Slavia ulovila Krále. Chci ukázat, že si mě nevybrala náhodou, říká | iSport.cz
Pavel Janega
2. ledna 2019 • 15:55

Slavia ulovila Krále. Chci ukázat, že si mě nevybrala náhodou, říká

TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Vrba má šanci být kouč Sparty. Sigma potrápí Slavii SÁZKAŘSKÉ TIPY: Vrba má šanci být kouč Sparty. Sigma potrápí Slavii
Kopecký před Šumavskou rallye: Bude velice zajímavá, zamává s ní déšť Kopecký před Šumavskou rallye: Bude velice zajímavá, zamává s ní déšť
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dojednáno. Slavia si definitivně plácla s Teplicemi a koupila nadějného stopera Alexe Krále (20), smlouvu podepsal do léta 2023. Podle neoficiálních informací zaplatí za univerzálního reprezentanta do 21 let sumu kolem jednoho milionu eur plus případné bonusy (postup do Ligy mistrů, podíl na dalším prodeji). Součástí transferu je také 1,5roční hostování útočníka Jana Kuchty v Teplicích.„Pocity jsou rozhodně pozitivní. Je to další krok v mé kariéře a obrovsky se těším, až tu budu moct vyběhnout na stadion. Na druhou stranu je to také velký závazek – ukázat, že si mě Slavia nevybrala náhodou a potvrdit to,“ řekl pro slavia.cz dvacetiletý Alex Král, který už ve čtvrtek odcestuje se Slavií na kondiční soustředění do Španělska.

Král se vrací do známého prostředí. V minulosti působil ve slávistické mládeži, odkud před necelými dvěma lety přestoupil právě do Teplic. Tehdy prozradil, že ho lákala šance hrát ligový fotbal. A díky včasnému (a úspěšnému) zapojení do A-týmu „sklářů“ nakonec získal nálepku jednoho z nejtalentovanějších stoperů v Česku.

„Díky působení v Teplicích měl možnost ve svém mladém věku získat obrovské množství zkušeností na úrovni první ligy. Udělal velký posun v kariéře a věříme, že u nás v Edenu udělá ještě větší,“ komentuje transfer sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar.

S přestupem souvisí také hostování Jana Kuchty v Teplicích, kam byl zapůjčen na rok a půl. Naposledy působil ve Slovácku. „Měli jsme s trenérem o tohoto útočníka velký zájem a jsme moc rádi, že se ho podařilo získat, protože měl několik dalších nabídek. Věříme, že se mu bude u nás dařit,“ řekl klubovému webu Štěpán Vachoušek, sportovní ředitel Severočechů.

Spolupráce Teplic a Slavie navíc může být rozšířena, není tajemstvím, že by „skláři“ rádi získali natrvalo Daniela Trubače. Stejně jako Kuchta na Stínadlech prozatím hostuje.

Král je třetí zimní posilou vršovického klubu. Slavia před koncem roku oznámila příchod záložníků Lukáše Masopusta z Jablonce a Petra Ševčíka z Liberce.

Vykoupený Král zpátky ve Slavii. Dává přestup smysl?
720p 360p

TOP podzimní góly Slavie: Stochovy úžasné střely, král Hušbauer
720p 360p

Trpišovský o Ševčíkovi s Masopustem: Mají ideální herní i charakterové rysy
720p 360p

Šilhavý to má stále v noze. Sám se nemůže dočkat kvalifikace o Euro
720p 360p

Spartě jsem rozjel autobus, smál se Kuka po Silvestrovském derby
720p 360p

Lafata po prvním Silvestrovském derby: Ať Sparta příští rok zase budí respekt
720p 360p

Bílek sundal sako a z kanceláře šel bránit Lafatu. Má pořád fýzu, všiml si
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHYČlánky odjinud


Články odjinud