Příliš drahý Dočkal pro Evropu. Klub z Číny poslal studenou sprchu | iSport.cz
Jan Vacek
18. ledna 2019 • 05:00

Příliš drahý Dočkal pro Evropu. Klub z Číny poslal studenou sprchu

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Totální demolice Barcelony! Klidně odejdu mezi prvními, zoufal Piqué
Nejlepší přestupová období historie: Kdy se nejvíc zaskvěly Barca nebo AC Milán?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zdálo se to jako prakticky hotová věc. Jen formalita. Bořek Dočkal bude znovu hráčem Sparty. Tím spíš, když s mužstvem absolvuje zimní přípravu a ve středu osobně sledoval přípravný zápas proti Vltavínu. Podle informací deníku Sport ale situace zdaleka není tak idylická. Naopak. Čínský klub Henan Jianye totiž požaduje za reprezentačního kapitána částku, za kterou ho před dvěma lety koupil. Tedy zhruba devět milionů eur (asi 230 milionů korun). A je prakticky vyloučené, že by letenský klub i všichni ostatní zájemci takovou sumu vysázeli na stůl. Co bude dál?S ohledem na mizerný konec podzimu bylo jasné, že Sparta vezme hráčský trh útokem. Tak se skutečně stalo. Přišli David Moberg Karlsson s Martinem Haškem, klub dotahuje Matěje Hanouska s Filipem Panákem a řeší situaci kolem Davida Lischky, jenž neprošel zdravotní prohlídkou. Dalším potenciální posilou pak je Bořek Dočkal. Muž, jenž právě ze Sparty před dvěma lety do Číny odešel.

Ještě na přelomu roku se zdálo, že k dotažení návratu zkušeného záložníka povede jen několik formálních kroků. V posledních dnech se ale situace pořádně zkomplikovala. Lidé, kteří mají blízko k jednáním, se s ohledem na znalost situace k dnešku shodují na jednom: Dočkalův návrat na Letnou je spíše nepravděpodobný, než naopak.

Leccos naznačila už slova Tomáše Rosického ze začátku ledna. „Co se týká Bořka, je to zajímavé jméno, ale nebudeme lhát – momentálně s čínským týmem nevyjednáváme,“ uvedl tehdy sportovní ředitel Sparty. Nebylo to ovšem míněné tak, že by klub o Dočkala nestál. V tu dobu ale zkrátka nebylo s kým jednat. Námluvy dlouho brzdila skutečnost, že se v čele celku Henan Jianye, se kterým má hráč stále platnou smlouvu, měnilo sportovní vedení.

To se v uplynulých dnech ustavilo, noví šéfové čínského klubu ale poslali do Prahy ledovou sprchu. „Za Dočkala požadujeme přesně tu částku, kterou jsme za něj před dvěma lety zaplatili,“ vzkázali.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud