Hašek o odchodu Stancia ze Sparty do Arábie: Není to hráč do války | iSport.cz
Jakub Dvořák
29. ledna 2019 • 13:15

Hašek o odchodu Stancia ze Sparty do Arábie: Není to hráč do války

TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve Spartě zažil úspěšné roky jako hráč a později jako trenér. V posledních letech se však Ivan Hašek orientuje na angažmá na Blízkém východě. Před šesti lety v Saúdské Arábii působil v tamním Al-Hilál a moc dobře ví, co čeká Nicolae Stancia, který má z Letné namířeno do tamního Al-Ahlí. V rozhovoru pro iSport Premium hovoří o Rumunově roli ve Spartě, jak půjde nahradit, i v čem vidí výhodu případného znovuangažování Bořka Dočkala.Stanciu se zřejmě v nejbližších hodinách stane hráčem Al Ahlí. Není to zklamání, že si 25letý hráč vybral směr na Východ a ne na Západ?
„Já si naopak myslím, že u nás není až takové povědomí o fotbale na Blízkém východě. Chodí sem spoustu hráčů z jiných zemí. I třeba z Brazílie. Rozhodně sem nejezdí na výlet. Finanční možnosti jsou o hodně jiné, to je jasné, ale po sportovní stránce to není sešup dolů."

Co ho v Al Ahlí čeká?
„V Saúdské Arábii šel fotbal za poslední roky obrovsky nahoru. Kluby se kvalifikují do posledních kol asijské Champions League, hrají finále a mají šanci na celkové vítězství. Nově jsou tam povoleni cizinci v klubu. V Emirátech je kvóta jen pro čtyři, Saúdové si určili osm. Al Ahlí je velký klub. Má peníze na to, aby si mohl dovolit udělat velký přestup. Na jeho zápasy chodí přes 30 tisíc diváků a mají krásný stadion.“ 

Jaký dopad bude mít jeho odchod pro Spartu?
„Měl jsem možnost sledovat pár zápasů na podzim a musím uznat, že je to fantastický fotbalista. V domácím prostředí zářil, hýřil aktivitou, ale… Když se šlo do války, tým vyjel k těžkým venkovním zápasům, kde to bylo i o vůdčích schopnostech, hrálo se tzv.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud