Podivný konec asistenta v Olomouci. Onofrej dal výpověď, ale důvod nevím, řekl Minář | iSport.cz
Michal Kvasnica
3. ledna 2019 • 18:35

Podivný konec asistenta v Olomouci. Onofrej dal výpověď, ale důvod nevím, řekl Minář

TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Vrba má šanci být kouč Sparty. Sigma potrápí Slavii SÁZKAŘSKÉ TIPY: Vrba má šanci být kouč Sparty. Sigma potrápí Slavii
Kopecký před Šumavskou rallye: Bude velice zajímavá, zamává s ní déšť Kopecký před Šumavskou rallye: Bude velice zajímavá, zamává s ní déšť
VŠECHNA VIDEA ZDE

Žádnou posilu nepřivítali na startu zimní přípravy v Olomouci. Příchod zkušeného stopera ze zahraničí by mohl dopadnout příští týden, takže největší změnou v Sigmě je zatím zúžený realizační tým. V klubu totiž skončil Ladislav Onofrej, dlouholetý asistent hlavního trenéra Václava Jílka.Důvod? „Na to určitě odpovídat nebudu, je to naše interní klubové rozhodnutí. V danou chvíli byla Lacovi nabídnuta práce u juniorky a nedošlo k domluvě. Víc bych to komentovat nechtěl. Pokračujeme v práci s Jirkou Saňákem,“ řekl kouč Jílek, který s bývalým fotbalistou spolupracoval nepřetržitě od svého příchodu k áčku v říjnu 2015.

O poznání sdílnější na toto téma byl sportovní manažer Ladislav Minář, byť ani on konec 41letého Slováka příliš nepochopil: „Abych řekl pravdu, tak důvod ani já pořádně nevím... Pepovi Muchovi jsme umožnili odejít do Jihlavy, bylo to jeho přání, protože má možnost pracovat s Radimem Kučerou. Vyšli jsme mu vstříc, ale neuvažovali jsme vůbec o tom, že by k juniorce přišel nový trenér. Chtěli jsme to nějakým způsobem napasovat na naše dva stávající asistenty. Ochrannou a koučovací ruku měl nad juniorkou držet Laco Onofrej, ale mu se asi tahle rola nelíbila. Sám dal výpověď,“ prozradil.

Postoj asistenta, pro kterého byla Sigma první ligovou štací v trenérské kariéře, však Mináře nezklamal. „Řeknu to jinak. Mrzelo by mě to v případě, že by ho tady nikdo nechtěl nebo by dostal výpověď ze strany klubu. Ale rozhodl se sám a já nikoho přemlouvat nebudu,“ uvedl.

Podle manažera nejsou na žádné olomoucké hráče nabídky odjinud, řeší se akorát hostování mladších hráčů, kteří potřebují pravidelně nastupovat. Do Vítkovic míří bek Michal Surzyn, Prostějov zkouší forvarda Rostislava Baďuru. V průběhu dalších dní možná na hostování půjde i stoper Jan Štěrba či útočník Jakub Yunis.

S áčkem Sigmy nastoupila do přípravy i osmička talentovaných odchovanců, některé z nich čeká na jařev  prvním vyřazovacím kole UEFA Youth League utkání s francouzským Lyonem. „Postup do další fáze nás moc těší, přikládáme tomu velkou důležitost,“ uzavřel Minář.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHYČlánky odjinud


Články odjinud