Hašek o odchodu Stancia ze Sparty do Arábie: Není to hráč do války | iSport.cz
Jakub Dvořák
29. ledna 2019 • 13:15

Hašek o odchodu Stancia ze Sparty do Arábie: Není to hráč do války

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Atalanta - PSG 1:2. Neskutečný obrat v závěru, Pařížané postupují
Vystupňovali jsme tempo, chyběla lepší produktivita, říká Kotal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve Spartě zažil úspěšné roky jako hráč a později jako trenér. V posledních letech se však Ivan Hašek orientuje na angažmá na Blízkém východě. Před šesti lety v Saúdské Arábii působil v tamním Al-Hilál a moc dobře ví, co čeká Nicolae Stancia, který má z Letné namířeno do tamního Al-Ahlí. V rozhovoru pro iSport Premium hovoří o Rumunově roli ve Spartě, jak půjde nahradit, i v čem vidí výhodu případného znovuangažování Bořka Dočkala.Stanciu se zřejmě v nejbližších hodinách stane hráčem Al Ahlí. Není to zklamání, že si 25letý hráč vybral směr na Východ a ne na Západ?
„Já si naopak myslím, že u nás není až takové povědomí o fotbale na Blízkém východě. Chodí sem spoustu hráčů z jiných zemí. I třeba z Brazílie. Rozhodně sem nejezdí na výlet. Finanční možnosti jsou o hodně jiné, to je jasné, ale po sportovní stránce to není sešup dolů."

Co ho v Al Ahlí čeká?
„V Saúdské Arábii šel fotbal za poslední roky obrovsky nahoru. Kluby se kvalifikují do posledních kol asijské Champions League, hrají finále a mají šanci na celkové vítězství. Nově jsou tam povoleni cizinci v klubu. V Emirátech je kvóta jen pro čtyři, Saúdové si určili osm. Al Ahlí je velký klub. Má peníze na to, aby si mohl dovolit udělat velký přestup. Na jeho zápasy chodí přes 30 tisíc diváků a mají krásný stadion.“ 

Jaký dopad bude mít jeho odchod pro Spartu?
„Měl jsem možnost sledovat pár zápasů na podzim a musím uznat, že je to fantastický fotbalista. V domácím prostředí zářil, hýřil aktivitou, ale… Když se šlo do války, tým vyjel k těžkým venkovním zápasům, kde to bylo i o vůdčích schopnostech, hrálo se tzv.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud