural odmítl. 

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHYČlánky odjinud


Články odjinud