Změny ve Spartě: Kaya na cestě do Turecka, přestup Vukadinoviče padl | iSport.cz
18. ledna 2019 • 09:33

Změny ve Spartě: Kaya na cestě do Turecka, přestup Vukadinoviče padl

Autor: jav
TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejen posilování kádru, ale i jeho redukce o nechtěné hráče je proces, kterým se napříč lednem usilovně zabývá vedení Sparty. A zatím je střídavě úspěšné. Podle informací deníku Sport je na odchodu stoper Semih Kaya, jenž by měl zamířit do Galatasaraye Istanbul. Definitivně naopak sešlo z přesunu Vukadina Vukadinoviče do ostravského Baníku.



Turecký stoper Kaya, v současnosti nejlépe placený hráč kádru, sice zahájil sezonu v základní sestavě, během podzimu však i kvůli zdravotním problémům spadl mezi náhradníky. A následně i mezi hráče, se kterými se v klubu nepočítá. Nyní je na dobré cestě rozřešení patové situace, Kaya má namířeno na půlroční hostování s následnou opcí do Galatasaraye, odkud v létě roku 2017 do Sparty přišel. „Dolaďují se už jen poslední detaily,“ potvrdil zdroj obeznámený s průběhem jednání.

U ledu naopak skončil zamýšlený přesun Vukadina Vukadinoviče do Ostravy. Trenér Baníku Bohumil Páník o balkánského křídelníka hodně stál, ale nakonec si bude muset poradit bez něj. „Sparta preferovala přestup za velice přijatelných podmínek, Baník však trval pouze na hostování do konce sezony. K dohodě tedy nedošlo,“ informuje zdroj deníku Sport.

Vukadinovič tak momentálně zůstává hráčem Letenských, nelze ovšem vyloučit, že se to do startu sezony změní. Stejné je to v případě útočníka Golgola Mebrahta, jehož Pražané podepsali v průběhu první poloviny sezony jako reakci na zranění útočníků Matěje Pulkraba, Václava Drchala a Václava Kadlece. Nyní má australský střelec povolení odejít. Zájem o něj kromě Baníku jeví i Bohemians a Dukla.

Dalším z hráčů, který neodcestuje do Španělska, je křídelník Bogdan Vatajelu. Ani s ním trenér Zdeněk Ščasný nepočítá, ve hře je případný přesun do Jablonce.

SESTŘIH: Sparta - Vltavín 5:0. Dvakrát pálil Drchal, předvedli se mladíci
 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava




Články odjinud


Články odjinud